Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panorama miała dostać nową czołówkę jednak nie wiadomo co dzieje się obecnie z remontem w ich (i Teleexpressu) studiu. 

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

To dlaczego Panorama korzysta z tego sygnału nadal, skoro to nie jest dobry pomysł? Poza tym to jest jednak sprawa marginalna, a jeśli już nawet tego się używa w programie jako argumentu, to coś jest nie tak.

No właśnie te korzystanie z sygnału do chwili obecnej nie jest dobrym pomysłem zwłaszcza że po drodze zniszczyła ona (wraz z innymi działaniami) całkiem świetną oprawę z okolic 2008 roku:

Do zniszczenia tej oprawy doszło w 2009 roku gdy na jej miejsce wszedł ten potworek:

W moim odczuciu niestety to nie był dobry pomysł zwłaszcza że ta poprawka czołówki nie dość że średnio współgrała z starym podkładem muzycznym to jeszcze wyglądała bardzo amatorsko. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym krokiem w przypadku „Wiadomości" powinno być jak najszybsze odsunięcie od funkcji szefowej Danuty Holeckiej a z prezenterskiej przynajmniej jej i Edyty Lewandowskiej. Do tego oczywiście zmiana narracji. Studio niech zostanie ale oprawa graficzno-muzyczna faktycznie mogłaby iść do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na forum Media2 padła dosyć ciekawa propozycja a mianowicie by prowadzący „Wiadomości" w pierwszym wydaniu po zmianie władzy wygłosił na początku oświadczenie chociażby o poniższej treści:

Cytat

W pierwszym historycznym odcinku naszego programu, 18 listopada 1989 roku, obiecaliśmy, że wiadomości w naszym dzienniku będą dobre lub złe, ale zawsze prawdziwe. Zawiedliśmy. Nasze programy w ostatnich latach były wręcz przesiąknięte propagandą rządu. Ale od dziś obiecujemy poprawę, rzetelność i obiektywizm.

Idealnie do tego pasowałby pasek ze strony jednego z ich generatorów:

e1mx.jpg

Na wspomnianym forum zastanawiają się też nad nową nazwą w miejscu „Wiadomości". Moim zdaniem idealnie tu pasowałaby nazwa „Aktualności" a jako powód pod to że kiedyś podobną zmianę przeprowadziła bodajże za kadencji Pana Dąbrowy Radiowa Jedynka.  Jedyny minus jest taki że może być sytuacja taka jak z „Panoramą" która to używana jest przez trzy stacje czyli TVP2 a także TVP3 Gdańsk i TVP3 Lublin. Myślę jednak że to nie musi być problemem bo „Aktualności" mają tylko TVP3 Katowice. Fajnym pomysłem na nazwę byłyby „Sprawy" które to często są używane chociażby w Czechach. Ciekawe pomysły na nazwy są też w ośrodkach. Mam tu na myśli nazwy takie jak: Obiektyw, Zbliżenia, Informacje, Kronika, Teleskop czy... Kurier który to kiedyś był już wykorzystywany ale na antenie TVP3. W tym przypadku niezdatne do użytku byłyby tylko nazwy „Panorama" i „Fakty" które to są już w innych stacjach choć użycie nazwy serwisu z TVP2 mogłoby nie być głupim pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Poland napisał(a):

Na wspomnianym forum zastanawiają się też nad nową nazwą w miejscu „Wiadomości". Moim zdaniem idealnie tu pasowałaby nazwa „Aktualności" a jako powód pod to że kiedyś podobną zmianę przeprowadziła bodajże za kadencji Pana Dąbrowy Radiowa Jedynka. 

Tyle tylko, że to jest zmiana jednak trzeciorzędna, poza tym na dobrą sprawę nie ma już nazwy, która nie byłaby używana obecnie. Pozostaje tylko coś typu "Dziennik", ale to by się kojarzyło z komunizmem. Z kolei tytuł "Sprawy" w polskim języku nie byłoby dobrym pomysłem do programu informacyjnego, tylko do interwencyjnego, szczególnie że czeskie słowo "zpravy" to znaczy właśnie "wiadomości", a nie "sprawy".

A, przy okazji - tu już post zostawiłem, bo dodałeś coś od siebie, ale na przyszłość to nie musisz się podpierać czymś, co napisano gdzieś indziej, bo to nie jest żaden wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał(a):

Na wspomnianym forum zastanawiają się też nad nową nazwą w miejscu „Wiadomości". Moim zdaniem idealnie tu pasowałaby nazwa „Aktualności" a jako powód pod to że kiedyś podobną zmianę przeprowadziła bodajże za kadencji Pana Dąbrowy Radiowa Jedynka.

@Poland

"Aktualności" to nazwa serwisu informacyjnego TVP 3 Katowice, a przez pewien okres także nazwa obecnego "Teleskopu" TVP Poznań. Zastanówcie się dlaczego ci ludzie gdy radzili nie zmienili nazwy "Wiadomości" czy " TVP Info" , a teraz domagają się zmiany. Na 100% marka "TVP Info" i "Wiadomości" będą istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? W moim odczuciu zepsucie marki „Wiadomości" poprzez jej złe wykorzystywanie stanowi ten sam argument jaki przemawiał za likwidacją „Dziennika Telewizyjnego" w 1989 roku. Dodatkowo w latach rządu PiS zapomniano o zapewnieniach z pierwszego wydania wspomnianego serwisu więc trzeba ogłosić nowe stanowiąc nowe otwarcie serwisu informacyjnego Jedynki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie jest coś, co zależy od nazwy. Od zmiany szyldu program się nie zmieni, tu trzeba merytorycznie zadziałać, zmieniając styl prowadzenia oraz sposób realizacji materiałów. To jest najistotniejsze, a nie nazwa albo zastanawianie się, czy program ma się zaczynać obecnym sygnałem, kompozycją Rubika czy jeszcze czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację choć uważam że zmiana szyldu byłaby elementem wzmacniającym to o czym wspomniałeś. Oczywiście ważna jest nowa forma pracy prezenterów i reporterów ale bez opakowania jej „w nowy obrazek" może być problem z dostrzeżeniem jej przez widzów choć na pewno koniec sprzyjania PiSowi będzie mimo wszystko zauważalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bardziej dostrzegalna będzie zmiana w narracji niż opakowanie, zresztą przy poprzedniej zmianie władzy też nie wymieniali całej czołówki, tylko co najwyżej jej część, a nowe studio zbudowano dopiero w 2019 i to też nie było stricte polityczne, a po prostu uznano, że tamto, funkcjonujące od 2004, można już odświeżyć. Tak jak mówię, istotą problemu jest sposób redagowania programu i na tym bym się skupił, nie na szukaniu nowej nazwy czy innych bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie. Tymczasem byli pracownicy Polskiego Radia i Telewizji Polskiej są rozczarowani zachowaniem Marty Kielczyk gdyż podobnie jak Magdalena Ogórek w TVP Info miała poglądy lewicowe a zdecydowała się prowadzić „Wiadomości" w Jedynce: https://kultura.onet.pl/telewizja/byli-wspolpracownicy-o-karierze-marty-kielczyk-w-tvp-jak-jej-nie-wstyd/l7wyndp

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co składają wypowiedzenia? A może kogoś "na złość" zostawią? Pani Holecka jest od wielu lat w TVP. W internecie jest nawet fragment jak chwali WOŚP z przyklejonym serduszkiem i opowiada o swoim chorym dziecku. Może znowu się "przestawi" ze swoimi poglądami jak pozostali? Gdzie oni teraz pójdą? W TV Republika nie będzie dla wszystkich miejsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarka Monika Borkowska (znana z pewnej sondy ulicznej w Skierniewicach) grozi na dawnym Twitterze procesem redakcjom gazet i portali internetowych z WirtualnymiMediami włącznie: 

Sprawa nieco dziwna zwłaszcza że w świetle tego jakie są obecnie media publiczne zaufanie do tamtejszych dziennikarzy informacyjnych jest wątpliwe. 

Szerzej o dotychczasowych dokonaniach Pani Moniki Borkowskiej można przeczytać w tym artykule: https://oko.press/jak-oni-klamia-czyli-osobliwa-kariera-moniki-borkowskiej-nowej-gwiazdy-tvp

8 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Być może zostanie, ale na pewno nie będzie piastować prestiżowego stanowiska. Była twarzą ostatnich 8 lat i się z tym nie kryła. Byłbym bardzo zdziwiony gdyby pozostała na wizji.

Na wizji pozostanie ale raczej będzie można się spodziewać degradacji Pani Holeckiej. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...