Skocz do zawartości

Kanały TnK - zmiany, propozycje, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych uzytkownikow forum.

 

 

Jak na razie Kino Polska to zupelnie nie moj kierunek rozwoju. W zasadzie, jakikolwiek inny kanal filmowy bylby lepszych rozwiazaniem. A biorac pod uwage, ze do odkrycia zostaly tylko 2, to juz na inny filmowy nie ma co za bardzo liczyc (chociaz z nadzieja w oczach sie temu przygladam). Zakladam, ze chca rozwinac tnk o roznorodny pakiet wiec mamy ogolno rozrywkowy (TV4 - ktory swoja droga, kiedys byl jakby lepszy, ale byc moze, nowa baza widzow ich nieco rozwinie), filmowy (Kino polska - niestety) i zostaja dwa, prawdopodobnie tematyczny w stylu Discovery Historia (czesto pojawiajaca sie nazwa) i dla maluchow jeden (jakby nie bylo, oni maja tylko jeden "swoj" kanal w tej ofercie).

 

Oczywiscie to tylko spekulacje wciaz, ale mam nadzieje, ze zaskocza nas czyms rzeczywiscie pozytywnym (biorac szczegolnie pod uwage podwyzke...). 4 nowe kanaly jak na taka oferte to calkiem duzo, wiec na kolejny rozwoj przyjdzie nam troche poczekac, a te o ktorych wiemy na pewno nie nastawiaja mnie pozytywnie.

 

no i prawdopodobnie warto bedzie teraz uzupelnic doladowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym po jakie licho TVN robić konkurencję dla TVN 24?

Specjalnie przecież TVP INFO jest w pakiecie na doładowanie.

 

EDIT: Spółka która ma TV4 jest jakby ci to powiedzieć, formalnie wolna od Polsatu.

Po za tym TV4 buduje zasięg większy - TV Puls nie śpi i za nie długo pewnie będą walczyć między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

cmabb słuchaj, a po co TnK było robić konkurencję mając Polsat News, jeszcze jak dobrze pamiętam rok temu? Myślę, że to żadna konkurencja, na pewno koszty, dla mnie Polast News byłby dobrym rozwiązaniem w TnK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora ta podwyżka, z 10zł na 14zł (przy opłaceniu karty na rok).

 

Skąd wziąłeś te 14 złotych?

W newsie jest wyraźnie napisane:

Od 1 marca będzie też niemiła niespodzianka, bo mają podrożeć doładowania TNK, przy czym Ci, którzy zapłacą na dłuższy okres wyjdą na tym tak jak dotąd. Szczegóły podamy już wkrótce, m.in. w marcowym drukowanym wydaniu SAT Kuriera 3/2010.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - ile ich już można?

 

i dlatego bardzo dobrze, że pojawi się tv4 ( bo to kanał ogólno rozrywkowy) i kino polska. a zamiast kanału dziecięcego liczyłbym bardziej na jakiś kolejny popularno naukowy - chyba, że sprawdzą się przewidywania niektórych i pojawi się discovery historia. to wtedy tylko trzeba się zgadywać który kanał wpadnie w tnk ? disney xd? (który notabene jest po prostu 'gorszym' bratem disney ch.?) albo coś z oferty nki - bebe tv albo co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to małe podsumowanie:

TV4

Kino Polska

Discovery Historia (może być, skoro niedawno został uruchomiony na 11,508)

 

Jak na mój gust, powinien pojawić się jakiś kanał o przyrodzie. Skoro jest Discovery, to nie powinno zabraknąć Animal Planet (ale wątpię, że będzie, skoro jest większe prawdopodobieństwo, że dołączy Discovery Historia).

Mogłoby pojawić się coś dla najmłodszych, np. Jim Jam lub Baby TV (pewnie zostanę tu skrytykowany bo pasmo PlayHouse Disney dla najmłodszych jest na Disney'u :P). Reasumując powinien być jeszcze jakiś kanał dla dzieci od 2,3 lat.

Filmbox to jeden z kanałów, który nie daje mi spokoju. Może jednak będzie?

W myślach krąży mi jeszcze Da Vinci Learning, Cartoon/TCM i Boomerang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to małe podsumowanie:

TV4

Kino Polska

Discovery Historia (może być, skoro niedawno został uruchomiony na 11,508)

 

Jak na mój gust, powinien pojawić się jakiś kanał o przyrodzie. Skoro jest Discovery, to nie powinno zabraknąć Animal Planet (ale wątpię, że będzie, skoro jest większe prawdopodobieństwo, że dołączy Discovery Historia).

Mogłoby pojawić się coś dla najmłodszych, np. Jim Jam lub Baby TV (pewnie zostanę tu skrytykowany bo pasmo PlayHouse Disney dla najmłodszych jest na Disney'u :P). Reasumując powinien być jeszcze jakiś kanał dla dzieci od 2,3 lat.

Filmbox to jeden z kanałów, który nie daje mi spokoju. Może jednak będzie?

W myślach krąży mi jeszcze Da Vinci Learning, Cartoon/TCM i Boomerang.

 

 

 

wziąśc należy pod uwage kanał Wojna i Pokój jest to ich autorski kanał wiec jakby nie było odpadają opłaty licencyjne za dystrybucje kanału na TnK. Więc tanio i kanał dosyc ciekawy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najbardziej prawdopodobny scenariusz to kanały z grupy KinoPolska, TV4, Discovery Historia, AXN oraz Eska TV. Chociaż sporo jest jeszcze możliwości: Owe DaVinci, Wojna i Pokój, Eurosporty, wszystkie MTV czy CN, TCM - wszystkie nadają na HB w MPEG-2 i ITI ma do nich dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spekulacje "kanałowe" nie mają większego sensu. To czy dany kanał zostanie dodany czy nie, zależy wyłącznie od właścicieli TNK i żadne prośby, groźby itd. tego nie zmienią.

Po prostu trzeba zaczekać do tego marca (choć wcale nie jest powiedziane, że będzie to 1 marca a nie 25) i wtedy zobaczymy co nowego się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juniorow ma rację. Nie jest stwierdzone co kiedy będzie. TV4 miał być na początku stycznia, później na końcu, dalej w lutym itd. Do dziś nie ma. Oczywiście nie twierdzę, że nie będzie. Według obecnych faktów TV4 i Kino Polska ma dostęp do tych kanałów, kwestia kiedy je włączą. A co do dalszych pozycji dwóch niewiadomych kanałów nic nie wiadomo. Ktoś pisze że Discovery Historia i jest to całkowicie realne, bo TVN ma jakieś prawa udziałowe w tym kanale. A tym czwartym to czasami może być ten kanał tematyczny TVN, które w tym roku ma powstać, a co to będzie nie wiadomo.

 

TNK na początku swojej historii z tego co wyczytałem tutaj miało być zastąpieniem telewizji naziemnej. Obecnie wygląda na to, że ITI zobaczyło siłę w tej propozycji i pewnie będzie to rozwijać. Jedno wiadomo, aby to miło sens muszą stawiać na wkład własnych stacji, a nie jakiś wyimaginowanych dziwactw. TVP1, TVP2, TVP Sport oraz TVP Info jest dlatego, ponieważ są to kanały ogólnie dostępne. Pewnie koszt ich transmisji to odpowiednie ustalenia z Cyfrą+. Dlatego je mają, ponieważ wiele osób by nie kupiło TNK jak by brakowało tam TVP. Reszta kanałów to propozycje czysto TVN, jedynie Discovery i Disney Channel jest nie z tej ligii, ale musieli dać jakiś rarytas, aby przyciągnąć ludzi. Ja doceniam np Discovery, że jest w ofercie, a jeżeli nie byłoby tego programu to dwa razy zastanowiłbym się nad TNK, bo nie jestem szerokim zwolennikiem TVN i ich show. Wiem jedno, że jak dla mnie mogę dziękować że istnieje TNK i mam nadzieję, że będą ją rozwijać. Kino Polska może wielu dziwi, ja sam nigdy tego programu nie oglądałem, ale jeżeli będzie to kto wie, może stanę się fanem polskich filmów. Obecnie ten kanał schodzi do innej ligi. Kiedyś był dostępny w drogich pakietach, a od paru dni zauważyłem, że w Polsat Familijnym go odkodowali. Czyli może coś tutaj się dzieje. Wiadomo nie ma to żadnego połączenia ze sobą, ale coś się dzieje. Można tak cieszyć się, że myślą nad dodawaniem kanałów i jeżeli faktycznie pojawią się te cztery nowe propozycje to będzie coś niesamowite jak na TNK.

 

Poza tym trzeba jednak promować własną kulturę, a nie skupiać się na zagranicznych programach. TVP od lat promuje polski potencjał. TNK i swoim powiązaniem z TVN stara się to samo robić i oferuje wszystko co jest z TVN. Kino Polska będzie kolejnym takim krokiem. Jedynie czego mi brakuje w całym potencjale programowym w Naszym kraju (nie mówie tylko o TNK), to brak programu na temat Polskich technologii oraz rozwoju nauki. Discovery, National Geographics i inne to programy czysto zachodnie, ale nie ma takiego programu typowo na temat Polski. Dlatego mam nadzieję, że ten kanał tematyczny TVN to właśnie będzie na temat rozwoju nauki i technologii w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@juniorow Moim skromnym zdaniem mają sens te spekulacje. Przez to spece od Marketingu z ITI (a raczej z Cyfrowy Dom) nie muszą wydawać pieniędzy na kosztowne badania rynku. Prześledzą kilka największych for z branży i już mają mniej więcej obraz czego brakuje w ofercie. Jakiego typu programów ludzie oczekują a następnie ile są w stanie za to zapłacić. Następnie porównają oczekiwania ze swoimi możliwościami i wprowadzą nową ofertę. Oczywiście to już miało miejsce ze 3 miesiące temu (gdy pojawił sie system kodowania tnk na tv4). Było tu poruszane że brakuje Kanału filmowego - pojawi się (zapewne Kino Polska), Oferta dla dzieci za mała (pewnie nowy kanał z rodziny tvn-u będzie "bajkowy" - założę się że tak można odczytać słowa Waltera o powstaniu nowego kanału tematycznego* lub zostanie włączony inny bajkowy kanał - obstawiam że Nick). Pojawił się Discovery Historia na tp ITI - pewnie go dodadzą (zwiększając ofertę kanałów popularno naukowych). Pozostaje zagadka co do 4 kanału. I tu możemy spekulować Na razie nic jeszcze nie przesuwają na tp ITI. Więc można zrobić pewne podsumowanie oferty TNK i zabawić się czego jeszcze brakuje by spełnić wymagania "mało wymagającego" klienta. Pogrubione kanały płatne a z # kanały wywróżone ;)

 

Kanały ogólne:

TVN

TVP1

TVP2

TVP INFO

TVN 7

TV4# - zapowiadany

Tematyczne

religia tv - Religijny

TVN Turbo - dla niego

TVN Style - dla niej

Disney Ch - dla dzieci i młodzieży

Discovery Ch - popularnonaukowy

nSport - sportowy

TVP Sport - sportowy

TVN Meteo - pogodowy

TVN24 - informacyjny

TVN CNBC Biznes - informacyjny

Kino Polska # - wywróżony filmowy

Discovery Historia# wywróżony popularnonaukowy

kanał niewiadomy# wywróżony dla dzieci

 

Jak już wcześnie wspomniałem brakuje dobrego drugiego kanału dla dzieci. Można spekulować czy to będzie kanał z rodziny Disney, czy już posiadany w ofercie n (np Nick czy CN - obu kanałom zależy by dotrzeć do jak największej liczby odbiorców - nie są to kanały premium), czy nowa produkcja tvnu. Wszystko pokaże czas :) po 1 marca wyjdzie czyje przewidywania były trafne :)

 

*Krążą plotki że tym kanałem będzie TVN Kraków - ale to nie jest kanał tematyczny ale lokalny!!

 

@ GroM - na TVN Turbo jest kilka programów pokazujących technikę i naukę w Polsce. jest program Polak potrafi. Legendy PRL-u - gdzie już dawno skończyły się prezentacje warszaw, syren itp a zaczęto pokazywać prototypy polskiej myśli motoryzacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...