Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, kingofsouth napisał:

Mnie zastanawia jedno , co zrobi Canal+?

 

Udostępni swój hiper-ekskluzywny produkt w extra cenie , czyli C+4K dla  kablówek . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy, zapominasz o jednym.
Canal+ tez sie musi sprzedawać. Po utracie PL będzie miało z tym problem. Abo PC+ zawsze wyszarpie jak Reksio szynkę zniżke , ale abo kablówki nie koniecznie będzie miał ochotę płacić 30-40 zł za cos co stało się mniej atrakcyjne. 

O czym zaczną mówićPierwsze szłyszę by jakiś operator czy kanał informował i wydawał komunikaty o utracie praw.
I to już jest oszustwo , zwłaszcza tych osób z kablówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodac do tego niepełna paczka C+  i uboższa oferta  +  umowa na 24 miesiące ;-)

Już na to nie nabiorą  się abonenci kablówek.

Gdy w  streamingu będą hulały Viapley,Disney+  , HBO itd.

Abonujesz kiedy chcesz i rezygnujesz kiedy chcesz 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kamil2505 napisał:

Tylko, że klient CP raczej nie oczekuje tego w swojej ofercie.

Ale klient C+ oczekuje, więc CP przejmując PL może przejąć przynajmniej część klientów C+. Posiadając Eleven i LM, to Solorz rozdaje karty, a nie ogołocony z wszelakich praw C+. Wszystko jest kwestią negocjacji czyli wyłożonej kasy i można wynegocjować tak, że PL weźmie CP pod warunkiem, że Viaplay nie udostępnieni również C+ tylko co najwyżej kablówkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salva, biorąc pod uwagę, że przez stratę PL Canal+ będzie trochę w d...ie, to będą parli na współpracę z Viaplay w kwestii właśnie PL. Tym bardziej, że Canal+ ma sporo do stracenia, jeżeli coś nie zrobią w tej kwestii. Abonent CP nigdy nie miał dostępu do PL, więc pewnie będzie im to lotto. Co innego gdyby Viaplay łyknął Ligę Mistrzów.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, salva napisał:

Ale klient C+ oczekuje, więc CP przejmując PL może przejąć przynajmniej część klientów C+. Posiadając Eleven i LM, to Solorz rozdaje karty, a nie ogołocony z wszelakich praw C+. Wszystko jest kwestią negocjacji czyli wyłożonej kasy i można wynegocjować tak, że PL weźmie CP pod warunkiem, że Viaplay nie udostępnieni również C+ tylko co najwyżej kablówkom.

 

25 minut temu, Bloo411 napisał:

@salva, biorąc pod uwagę, że przez stratę PL Canal+ będzie trochę w d...ie, to będą parli na współpracę z Viaplay w kwestii właśnie PL. Tym bardziej, że Canal+ ma sporo do stracenia, jeżeli coś nie zrobią w tej kwestii. Abonent CP nigdy nie miał dostępu do PL, więc pewnie będzie im to lotto. Co innego gdyby Viaplay łyknął Ligę Mistrzów.

 

Póki co to według przytoczonego wcześniej artykułu - polscy nadawcy skupią się raczej na nie pomaganiu nowemu nadawcy. 

W najbliższym sezonie dla C+ niewiele się zmieni, poza starą dwóch meczów Bundesligi.

 

Polscy nadawcy nie chcą pomóc nowemu podmiotowi w wejściu na nasz rynek, a Viaplay nie chce się dzielić prawami, które kupił. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.  I nie ma co fantazjować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnego strachu. Firmy o kilkudziesięcioletniej historii. Z redakcjami, biurami, agencjami reklamy, świadomością marki, umowami. 

 

Viaplay nie sprzedał jeszcze ani jednej subskrybucji w PL, a wy wierzycie w ciemno w sukces. Liga Angielska jest za rok, zobaczymy czy wytrzymają, bo rachunki przyjdzie płacić już, a ewentualne zyski będzie można liczyć przy ilu subskrypcjach? Przy milionie czy 5 milionach. 

 

Eleven które weszło z lepszą ofertę, skończyło się po 3 lata - zaczęli sprzedawać sublicencje. W krajach rozwiniętych sublicencje to standard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, darius010 napisał:
Nikt nie ma żadnego strachu. Firmy o kilkudziesięcioletniej historii. Z redakcjami, biurami, agencjami reklamy, świadomością marki, umowami. 
 

25 letnia tradycja Premier League w Polsce wylądowała w ....


 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, darius010 napisał:

Viaplay nie sprzedał jeszcze ani jednej subskrybucji w PL, a wy wierzycie w ciemno w sukces. Liga Angielska jest za rok, zobaczymy czy wytrzymają, bo rachunki przyjdzie płacić już

Kupisz będziesz oglądał. 

O co ci chodzi? Czemu narzekasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Nikt nie ma żadnego strachu. 

Jak nie? Według doniesień naciskają na firmy trzecie, żeby nie współpracowali z Viaplay.

Z redakcjami, biurami, agencjami reklamy, świadomością marki, umowami. 

Chodzi właśnie o to, że te najcenniejsze umowy (prawa) zaczynają tracić, na rzecz nowego gracza




  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok prawa mają. Zresztą teraz to tylko Bundeslige. A komentatorów? Studio, oprawę, reklamę. Bo możesz nie zauważyliście ale został miesiąc i to ten miesiąc w wakacje. No i ja nie jestem optymistą co do 720p. Bo ja sprawdziłem jak wygląda liga rosyjska na YouTube w 720p, nawiasem mówiąc nadaje w 1080p. Nie mam powodów sądzić, że w Viaplay będzie wyglądać to lepiej. Czyli na 55 calach pixele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darius010 napisał:

Bo ja sprawdziłem jak wygląda liga rosyjska na YouTube w 720p, nawiasem mówiąc nadaje w 1080p. Nie mam powodów sądzić, że w Viaplay będzie wyglądać to lepiej. Czyli na 55 calach pixele 

Ogladam sportowe kanaly Polsatu na 55 calach w aplikacji UPC TV GO i nigdy pixeli nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...No i ja nie jestem optymistą co do 720p. Bo ja sprawdziłem jak wygląda liga rosyjska na YouTube w 720p, nawiasem mówiąc nadaje w 1080p. Nie mam powodów sądzić, że w Viaplay będzie wyglądać to lepiej. Czyli na 55 calach pixele 


tylko kompletny ignorant może podać jakość YouTube jako przykład. Nie od dziś wiadomo, że tam kompresja goni kompresje
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...