Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lakiman napisał:

Usługa solo będzie średnio atrakcyjna.Drogo.

Ja mam za 35 zł/mc PLAY NOW TV (50 kanałów), Viaplay i PLAY NOW TV BOX 2 (w użyczeniu).

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wziąłem dzisiaj Polsat Box Go, żeby zobaczyć jak wygląda to na Polsacie i powiem szczerze, że dzisiejszy mecz z Viaplay, czyli Legii ze Spartakiem jakoś specjalnie nie odstaje, a patrzę na Manchester City-Lipsk.

Wnioski? Super HD to jak dla mnie po prostu marketing, zgrabny marketing, a 30 zł (w promocji) za samą LM to wg mnie dużo. W Viaplay za 34 mam już teraz więcej sportu, a w perspektywie cała oferta będzie w przyszłym roku i następnych latach, bogatsza. W PBG większość treści filmowych (tych naprawdę ciekawych) jest dodatkowo płatna, mimo promocji całej oferty jako treści w pakiecie premium. Dla mnie osobiście korzystniej wypada Polsat GO z reklamami, bo 30-40 zł za Kiepskich+ LM to jednak przesada. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Specjalnie wziąłem dzisiaj Polsat Box Go, żeby zobaczyć jak wygląda to na Polsacie i powiem szczerze, że dzisiejszy mecz z Viaplay, czyli Legii ze Spartakiem jakoś specjalnie nie odstaje, a patrzę na Manchester City-Lipsk.

25 FPS. 

Polsat Box Go poszedł do kosza przez to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid88 napisał:

Z opóźnieniem masz odwrotnie niż ja, a jak z jakością? Wg mnie jest lepsza w C+ online niż w PBG

Na PSP1 i 2 porównywalna. Oglądam przez kodi, więc wyciągam max jakość z automatu - w obu przypadkach 1080p@50FPS przy 8Mb/s i wizualnie też się to wg mnie prezentuje podobnie. Na PSP 3-6 jest o niebo lepiej na C+ bo jest 50FPS a na PBG 25FPS przy 5Mb/s. Ale na każdym kanale opóźnienie jest 10 sek wyższe na C+, czy to przez kodi czy przez aplikację.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę, że to nie jest prawdziwe 1080p. To jest konwertowany przez operatora sygnał 1080i z satelity do 1080p, widać to w dynamicznych scenach. Żeby to ogarnąć operator musiałby zmienić źródło sygnału (tak jak np. playnow przy eleven - sygnał nie idzie z satelity tylko światłowodem od eleven) a na to się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Dzisiaj 30 meczów na żywo :shock: Jak transmitować taką ilość w tv sat? Nie da rady :lol2: W streamingu płacimy za usługę kompletną i taką dostajemy. W tv sat płacimy za usługę kompletną, a dostajemy jakieś ochłapy. Dobrze, że Viaplay wyszedł przed szereg i ukraca ten scamerski proceder telewizji satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Dzisiaj 30 meczów na żywo :shock: 

Kto jest w stanie obejrzeć tyle meczów w ciągu 1 dnia...?

Normalnie to część dnia zajmują obowiązki  rodzinne, zawodowe, czas na inne przyjemności.

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nie chodzi o to, że masz oglądać wszystkie mecze, bo to niewykonalne, tylko o to, że masz wybór. Ty decydujesz co chcesz oglądać. W przypadku tv sat, to inni decydują za ciebie, bo wybór jest ograniczony do minimum i jesteś robiony w bambuko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lakiman napisał:

Kto jest w stanie obejrzeć tyle meczów w ciągu 1 dnia...?

Normalnie to część dnia zajmują obowiązki  rodzinne, zawodowe, czas na inne przyjemności- niejeden z nas ma po kilka innych subskrypcji  itd.

W takim razie po co telewizje co weekend transmitują tyle meczów? Przecież nikt nie jest w stanie obejrzeć wszystkich. Niech transmitują tylko jeden o jednej porze.

 

Będzie jakaś multiliga z LE i LKE? Nie ukrywam, że przy tym natłoku spotkań jedyna opcja, która mnie naprawdę interesuje, a której oczywiście nie ma u satelitarnej konkurencji to multiliga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
6 minut temu, lakiman napisał:

Zamiast w ilość to wolałbym aby Nent poszedł też w jakość( 1080p/ 50fps) 😉

Wszystko w swoim czasie. W tv sat też nie ma 1080p, tylko jest fejkowe 1080i.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dyskusja o jakości. Dawno nie było tego w temacie o Viaplay.

W tym konkretnym przypadku ilość transmisji to wielki plus, o 18:45 jest 16 meczów, osiem z LE i osiem z LKE. W Polsacie pokazaliby pewnie tylko cztery. Jakby Viaplay pokusił się o multiligę z tych meczów, to zmiana w tym konkretnym przypadku byłaby mocno na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że 30 meczów jak 2/3 z nich nikogo nie interesuje ?

Łapka w górę kto będzie śledził Kajrat-Omonia ? :)

Lepiej by było jakby zrobili multiligę ale idą po najmniejszej linii oporu czyli wrzucają content, który dostają od uefa nawet bez komentarza.

 

Co do jakości wczoraj to niestety słabo to wyglądało. To jest streaming więc nadaje się co najwyżej do oglądania na laptopie.

Edytowane przez dynecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Ktoś będzie oglądał, a ktoś nie. Chodzi o wybór, bo dostajesz produkt kompletny. W tv sat dostajesz produkt wykastrowany, z wyborem ograniczonym do minimum.

 

To zabawne, bo wczoraj nawet sceptycy sportowego streamingu pisali, że dobra jakość na dużych telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mrozio11 napisał:

O, dyskusja o jakości. Dawno nie było tego w temacie o Viaplay.

W tym konkretnym przypadku ilość transmisji to wielki plus, o 18:45 jest 16 meczów, osiem z LE i osiem z LKE. W Polsacie pokazaliby pewnie tylko cztery. Jakby Viaplay pokusił się o multiligę z tych meczów, to zmiana w tym konkretnym przypadku byłaby mocno na plus.

@Wodnik SzuwarekPolsat na Ipla też wszystko pokazywał

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam całkiem pozytywne odczucia po meczu Legii. Bardzo fajne  studio przedmeczowe - Stokowiec dobrze odnalazł się w roli eksperta w studio. Wejścia na żywo na stadion, wywiady, nawet jakiś reportaż o Kowalewskim w Moskwie. Fajna analiza przed i po meczowa - trochę pogryzdali jak Gmoch na MŚ 2002. :lol2: Co do samego meczu to dla mnie jakość dobra (gorzej wyglądała ta z meczu M.Haifa - Feyenoord), zacięło mi raz w 1 połowie na 2 sekundy, a tak obraz szedł płynnie. Super komentarz Wolskiego. Czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

W streamingu wszystko pokazuje też Eurosport na platformie Player. Właśnie o to chodzi i w tym kierunku to wszystko zmierza :D

 

Prawie wszystko. W ubiegłorocznym sezonie zimowym co tydzień prosiłem się żeby raczyli dać niedzielne kwalifikacje do skoków przynajmniej na Eurosport Playera. W większości przypadków się nie doczekałem. A subskrybowałem ESPl głównie dla skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...