Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, raiders25 said:

Wczoraj  w przerwie meczu  KOLN -BVB w przerwie meczu jak było studio rzuciło mi się w oczy ze  ruch warg  komentatorów w studio nie zgrywał się z tym co mówili .... był lag i śmiesznie  to wyglądało na zbliżeniach .

 

Dzisiaj to samo dzisiaj na meczu  CITY -MU  piszczek  mówi  a usta  jak by na slowmoton XD

Oczywiście ze znów są problemy- chociażby teraz w studio nadal rozjazd obrazu z ustami mówiących. Ale jak dowiedziałem się od fachowców na forum- to problem z moim sprzetem… tylko tak się składa ze tym razem oglądam na kanale 982 dekodera C+ 😂

a żeby było śmieszniej to derby Manchesteru oglądałem w pubie… i tam tez „sync lips” się nie zgadzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał o pięknym opakowaniu meczów w Viaplay, ale dzisiejsze derby fatalny komentarz Domagały. Nie wiedziałem też, że ekspertem od ligi angielskiej jest Piszczu, który jak Hajto ciągle nawiązuje do Bundesligi. Bez sensu.
Domagał cieszył się z goli City, a gdy gole strzelał United, to bez zbędnych emocji tylko informował.

Wczoraj na KOL -BVB  opóźnienie względem sofascore ponad 2 minuty .
Dzisiaj na MC-MU  opóźnienie ok 1:30min ..
 
Fajny ten lajf....
Nigdy nie miałem takich opóźnień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, krzysz said:

Witam...a mnie denerwuje podczas transmisji ciągle zmieniający się poziom dźwięku raz ciszej raz głośniej ,też tak macie aplikacja viaplay w LG webos??? Pozdro 

Ja mam tak samo, występuje taki jakby chwilowy lag po czym zmienia się głośność. Nie dotyczyło to tylko samej transmisji studio tak samo. Możliwe że to jakiś bug w aplikacji, na apce dla Android TV (Nvidia Shield) tego nie było. Jaki model TV? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off top może trochę ale Wam też na derbach Londynu na C+sport zniknął dzwiek na poczatku meczu ? normalnie z satelity zapomnieli szanowni panstwo sługusy Pana Kołodziejczaka włączyć dzwieku - taki szczegół co abonentom jest potrzebny czasem żeby oprócz wizji była też fonia - sprawdzałem na 2 różnych dekoderach w tym na oryginalnym duo-szrocie i na obu była cisza xD . 

 

  A teraz co do Viaplay !  - kto ogląda to coś poprzez  KODI ? jaki tam jest bitrate i czy można oglądać mecze poprzednie albo skróty itp czy tylko to co leci na żywo ? Jeśli nie można to viaplay w kodi jest słaby gdyż te mecze ciągle są wstawiane w formie tymczasowego dodatkowego kanału na C+sport online ( live-tv ) - tam jest bitrate 8mb/s i 1080 rozdziałka no i chodzi idealnie płynnie - więc jeśli chodzi o ogladanie meczu na żywo to dzięki Bogu nie trzeba tego robić poprzez apke viaplay na dużym telewizorze - chociaż tyle... Swoją drogą C+ ma sprzęt żeby puścić to swoim abo w jakości 8mbit /s i idealny odbiór płynność a viaplay no sami wiecie że jest tragedia ( a ile dokładnie bitrate to nie wiem - wole nie wiedzieć ) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pieczarra88 napisał:

A teraz co do Viaplay !  - kto ogląda to coś poprzez  KODI ? jaki tam jest bitrate i czy można oglądać mecze poprzednie albo skróty itp czy tylko to co leci na żywo ?

Ja oglądam przez KODI. Bitrate jest taki jak i wszędzie, czyli max. 5 mbps. Można oglądać na żywo, można przewijać, można też oglądać z odtworzenia np. po kilku godzinach. Dokładnie tak samo jak w aplikacji. 

 

2 godziny temu, pieczarra88 napisał:

Swoją drogą C+ ma sprzęt żeby puścić to swoim abo w jakości 8mbit /s i idealny odbiór płynność

To, że C+ daje swoje kanały w 8mbps to jedno, jeśli sygnał jaki dostają od viaplay ma 5 mbps to te 8 nic nie daje. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Memłek napisał:

Mam Viaplay od kilku dni. Obejrzałem kilka meczów PL w tym MC-MU. Obraz przyzwoity, bez zacięć. Mam za sobą 3 części John Wick, i tutaj zaobserwowałem zmieniający się poziom dźwięku.

LG OLED 30 CX. 

A jak wygląda u Ciebie kwestia oglądania meczów z odtworzenia na LG? Np gdybyś dzisiaj puścił jakiś wczorajszy mecz. Obraz płynny, czy klatkuje?

 

Na telewizorach z Android TV transmisje live działaja dobrze, ale te z odtworzenia klatkują niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał:

Ja oglądam przez KODI. Bitrate jest taki jak i wszędzie, czyli max. 5 mbps. Można oglądać na żywo, można przewijać, można też oglądać z odtworzenia np. po kilku godzinach. Dokładnie tak samo jak w aplikacji. 

 

To, że C+ daje swoje kanały w 8mbps to jedno, jeśli sygnał jaki dostają od viaplay ma 5 mbps to te 8 nic nie daje. 

Widać gołym okiem że jest lepiej i rozdziałka też jest inna ( 1080)  to już widać w kwestii "dowodowej" i cały czas jest stabilny bufor czyli nie obniża się momentami jakość podczas buforowania jak w apce viaplay . Przynajmniej u mnie apka viaplay na telewizorze tragicznie chodzi - bitrate skacze jakosc jest slaba obrazu i bitrate a jak buforuje cos to spada jeszcze bardziej az zbiera na wymioty i do tego nie chodzi nawet plynnie... Ogladam to przez C+box 4k na anroidzie tam zainstalowana apka viaplay .  Fajnie wiedziec ze skroty i poprzednie mecze mozna w kodi wiec chyba warto sie nameczyc i to skonfiugrowac zainstalowac na ktoryms dekoderze w takim razie ( na spokojnie ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Emilio1985 napisał:

 

 

Na telewizorach z Android TV transmisje live działaja dobrze, ale te z odtworzenia klatkują niemiłosiernie.

Na moim telewizorze z Android TV transmisje live i z odtworzenia nie klatkują.

*25 fps jest na Bundeslidze 2 i tego się nie da oglądać.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy robili porządne czy nie, ale od wakacji jest płynność i nie obserwuję od dłuższego czasu żadnych spadków jakości.

Przystawka Apple TV 4K  była kupiona m.in pod ten stream i obecnie w tym przypadku nie jest potrzebna. :)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman no jakoś w wakacje Viaplay coś zaczęło kombinować. Wcześniej na przystawkach z 50 fps było wszystko w miare ok, o ile nie zapsuzowało się lub nie cofnęło transmisji live, bo wtedy zaczynało sie klatkowanie. Skróty i transmisje z odtworzenia również działały ok.

Na telewizirze z Android TV wogole nie szlo oglądać.

 

Pod koniec wakacji coś przedobrzyli. Teraz transmisje live tną na przystawkach, a na telewizorze działaja plynnie. A reszta tak jak pisałem wcześniej.

 

Na moje oko coś kombinują z tunelowaniem audio. To jest widoczne, gdy cofasz lub pauzujesz transmisje live, jak na chwile (1-2 sekundy) obraz nienaturalnie przyspiesza (przynajmniej u mnie). Taka opcja jest w C+ Online i ona całkowicie eliminuje klatkowanie na kanałach 50 fps na tv z Android TV. Ale na przystawkach ta opcja jest całkowicie ignorowana przez aplikacje, dzięki czemu i na telewizorze, i na przystawkach C+ Online działa gładko, pięknie i przyjemnie.

 

W Viaplay widać jeszcze tego do konca nie rozgryźli...

 

Na chwilę obecną, to tylko plugin do KODI działa dobrze na przystawce.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Viaplay ..dużo rzeczy jeszcze nie rozgryźli.

Aż dziwne bo na rynku skandynawskim długo działają.

Ale tam chyba stream jest jako dodatek.

Jeśli nic nie poprawią jeszcze, to cena 55 zł za to co oferują- jest dużym przegięciem.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Emilio1985 napisał:

Wcześniej na przystawkach z 50 fps było wszystko w miare ok, o ile nie zapsuzowało się lub nie cofnęło transmisji live, bo wtedy zaczynało sie klatkowanie.

 

Mam Chromecasta od września 2021 i od początku był ten problem w Viaplay. Nic a nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...