Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, shevchenko1987 napisał(a):

 

Ehh, pismaki... Szkoda. Już myślałem, że coś pozytywnego wydarzyło się na rynku streamingowym ;) 

Porównanie jakości obrazu pomiędzy F1 TV i Viaplay.

 

F1.png  Via.png

 

F1-2.png  Via-2.png

Viaplay wygląda jak ubogi krewny.

Zwycięzca jest tutaj tylko jeden i nie jest nim niejaka "szwedzka bestia" 😂

Z resztą płacicie ledwie 55zł i czego jeszcze wymagacie? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tyle nie płacę, ale nie o to chodzi. Chciałem tylko pokazać jak wygląda to w rzeczywistości.

 

Specjalnie starałem się ująć te same klatki na materiałach z odtworzenia. W obu przypadkach profile ustawione na najwyższe możliwe.

 

W piątek zakupiłem na miesięczne testy F1 TV i widać gołym okiem, gdzie Rzym, a gdzie Krym.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987 Profil może ustawiony, ale to co widzisz na ekranie na pewno nie jest pełną jakością. Nie ulega wątpliwości, że F1 ma lepszą jakość, ale Viaplay też nie wygląda na normalnym sprzęcie jak VCD.

 

@Zuzia Koleżanko, ja nie piszę co kilka godzin tego samego, żeby przysypać posty prostujące totalny brak wiedzy, tak więc jeśli ktoś nie ma "co wymyślić" to niestety jesteś to Ty.

 

  

W dniu 30.06.2023 o 16:21, Zuzia napisał(a):

a tymczasem HD z bitrate przyciętym do 3,8 Mbps.

 

W dniu 2.07.2023 o 12:08, Zuzia napisał(a):

 do 3,8 Mbps schodzi Viaplay, a przypominam, że startowali z 5 Mbps. Brak polskiego tłumaczenia to też specjalność Viaplay, nigdzie nie widziałam braków na taką skalę.

 

19 godzin temu, Zuzia napisał(a):

To znaczy przeszły do HD, a potem też do 3,8 Mbps.

 

18 godzin temu, Zuzia napisał(a):

 serial będący w Viaplay od startu, na początku miał 5 Mbps i też rewelacyjnie nie wyglądał, a obecnie 3,8 Mbps i jest jeszcze gorzej.

14 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Jeszcze kwestia klatkażu, Viaplay (nie tylko nasze, bo skandynawskie również) zamiast zachować oryginalny, stosuje 25 FPS.

 

2 godziny temu, Zuzia napisał(a):

 Wszędzie 25 FPS nawet tam, gdzie nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Ja akurat tyle nie płacę, ale nie o to chodzi. Chciałem tylko pokazać jak wygląda to w rzeczywistości.

 

Specjalnie starałem się ująć te same klatki na materiałach z odtworzenia. W obu przypadkach profile ustawione na najwyższe możliwe.

 

W piątek zakupiłem na miesięczne testy F1 TV i widać gołym okiem, gdzie Rzym, a gdzie Krym.

Żartowałem sobie z tych wymagań za 55zł. W końcu tę ich "wspaniałą usługę można mieć nawet za 5zł. 😂 

Ogólnie potrafili przepłacić za prawa (jak donoszą media), ale już pokazywać jej w odpowiedniej jakości nie potrafią. Żenada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ciśniesz po nich jak dzik w paśnik, ale mi to normalnie ręce opadają na tą całą sytuację. Firma na skraju bankructwa z którego pewnie się jakoś ostatecznie wywinie, ale będzie nas dalej karmić transmisjami w jakości SD. Nie tak sobie wyobrażałem ich ekspansję.

 

Kiedyś jeszcze zanim weszli do naszego kraju jeden z użytkowników mocno ich zachwalał, bo mieszkał w Skandynawii. Nawet mu zazdrościłem, że ma większość praw premium na jednej platformie i to w dodatku dostępnej niemalże na każdym urządzeniu. Dzisiaj okazuje się, że król jest nagi i z chęcią wróciłbym do starego układu sił.

 

Podsumowując... Lepsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bgmnt napisał(a):

@shevchenko1987 To porównanie to jest akurat totalna manipulacja bo co by nie mówić o Viaplay, to na najwyższym proflu tak źle, żeby były artefakty przy logotypie (ten screen numer 4) nie wygląda. Ktoś rozciągnął jakieś 480p do 1080p.

Przy dynamicznym ruchu kamery już nie raz pojawiały się artefakty.  Tutaj, zaraz po starcie kamera zwykle podąża za liderem i porusza się dość szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Nadal uważam, że to nie jest zrzucone z najwyższego profilu jakościowego. Pewnie przeglądarkowe 720p 2.5 Mbps czy coś takiego. U mnie na kombinacji Mac + Safari nie ma takiej pikselozy. Screena teraz nie zrzucę bo akurat na tym komputerze będzie to tylko czarny ekran przez DRMy, a w foty ekranu nie będe się bawił ;).

Zresztą uważne oko zauważy jeszcze jedną różnicę między F1 i Viaplay, ale nie chce znów słuchać o wybielaniu itd, więc nie kontynuje tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koleżanko, ja nie piszę co kilka godzin tego samego, żeby przysypać posty prostujące totalny brak wiedzy, tak więc jeśli ktoś nie ma "co wymyślić" to niestety jesteś to Ty.

Brak wiedzy, również o serwisie, o którym dyskutuje się to akurat kto inny przejawia. Proszę jeden z wielu przykładów, film "Resident Evil" (2002), było kiedyś 5 Mbps, a zeszło do 3,8 Mbps.

vp-2.jpg

 

Ponadto Viaplay udostępnia ten film w 25 FPS.

vp-1.jpg

 

W Netflix ma on oryginalne 23.976.

netflix-1.jpg

 

Za taką zmianę klatkażu baty zebrało Hbo Max (nie będę pisała od kogo), a tu takie przeoczenie jakby Viaplay nie podlegał tym samym kryteriom.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingoZresztą uważne oko zauważy jeszcze jedną różnicę między F1 i Viaplay, ale nie chce znów słuchać o wybielaniu itd, więc nie kontynuje tematu.


Jak nie kontynuujesz, jak kontynuujesz :) Jeśli to różnica wg Ciebie na korzyść Via, to ja chętnie o tym poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Polsat nie wykorzystuje wszystkich anten podczas Wimbledonu, to już wolę Viaplay

 

Nikt nie mówi, że Viaplay nie ma zalet, bo oczywiście ma. Tylko dopóki nie wyeliminują najpoważniejszych wad nikt na zaletach nie będzie się skupiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grupie Viaplay widać inne tendencje, ludzie cieszą się, że wszystkie transmisje z danej ligi są pokazywane (szczególnie widać to przy Premier League, że mają daną swoją drużynę, pisałem, że Eleven też miał dużo praw to mnie zjechali, że tego nie wykorzystywali) nawet, gdy jest to w jakości 720p.

Ciekawe jaki % ludzi ma telewizor 4K itd. W streamingu w przeciwieństwie do SAT lepiej kierować się większością.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizor-4k-8k-ultra-hd-hd-full-hd-telewizory

2022 rok:

18,5% - 4K
32,8% - Full HD
23,6% - HD/HD Ready
23,7% - nie wiem
 

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, shevchenko1987 said:

@bgmnt, nie lubię udowadniać, że nie jestem wielbłądem, ale widzę, że inaczej Cię nie przekonam.

 

Proszę bardzo.

 

Via-3.png

 

Jak było mydło tak dalej jest mydło.

 

Zajrzyj w opcje developerskie i zobacz co naprawdę oglądasz, bitrate i profil będzie widoczny w nazwach plików. Opcja "najwyższa" oznacza najwyższą jakość na danym sprzęcie, a nie najwyższą dostępną ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki % ludzi ma telewizor 4K itd. W streamingu w przeciwieństwie do SAT lepiej kierować się większością.
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizor-4k-8k-ultra-hd-hd-full-hd-telewizory
2022 rok:
18,5% - 4K
32,8% - Full HD
23,6% - HD/HD Ready
23,7% - nie wiem


Mam ciekawsze dane:

„Z danych GfK wynika, że w 2022 roku najpopularniejsze były telewizory, które pozwalają na oglądanie treści w jakości 4K. Takie urządzenia nabyło 71 proc. kupujących (spadek o 6,5 proc.). 19,9 proc. konsumentów wybrało sprzęty HD Ready (wzrost o 26 proc.), 9 proc. Full HD (spadek o 5 proc.), a jedynie 0,18 proc. 8K (spadek o 12 proc.). 55-calowe telewizory wybrało 24 proc. konsumentów (spadek o 2,6 pp.), 40-43-calowe 22 proc. (wzrost o 2,4 pp.), 32-calowe 20 proc. (wzrost o 3,7 pp.), 65-calowe 14 proc. (spadek o 1,6 pp.).

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizor-8k-4k-full-hd-hd-ready-liczba-cali-gfk-sprzedaz-telewizorow-dvb-t2-hevc-zmiana-standardu-naziemnej-telewizji-cyfrowej

W tym tempie w 2023 telewizory 4K będą już na pierwszym miejscu. A w kontekście Viaplay, nadal mówimy raczej o HD Ready,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał(a):

W tym tempie w 2023 telewizory 4K będą już na pierwszym miejscu.

Dużo ludzi nie wymienia telewizorów i mają je po 10 lat. Przydałaby się jeszcze ilość sprzedanych TV z danego roku. Wiadomo, że wprowadzenie DVB-T2 napędziło trochę sprzedaż, sami kupiliśmy TV wtedy, gdy inny telewizor zaczął się psuć. Przyrost telewizorów 4K może być wtedy, gdy kanały TVP przejdą na DVB-T2 i jednocześnie będzie jakaś duża impreza np. EURO.

1 minutę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

3,8 Mb/s, czyli nie jest to najwyższy profil.

To prawda, czasem Viaplay słabo przydziela te profile, nawet to w KODI widać, że wskakuje SD i trzeba potem poprawiać. Jak wymusimy z góry rozdzielczość, to może przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987 No to tak jak myślałem, nie oglądasz na najwyższym profilu, który ma zadeklarowane 5 Mbps (na urzadzeniach Apple koło 5.8) w przypadku tej transmisji.

Dzięki, że sprawdziłeś bo ogólnie mogłeś się zachować tak jak niektórzy i wyjechać z tekstami o obronie Viaplay itd, byleby stanęło na Twoim, a jak widać staram się po prostu dbać o merytorykę ;).

Nie wiem ogólnie czy na Firefoxie da się wyciagnąc najwyższą jakość na Viaplay, ale jest duża szansa, że to co masz to jest maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach masz pewnie tylko Widevine L3, stąd brak pełnej jakości i też mozesz screeny zrobić bezpośrednio z przeglądarki, normalnie byłoby to zablokowane.

Swoją drogą, zabawne, że oficjalna strona F1 TV mniej troszczy się o kontent, niż platforma trzecia. Ale z tymi "zabezpieczeniami" to jest ogólnie jeden wielki cyrk, z którym musi się mierzyć głównie zwykły user.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ostatnio było głośno na różnych portalach, że cały streamingowy SKY jest złamany, ktoś im to zgłosił i od pół roku nic z tym nie zrobili i w końcu to upublicznił, a sam temat trwa o wiele dłużej.
Jednocześnie u nas cyferki na ekranie i bany na transmisje za czasów C+, a teraz właśnie zabezpieczenia jak w Viaplay ;).

 

Jeszcze co do F1, to manifest dla transmisji wczorajszej z VOD wyglada następująco na MacOS + Safari (HLS), najwyższa jakość 1080p, 5.4 Mbps average 5.9 max. W dashu deklarowane cyferki są troche niższe, ale rozdzielczości te same.

 

#EXT-X-STREAM-INF:BANDWIDTH=842000,AVERAGE-BANDWIDTH=766000,CODECS="mp4a.40.2,avc1.4D401E",RESOLUTION=640x360,FRAME-RATE=25,AUDIO="audio-aacl-128"

#EXT-X-STREAM-INF:BANDWIDTH=1542000,AVERAGE-BANDWIDTH=1402000,CODECS="mp4a.40.2,avc1.4D401F",RESOLUTION=960x540,FRAME-RATE=25,AUDIO="audio-aacl-128"

#EXT-X-STREAM-INF:BANDWIDTH=2941000,AVERAGE-BANDWIDTH=2674000,CODECS="mp4a.40.2,avc1.4D401F",RESOLUTION=960x540,FRAME-RATE=25,AUDIO="audio-aacl-128"

#EXT-X-STREAM-INF:BANDWIDTH=4574000,AVERAGE-BANDWIDTH=4158000,CODECS="mp4a.40.2,avc1.640020",RESOLUTION=1280x720,FRAME-RATE=50,AUDIO="audio-aacl-128"
#EXT-X-STREAM-INF:BANDWIDTH=5973000,AVERAGE-BANDWIDTH=5430000,CODECS="mp4a.40.2,avc1.64002A",RESOLUTION=1920x1080,FRAME-RATE=50,AUDIO="audio-aacl-128"

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...