Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Jak będzie jakiś wyjątek od reguły to się o tym oficjalnie dowiemy, a że na jakiejś stronie ktoś coś napisał, a jeszcze ktoś inny coś dopowiedział, to mało ważne.

No tak.. bo Ci napiszą co się dzieje za kulisami.. dowiadujemy się jak dochodzi już do deal'u.. skoro nie doszło to musieli wyjść jakoś z twarzą.. i to nie pierwszy raz.. czasami 'na plotkach' się kończy.. czasami na upadku firmy.. a czasami na jej przejęciu.. standardy Apple.. hermetycznie wszystkiego stara się bronić.. a jak coś wyjdzie to jest oficjalne stanowisko.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie bawić się w jasnowidzów i wybiegać w przyszłość piszac o globalnych prawach do Bundesligi po 2025 to przypomnę że Canal+ posiada prawa do 2028 w 48 krajach A Viaplay do 2029.

Czy nadal będą istnieć to już inna kwestia.

Dużo do powiedzenia mają również Niemcy, gdzie nadal panuje reguła NO SINGLE BUYER RULE.

Oczywiście krążą plotki że DFL rozważa zniesienie tej reguły ale jak narazie w Niemczech i bodajże Austrii praw do Bundesligi nie może nabyć jeden podmiot.

Także warto najpierw zapoznać się z prawami do Bundesligi a później wybiegać w przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, escapers napisał(a):

No tak.. bo Ci napiszą co się dzieje za kulisami.. dowiadujemy się jak dochodzi już do deal'u.. skoro nie doszło to musieli wyjść jakoś z twarzą.. i to nie pierwszy raz.. czasami 'na plotkach' się kończy.. czasami na upadku firmy.. a czasami na jej przejęciu.. standardy Apple.. hermetycznie wszystkiego stara się bronić.. a jak coś wyjdzie to jest oficjalne stanowisko.. 

Zobaczymy jak będzie. Jeśli będą się szczypać z angielską region po regionie, to do Polski mogą prędko nie dotrzeć. Najwyżej przełączy się konto na US czy UK i tyle. Jakby jeszcze mieli NHL to byłoby idealnie, a w sumie to powinni mieć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, salva napisał(a):

Nikt nie weźmie Premier League w naszym kraju za ciężką kasę, jako podstawa biznesu, bo na tym nie zarobi. Wielu krzykaczy w internecie, garstka oglądających. Na dodatek oglądających jedynie hity. Premier League w Polsce może być tylko dodatkiem do czegoś naprawdę konkretnego, jak w C+ do Ekstraklasy. Po prostu, zbyt dużo kosztuje, zbyt mała widownia przed ekranami. Co najgorsze, to z roku na rok coraz mniejsza, bo obecne pokolenie woli papkę z TikToka czy YouTube. 

Rudzki o tym mówił w jednym z odcinków Full English na KS. Nie chciał podać dokładnych liczb za czasów PL w C+, bo nie mógł, ale wielokrotnie powtórzył, że biznes się nie zepnie. PL nie i jest koniem pociągowym sportowej widowni w naszym kraju, którą tworzą przede wszystkim tzw Janusze. Janusz jeśli coś obejrzy, to ligę w której znaczącą rolę odgrywa Polak. Kiedyś Włoska za sprawą Piątka, swego czasu Bundesliga za sprawą Lewego, a a teraz LaLiga również za sprawą Lewego. Fabian w bramce WH nigdy nikogo nie rajcował. Podobnie przeciętny Bednarek. 

 

2019 rok. Piątek w Milanie, Lewy w Bayernie. 

 

 

A teraz zobacz dostępność TVP Sport (jest w naziemnej i wszędzie od najniższych pakietów) oraz Eurosportu (średnie pakiety). Canal+ to kanały dodatkowo płatne. Liczą się więc subskrypcje a nie oglądalność. Poza tym widownia odchodzi od telewizji i ogląda mecze również online. A tego nie mierzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bredny napisał(a):

A teraz zobacz dostępność TVP Sport (jest w naziemnej i wszędzie od najniższych pakietów) oraz Eurosportu (średnie pakiety). Canal+ to kanały dodatkowo płatne. Liczą się więc subskrypcje a nie oglądalność. Poza tym widownia odchodzi od telewizji i ogląda mecze również online. A tego nie mierzą.

Jednak coś w tym jest, bo jak Premier League była w C+, to miała zdecydowanie niższą oglądalność niż Ekstraklasa. Wcale mnie to nie dziwi, bo ja ostatnio wybrałem mecz Legii z Puszczą, a nie hit Chelsea- Liverpool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2023 o 22:26, Emilio1985 napisał(a):

@Zuzia jakkolwiek nieprawdopodobnie to zabrzmi...

 

Wszystko zależy od tego, czy przystawka ma wsparcie dla kodeka AV1.

 

Przystawki takie jak:

- Xiaomi MiBox S,

- Canal+ Box (Skyworth HY4001 oraz HY4001CD),

- Chromecast 4k (model z 2020 roku)

 

nie obsługują tego kodeka i jest klatkowanie.

 

Przystawki takie jak:

- Realme TV Stick 4k,

- Chromecast 4 Full HD (model z 2022 roku)

 

obsługują ten kodek i sport na Viaplay działa płynnie. Obie przystawki testowałem i potwierdzam płynny obraz bez zacięć, czy klatkowania.

 

Polecam stronę https://www.androidtv-guide.com

 

Specyfikacja wszystkich przystawek na tacy.

 

Z przystawek dostępnych na naszym rynku wszystko powinno gładko brykać również na Homatics Box R 4k i 4k Plus, Next 4k i najnowszych Mecoolach.

 

Gdyby kogoś to jeszcze interesowało...

 

Viaplay działa w 100% płynnie na Xiaomi MiBox 2gen. Chipset Amlogic S905X4. Przetestowane.

 

Zatem, wszystko co ma Amlogic S905X4, S905Y4 (oba chipsety pod przystawki 4k) oraz S805X2 (chipset pod przystawki HD) będzie dobre pod ten serwis.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Xiaomi MiBox 2gen działają ci na aplikacji Viaplay "kanały TV"  oraz transmisje w 720p (niektóre)? Ja na "kanałach TV" mam czarny obraz - dźwięk jest, to samo zresztą występuje przy sporadycznych transmisjach 720p (np. transmisja F2 brak obrazu, a F1 leci OK). Na zgłoszenie problemu do viaplay otrzymałem odpowiedź, że temat jest im znany, ale, że z przystawek to oni tylko chromecasta wspierają - co jest wyszczególnione na ich stronie. Dodam jeszcze, że Mi box 1 generacji wszystko działa bez problemu.

Edytowane przez SEpuLT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SEpuLT Przystawkę mam od poniedziałku, więc na tę chwilę nie mogę się jeszcze wypowiedzieć w kwestii czarnego ekranu. Obejrzałem kilka retransmisji PL i nie było problemu. Pusciłem też losowo dosłownie na chwile kilka wydarzeń na żywo (baseball), żeby sprawdzić klatkowanie i było ok. Z kanałów live nie korzystam, ale sprawdze jak wrócę do domu. Tak na prawdę wielki test przyjdzie w sobotę jak będzie więcej transmisji live.

 

Podobny problem do Twojego swego czasu miał miejsce z przystawkami Mecool i Realme TV Stick 4k. Nawet na yt są filmy na ten temat. Niedawno jeszcze na google play pojawiały się opinie o czarnym ekranie. Korzystam trochę z Realme (głównie do oglądania Premier League) i nigdy nie miałem czarnego ekranu.

 

Co do odpowiedzi jaką dostałeś to śmiech na sali... Szkoda komentować. Skoro wspierają Chromecasty, to dlaczego na wersji 4k klatkuje? Opisałem im problem, wskazałem, że to kwestia chipsetu i niedługo minie pół roku jak mają na to totalnie wywalone.

 

Mało tego... Na Chromecast 4k nawet podczas retransmisji zdarzają się lekkie przycinki. To ostatecznie skłoniło mnie do zakupu MiBoxa w poniedziałek.

 

Jak przyszła informacja że Viaplay wycofuje się z Polski, to podskoczyłem z radości. Niestety wiele wskazuje na to, że będziemy się musieli jeszcze trochę pomęczyć z tym pseudoserwisem...

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emilio1985 zastanawiam się czy oni nie używają dwóch różnych kodeków. I jeden sprawia problem. Chromecasta nie mam to się nie wypowiem. Testowałeś te "kanały TV"?  Na nich nie ma obrazu cały czas.

Edytowane przez SEpuLT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SEpuLT Sprawa wygląda tak, że chipsety Amlogic S905X4, S905Y4 oraz S805X2 mają hardwarowe wsparcie dla kodeka AV1. Na takich przystawkach Viaplay działa płynnie (lub przynajmniej powinno) podczas transmisji live. Na chipsetach S905X3 (Chromecast 4k), S905Y3 i starszych (S905X2 C+ Box, S905X MiBox S), które nie mają wsparcia dla kodeka AV1, jest problem z klatkowaniem na transmisjach sportowych live.

 

Korzystając z pluginu Viaplay w KODI, wszystko działa płynnie, zarówno na Chromecast 4k, jak i na innych urządzeniach z jeszcze starszym chipsetem (C+ Box, MiBox S itd). Dodatkowo w KODI można podejrzeć parametry streamu i widnieje tam kodek H.264 lub H.265.

 

Innymi słowy: nieoficjalny plugin Viaplay do KODI, który jest pisany przez jedną osobę w wolnej chwili, działa lepiej niż oficjalna aplikacja Viaplay :)

 

Może to ma związek z obecnością kodeka AV1, a może jest coś innego co sprawia, źe chipsety X4 i Y4 poprawnie radzą sobie z tą aplikacją. Jest to jedyny znany mi serwis, który robi takie odpały.

 

Kiedyś odpalałem kanały linearne w tej aplikacji, ale już nie pamiętam na jakim urządzeniu. Prawdopodobnie był to C+ Box i nie było żadnych problemów z czarnym ekranem.

 

Jak wrócę do domu to sprawdzę na MiBox 2gen, a w weekend przetestuję kanały linearne na Chromecast 4k i C+ Box. Ten ostatni musze najpierw wygrzebac z szafy :)

 

W komentarzach pod filmem na yt, o którym wspominałem wcześniej, ludzie piszą że pomagała aktualizacja systemu (co w przypadku przystawek raczej rzadko się zdarza), lub samej aplikacji. Chociaż czasami po następnej aktualizacji problem z czarnym ekranem znowu powracał u niektórych.

Edytowane przez Emilio1985
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...