Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pawop napisał:

Oglądam teraz Bayern i brak zacięć, podobnie było wczoraj na Stuttgarcie (był on w 1080p?)

Nie, był w 720p. Sprawdziłam w Kodi, bo apka niestety nie pokazuje.

 

 

 

Pytanie do użytkowników Apple TV, czy jest opcja podglądu parametrów streamu? Widać przepływność w czasie rzeczywistym i resztę? Pytam w kontekście Viaplay.

Jeśli jest poproszę o jakiś zrzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aandin napisał:

Ja oglądałem Schalke 04 i wszystko było w porządku.

 

7 minut temu, Toma441 napisał:

Zerknąłem trochę dziś na 2 BL. Z płynnością obrazu nie było problemu 

A to ciekawe... Dzwoniłem po 21.00 na infolinię i gość stwierdził że u niego ( jak stwierdził ) też jest lekkie zakłócenie. U mnie android 9, Kodi i Apple Tv.

Całą 2 Bundesligę dostają poniżej 50 fps od samego początku.

Na Schalke było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Bayernu z Augsburgiem najgorszy pod względem płynności od momentu gdy mam Viaplay 
Viaplay oglądam poprzez chromcasta 4
Cały czas przycięcia gdy wcześniej tego nie było 
Być może jest związane z testem 1080p i coś tam nagrzebali
U mnie było odwrotnie. Zero przycięć, podczas gdy zawsze były (Tizen)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mara68 napisał:

 

Całą 2 Bundesligę dostają poniżej 50 fps od samego początku.

Na Schalke było to samo.

Wiem, że ta 2BL jest nadawana w niższym standardzie, co nie zmienia faktu, że kiedy ja ją oglądałem nic z płynnością się nie działo. Może problemy pojawiły się kiedy indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawop napisał:

U mnie było odwrotnie. Zero przycięć, podczas gdy zawsze były (Tizen)

Pawop to ja już tego całkowicie nie rozumiem 

U jednego tak u innego inaczej za chwilę jest ok by później znowu źle 

Niech oni wreszcie raz na zawsze ogarną te problemy z płynnością tak by na każdym tv niezależnie od sytemu i na przystawkach obraz był dobry 

Edytowane przez michuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na C+ Sport 2 to była jakaś masakra nie da się tego oglądać, co do Viaplay wszystko chodziło płynnie na meczu Bayernu czysta przyjemność oglądania nie to co Canal+ dzisiaj zaprezentował. Po parametrach widać że Viaplay ma lepszej jakości wykupione serwery stabilność porównywalna do Amazona co w sporcie na żywo robi duża różnice. Mam nadzieje że Viaplay do startu Premier League wyeliminuje wszystkie niedociągnięcia i zapomnimy o Canal+😁

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stanley840 napisał:

Dzisiaj na C+ Sport 2 to była jakaś masakra nie da się tego oglądać, co do Viaplay wszystko chodziło płynnie na meczu Bayernu czysta przyjemność oglądania nie to co Canal+ dzisiaj zaprezentował. 

 

U mnie wczoraj było identycznie. Oglądanie niektórych meczów na C+ Online wołało o pomstę do nieba, z kolei Bayern na Viaplay oglądało się świetnie (aczkolwiek jeszcze niedawno na Viaplay było sporo różnych problemów, o czym zresztą tutaj pisałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, bo u mnie te transmisje wyglądają jak z VHS, zwłaszcza przy ruchu kamery, Apple TV 4k załatwiło problemy z płynnością, ale jakość obrazu jest tragiczna w porównaniu do satelity, w tym meczu co napisała Zuzia, ta rozdzielczość nic nie zmienia bo obraz jest straszny, żyleta jest jak kamera się nie rusza :D,  jak tak będą wyglądać transmisje Ligi Angielskiej to masakra, generalnie cofnęliśmy się o kilkadziesiąt lat z jakością transmisji sportowych, powinno to poczekać, aż technologia pozwoli na bezproblemowe transmisje. Dodam jeszcze, że w canal plus jest jeszcze gorzej, wczorajszy mecz Barcelony zacinał, że nie dało się tego oglądać, miałem w planach rezygnowanie z satelity, ale w tej sytuacji stary dobry dekoder dalej pozostaje niedościgniony. Powtórzę Viaplay jest płynny, ale obraz mega niska jakość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów te "zabawne" porównania. Gdzie Ty miałeś makrobloki na VHS? Jak już to VCD.

O tym, że obraz 1080p przy 5 Mbps będzie wyglądał gorzej w ruchu niż 720p już tu pisałem parę razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie przekonuje  aplikacja ze względu na pewne niedociągnięcia i brak stabilności (wszystkie inne aplikacje z których  korzystam normalnie działają). Raz jest dobra jakość,  innym razem jest bardzo  słabo.

Nie jest to z pewnością decydujący argument za ewentualnym wyborem UPC. W innym przypadku 34 zł przeznaczę na lepszą usługę streamingową.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bgmnt napisał:

Znów te "zabawne" porównania. Gdzie Ty miałeś makrobloki na VHS? Jak już to VCD.

O tym, że obraz 1080p przy 5 Mbps będzie wyglądał gorzej w ruchu niż 720p już tu pisałem parę razy.

Nie pisałem o makroblokach ani słowa, miałem na myśli jakość przy ruchu kamery, obraz staje się wtedy nie wyraźny i wygląda to jak na kasetach video, dlatego powinni się skupić na powiększeniu tych 5Mbs, tylko wtedy pewnie płynność będzie wspaniała...

Edytowane przez sheldoncooper7373
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bgmnt napisał:

Znów te "zabawne" porównania. Gdzie Ty miałeś makrobloki na VHS? Jak już to VCD.

O tym, że obraz 1080p przy 5 Mbps będzie wyglądał gorzej w ruchu niż 720p już tu pisałem parę razy.

Najzabawniejsze są wypowiedzi w stylu: nie przekonuje mnie aplikacja, ale ma za darmo to oglądam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale najzabawniejsze są wypowiedzi w stylu jakość na Viaplay jest dobra, a już na sprzęcie Apple znakomita. A tu kolega napisał prawdę, to co widzi zdecydowana większość, czyli jakość jest co najwyżej średnia, niezależnie od tego na czym się ogląda. Co najwyżej płynność jest lepsza.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi coś się nie podoba, nawet za darmo tego nie oglądam, nie noszę itd. 

Każdy z nas jest inny. Kto co lubi. Ja nie lubię na sile coś robić wbrew sobie i potem rozpisywać się na forum, choć mnie aplikacja nie interesuje. 

Tak robi połowa z was. 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arkon napisał:

Sorry, ale najzabawniejsze są wypowiedzi w stylu jakość na Viaplay jest dobra, a już na sprzęcie Apple znakomita. A tu kolega napisał prawdę, to co widzi zdecydowana większość, czyli jakość jest co najwyżej średnia, niezależnie od tego na czym się ogląda. Co najwyżej płynność jest lepsza.

Dokładnie jakość jest mocno średnia, czasami nawet słaba, a sprzęt Apple przynajmniej odtwarza mi to płynnie, bo na wszystkim innym nie miałem płynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, sheldoncooper7373 said:

Nie pisałem o makroblokach ani słowa, miałem na myśli jakość przy ruchu kamery, obraz staje się wtedy nie wyraźny i wygląda to jak na kasetach video, dlatego powinni się skupić na powiększeniu tych 5Mbs, tylko wtedy pewnie płynność będzie wspaniała...

 

Rozdzielczość VHS owszem była niska (jakieś 335×576), ale obraz analogowy, więc to czy był ruch czy nie, nie wplywało na jakość obrazu ;).

Taki problem był na VideoCD gdzie do tej niskiej rozdzielczości doszła cyfrowa kompresja i to MPEG1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...