Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bułgar

Przez bułgarskiego operatora dostałem ofertę na sześć miesięcy premium, potem plan standard. Myślałem w Polsce kupić i w Bułgarii oglądać, ale chyba nie będzie szczególnej oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant w PB powiedział mi dziś, że będą specjalne promocje na start dla obecnych użytkowników HBO i prosił, abym uzbroił się w cierpliwość. Według niego mają być preferencyjne warunki na najwyższy pakiet - zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne:

 

Cytat

Dostęp do nowego serwisu będzie dostępny w ramach trzech pakietów w cenach 19,99 zł, 29,99 zł i 49,99 zł. Dodatkowo będzie można wykupić pakiet dodatkowy „Kanały TV i Sport" w cenie 20 zł, aby uzyskać dostęp do nawet 29 kanałów telewizyjnych i wydarzeń sportowych na żywo.

 

Czyli dla dotychczasowych abonentów, którzy mieli 33% i chcą dalej oglądać treści 4K i z Dolby Atmos, oznacza to podwyżkę z 19 zł do ~33 zł.

 

Może i będzie drożej, ale przynajmniej dojdzie szajs Discovery... xD

 

Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem obecnego HBO Max, będzie pakiet standardowy, a nie premium.
Jedna osoba ciągle tu narzekała, że będzie drożej i gorzej a tu psikus i w obecnej cenie dostajemy więcej.
Swoją drogą, to zastanawiam się ile będzie tych pozycji w 4K, gdyż różnica w cenie jest bardzo duża

Wydaję mi się, że cena za standard jest mocno "promocyjna" i w ciągu kilkunastu miesięcy nastąpi podwyżka.

 

 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak odpowiednikiem obecnego HBO Max nie jest pakiet standardowy a premium: obecnie mam 3 ekrany (będą 2) i treści 4k których nie będzie. Wiec jeśli miałbym przejść na 2 ekrany i Full HD to to nie jest to samo.

 

Tak, wiem - w zamian za to dostanę Wojewódzkiego, Gessler, ale oni akurat mają dla mnie osobiście wartość ujemną ;) Discovery - neutralne, jak będą w osobnej zakładce to mi nie przeszkadza.

 

Niemniej, jako abonent Canal+ w pakiecie Superpremium 4k liczę, że ostatecznie w abo dadzą ten pakiet premium albo chociaż możliwość upgrade'u żeby móc oglądać treści w 4k. 

 

A jeśli dodatkowo byłaby opcja filtrowania, żeby nigdzie nie wyskakiwała mi Gesslerowa to byłoby jeszcze lepiej ;)

  • Popieram 8
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawop napisał(a):

Odpowiednikiem obecnego HBO Max, będzie pakiet standardowy, a nie premium.
Jedna osoba ciągle tu narzekała, że będzie drożej i gorzej emoji1.png a tu psikus i w obecnej cenie dostajemy więcej.
Swoją drogą, to zastanawiam się ile będzie tych pozycji w 4K, gdyż różnica w cenie jest bardzo duża

 

Dziwną masz definicję 'więcej'... skoro mniej urządzeń.. brak treści 4K.. Dolby Atmos.. mniej do ściągnięcia w trybie offline.. no i tylko dwa urządzenia równocześnie zamiast trzech.. rzeczywiście wszystkiego więcej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gość napisał(a):

Dziwną masz definicję 'więcej'... skoro mniej urządzeń.. brak treści 4K.. Dolby Atmos.. mniej do ściągnięcia w trybie offline.. no i tylko dwa urządzenia równocześnie zamiast trzech.. rzeczywiście wszystkiego więcej.. 

 

Dla większości będzie WIĘCEJ treści. Dla Ciebie mało, bo żyjesz tylko technikaliami. Ale nie załamuj się, 4K to i tak mniej niż 8K. Nie płacz, jak Full HD za mało, kupisz pakiet dla elit Premium 😅

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gość odpowiednikiem w sensie najbardziej podobnego pakietu.
Z jednej strony ilość rzeczy do pobrania i ilość urządzeń jest mniejsza (prawda jest taka, że są to niewiele znaczące dodatki), a z drugiej, drugie tyle kontentu.
Jedyne co może trochę boleć to 4K, ale w HBO Max to było ok 3% zawartości serwisu



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) z możliwością wykupienia subskrypcji miesięcznej lub rocznej. Po upływie jednego roku od zakupu subskrypcji rocznej, zostanie ona automatycznie przedłużona w subskrypcję miesięczną w cenie obowiązującej dla danego pakietu miesięcznego.

Czyli dalej brak płatności Blikiem. W Amazon można zapłacić Blikiem za rok. Tutaj będzie tylko płatność odnawialna kartą i może płatność odnawialna z rachunkiem Play i Vectra tak jak to jest w Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pawop napisał(a):

Swoją drogą, to zastanawiam się ile będzie tych pozycji w 4K, gdyż różnica w cenie jest bardzo duża

Jeśli tyle ile w Czechach - to mało.

Ale widać, że Warner jeszcze podmienia pliki, bo w dniu startu Maxa tam tylko 1 część "Władcy pierścieni" miała 4K, a już parę dni później 4K. Ale np. filmy Nolana były cały czas tylko w HD. Zresztą ogromnym problemem jest to, że przynajmniej w Czechach oferta produkcji Warnera cały czas była bardzo, bardzo słaba (praktycznie nic nie doszło), a to są w większości treści, które w USA są w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop No ok, tylko ten kontent, który mnie interesuje będzie w gorszej jakości, a "drugie tyle kontentu" to dodana Gesslerowa i Wojewódzki. Więc w pakiecie standardowym tracę jakość, ilość urządzeń które są dla mnie istotne, a dostaję kontent, który mam gdzieś ;)

@muza_tvRozumiem inną optykę, komuś może wystarczać i 720p, tak samo jak komuś wystarczą mp3 128kb/s czy jeżdżenie Daewoo Tico. Spoko, ale serio - to, że komuś wystarcza nie oznacza, że: a) wystarczy wszystkim, b) wystarczy większości. Więc te wszystkie teksty, że "4k jest dla nikogo bo ja nie oglądam" mają wartość poznawczą znikomą  ;)Nie definiujcie większości i ich potrzeb przez pryzmat siebie i swoich znajomych.  

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Splawik napisał(a):


@muza_tvRozumiem inną optykę, komuś może wystarczać i 720p, tak samo jak komuś wystarczą mp3 128kb/s czy jeżdżenie Daewoo Tico. Spoko, ale serio - to, że komuś wystarcza nie oznacza, że: a) wystarczy wszystkim, b) wystarczy większości. Więc te wszystkie teksty, że "4k jest dla nikogo bo ja nie oglądam" mają wartość poznawczą znikomą  ;)Nie definiujcie większości i ich potrzeb przez pryzmat siebie i swoich znajomych.  

 

Chłopie. Ja tylko podkreślam marudzenie. Przecież w Max będzie 4K. Nikt nie zabiera 4K. Będzie Full HD i 4K do wyboru. Wolność wyboru. Ogłosili nowa ofertę, w ramach której każdy wybierze co mu pasuje (lub może zrezygnować). Przecież to Wasze narzekanie nie jest o brak 4K, bo ono będzie. Tylko chcecie mieć wszystko za pół darmo. Więc ja powiem tak...

 

Technologia kosztuje. Mnie 4K nie kręci, więc płacąc 30 zł wolę mieć więcej treści, niż oglądać więcej zmarszczek na ekranie. Jeśli ktoś ma wypasiony telewizor i chce 4K, niech wybierze pakiet, który mu odpowiada. Proste.

 

PS. Tak rozumiem, że w HBO Max w jednej cenie było Full HD i 4K. Ale HBO Max znika z rynku i pojawia się nowa usługa = nowa oferta, z której można skorzystać lub nie. Nikt nie oferuje usług dożywotnio. A marudzenie non-stop o tym samym staje się nudne. Po prostu. Czuwaj!

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tyle ile w Czechach - to mało.
Ale widać, że Warner jeszcze podmienia pliki, bo w dniu startu Maxa tam tylko 1 część "Władcy pierścieni" miała 4K, a już parę dni później 4K. Ale np. filmy Nolana były cały czas tylko w HD. Zresztą ogromnym problemem jest to, że przynajmniej w Czechach oferta produkcji Warnera cały czas była bardzo, bardzo słaba (praktycznie nic nie doszło), a to są w większości treści, które w USA są w 4K.
Ja to przede wszystkim liczę na rozbudowę katalogu WB. Poza filmami z tego wieku, mają całą masę fajnych produkcji z lat 80 i 90. Niestety wiem, że mogę się przeliczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop - podobnie jak z wszystkim, w takim razie dyskusje w ogóle są niepotrzebne, skoro "jest jak jest". No ale jednak dyskutujemy.

 

@muza_tv Chłopie, nikt tu nie marudzi, a przynajmniej nie ja. Ja się dostosuję, kupię to co uważam za stosowne, niczego nie oczekuje za darmo czy pół-darmo.  Przyjmij, że jedni wolą więcej zmarszczek w 4k, a inni "dodatkowy kontent" w postaci Gesslerowej w 720p. Proste. Czuwaj!

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pawop napisał(a):

@gość odpowiednikiem w sensie najbardziej podobnego pakietu.
Z jednej strony ilość rzeczy do pobrania i ilość urządzeń jest mniejsza (prawda jest taka, że są to niewiele znaczące dodatki), a z drugiej, drugie tyle kontentu.
Jedyne co może trochę boleć to 4K, ale w HBO Max to było ok 3% zawartości serwisu

To tak jak idąc do restauracji powie Ci kelner że od dzisiaj ma pan 7 obiadów w cenie jednego.. jest więcej.. tylko doda że te obiady to z całego tygodnia.. to tez byś wolał  bo więcej?

 

Obecnie coraz więcej treści jest w 4K z Dolby Atmos, głównie nowości.. filmów jak i seriali..  jak HBO przechodziło na HBO Max to było tylko 21 tytułów.. teraz już jest ponad 50.. a po migracji na MAX biblioteka. jeszcze się powiększy.. ale jak pisałem nie tylko jakość.. dlatego precyzujmy czego będzie więcej a czego mniej.. 

 

33 minuty temu, muza_tv napisał(a):

Dla większości będzie WIĘCEJ treści. Dla Ciebie mało, bo żyjesz tylko technikaliami. Ale nie załamuj się, 4K to i tak mniej niż 8K. Nie płacz, jak Full HD za mało, kupisz pakiet dla elit Premium 😅

Nie jestem ani ślepy ani głuchy, by nie widzieć i nie czuć różnicy pomiędzy HD a 4K.. pomiędzy 5.1 a Dolby Atmos.. ale to nie tylko jakość, ale też funkcjonalność.. dlatego to nie jest to samo..

A takie spłaszczanie do większości to było w komunie.. też tłumaczyli wszystko że dla większości będzie więcej i lepiej.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...