Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Zuzia said:

No nie wiem, u mnie w rodzinie jestem najbardziej kumata w tych sprawach i nawet laicy widzą, że coś jest nie tak i proszą mnie, żebym im wyostrzyła obraz.

Z 720p z bitrate 5 Mb/s nie wyczaruje się super jakości. Gdyby tak było to Full HD i 4K byłoby całkowicie zbędne.

 

Nie porównuj do innych niechlujów, chyba, że Viaplay ma ambicje być w tym gronie :)

 

 

Porównuje do rynkowych potentatów. Przy tym meczu nie ma na co narzekać i tyle. Wygląda całkiem poprawnie i oglądanie tego na dobrym tv 65" nie jest żadnym problemem. Nie ma czego wyostrzać bo obraz jest ostrzejszy niz w DVB-T czy własnie wspomnianej usłudze CP (na tym samym źródle operuje Netia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lakiman napisał:

Może jest dobra płynność obrazu, ale przy 720p jest z pewnością rozmazany  obraz w dynamicznych ujęciach. Nie ma odpowiedniej ostrości.

Na apple tv nic takiego nie występuje.

 

Zgodzę się, że tej ostrości brakuje na meczach 2 BL, ale nie dzisiaj.

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy kilkanascie przykładów w ostatnich postach, że opóźnienie to maksymalnie 40 sekund, a w praktyce mniej niż połowę tego.

Alei  tak zaraz któryś "mądry" napisze, że vajaplej ma 2 minuty opoźnienia ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kingofsouth napisał:

Opóźnienie względem Flashcore:

TIZEN ( 35 sekund)

PS5  ( 25 sekund )

Xbox Series S ( 25 sekund )

Play Now Box  TV ( 15 sekund )

Mi Box S ( 15 sekund) 

Na apple tv 25 sekund, a nie dalej jak wczoraj przeczytałem w którymś z komentarzy na twitterze, że "Viaplay daje mecze z opóźnieniem 2 minuty" 🙃

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bgmnt napisał:

Porównuje do rynkowych potentatów. Przy tym meczu nie ma na co narzekać i tyle. Wygląda całkiem poprawnie i oglądanie tego na dobrym tv 65" nie jest żadnym problemem. Nie ma czego wyostrzać bo obraz jest ostrzejszy niz w DVB-T czy własnie wspomnianej usłudze CP (na tym samym źródle operuje Netia).

Na 65 cali i większych wygląda beznadziejnie i podpieranie się innymi niechlujami tego nie poprawi.

Jakość filmów/seriali słaba jak w HBO GO.

 

Ja bym chciała, żeby filmy seriale były w jakości jak z Amazon lub przynajmniej Vectra Online, a sport jak w UPC BOX 4K, czyli 1080p 50 FPS. To nie są wygórowane wymagania, nie musi być od razu 4K, wystarczy porządne Full HD.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BizzareX napisał:

Szkoda tylko że w większości zamiast komentarzy, będzie słychać gołębie gruchające na koronie stadionu, albo wrzaski trenera. Gdybym miał oglądać taki czeski film dla głuchoniemych, to mogę za to zapłacić 5 złotych.

Bardzo lubię oglądać mecze bez komentarza, a tylko z odgłosami stadionu. Często komentarze są denerwujące.

Zawsze można wtedy puścić jakąś piłkarską playlistę ze Spotify, a głos z transmisji ściszyć do zera. Albo można zapuścić Chopina lub Mozarta, aby oglądać mecz spokojniej i tak mocno nie przeżywać porażki/wygranej zespołu, któremu kibicujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toma441 napisał:

Na apple tv 25 sekund, a nie dalej jak wczoraj przeczytałem w komentarzu, że "Viaplay daje mecze z opóźnieniem 2 minuty" 🙃

Nagle zaczęło wszystkim opóźnienie przeszkadzać, gdzie na prawie każdym serwisie w Polsce jest blisko minuty opóźnienia, a w niektórych przypadkach ponad minuta. Jedynie playnow trzyma poziom, tam idzie sygnał szybciej niż z satelity. Proponuje też zobaczyć ile macie opóźnienia na kablówkach, u kolegi jakiś czas temu na Netii było chyba 1,5 min :) .

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Zuzia said:

Na 65 cali i większych wygląda beznadziejnie i podpieranie się innymi niechlujami tego nie poprawi.

 

Mecz Legii wygląda zupełnie akceptowalnie i widać to też po postach na forum. Nie porównujmy tego do usług, których w naszym kraju nie ma, tylko do tego co wszyscy oglądają.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, klamus1 napisał:

Nagle zaczęło wszystkim opóźnienie przeszkadzać, gdzie na prawie każdym serwisie w Polsce jest blisko minuty opóźnienia, a w niektórych przypadkach ponad minuta. Jedynie playnow trzyma poziom, tam idzie sygnał szybciej niż z satelity. Proponuje też zobaczyć ile macie opóźnienia na kablówkach, u kolegi jakiś czas temu na Netii było chyba 1,5 min :) .

Mi to nigdy nie przeszkadzało a korzystam z Canal+ w Player i da się z tym funkcjonować i tam również są opóźniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, endriuno1 napisał:

Dziś i tak TVP przebije wszystkich względem opóźnienia 😉

 

Dobre, dobre :P

 

4 minuty temu, tyrla napisał:

To chyba najlepsza transmisja meczu Viaplay od początku ich streamowania.

 

Coś w tym jest. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bgmnt napisał:

 

Mecz Legii wygląda zupełnie akceptowalnie i widać to też po postach na forum. 

 

Pod względem sportowych emocji? Bo jakość w sensie parametrów, bez zmian.

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...