Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aż musiałem się zarejestrować i skomentować wasze dywagacje z perspektywy kibica Bundesligi. Może zacznę od tego co „zrobiło” eleven z prawami do Bundesligi:

1. Kiedy zyskali prawa to w pierwszej kolejce sobotnie mecze z godz 15:30 leciały na każdym kanale. Pomyślałem ze w końcu nie będę skazany na bayern i bvb, będę mógł oglądać inne drużyny. Umowa z upc podpisana a już od drugiej kolejki o 15:30 był tylko jeden mecz. No super podejście do klienta.

2. Po kilku latach przerwy w oglądaniu postanowiłem im dać kolejna szanse. Sympatyzuje z bvb, umowa podpisana z upc a oni sprzedają niedługo potem mecz drugiego stopnia pod względem zainteresowania do c+. Skończyło się tym, że bvb leciało praktycznie tylko tam. Czyli jak chciałbym oglądać bayern i bvb to bym musiał mieć dwa abonamenty.

3. Poziom komentarza to była tragedia w porównaniu z tym co było na EuroSport. Jedyne co potrafili to przytaczać ciekawostki statystyczne. 
4. Brak studia albo bardzo krótkie studio.

5. Reklamy i to nawet w trakcie meczu.

 

W viaplay mam:

1. Długie i ciekawe studio.

2. Komentatorzy na odpowiednim poziomie.

3. Brak reklam.

4. Wszystkie mecze. 
5. Skróty i mecze od ręki. Nie muszę planować nagrywania.

 

Także z perspektywy kibica Bundesligi to jest nowe życie dla tej ligi po tym co z nią zrobiło eleven. Tylko pytanie ile jest osób takich jak ja.

 

Odnośnie jakości to oglądam na tv 49 cali i na tablecie. Cudów nie ma ale jest to poziom w pełni zadowalający. 

 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Dokładnie tak może być. Spotify dopłaca do interesu od 15 lat i końca nie widać. Widać Szwedzi inwestują długoterminowo. Najważniejsze, że Viaplay robi dymy na rynku i już wymusił na Canal+ Online podwyższenie jakości kanałów sportowych i prawie darmową paczkę PSP + Eleven w subskrypcji. Ciekawe co C+ zrobi za rok jak straci PL. Będzie zabawa. Będzie się działo :lol2:

Już się dzieje. Za to samo trzeba zapłacić jeszcze więcej niż do tej pory. Tylko czy jest się z czego cieszyć? Powątpiewam. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
6 minut temu, kamil2505 napisał:

Już się dzieje. Za to samo trzeba zapłacić jeszcze więcej niż do tej pory. Tylko czy jest się z czego cieszyć? Powątpiewam. 

Mniej. Wcześniej w subskrypcji PSP za 40 zł i Eleven za 15 zł. Teraz PSP + Eleven za 15 zł i Viaplay za 34 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartas_20 napisał:

@the cable guy A co takiego zobaczyli widzowie? W sumie poprawnie działającą aplikację. A to dla wielu jest najważniejsze..... Bundesliga to jeszcze trochę za mało, ale opakowują ją ok, i myślę, że większości to wystarczy. Ale prawdziwy test dopiero za rok, przy okazji Premier League, oraz potem F1. Te prawa mają swoją bazę abo i oni przyjdą do Viaplay. Bez względu na to co tu na forum napiszecie.

-Są pewne kłopoty na androidzie, natomiast można je wyeliminować z czasem, jedną czy drugą aktualizacją. 

-Bundesliga to mało, ale ona najlepiej broni się sama z każdym meczem i poziomem jaki prezentuje, który jest o kilka pięter wyższy, niż nasza liga, podobnie jest z Premier League. 

Myślę też, że klient Viaplay, to zupełnie inny klient niż ten, który posiada np. Netflixa. Bo o ile spora grupa posiada go na stałe z różnych przyczyn, to w przypadku Viaplay rzadko będzie mowa o "stałych subskrybentach". I paradoks może być taki, że to "przywiązanie do jakości", o którym mowa tu na forum, nie będzie wcale decydujące, a konkretny mecz, konkretny wyścig F1, czy (może w przyszłości) konkretna Gala UFC. Czy jakiś inny sport. Krótko mówiąc : dużo będzie zależało od konkretnej oferty i tego, że wydarzenie X nie będzie dostępne do obejrzenia nigdzie indziej, tym samym o ile jedna grupa odejdzie, przyjdzie kolejna, bo w ofercie będzie coś co akurat ją zainteresuje. Ostatecznie ta baza będzie "płynna", ale i tak biorąc pod uwagę skalę i to gdzie dotychczas działało Viaplay i dodając potencjał naszego rynku, to dla właścicieli będzie to w zupełności wystarczające. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Toma441 napisał:

 

Myślę też, że klient Viaplay, to zupełnie inny klient niż ten, który posiada np. Netflixa. Bo o ile spora grupa posiada go na stałe z różnych przyczyn, to w przypadku Viaplay rzadko będzie mowa o "stałych subskrybentach". I paradoks może być taki, że to "przywiązanie do jakości", o którym mowa tu na forum, nie będzie wcale decydujące, a konkretny mecz, konkretny wyścig F1, czy (może w przyszłości) konkretna Gala UFC. Czy jakiś inny sport. Krótko mówiąc : dużo będzie zależało od konkretnej oferty i tego, że wydarzenie X nie będzie dostępne do obejrzenia nigdzie indziej. 

Wreszcie się z Tobą zgadzam w czymś. 😉

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czerstwy napisał:

Akurat z galami UFC to moga mieć problem😉Bo z tego co mi się o uszy obiło to nie podoba sie UFC to co  Viaplay chce zrobić z tymi prawami.No chyba że znowu kilka razy przebija Polsat.

Na razie to Polsat Sport podał jedynie termin następnej gali na swojej stronie z informacją "co, gdzie, jak" , ale już nie napisano, czy ta Gala będzie w Polsacie, nieco podobnie jest z NHL i NFL (Super Bowl), które wydają się być do zgarnięcia po TVP Sport, bo wszystko wskazuje na to, że tym razem te sporty się tam nie pojawią. A wszystko to razem pokazuje Viaplay na swoich innych rynkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że "kręcą się wokół tematu". Jak zwykle pewnie, wygra ten kto da więcej. 

Chodzi też pewnie o to jak to ma być sprzedawane. U nas UFC dodatkowo jako PPV z subskrypcją za Viaplay by nie przeszło, zresztą dał to do zrozumienia właściciel NENT. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby chcieli przepłacić kilka razy to juz by te prawa może i posiadali😉Zresztą  chodza ploty że chcieli by pokazywać gale w PPV nie wiem czy wszystkie.Dlatego niby Polsat kupuje po kilka gal choć chce na dłużej te prawa przedłużyć.Teraz z tego co widze to jeszcze ma być gala w Polsacie  z dnia  18.09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, user78 napisał:

Viaplay skopany dźwięk i 720p. No masakra w 2021 roku z Telewizorami 8k

720p swoją drogą, ale o co chodzi z dźwiękiem? Włączyłam na chwilę, piłkarz poślizgnął się, komentarz "murawa jest bardzo śliska" więc chyba wszystko zgadza się :)

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Najważniejsze, że Viaplay robi dymy na rynku i już wymusił na Canal+ Online podwyższenie jakości kanałów sportowych i prawie darmową paczkę PSP + Eleven w subskrypcji.

Zgadza się ale za to nie może dorównać nawet jakości przeciętnego Canal+ nadawanego drogą satelitarną.

 

@tomciu

Ja nie chcę zakładać, bo mnie w takiej jakości i z takim opóźnieniem jak jest teraz Viaplay nie interesuje. Poza tym filmy/serilale mnie nie interesują, a dla samej Bundesligi nie widzę sensu żeby zakładać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomciu napisał:

Pytanie techniczne:

Odpalał ktoś ten stream Viaplay na Linuxie (Debian 10, Ubuntu 18.04, 20.04)

bezpośrednio w przeglądarce (Firefox, Chrome)?

Pytam, bo tylko taka opcja mnie interesuje, a nie chcę w ciemno zakładać konta.

Działa pod Debianem i Ubuntu w przeglądarkach i z Kodi 18.9 i 19.

 

33 minuty temu, Michu_97 napisał:

Nie znam się na Viaplay, ale to chyba płatne tak? Jeśli biorą stream z darmowego YouTube, to wolę zainstalować VPNy i oglądać za darmo na YT :) 

Viaplay jest przez pierwsze 30 dni darmowe, ale transmisje są w 720p. Bundesliga live z YouTube jest w ogóle darmowa, 1080p 60 FPS, komentarz po angielsku.

 

Edytowane przez Zuzia
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...