Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, mara68 napisał:

 

W sumie to jeśli chodzi o Polskę to wiadomo że... nic nie wiadomo. Nie ma tu żadnych specyfikacji technicznych dla naszego kraju jeśli chodzi o 4k.

Na razie to w 4K mogą jedynie transmitować tylko Bundesligę i ewentualnie LE .

P L i F 1 to dopiero melodia przyszłości. Jedyne co mają, to UltraHD. 

Nie ma w Viaplay transmisji w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, picassopawel napisał:

Nie ma w Viaplay transmisji w 4K.

Nie ma u ciebie czy nie ma w ogóle ? Bo na ich stronach pisze że jest na wybranych urządzeniach.

https://help.viaplay.com/sv/ultra-hd/

Z tych rozpisek widać że najwięcej transmisji w 4K dają dla Danii. P L, C L, F 1 i Bundesliga.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 16:02, CashBackPlease napisał:

Bzdura. Nikt nie liczy na to, że to będzie za darmo. Gdyby ludzie kierowali się takim "cebulackim" myśleniem, to nie byliby abonentami satelitarnych platform cyfrowych i telewizji kablowych, tylko ograniczyliby się do kanałów naziemnych. Ludzie chcą płacić za kontent typu premium, ale na własnych zasadach i to NENT ma się dostosować do oczekiwań, a nie odwrotnie. Jeśli chcą wejść na rynek z czymś nowym w postaci streamingu - w porządku, ich sprawa, ale niech też zwrócą się w stronę abonentów telewizji linearnej, którzy nie chcą oglądać gorszego jakościowo i opóźnionego streamu. Przypominam, że to są TEŻ LUDZIE, którzy przez długie lata płacili i chcą płacić dalej, ale za taką formę, która, dla transmisji sportowej na żywo, jest jakościowo i czasowo najlepsza, a więc transmisji satelitarnej. Kanały linearne pojawią się szybciej, niż tutaj się wielu osobom wydaje, a wiesz dlaczego? Bo NENT, podobnie jak CANAL+, to biznes - oni w przeciwieństwie do piejących z zachwytu nad G Ó W N I A N Y M streamingiem forumowiczów, posiadają coś takiego jak rozum i potrafią liczyć :)

Ich głównym celem jest wejście na rynek z produktem opartym na streamingu, bo jest dla nich najtańszy, ale jednocześnie nie będą się docelowo do niego ograniczać i jestem się w stanie założyć, że jak wystartuje Premier League 2022/2023, to będzie dostępna od początku m.in. na platformie CANAL+ właśnie na kanałach linearnych od NENT ;)

W Skandynawii działają od 2018roku i jak dotąd nie stworzyli kanałów linearnych. Teraz wejdą do Polski i stworzą 😂😂😂.

Słuchajcie, jedyne co Viapaly może zrobić,to udostępniać kanały linearne na swoje platformie. Czyli załóżmy kanały z tv naziemnej, robią tak w Skandynawii, ale, żeby działać w drugą stronę, to po prostu się nie da. Macie sobotę 15.30 i 4,5 meczów Bundesligi, w tym czasie PL i co? Stworzą 15 kanałów linearnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, picassopawel napisał:

W Skandynawii działają od 2018roku i jak dotąd nie stworzyli kanałów linearnych. Teraz wejdą do Polski i stworzą 😂😂😂.

Słuchajcie, jedyne co Viapaly może zrobić,to udostępniać kanały linearne na swoje platformie.

Czar prysł z twoim postem. No i się teraz zacznie..

Przecież  to Polska anteny satelitarne i do tego wykluczenie związene z brakiem dostępu do intermetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, picassopawel napisał:

W Skandynawii działają od 2018roku i jak dotąd nie stworzyli kanałów linearnych. Teraz wejdą do Polski i stworzą 😂😂😂.

Słuchajcie, jedyne co Viapaly może zrobić,to udostępniać kanały linearne na swoje platformie.

Jeżeli będą w conajmniej takiej samej jakości i bez większych opóźnień to nikt kanałów linearnych nie potrzebuje, a jeśli będą nadawać "pikselozę" za którą będą oczekiwać opłat, to niech zapomną o tym że znajdą klientów i wtedy niech tworzą kanały linearne albo znikną z rynku tak szybko jak się pojawili, bo nikt za dziadostwo im płacił nie będzie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mara68 napisał:

Nie ma u ciebie czy nie ma w ogóle ? Bo na ich stronach pisze że jest na wybranych urządzeniach.

https://help.viaplay.com/sv/ultra-hd/

Z tych rozpisek widać że najwięcej transmisji w 4K dają dla Danii. P L, C L, F 1 i Bundesliga.

Oglądałem LM na apce Viapaly na Smart TV. Jedyne transmisje jakie były, to obok znaczek HD lub UHD. 4K przy LM nie pamiętam. W 4K to oni nadają filmy i seriale, które są w osobnych zakładkach, ale sportu nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kingofsouth napisał:

Czar prysł z twoim postem. No i się teraz zacznie..

Przecież  to Polska anteny satelitarne i do tego wykluczenie związene z brakiem dostępu do intermetu.

Słuchaj ja też niedawno zastanawiałem się nad satelitą zamiast kablówki. Od lat patrzę na to co się dzieje na rynku praw sportowych i to musiało przyjść do Polski (patrz streaming). Tylko myślałem, że to będzie DAZN. Viapaly mnie zaskoczył. Nie jestem ich jakimś zwolennikiem, też bym wolał wszystko w C+ z PSP, uzupełnić ofertę o kablówkę i bym miał wszystko za rozsądną cenę. Jest jak jest, co będzie to czas pokaże, ale pisanie rzeczy w stylu Viaplay zrobi kanały linearne, nie chce pisać, że to bzdury, ale każdy kto poczytał trochę o rozwoju tej stacji, o kolejnych ekspansjach, to powinien zrozumieć, że tak nie będzie. 

18 minut temu, tail# napisał:

Jeżeli będą w conajmniej takiej samej jakości i bez większych opóźnień to nikt kanałów linearnych nie potrzebuje, a jeśli będą nadawać "pikselozę" za którą będą oczekiwać opłat, to niech zapomną o tym że znajdą klientów i wtedy niech tworzą kanały liberalne albo znikną z rynku tak szybko jak się pojawili, bo nikt za dziadostwo im płacił nie będzie.

Nie ma żadnej pikselozy, ale nie będę kłamał zdarzało się zacięcie w meczu, ale w apce masz cofanie i możesz cofnąć do momentu, kiedy załóżmy był gol. Pytanie kogo to była wina, apki, czy dostawcy neta. Zdarzało się to sporadycznie.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picassopawel widzę , że konkrety masz do przekazania. Napisz mi jeszcze co daje pakiet Viaply Total?

Udało mi się 2 lipca zajesterować Viaplay Polska na PS5 i od tego czasu mam tą usługę. Po okresie próbnym wskoczyłem na Total.

Niestety dopiero 3 sierpnia będzie można wejść w zakładkę twoja oferta. Mozesz coś napisać w tym temacie? Widoczne są 4 kanały TV na moim koncie , one też będą w subskrypcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Umek napisał:

@picassopawel możliwe jest zejście do 2-3 sekund ale to wymaga posiadanie własnego dekodera i zmiany technologii..

Tego raczej nie uświadczymy wiec pozostaje poważne opóźnienie i nadzieja :)

Dokładnie. U nich tylko straming. Zresztą pisałem też przy okazji Euro. Mecz na dekoderze z kablówki i naziemna. Różnica 5-6 sekund, bynajmniej u mnie. Zawsze denerwowało mnie, że słyszę sąsiada jak padł gol, w tym roku nie miałem problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
17 minut temu, picassopawel napisał:

Oglądałem LM na apce Viapaly na Smart TV. Jedyne transmisje jakie były, to obok znaczek HD lub UHD. 4K przy LM nie pamiętam. W 4K to oni nadają filmy i seriale, które są w osobnych zakładkach, ale sportu nigdy.

Na stronie jest napisane, że transmitują wydarzenia sportowe w 4K i są wymienione ligi dla poszczególnych krajów. Na chwilę obecną tylko przez Apple TV 4K i Chromecast Ultra 4K. Masz któreś z tych urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kingofsouth napisał:

@picassopawel widzę , że konkrety masz do przekazania. Napisz mi jeszcze co daje pakiet Viaply Total?

Udało mi się 2 lipca zajesterować Viaplay Polska na PS5 i od tego czasu mam tą usługę. Po okresie próbnym wskoczyłem na Total.

Niestety dopiero 3 sierpnia będzie można wejść w zakładkę twoja oferta. Mozesz coś napisać w tym temacie? Widoczne są 4 kanały TV na moim koncie , one też będą w subskrypcji?

Już ci mówię, w Skandynawii masz opcję Viaplay Total, Viaplay Sport i Viaplay Film. Total jest połączenie tych dwóch ostatnich. Możesz wziąć osobno Sport, albo Film. Pytanie, czy cena 34 jest za Sport z Filmem, czyli Total. Czy to jest cena tylko za Sport.

Oprócz tego inaczej jest w Szwecji i Danii, w Szwecji udostępniają kanały linearne w Total, a w Danii musisz je dokupić. Te kanały to w Polsce, to raczej melodia przyszłości. Choć nie wiem jak to u nas jest z nadziemnymi, kto ma do nich prawa, czy np Viaplay będzie mógł je udostępniać przez apkę, chyba raczej nie. 

2 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Na stronie jest napisane, że transmitują wydarzenia sportowe w 4K i są wymienione ligi dla poszczególnych krajów. Na chwilę obecną tylko przez Apple TV 4K i Chromecast Ultra 4K. Masz któreś z tych urządzeń?

Być może Apple i Chromecast nie ma. Oglądałem na LG, Xiaomi mi box (mój mały sobie chwalił, bo rano wstawał i przed szkołą oglądał skróty LM) i telefonie.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, picassopawel napisał:

W Skandynawii działają od 2018roku i jak dotąd nie stworzyli kanałów linearnych. Teraz wejdą do Polski i stworzą 😂😂😂.

Słuchajcie, jedyne co Viapaly może zrobić,to udostępniać kanały linearne na swoje platformie. Czyli załóżmy kanały z tv naziemnej, robią tak w Skandynawii, ale, żeby działać w drugą stronę, to po prostu się nie da. Macie sobotę 15.30 i 4,5 meczów Bundesligi, w tym czasie PL i co? Stworzą 15 kanałów linearnych? 

W Skandynawii kanały linearne NENT istnieją na satelicie już ponad 20 lat. Obecnie wchodzą w skład platformy Allente na Thorze. Mają nazwy V Spor, V Hockey itp. Jest nawet kanał w 4K - Viasat Sport Utra. Można sprawdzić:

https://www.flysat.com/allente-1w.php

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kingofsouth napisał:

@picassopawel widzę , że konkrety masz do przekazania. Napisz mi jeszcze co daje pakiet Viaply Total?

Udało mi się 2 lipca zajesterować Viaplay Polska na PS5 i od tego czasu mam tą usługę. Po okresie próbnym wskoczyłem na Total.

Niestety dopiero 3 sierpnia będzie można wejść w zakładkę twoja oferta. Mozesz coś napisać w tym temacie? Widoczne są 4 kanały TV na moim koncie , one też będą w subskrypcji?

Mówisz masz 4 kanały, jakie? Aż nie chce mi się wierzyć.

Teraz, kingofsouth napisał:

Jak widac. Nawet jest spolszczenie.cab83d1873aeb6885858eae7a40ec44c.jpg6f5ebedbfc52511943a0885762a433a0.jpg

Dzięki, Viasay History itp. Myślałem, że coś z naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, picassopawel napisał:
Mówisz masz 4 kanały, jakie? Aż nie chce mi się wierzyć.

 

1f856e67a80139095a6dc6a74deb0077.jpgbe1b82d0495ee12288bc1b4ad9b668a0.jpg

 

 

1a9cbecc78ea09d0a39b6927d86fea50.jpg

 

 

 

Treść emaila :

 

Dzień dobry Kingofsouth,

Od dnia 16.07.2021 08.52 płacisz 34,00 PLN zł za usługę Viaplay Total. Jest to koszt, który pobieramy automatycznie co miesiąc, korzystając z wybranego przez Ciebie sposobu płatności. Jak zwykle subskrypcję możesz wykupić na czas nieokreślony i zrezygnować z wybranego pakietu w dowolnym momencie w sekcji Moje konto na stronie Viaplay.pl.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ultimoromantico napisał:

W Skandynawii kanały linearne NENT istnieją na satelicie już ponad 20 lat. Obecnie wchodzą w skład platformy Allente na Thorze. Mają nazwy V Spor, V Hockey itp. Jest nawet kanał w 4K - Viasat Sport Utra. Można sprawdzić:

https://www.flysat.com/allente-1w.php

A czy oni tej platformy nie wchłoneli w 2018r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

@picassopawel , ten kanał TV1000 to rosyjskie kino? Nie wiem jak u ciebie w Viaplay, ale na moim koncie są rosyjskie filmy, być moze z tego kanału.

I mogę je oglądać

Daj jakieś namiary na siebie, to wyślę ci coś. 

56 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Na stronie jest napisane, że transmitują wydarzenia sportowe w 4K i są wymienione ligi dla poszczególnych krajów. Na chwilę obecną tylko przez Apple TV 4K i Chromecast Ultra 4K. Masz któreś z tych urządzeń?

Zaciekawiło mnie to co napisałeś o tych transmisjach w 4K. Doczytałem na szwedzkim Viaplay, poniżej masz przepuszczone przez translatora. Czyli jak pisałem są tylko transmisje HD(720) i UHD(1080) w domyśle 4K. UHD działało mi również na aplikacji LGSmart.

 

Translator:

W naszej tabeli oferujemy dwa różne strumienie dla wybranych wydarzeń.  Jeden strumień jest naszą regularną transmisją w rozdzielczości 720p, a drugi o nazwie „Ultra HD” jest nadawany w rozdzielczości Ultra HD 4K.

 Oferujemy wybrane wydarzenia z następujących dyscyplin sportowych:

 Formuła 1
 Premier League
 Zasięg zależy od tego, jakie transmisje są dostępne dla Ultra HD i sprzętu na arenie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...