Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, lakiman napisał:

@Zuzia niepotrzebnie się tak bulwersujesz. Sama sprawdziłaś, że w bogatszych krajach usługa wygląda podobnie od strony technicznej jak u nas.

Co mogą poprawić, ale to pewnie wymaga czasu to uzupełnić bibliotekę serialową- filmową.

Nawet na Prime Video do niedawno narzekano a to na brak lektora, a to na brak napisów czy skromną ofertę.

Z czasem to się poprawiło, ale i tak nie jest idealnie.

Nie bulwersuję się, piszę to na chłodno, bo bez emocji sportowych  :)

Na uzupełnienie biblioteki serialowo-filmowej nie czekam specjalnie, bo oglądam ze skandynawskich wersji z polskimi napisami to czego nie mam gdzie indziej.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kingofsouth napisał:

 

Każdy ma wybór. Nie odpowiada mi serwis z powodu jakości, ceny, małej biblioteki filmów czy sportu lub z każdej innej przyczyny-dokonuję wyboru. Kontynuuję lub kończę. Nikt nikogo nie zmusza do subskrypcji. Skończmy te jałowe dyskusje. Ja po teście PBG rezygnuję z dalszej subskrypcji i po kłopocie. Wypowiedziałem się w tym temacie i nie mam zamiaru dalej tego wałkować, dalej narzekać.

@Zuzia Nie odpowiada Tobie usługa, to proszę daj sobie spokój i odpuść. Zajmij się natomiast serwisami, które spełniają Twoje najbardziej wygórowane wymagania, w których parametry jakościowe są high i cena jest odpowiednia. Szkoda czasu na Viaplay 😉

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucas2go napisał:

Każdy ma wybór. Nie odpowiada mi serwis z powodu jakości, ceny, małej biblioteki filmów czy sportu lub z każdej innej przyczyny-dokonuję wyboru. Kontynuuję lub kończę. Nikt nikogo nie zmusza do subskrypcji. Skończmy te jałowe dyskusje. Ja po teście PBG rezygnuję z dalszej subskrypcji i po kłopocie. Wypowiedziałem się w tym temacie i nie mam zamiaru dalej tego wałkować, dalej narzekać.

@Zuzia Nie odpowiada Tobie usługa, to proszę daj sobie spokój i odpuść. Zajmij się natomiast serwisami, które spełniają Twoje najbardziej wygórowane wymagania, w których parametry jakościowe są high i cena jest odpowiednia. Szkoda czasu na Viaplay 😉

Co to za sterowanie dyskusją. Pisać mogą tylko ci, którym wszystko się podoba? U mnie Polsat Box Go poszedł do śmietnika za jakość właśnie, ale Viaplay niestety nie może. Chyba, że popsuję rodzinie TV, wtedy przejdą na smartfony i tablety i będą wreszcie zadowoleni z 720p :)

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lakiman napisał:

Nie umiesz swojej rodzinie wytłumaczyć, że jak chcą  oglądać Viaplay to muszą zaakceptować jakość?

Pokazałam im 4K ze skandynawskich Viaplay i teraz trują, żeby im takie zrobić w PL. Akurat 4K made in Viaplay mogę pochwalić, całkiem przyzwoicie wygląda. Miałam nie pisać, ale pochwalić chyba można :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cornellius napisał:

Podstawy logiki: przed chwilą napisałeś, że nie jest też jakością słabą, a mimo to dodałeś taką opcję w ankiecie, bo ktoś może sądzić inaczej. Dlatego też może sądzić, że jest bardzo dobra i wyśmienita, a ty powinieneś mu taką opcję uniemożliwić. 

 

@lakiman Niezły odlot, bo? 

"Ważne, że czerpałeś z tego przyjemność". Niezły odlot, bo chyba to jest najważniejsze przy transmisjach sportowych? Jest dynamicznie, wszystko idealnie widać, z mojego punktu widzenia od pewnej jakości to już kwestia bycia freakiem, ale jak już tutaj pisałem: rynku muzycznego też nikt nie ustawia pod audiofili, choć oni krzyczą najgłośniej.

Na Viaplayu nie jest dynamicznie, i nie widać idealnie wszystkiego, szczególnie z głównej kamery, gdzie jest skandalicznie rozmyty obraz.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem do końca serial "Krew nie woda" ( pierwszy sezon) i moge go z czystym sumieniem polecić tym,którzy lubią takie dramaty rodzinne w skandynawskim stylu.Widzę,że baza seriali do obejrzenia sukcesywnie się powiększa.Doszedł świetny serial "Babylon Berlin" i "Billions".Teraz wezmę się za oglądanie "Wiedeńska krew".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać "Face To Face" (Przesłuchanie). Bardzo "teatralny" serial. Odcinki są krótkie - do 25 minut. Cechą wspólną jest, że każdy dzieje się w 1 lokalizacji/pomieszczeniu. Przez cały odcinek oglądamy dialog między 2-3 aktorami. Historia kryminalna - ojciec szuka zabójcy córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze: ViaPlay obiecywał, że inni będą mogli się od nich uczyć... i jakoś tego nie widać. Tylko nie wyciągajcie Polsatu bo oni są w czasach ledwo po analogowych.

Porównajmy więc Canal+ online vs. ViaPlay:

  1. Obsługa klienta: czas reakcji w Canal+ do 1 dnia lub tego samego vs. 10 dni czekania w ViaPlay na odpowiedź. Mówię z własnego doświadczenia. Za każdym razem w ViaPlay (3 zgłoszenia) czekałem na odpowiedź 10 dni.
  2. Prawa telewizyjne: poza Premier League za rok i Ligią Europy to Canal+ ma lepszy content (Ekstraklasa, hiszpańska, francuska, żużel + dopłacając można mieć PSP z LM).
  3. Jakość - nikt nie oczekuje takiego 4K jak filmy z Apple Tv ale ludzie nie mówcie mi, że jakość 720p w 25 FPS to jest poważne. Tak 25 fps, bo duża część transmisji ma taką jakość (patrz np. 2 Bundesliga). W Canal+ jest 1080p w 50 fps za wyjątkiem Canal Premium+ i tu można mieć pretensje. Chodź można się ratować oglądając niedzielny mecz Ekstraklasy na C+ Sport 3. Jeśli mówimy o Lidze Europy i Konferencji - najważniejsze mecze jak Legii, czy Napoli były w bardzo dobrej jakości. Pozostała część jakość miała gorszą i nie tylko mecze z Kazachstanu.
  4. Oferta filmowa i seriale - Canal+ do Netflixa i nawet Amazona ma bardzo daleko ale w porównaniu do oferty filmowej i serialowej ViaPlay, to Canal+ jest jak Porsche porównywane do Passata od Mirka handlarza.
  5. Planowane 4K - piszę planowane bo inaczej nie można nazwać tego co oferują online. Canal+ powinien szybciej dodać swój kanał i Eleven 4k, bo ViaPlay oficjalnie planuje to dopiero za rok na start ligi angielskiej.

Każda aplikacja ma swoje wady i zalety, natomiast porównując stosunek jakości do ceny to myślę, że Canal+ jest lepszym wyborem mimo wszystko. Posiadam obie usługi żeby nie było, że faworyzuję tę, którą posiadam.

 

Ja rozumiem, że duża część może mieć telewizory z jakiś promocji w marketach i nie widzą różnicy, ale jak ktoś ma nawet 55 calowy telewizor (nie mówiąc o 65+) to naprawdę widać te 720p.... Naprawdę na porządnym markowym sprzęcie (czyli od 7-8 tys.) to wychodzą te braki bardzo wyraźnie.

 

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Krzysiek1991 napisał:
  1. W Canal+ jest 1080p w 50 fps za wyjątkiem Canal Premium+ i tu można mieć pretensje. Chodź można się ratować oglądając niedzielny mecz Ekstraklasy na C+ Sport 3. (...)

Ja rozumiem, że duża część może mieć telewizory z jakiś promocji w marketach i nie widzą różnicy, ale jak ktoś ma nawet 55 calowy telewizor (nie mówiąc o 65+) to naprawdę widać te 720p.... Naprawdę na porządnym markowym sprzęcie (czyli od 7-8 tys.) to wychodzą te braki bardzo wyraźnie.

 

Są tacy, którzy chcą mieć jakieś przyzwoite minimum i będą za to płacić.

Wspomniany wyżej C+ Online kanały sportowe Full HD, 50 FPS, bitrate 8 Mb/s, właśnie uzyskałam dostęp i badam jakość obrazu. 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zuzia napisał:

 

Wspomniany wyżej C+ Online kanały sportowe Full HD, 50 FPS, bitrate 8 MB/s, właśnie uzyskałam dostęp i badam jakość obrazu. 

 

 

 

Tak , po ponad roku od momentu jak Canal+Online jest na rynku.

Viaplay ile jest ? 

Proszę bez manipulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

@Krzysiek1991tylko 2. Bundesliga ma 25, bo tak jest realizowana. Mecze eliminacji MŚ drużyn z Afryki miały 50. Mecze kobiecych rozgrywek też 50. Wyścigi i piłka ręczna też 50, nie wspominając już o 1. Bundeslidze, LE i LKE. Canal+ online podniósł jakość do 50 chwilę przed wejściem Viaplay do Polski. Zrobił to tylko z powodu Viaplay, bo w przeciwnym wypadku dalej by było 25. Tak to działa jak pojawia się konkurencja. Jak Viaplay w przyszłym roku uruchomi 4K, to C+ zrobi to samo w swojej internetowej usłudze. Na razie nie mają po co tego robić. Efekty wejścia Viaplay do Polski już widać po nerwowych ruchach konkurencji, najpierw podniesienie jakości kanałów sportowych, a później duża obniżka ceny i atrakcyjniejszy pakiet sportowy, a to wszystko dzięki Viaplay.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, ale jest oczko wyżej iż Viaplay, mam na myśli jakość obrazu, nie wypowiadam się o ofercie.
Napisałem Ci, że 1080p 50 FPS jest po ponad roku jak się w Polsce pojawił Canal+Online. Jak długo w Polsce jest Viaplay ? Znów zaczynasz burzę. Wczoraj pisałaś, że dasz odpocząć nam , tylko chyba później edycji posta dokonałaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kingofsouth napisał:

Tak , po ponad roku od momentu jak Canal+Online jest na rynku.

Viaplay ile jest ? 

Proszę bez manipulacji.

Porównujemy co jest tu i teraz, a nie co było kiedyś.

Równie dobrze można powiedzieć, że na rynku stremingu Viaplay też nie zaczął w tym roku, bo działa zagranicą wiele lat. Jako klient płacisz za OBECNĄ ofertę a nie historyczną. Więc to jest z Twojej strony manipulacja.

Jeżeli mówimy o tym, że druga Bundesliga jest tylko w 25 FPS, to proponuję w następnej kolejce LE i LKE pocykać po innych transmisjach niż 3-4 główne mecze to wam się oczy otworzą, jaka świetna jakość transmisji była ;) Także nie wprowadzajcie w błąd.

 

Jak ktoś ma tanie pudło 32-calowe to rzeczywiście będzie usatysfakcjonowany tą wybitną jakością, ale nie jak ma porządny telewizor, bo wychodzą wtedy te kwestie, które tyle osób to mówi.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kingofsouth napisał:

Napisałem Ci, że 1080p 50 FPS jest po ponad roku jak się w Polsce pojawił Canal+Online. Jak długo w Polsce jest Viaplay ? Znów zaczynasz burzę. Wczoraj pisałaś, że dasz odpocząć nam , tylko chyba później edycji posta dokonałaś emoji1787.png

Zgadza się, tak napisałam, ale zmieniłam zdanie, kobieta zmienną jest, drogi królu. Nie ma żadnej burzy.

 

Podnoszę jakość przekazu sportowego rodzince, Canal+ Online mam od wczoraj.

Viaplay jest u nas krótko, ale to bez znaczenia, bo ich strategia biznesowa wszędzie jest jednolita, w sensie prezentowanej jakości. W najlepszym razie za rok dogonimy ich skandynawski standard, czyli zmieni się niewiele. Dorzucą kilka spotkań w 4K, a znakomita większość pozostanie bez zmian.

 

19 minut temu, wislok napisał:

Chyba Viaplay interweniowało, bo z ciekawości szukałem tej hiper oferty na Allegro i nic nie znalazłem. 

Nadal jest i podejrzewam, że sprzedaje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ofertę C+ online do Viaplay nie należy zapominać o kilku faktach: Oferta C+ online dla subskrybentów ciągle jest traktowana przez nadawcę "po macoszemu" względem klientów satelitarnych tej platformy. Jakiekolwiek zmiany w ofercie w ostatnim czasie wymusiło właśnie wejście na rynek Viaplay, które ma 1 konkretną ofertę adresowaną do wszystkich klientów.

Z C+ online jest tak, że co innego jest na stronie, co innego w aplikacji tizen, a co innego via Box C+4k. Do tego dochodzi absurdalna blokada rodzicielska, która uniemożliwia obejrzenie wielu filmów, z czym nadawca nic nie robi. To też wpływa na odbiór i jakość oferty jako takiej. 

Po drugie : wszyscy już chyba zapomnieli jak fatalna była jakość TV online C+ na starcie i jak bardzo nadawca nie chciał przyjąć tego do swojej wiadomości. Przez ok 5 miesięcy regularnie korzystałem, aż w końcu box poszedł do pudełka, kiedy po raz n-ty wyszły problemy z logowaniem do serwisu i kiedy z obiecanego 4k wyszło równe "0".

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek1991 napisał:

Powiedzmy sobie szczerze: ViaPlay obiecywał, że inni będą mogli się od nich uczyć... i jakoś tego nie widać. Tylko nie wyciągajcie Polsatu bo oni są w czasach ledwo po analogowych.

Porównajmy więc Canal+ online vs. ViaPlay:

  1. Obsługa klienta: czas reakcji w Canal+ do 1 dnia lub tego samego vs. 10 dni czekania w ViaPlay na odpowiedź. Mówię z własnego doświadczenia. Za każdym razem w ViaPlay (3 zgłoszenia) czekałem na odpowiedź 10 dni.
  2. Prawa telewizyjne: poza Premier League za rok i Ligią Europy to Canal+ ma lepszy content (Ekstraklasa, hiszpańska, francuska, żużel + dopłacając można mieć PSP z LM).
  3. Jakość - nikt nie oczekuje takiego 4K jak filmy z Apple Tv ale ludzie nie mówcie mi, że jakość 720p w 25 FPS to jest poważne. Tak 25 fps, bo duża część transmisji ma taką jakość (patrz np. 2 Bundesliga). W Canal+ jest 1080p w 50 fps za wyjątkiem Canal Premium+ i tu można mieć pretensje. Chodź można się ratować oglądając niedzielny mecz Ekstraklasy na C+ Sport 3. Jeśli mówimy o Lidze Europy i Konferencji - najważniejsze mecze jak Legii, czy Napoli były w bardzo dobrej jakości. Pozostała część jakość miała gorszą i nie tylko mecze z Kazachstanu.
  4. Oferta filmowa i seriale - Canal+ do Netflixa i nawet Amazona ma bardzo daleko ale w porównaniu do oferty filmowej i serialowej ViaPlay, to Canal+ jest jak Porsche porównywane do Passata od Mirka handlarza.
  5. Planowane 4K - piszę planowane bo inaczej nie można nazwać tego co oferują online. Canal+ powinien szybciej dodać swój kanał i Eleven 4k, bo ViaPlay oficjalnie planuje to dopiero za rok na start ligi angielskiej.

Każda aplikacja ma swoje wady i zalety, natomiast porównując stosunek jakości do ceny to myślę, że Canal+ jest lepszym wyborem mimo wszystko. Posiadam obie usługi żeby nie było, że faworyzuję tę, którą posiadam.

 

Ja rozumiem, że duża część może mieć telewizory z jakiś promocji w marketach i nie widzą różnicy, ale jak ktoś ma nawet 55 calowy telewizor (nie mówiąc o 65+) to naprawdę widać te 720p.... Naprawdę na porządnym markowym sprzęcie (czyli od 7-8 tys.) to wychodzą te braki bardzo wyraźnie.

 

Najlepiej posiadać obie usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączylem teraz Bayern Bochum na Sony xh9005 ustawiłem ruch motionflow na automatyczny obraz w miarę płynny co jakiś czas takie drobne przeskoki ale generalnie jakość nędza, za darmo w ramach testu można popatrzeć a za pieniądze tylko dla fanatyków. Ta usługa w tej jakości nie powinna zostać dopuszczona do sprzedaży .

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...