Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem do nich 3 razy na czacie i za każdym razem, że rozpatrują i że już lada chwila będzie odpowiedź albo, że piszą ponaglenie w tej sprawie. Sprawa jest trywialna, ale przeciągają, żebym zapłacił za kolejny miesiąc. Mam ich w nosie i po prostu zrezygnowałem. Ogólnie stwierdziłem, że kończę z usługami, których prawie nie oglądam. Także Viaplay i GoNet bye bye. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darius010 No tyle, że doskonale wiemy, że sprzedaż akurat jest świetna. A Galeria UPC jest kanałem promocyjnym.

 

Otwarte okna Canal+ są nie tylko z okazji premier seriali, myśłałem, że user z takim stażem będzie lepiej poinformowany:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/ogladaj-mecze-ekstraklasy-otwarte-okno-canal-dla-wszystkich/

https://satkurier.pl/news/187801/92-gala-wreczenia-oscarow-w-pasmie-otwartym-canal.html

https://www.sport.pl/pilka/7,65080,25555545,noworoczna-niespodzianka-dla-kibicow-canal-odkodowal-mecze.html

itd, itp.

 

Netflix z kolei daje od czasu do czasu całe filmy na Youtube.

Też rozumiem dlatego, że się słabo sprzedaje? ;)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiemy, dane mówią o kilku krajach. Nie jest napisane, że z Polski. Nie jest, to nie jest, a nie że Polska to największy z tych krajów. 

 

No oczywiście, że są to wyłącznie wyjątkowe okazje. Oskary są zawsze odkodowane. A mecze ekstraklasy tu trzeba byłby znać kontekst ówczesnej sytuacji. 

 

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Wiesz co to jest współpraca i promocja swojego kontentu?  Kanał linearny ci się marzy , i co pewnie za darmo do umowy? emoji6.png
 

Tak z wami się dyskutuje. Viapalay idzie w linearną promocje swojego kontentu co sugeruje, że już wiedzę na czym stoją. A ty mi sugerujesz, że chce coś za darmo. 

 

Nie chcę. Bo oni mają 2 komentatorów, wolę żeby prawa wróciły do profesjonalnych redakcji.  

 

Jeśli będzie 1080p to się ośmieszą....

Edytowane przez darius010
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darius010 A jaki był kontekst odkodowania premier league? Nie rób fikołków, bo nie ma to sensu.

Temat abonentów był już przerabiany - w PL jest ich około 250 tysięcy. Po promocji na galerii UPC zapewne kolejne parę tysięcy się zdecyduje na pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja promocyjna, czy nie - nie ma to żadnego znaczenia. Fakt jest taki, że Bundesliga, do której prawa ma serwis streamingowy Viaplay, zaczyna być udostępniana w kanale linearnym, czyli dzieje się dokładnie to, o czym pisałem od początku :)

Zgodzę się, że może to być akcja promocyjna mająca na celu zwiększenie liczby subskrypcji, ale równie dobrze Viaplay może sondować, jaki odbiór będzie miała Bundesliga w kanale linearnym po wykupieniu przez nich praw. Dziwi mnie jedynie fakt, że na taki manewr decyduje się UPC, która, oprócz telewizji, oferuje również światłowód, a więc zapewnia dostęp do internetu swoim abonentom - najkrócej rzecz ujmując, stwarza abonentom warunki do odbioru Viaplay w streamingu. Takie działanie bardziej pasowałoby mi do Canal+ lub Polsat Box, których abonenci nie zawsze mają dekodery podłączone do internetu, a oczywistym jest, że dla abonentów Canal+ od 26 lat Premier League jest produktem wręcz sztandarowym i na 100% nie zostaną oni pozbawieni dostępu do niej po tym sezonie. Ja podtrzymuję to co napisałem parę miesięcy temu, abonenci Canal+ od sezonu 2022/2023 zyskają dostęp do Premier League w formie linearnej i tu w grę wchodzą trzy opcje - sublicencja dla Canal+, kanał linearny od NENT lub transmisje meczów w kanale promocyjnym Strefa Abonenta. Nie wykluczam, również dołączenia do dekoderów serwisu streamingowego Viaplay wzorem Netflixa, natomiast sytuacja z UPC ewidentnie wskazuje na to, że w Canal+ tym bardziej Premier League będzie dostępna linearnie po zakończeniu tego sezonu. I w zasadzie nie ma się co dziwić, bo dla NENT będzie to doskonała okazja na poszerzenie bazy klientów i zarobienie dodatkowych pieniędzy :)

Edytowane przez CashBackPlease
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Akcja promocyjna, czy nie - nie ma to żadnego znaczenia. Fakt jest taki, że Bundesliga, do której prawa ma serwis streamingowy Viaplay, zaczyna być udostępniana w kanale linearnym, czyli dzieje się dokładnie to, o czym pisałem od początku :)

Kanał linearny to nie jest , bardziej serwis.

Dostęp do jednego/dwóch/ wydarzeń i tyle.

Promocja swojej oferty. To nie jest Viaplay kanał. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kkzk81 napisał:

@CashBackPlease to Netflix jest dostępny w Canal+ w formie linearnej?

@kkzk81 a możesz mi pokazać punkt, gdzie coś takiego napisałem? Czytania ze zrozumieniem uczą w szkole podstawowej, naprawdę... :)

 

 

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

Kanał linearny to nie jest , bardziej serwis.

Dostęp do jednego/dwóch/ wydarzeń i tyle.

Promocja swojej oferty. To nie jest Viaplay kanał.

@kingofsouth pełna zgoda, natomiast jest to serwis promocyjny UPC nadawany w formie kanału linearnego - o to mi chodzi :)

Zastanawia mnie tylko, w jakim kierunku to pójdzie, bo do niedawna prezes NENT zarzekał się, że: "obecnie nie planujemy uruchomienia kanału linearnego", tymczasem właśnie zaczęli udostępniać mecze w formie linearnej, nie na swoim kanale, ale jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





@kingofsouth 
Zastanawia mnie tylko, w jakim kierunku to pójdzie, bo do niedawna prezes NENT zarzekał się, że: "obecnie nie planujemy uruchomienia kanału linearnego", tymczasem właśnie zaczęli udostępniać mecze w formie linearnej, nie na swoim kanale, ale jednak


W kierunku PPV (kablówki)
Dostęp po konkretnego wydarzenia za pieniążki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

W kierunku PPV (kablówki)
Dostęp po konkretnego wydarzenia za pieniążki emoji16.png

 

Za jedno wydarzenie bym nie zapłacił, ale już za cały sezon z góry jak najbardziej :)

Swoją drogą, skoro już Canal+ stracił Premier League, to szkoda, że wpadła ona w łapy kolejnego nadawcy. Uważam, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby subskrypcja Premier League Full Pass Season wzorem NHL. Przynajmniej miałbym pewność, że kupuję to co chcę i płacę tylko za Premier League, a nie dodatkowo za jakieś skandynawskie serialiki, których i tak nie obejrzę ;)

Tak mówimy, że dokonuje się rewolucja, ale chyba jednak nie do końca... Prawdziwą rewolucją będzie dopiero kupowanie całosezonowego dostępu do konkretnych rozgrywek i to bez pośredników typu Canal+, Viaplay czy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, CashBackPlease napisał:

Ja podtrzymuję to co napisałem parę miesięcy temu, abonenci Canal+ od sezonu 2022/2023 zyskają dostęp do Premier League w formie linearnej.

To nie wykluczaj tego co napisałeś. Tak spekulować to sobie można.Tak czy siak jeśli dadzą w Viaplay w sposób jaki oferują Netflix nie ucieszy to wszystkich. Mój starszy znajomy fan Premier League ubolewa co teraz będzie z jego ulubioną ligą,posiada on Canal+, lecz nie ma w domu internetu czy nawet smartfona. Może sytuacja go zmusi do tego by to zmienić ale jest niezadowolony z całej sytuacji. Ja z kolei jeśli miałbym dostać mecze 4 K we właściwych kolorach a reszta by była podkręcona do Full HD jestem za Viaplay do tego 50 FPS i będę zadowolony.

Viaplay się rozkręca i nie są to już tylko seriale szwedzkie. Ostatnio dodano film z tego roku, biblioteka jest coraz systematyczniej powiększana o nowości. Nie oglądałem na razie za wiele z tego ponieważ mam pozaczynane inne produkcje. Doba nie jest z gumy niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kkzk81 napisał:

To nie wykluczaj tego co napisałeś. Tak spekulować to sobie można.Tak czy siak jeśli dadzą w Viaplay w sposób jaki oferują Netflix nie ucieszy to wszystkich. Mój starszy znajomy fan Premier League ubolewa co teraz będzie z jego ulubioną ligą,posiada on Canal+, lecz nie ma w domu internetu czy nawet smartfona. Może sytuacja go zmusi do tego by to zmienić ale jest niezadowolony z całej sytuacji. Ja z kolei jeśli miałbym dostać mecze 4 K we właściwych kolorach a reszta by była podkręcona do Full HD jestem za Viaplay do tego 50 FPS i będę zadowolony.

@kkzk81 widzę, że dalej brniesz w niezrozumienie tego co napisałem :)

Po pierwsze, nie wykluczam tego, co napisałem. Po drugie, jakbyś zauważył, w tym wątku spekuluje prawie każdy (m.in. na temat ewentualnego kupna przez Viaplay praw do Ekstraklasy, ku czemu aktualnie nie ma żadnych przesłanek w postaci newsów). Po trzecie, próbujesz ze mną polemizować, a tak de facto powtarzasz mój punkt widzenia. Też uważam, że ze względu na abonentów Canal+, którzy nie mają podłączonego dekodera do internetu i nie korzystają z VOD, powinni udostępnić Premier League w formie linearnej od sezonu 2022/2023 :)

Nie wykluczam, natomiast, dodania do dekoderów Canal+ serwisu Viaplay w całości wzorem Netflixa (uważam to nawet za więcej, niż prawdopodobne). I proszę Cię, następnym razem czytaj ze zrozumieniem, bo nie chce mi się przepisywać i tłumaczyć ponownie tego, co już powyżej napisałem ;)

Edytowane przez CashBackPlease
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lakiman napisał:

Zobaczymy od strony technicznej jak to będzie wyglądać.

Tych spotkań nie nadają w 4K u siebie, w szwedzkim serwisie, choć może będą na kanale V-Sport. Ciekawe co będzie źródłem, stream o jakości dobrze nam znanej, czy puszczą w Full HD. Czekam na relację abonentów UPC, z pewnością zdadzą relację jak wygląda na dekoderach i modułach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "otwarte okno" Viaplay, o którym tu mowa jest serwisowi streamingowemu i kablówce jak najbardziej na rękę. Oba podmioty promują ofertę niskim kosztem i takie postępowanie absolutnie nie świadczy o tym, że Kanał Linearny powstanie. Zarówno Viaplay, jak i kablówka robi to "bo może" i zachęca do siebie potencjalnego klienta. 

 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...