Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@boywrc a retransmisje też działają płynnie?

 

@SEpuLT więc tak:

- MiBox 2gen: kanały live - czarny ekran, tylko dźwięk

- Realme TV Stick 4k: ogólnie uruchamiają się, ale za każdym razem najpierw wywala info że coś poszło nie tak. Ale po chwili pojawia się obraz. W przypadku kanału Nature, przy pierwszych dwóch próbach efekt taki jak na MiBox, dopiero za trzecim razem zaskoczył.

- telewizor TCL C645: kanały linearne zadziałały bez żadnego zająknięcia.

 

Jutro lub w weekend sprawdze Chromecast 4k i C+ Box.

 

Coś czuję, że czekają mnie jeszcze niemiłe niespodzianki z tym nowym MiBoxem. A zapowiadało się tak pięknie...

 

Można jeszcze ewentualnie zainstalować jakąś starszą wersję aplikacji. Jeśli zadziała, to wyłączy się automatyczne aktualizacje w Sklepie Play i bedzie git.

 

Viaplay już dawno nie wypuścił aktualizacji. Może już sobie odpuścili ten temat.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Emilio1985 napisał(a):

@boywrc a retransmisje też działają płynnie?

 

@SEpuLT więc tak:

- MiBox 2gen: kanały live - czarny ekran, tylko dźwięk

- Realme TV Stick 4k: ogólnie uruchamiają się, ale za każdym razem najpierw wywala info że coś poszło nie tak. Ale po chwili pojawia się obraz. W przypadku kanału Nature, przy pierwszych dwóch próbach efekt taki jak na MiBox, dopiero za trzecim razem zaskoczył.

- telewizor TCL C645: kanały linearne zadziałały bez żadnego zająknięcia.

 

Jutro lub w weekend sprawdze Chromecast 4k i C+ Box.

 

Coś czuję, że czekają mnie jeszcze niemiłe niespodzianki z tym nowym MiBoxem. A zapowiadało się tak pięknie...

 

Można jeszcze ewentualnie zainstalować jakąś starszą wersję aplikacji. Jeśli zadziała, to wyłączy się automatyczne aktualizacje w Sklepie Play i bedzie git.

 

Viaplay już dawno nie wypuścił aktualizacji. Może już sobie odpuścili ten temat.

Odnośnie MiBoxa 2gen. Najdziwniejsze jest to, że to co idzie na żywo bez obrazu z samym dźwiękiem, po zakończonej transmisji z odtworzenia strumieniuje się już poprawnie i jest i obraz i dźwięk. Sam MiBox 2 gen działa na innych platformach streamingowych płynniej od 1gen. Jedynie na Viaplay jest taka dolegliwość. Ja ten problem rozwiązałem tak, że uruchamiam błędnie działająca transmisję na telefonie i "przenoszę ją" na TV. Wtedy działa. Mało wygodne, ale chwilowo jedynie działające sensownie rozwiązanie. Ale trzeba podkreślić, że transmisji na żywo bez obrazu jest mało - nie mniej są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SEpuLT said:

Odnośnie MiBoxa 2gen. Najdziwniejsze jest to, że to co idzie na żywo bez obrazu z samym dźwiękiem, po zakończonej transmisji z odtworzenia strumieniuje się już poprawnie i jest i obraz i dźwięk. Sam MiBox 2 gen działa na innych platformach streamingowych płynniej od 1gen. Jedynie na Viaplay jest taka dolegliwość. Ja ten problem rozwiązałem tak, że uruchamiam błędnie działająca transmisję na telefonie i "przenoszę ją" na TV. Wtedy działa. Mało wygodne, ale chwilowo jedynie działające sensownie rozwiązanie. Ale trzeba podkreślić, że transmisji na żywo bez obrazu jest mało - nie mniej są.

Uważam, że "Chromecasting” z telefonu jest bardziej stabilne niż korzystanie z aplikacji na Android. Android dostaję zamrożony ekran, błędy i restarty.

Edytowane przez Malcolmjcrobinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SEpuLT napisał(a):

Odnośnie MiBoxa 2gen. Najdziwniejsze jest to, że to co idzie na żywo bez obrazu z samym dźwiękiem, po zakończonej transmisji z odtworzenia strumieniuje się już poprawnie i jest i obraz i dźwięk. Sam MiBox 2 gen działa na innych platformach streamingowych płynniej od 1gen. Jedynie na Viaplay jest taka dolegliwość. Ja ten problem rozwiązałem tak, że uruchamiam błędnie działająca transmisję na telefonie i "przenoszę ją" na TV. Wtedy działa. Mało wygodne, ale chwilowo jedynie działające sensownie rozwiązanie. Ale trzeba podkreślić, że transmisji na żywo bez obrazu jest mało - nie mniej są.

 

Hmm... Na dekoderze tv satelitarnej 4k ultrabox+ w dedykowanej aplikacji Viaplay kilka razy zdarzył mi się niedziałający stream meczu Premier League. Wywalało plansze z jakimś kodem błędu. Czasami pomagało ponowne uruchomienie dekodera. Ciekaw jestem czy niedziałające streamy z dekodera i MiBoxa będą się pokrywały. Na dekoderze nie można było ich uruchomić nawet jako retransmisje.

 

Z castowaniem obrazu z telefonu bawiłem się chwilę z przystawką C+ Box, ale standardowo było klatkowanie (Chipset S905X2). Ten sposób obejścia problemu był też proponowany pod filmem na yt.

 

Dużo osób narzekało też na MiStick 4k, ale problem z czarnym ekranem został rozwiązany po aktualizacji systemu.

 

@Malcolmjcrobinson jakiej przystawki używasz? Mi nigdy taka historia z zawieszaniem, restartem się nie zdarzyła, a troche tych sprzętów przerobiłem

12 godzin temu, boywrc napisał(a):

Oglądałem wczoraj magazyn f1 i wszystko było ok

Magazyn f1 to pewnie statyczne ujęcia. Potrzebna jest powtórka, gdzie będzie więcej ruchu, np piłka nożna, hokej. Szybko przemieszczające się obiekty, ruchy kamery itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Emilio1985 said:

 

@Malcolmjcrobinson jakiej przystawki używasz? Mi nigdy taka historia z zawieszaniem, restartem się nie zdarzyła, a troche tych sprzętów przerobiłem

Magazyn f1 to pewnie statyczne ujęcia. Potrzebna jest powtórka, gdzie będzie więcej ruchu, np piłka nożna, hokej. Szybko przemieszczające się obiekty, ruchy kamery itd

Używam mi-stick (HD) i canal+ online dekoder (Skyworth). Nie oglądam na Google 12 TV, ekran jest za duży jak na jakość Viaplay🤣

Edytowane przez Malcolmjcrobinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam Realme Stick to aplikacja Viaplay działa na nim wręcz bardzo dobrze. Sporadycznie wyskoczy przy włączeniu transmisji błąd "coś poszło nie tak", ale wystarczy ponowić próbe i wszystko idzie. Płynnie, bez problemów, bez buforowania. Nie wiem czy samo Viaplay się poprawiło czy to na tym sticku wyjątkowo ta aplikacja działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 10:28, Emilio1985 napisał(a):

Innymi słowy: nieoficjalny plugin Viaplay do KODI, który jest pisany przez jedną osobę w wolnej chwili, działa lepiej niż oficjalna aplikacja Viaplay :)

Viaplay pomagało napisać tę wtyczkę a raczej nie robiła technicznych problemów - może przez to jest taka dobra 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin Lewandowski szef KSW w wczorajszym wywiadzie o Viaplay

 

" Proszę się nie martwić na najbliższe kilka lat. Zdecydowali o wyjściu z Polski ale to się nie dzieje od razu.  Sport w Viaplay ma się bardzo dobrze. To chyba inne biblioteki nie rotują tak jak by sobie szefowie życzyli. Dlatego mogę Państwa zaprosić do oglądania KSW przez najbliższe kilka lat na Viaplay." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aandin napisał(a):

Dzisiejszy mecz Bundesligi Bremen-Bayern w bardzo dobrej jakości.

Full HD z dobrym bitrate czy 4K?

Coś mnie ominęło?  :-D

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, diabeu napisał(a):

Od kiedy mam Realme Stick to aplikacja Viaplay działa na nim wręcz bardzo dobrze. Sporadycznie wyskoczy przy włączeniu transmisji błąd "coś poszło nie tak", ale wystarczy ponowić próbe i wszystko idzie. Płynnie, bez problemów, bez buforowania. Nie wiem czy samo Viaplay się poprawiło czy to na tym sticku wyjątkowo ta aplikacja działa bez zarzutów.

Zgadza się. Na Realme TV Stick 4k Viaplay działa elegancko, pomimo początkowych problemów z czarnym ekranem o których pisali użytkownicy.

 

Mam nadzieję, że problemy z MiBox 2gen wkrótce również zostaną rozwiązane. Wczoraj wszystkie transmisje live odpaliły się bez przeszkód (mecz Bundesligi, studio, dwa mecze 2. Bundesligi, mecz Premier League, The Championschip, czy baseball). Czasami wyskoczyło info, że coś poszło nie tak, ale ponowienie próby rozwiązywało problem.

 

@SEpuLT sprawdziłem kanały linearne na Chromecast 4k i C+ Box. Wszystko odpala się bez żadnego zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

Full HD z dobrym bitrate czy 4K?

Coś mnie ominęło?  :-D

 

Godzinę temu, utede napisał(a):

Ktoś jest w stanie podać szczegoly wczorajszej transmisji Bundesligi? Bo mnie tez ominal technologiczny progres na viaply 😆

Nic Was nie ominęło, było w Viaplay 1080p i 5 Mbps, na telewizorze 65 cali obraz jakiś nieostry, porównuję z DAZN, gdzie ten sam mecz był naprawdę w świetnym HD. W bardzo dobrej jakości to Bundesligę można zobaczyć w Sky, w UHD HDR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, utede napisał(a):

Ktoś jest w stanie podać szczegoly wczorajszej transmisji Bundesligi? Bo mnie tez ominal technologiczny progres na viaply 😆

1080p, 50fps, średnio 5,43 Mbps  jesli chodzi o wspomniany mecz Bremen - Bayern (Apple tv 4K)

Edytowane przez Delta21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie parametry spotkały wyróżnienie to można rozumieć, że pozostałe spotkania miały gorszą jakość..i to nadal jest normą.

Ostatnio rzadko włączam serwis i już myślałem, że jednak coś poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...