Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że samej Ekstraklasie będzie zależało na przeniesieniu przynajmniej części praw do samego internetu, bez udziału tv. Taka sytuacja ma miejsce już we Francji, Włoszech, Niemczech. Od nowego przetargu będzie tak również w Hiszpanii. 

 

Z drugiej strony przetarg do Ekstraklasy jest świetną okazją do wyeliminowania konkurenta z rynku, bo przy utracie PL i LM bez Ekstraklasy będzie C+ bardzo ciężko. 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment prowokacyjny do kłótni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością Ekstraklasa, która czerpie potężne zyski z telewizji (kasa od sponsorów, którym zależy na zasięgu) i jest szeroko dostępna (Canal+ i Polsat Box) zdecyduje się na "zamknięcie się" w internecie :D

 

Jeśli już Viaplay może pozyskać prawa do Ekstraklasy na innych rynkach, mało znaczących dla Polski (tak jak pokazują u nas wiele praw sportowych bez polskiego komentarza, bo polskiego kibica zbytnio nie interesują więc szkoda płacić komentatorom). Ale w Polsce Ekstraklasa raczej nie zrezygnuje w telewizji.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, muza_tv napisał:

Z pewnością Ekstraklasa, która czerpie potężne zyski z telewizji (kasa od sponsorów, którym zależy na zasięgu) i jest szeroko dostępna (Canal+ i Polsat Box) zdecyduje się na "zamknięcie się" w internecie :D

 

Jeśli już Viaplay może pozyskać prawa do Ekstraklasy na innych rynkach, mało znaczących dla Polski (tak jak pokazują u nas wiele praw sportowych bez polskiego komentarza, bo polskiego kibica zbytnio nie interesują więc szkoda płacić komentatorom). Ale w Polsce Ekstraklasa raczej nie zrezygnuje w telewizji.

Tak samo mówiono ze nikt nie sprzeda Bundesligi do internetu a skończyło się ze maja tez i Premier League. Nikt nie mówi o sprzedaniu wszystkich meczów do internetu ale już takie 2 to jest bardzo realna opcja. A Ekstraklasa ma gdzieś szeroka dostępność dla nich liczy się przede wszystkim kasa. A Viaplay jest dostępne wszędzie od ręki. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostałem ankietę z pytaniami jak mi się korzysta z Viaplay, co mi się podoba, a co nie, co bym zmienił, co poprawił i jak ogólnie oceniam serwis.  

 

Fajnie jakby z tych ankiet wyciągnęli jakieś wnioski i zastosowali je w praktyce. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bgmnt napisał:

Info tutaj: https://www.meczyki.pl/newsy/viaplay-rusza-po-prawa-do-transmisji-pko-bp-ekstraklasy-nowa-potega-na-rynku-nasz-news/184592-n

W to, że wezmą całość to nie wierzę, ale może będzie jakaś paczka kilku spotkań w tygodniu jak za czasów Orange Sport na wszystkie rynki Viaplay byłoby całkiem logicznym rozwiązaniem.

Najpewniej chodzi o ten "pakiet internetowy". Jeszcze w zeszłym roku chodziły głosy, że zostanie stworzony specjalny pakiet dla dostawców działających w  tzw. "nowych mediach"/ Choć z drugiej strony Viaplay potrafi zaskoczyć. Kupno KSW też było zaskakujące, może stwierdzili, że zyski przewyższą ewentualne straty. <cytat z października zeszłego roku>

 

Cytat

To, co sprzedajemy, nie jest po prostu prawami do pokazywania spotkań na żywo. To cały zestaw odpowiednio skrojonych pakietów dla kanałów telewizyjnych, internetowych, w tym social mediów i cyfrowych platform nadawców, a także system dystrybucji skrótów meczowych i innych form wideo - wylicza. (Animucki - prezes ESA).

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/ekstraklasa-i-liga-transmisje-przetarg-na-prawa-telewizyjne

 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Toma441 napisał:

A cytat z szefa ESA czytałeś? Chyba wie co oferuje. Szczegółów nie poznasz do momentu zakończenia przetargu. 

Zimówki też mieli kupić i jakoś nie kupili. 

Póki co to takie gdybanie. Równie dobrze może ktoś inny zainteresować się tymi prawami - Dazn  lub Amazon. 

Tak jak @Pawop napisał. Nawet pakiety nie są znane póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Globus903 napisał:

Tak samo mówiono ze nikt nie sprzeda Bundesligi do internetu a skończyło się ze maja tez i Premier League. Nikt nie mówi o sprzedaniu wszystkich meczów do internetu ale już takie 2 to jest bardzo realna opcja. A Ekstraklasa ma gdzieś szeroka dostępność dla nich liczy się przede wszystkim kasa. A Viaplay jest dostępne wszędzie od ręki. 

 

Czy Bundesliga w Niemczech przeszła do internetu? Czy Premier League w Wielkiej Brytanii przeszła do internetu? Ja wiem, że w Polsce może jest podnieta Lewandowskim i wtedy Bundesliga jest ważniejsza od Ekstraklasy. Ale rozgrywki ligowe zawsze najważniejsze są w kraju w którym się odbywają. Dlatego za transmisję na innych rynkach właściciele praw otrzymują gorsze, w porównaniu z tym co zapłaci rodzimy rynek. Dlatego wchodzą w dziwne układy, gdy ktoś zapłaci więcej i daje dostęp jednocześnie na wielu innych rynkach niż rodzime. Podobnie jak Ekstraklasa ma w tyle, gdzie widz z innego kraju obejrzy mecze polskiej ligi i sprzedaje różnym podmiotom by po prost sprzedać, tak samo Bundesliga ma w nosie, gdzie polski widz obejrzy Lewego, bo ważniejszy jest widz niemiecki :)

 

Reasumując. Nie przewiduję dużych zmian w dostępie do Ekstraklasy w Polsce. Tym bardziej, że współpraca Ekstraklasy z Canal+ układa się całkiem dobrze, i nie zawsze chodzi tylko o pieniądze, ale też o "opakowanie". Szczególnie teraz, gdy UEFA martwi się, że młodzi coraz mniej interesują się meczami piłki nożnej, bo wole obejrzeć serial w Netflixie. A dzięki Canal+ Ekstraklasa ma mocno rozbudowany zasięg dostępności do Ekstraklasy na wielu platformach. Do tego dochodzą też polskie powiązania biznesowe.

 

Świat medialny wygląda inaczej niż przez pryzmat pilota i tego forum :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

po wielu latach razem z c+ przychodzi czas rozstania, z uwagi na utratę praw do Premier League przez tę platformę. Od sierpnia mam w planach wykupić Viaplay, na co się przygotować? Myślicie, że będą transmitowane wszystkie mecze? Jak z jakością? jak będzie płynnie to nie musi być dla mnie super hiper 4k, kolejna ważna rzecz dla mnie to możliwość nagrywania transmisji, time shifting itp. Jak to wygląda w tej platfromie? Po jakim czasie od zakończenia mecze są dostępne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, muza_tv napisał:

Reasumując. Nie przewiduję dużych zmian w dostępie do Ekstraklasy w Polsce. Tym bardziej, że współpraca Ekstraklasy z Canal+ układa się całkiem dobrze, i nie zawsze chodzi tylko o pieniądze, ale też o "opakowanie".

To samo pisali o Premier League. Podobno była cudowna współpraca z C+ i nie było opcji aby ktoś inny kupił tą ligę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...