Skocz do zawartości

Jakich się uczysz j. obcych?


Matti
 Udostępnij

Jakich się uczysz j. obcych?  

86 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakich się uczysz j. obcych?

    • j. angielski
      42
    • j. rosyjski
      10
    • j. niemiecki
      30
    • j. francuski
      3
    • j. szwedzki
      1
    • j. włoski
      4
    • inne
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak samo.. teraz w szkole średniej ucze się zaawansowanego angielskiego i podstawowego niemieckeigo... :) W przyszłości zamierzam się nauczyć języków skandynawskich (islandzki, szwedzki) :)

W przyszłości (za kilka-kilkanaście lat) mam zamiar uczyć się rosyjskiego i... azerskiego . Po azersku umiem już czytać :D , po rusku nie za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umiem czytać rosyjski alfabet.. umiem prawie wszystkich języków europejskich alfabety.. interesuję się bardzo językami obcymi... :D W szczególności skandynawskimi (islandzkim, szwedzkim, duńskim, fińskim, estońskim i norweskim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do azerskiego to niezwykle ładna odmiana języka tureckiego.. fajny mają alfabet.. taki sam jak turecki tylko że mają jedną literke wiecej o nazwie "schwa" takie "e" w lewą stronę.. jak "r".. i "ja" literka języka rosysjkeigo.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

God dag. Jeg heter Tomek. Jeg snakker polsk og engelsk og norsk. Kiedyś też uczyłem się języków skandynawskich, a dokładnie norweskiego. Jest on najbardziej uniwersalnym, skandynawskim językiem. Znając go, można dogadać się z Szwedem czy Duńczykiem. Niekoniecznie odwrotnie, czyli znając szwedzki czy duński dogadać się z Norwegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God dag. Jeg heter Tomek. Jeg snakker polsk og engelsk og norsk.

 

Hei, Hei! Hvordan har du det?

Jeg snakker norsk ogsa (du vet, dette 'a' med 'o' ovenpa (igjen dette 'a')). Og hvor lange hadde du laert norsk? Og hvor? Her i Polen?

BTW, har du vaert i Norge? Jeg har lyst til a ga der, men jeh har dorlig tid, desverre.

Og hvordan begynte du a laere norsk?

 

Det er mange interesante, jeg trodde ikke jeg skulle mate noen som snakker norsk, spesielt her pa Satkurier :)

 

Ok, więc mówię sobie trochę po angielsku (kurs do cpe obecnie), ciut po rosyjsku (zatrzymałem się na etapie składania życzeń urodzinowych), nieco po norwesku (powyżej) no i jakieś tam podstawy niemieckiego (Gehen Sie geradeaus :D ; Ich habe ein cośtam gegessen -- nic ciekawego).

A, no i zaczynam się uczyć esperanto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

God dag. Jeg heter Tomek. Jeg snakker polsk og engelsk og norsk.

 

Hei, Hei! Hvordan har du det?

Jeg snakker norsk ogsa (du vet, dette 'a' med 'o' ovenpa (igjen dette 'a')). Og hvor lange hadde du laert norsk? Og hvor? Her i Polen?

BTW, har du vaert i Norge? Jeg har lyst til a ga der, men jeh har dorlig tid, desverre.

Og hvordan begynte du a laere norsk?

 

Det er mange interesante, jeg trodde ikke jeg skulle mate noen som snakker norsk, spesielt her pa Satkurier :)

 

 

Eh kocham ten język jak i duński, islandzki, estoński i fiński :) Dette er teksten i norsk språk .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...