Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Toma441 - a co to dopiero byłoby, gdyby na poważnie do polski wszedł DAZN (teraz u nas mają tylko "ochłapy"). Gdyby ewentualnie zdobyli Ekstraklasę, to naprawdę dopiero by się dużo działo i jeszcze więcej zalet streamingu by zostało odkrytych (dostępne funkcjonalności DAZN w Niemczech są znacząco lepsze niż to co obecnie ma Viaplay).

 

Pomimo, iż Viaplay na starcie zanotował kapitalną liczbę płacących subskrybentów, to mimo wszystko uważam, że gdyby na ich miejscu był DAZN, to wyniki byłyby jeszcze lepsze. Ale nie od razu Rzym zbudowano.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Toma441 napisał:

Rozgoryczenie niektórych kibiców jestem w stanie zrozumieć, natomiast wielokrotnie spotkałem się w komentarzach w sieci z masą bzdur i celowych kłamstw na temat jakości 

No cóż skoro przynajmniej kilka/ naście  osób napisało, że Viaplay z Android TV nie jest za bardzo po drodze nie było to celowe.

Czekam  by jakość była tak samo dobra jak obecnie  z odtworzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością z czasem i jakość transmisji będzie lepsza, jak i pojawią się dodatkowe funkcjonalności (choćby w apce na Android TV). Ja osobiście będę zadowolony, jeśli będzie można wybierać wersję z komentarzem i bez komentatora (niektórych komentatorów osobiście nie lubię słuchać, a czasem po prostu fajnie jest posłuchać atmosfery z samego stadionu).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lakiman napisał:

No cóż skoro przynajmniej kilka/ naście  osób napisało, że Viaplay z Android TV nie jest za bardzo po drodze nie było to celowe.

Czekam  by jakość była tak samo dobra jak obecnie  z odtworzenia .

Tu nie o takie komentarze chodzi, a o celowe wprowadzanie w błąd pisaniem o tym, że opóźnienie wynosi 3 minuty, że generalnie wszystko co dodają jest bez polskiej wersji językowej, bo ktoś sobie ubzdurał, że musi być lektor, bo "nie uznaje napisów". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lakiman napisał:

No cóż skoro przynajmniej kilka/ naście  osób napisało, że Viaplay z Android TV nie jest za bardzo po drodze nie było to celowe.

 

Widocznie te kilka/kilkanaście to mało istotny element przy takiej liczbie osób subskrybujących.

Może czas na innym urządzeniu oglądać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kingofsouth napisał:

Widocznie te kilka/kilkanaście to mało istotny element przy takiej liczbie osób subskrybujących.

Może czas na innym urządzeniu oglądać? 

 

Poczekam jeszcze.

To Nent/ Viaplay ma zależeć za zadowoleniu klienta.

Raczej nie na odwrót 😉

Z resztą do końca nie wiadomo na jakich urządzeniach będzie można oglądać obiecane 4K( kolejni którzy po Canal+  zapowiadają- zobaczymy czy zapewnienia  przyniesą pożadany efekt).

Zawsze lepiej kupić przystawkę  internetową nowszej generacji (ze względu np na  zapowiadany Android 12) i poczekać na opinie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lakiman napisał:

 

Zawsze lepiej kupić przystawkę  internetową nowszej generacji (ze względu np na  zapowiadany Android 12) i poczekać na opinie.

 

 

To kup , piszesz o tym już od dłuższego czasu. Czasem mam wrażenie , że ty taki bajko pisarz jesteś.

Niby Viaplay ci sie podoba (bo masz za darmo )  , ale jak zaczynają się posty , ze coś się ludziom nie widzi , to ty zmieniasz zdanie.  

Czy ty nie masz ochoty sam coś sprawdzić? Po co ci opinie innych, nie chcesz sam sobie wyrobić zdania? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lakiman napisał:

Z resztą do końca nie wiadomo na jakich urządzeniach będzie można oglądać obiecane 4K( kolejni którzy po Canal+  zapowiadają- zobaczymy czy zapewnienia  przyniesą pożadany efekt).

Ty naprawdę wierzysz w to że ktoś Ci włączy 4k w streamingu kiedy to nawet pełnego HD nie potrafi zaoferować?😂To już nawet nie chodzi tylko o Viaplay ale kogokolwiek.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lakiman napisał:

Z resztą do końca nie wiadomo na jakich urządzeniach będzie można oglądać obiecane 4K( kolejni którzy po Canal+  zapowiadają- zobaczymy czy zapewnienia  przyniesą pożadany efekt).

Zawsze lepiej kupić przystawkę  internetową nowszej generacji (ze względu np na  zapowiadany Android 12) i poczekać na opinie.

Skandynawskie 4K z Viaplay włączam na TV z Android na Kodi, działa elegancko więc pewnie i polskie będzie. Tylko 4K jest od święta, a reszta tak jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie liczę, że poprawią jakość  "live" bez konieczności dokupowania dodatkowego urządzenia. Skoro już udało się to osiągnąć na meczach z odtworzenia.

W przypadku Canal+Online  płynność na początku też była beznadziejna  nawet przy 50 fps. 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich kwestii jak techniczna strona samego serwisu, łatwość obsługi, bezawaryjność, logowanie itp. (www,apka) to jestem zdania, że Viaplay sobie radzi z tymi kwestiami znacznie lepiej, niż c+ online radził sobie przez rok.

3 minuty temu, lakiman napisał:

Apple to troszkę droga impreza.

To prawda, tylko, że w tym wypadku cena faktycznie odzwierciedla jakość i sprzęt to rekompensuje w codziennym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grreg2084 napisał:

@Toma441 - a co to dopiero byłoby, gdyby na poważnie do polski wszedł DAZN (teraz u nas mają tylko "ochłapy"). Gdyby ewentualnie zdobyli Ekstraklasę, to naprawdę dopiero by się dużo działo i jeszcze więcej zalet streamingu by zostało odkrytych (dostępne funkcjonalności DAZN w Niemczech są znacząco lepsze niż to co obecnie ma Viaplay).

 

Pomimo, iż Viaplay na starcie zanotował kapitalną liczbę płacących subskrybentów, to mimo wszystko uważam, że gdyby na ich miejscu był DAZN, to wyniki byłyby jeszcze lepsze. Ale nie od razu Rzym zbudowano.

Osobiście nie chciałbym by Dazn kupiło Ekstraklasę, bo to kolejne rozdrobnienie praw. A tak wystarczy za rok Eleven + Viaplay by oglądać moje ulubione ligi angielską i włoską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PawelTSW napisał:

Czyli będących na okresie 30 dniowym nie liczą? A skąd wiedzą, że będą lub nie będą płacić? 

A po co im ta wiedza, czy ktoś BĘDZIE płacił? Było mówione, że liczą tych co obecnie PŁACĄ, jak się domyślam Ci, co opłacili co najmniej jeden "abonament" i mają aktywną subskrypcję (+ ci z playa, upc itp.). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bredny napisał:

Osobiście nie chciałbym by Dazn kupiło Ekstraklasę, bo to kolejne rozdrobnienie praw. A tak wystarczy za rok Eleven + Viaplay by oglądać moje ulubione ligi angielską i włoską.

A mnie ani ziębi ani grzeje gdzie będzie Ekstraklasa bo i tak jej nie oglądam. 😉

Na pewno nie dopłacałbym  dodatkowo jeszcze  do DAZN/ Viaplay  żeby mieć do niej dostęp.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie oglądasz, ktoś inny ogląda...Nasza liga jest jaka jest, ale zakup praw przez Viaplay do choćby 1,2 spotkań + skróty byłby kolejnym przełomem i przekona do subskrybcji kolejnych klientów. Z ich punktu widzenia na ten moment więcej im pewnie nie będzie trzeba, jeśli się zdecydują rzecz jasna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zuzia napisał:

Samo UPC i Vectra ma kilka milionów abonentów więc kanał sprzedaży spory.

Ciekawe ile od partnerów biznesowych, którzy dodają Viaplay do oferty utrzymaniowej i dla nowych klientów, jako składnik oferty albo za 10 zł (UPC).

 

Ja mam play I aktywowane konto z tego tytułu do końca stycznia, inaczej sam bym nie zapłacił wiec tutaj jest na pewno sporo takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toma441 napisał:

Ty nie oglądasz, ktoś inny ogląda...Nasza liga jest jaka jest, ale zakup praw przez Viaplay do choćby 1,2 spotkań + skróty byłby kolejnym przełomem i przekona do subskrybcji kolejnych klientów. Z ich punktu widzenia na ten moment więcej im pewnie nie będzie trzeba, jeśli się zdecydują rzecz jasna. 

 

Nie wydaje mi się, aby Viaplay chciało bawić się w takie "puzzle". Nawet jeśli będą mieli prawo do pokazywania 1-2 spotkań w każdej kolejce, to niekoniecznie będą mogli w kółko pokazywać najważniejszy mecz z każdej kolejki czy spotkania drużyn cieszących się największa popularnością (głównie Legii Warszawa). Na takich "puzzlach" nawet ogólnodostępne TVP przy jednym wybranym meczu z każdej kolejki nie osiąga jakichś większych wyników oglądalności.

 

Szybciej jestem w stanie uwierzyć w to, że to Viaplay pozyska pełne prawa do Ekstraklasy, a potem ewentualnie komuś na część spotkań udzielą sublicencji (wtedy to oni będą dyktowali warunki, jak swego czasu robił to Eleven Sports w przypadku współpracy z C+ w sprawie Bundesligi; wiadomo, w której części najczęściej leciały mecze Bayernu i to znacznie częściej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że mowa o streamingu. Skoro pokazują bilard, darta i triathlon, na równi z meczami Bundesligi, to jeśli stwierdzą, że 2 mecze Ekstraklasy w kolejce "wygenerują" dodatkowe zainteresowanie i przyciągną jakąś część subskrybentów, to będą się w to "bawić" z nieukrywaną radością. 🙂

Mają na to możliwości (już współpracują z producentem sygnału dla ESA) i pieniądze. Kwestia wewnętrznej decyzji i tego jaka oferta zostanie przedstawiona.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 11:11, CashBackPlease napisał:

Nieskończoną ilość? Chyba żartujesz. Wystarczą karty przedpłacone.

 

Czy to oznacza, że mogę podpiąć do swojego konta inną kartę również przedpłaconą z gotówką na koncie i będę miał kolejne 30 dni za darmo czy raczej należy utworzyć nowe konto Jan Kowalski z nowym adresem e-mail i nową kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JSB napisał:

Czy to oznacza, że mogę podpiąć do swojego konta inną kartę również przedpłaconą z gotówką na koncie i będę miał kolejne 30 dni za darmo czy raczej należy utworzyć nowe konto Jan Kowalski z nowym adresem e-mail i nową kartą?

Nowe konto z nowym adresem mailowym i z nową kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...