Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Serio? Wierzysz w to, że Polsat będzie specjalnie dla kilku kablówek zmieniał oprawy kanałów? To nie Discovery, które dla kabla np. TLC HD emituje bez znaczka. Nie. Kablówki dostały informację w odpowiednim czasie, żeby się dostosowały. Główny Polsat to oczko w głowie, więc jest dopieszczany. Ale reszta już oszczędniej.

 

@Yakuzzi

Chodziło mi o wizję cyfryzacji u ciebie. Poza tym, Polsat nie odpowiada za Viasaty, tylko MTG.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Wierzysz w to, że Polsat będzie specjalnie dla kilku kablówek zmieniał oprawy kanałów?

To normalna kolej rzeczy, że nadawcy będą rezygnować z tego zbędnego dopisku w logo (tak jak po pewnym czasie zrezygnowali z podpisów typu: "16:9", "stereo"). Oprawa nie jest tak istotna (choć z czasem też może zostać zmieniona), ludzie patrzą głównie na logotyp.

 

To nie Discovery, które dla kabla np. TLC HD emituje bez znaczka.

Czyżbyś nie słyszał o innych kanałach HD, które od początku nie stosowały, albo właśnie po pewnym czasie zrezygnowały z dopisku "HD" w logo? Przykłady takich kanałów: TVS, TVP Info, CBS Europa, Extreme Sports Channel, Filmbox Arthouse, Disney Channel, BBC Brit, BBC Earth czy Paramount Channel.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yakuzzi

Ależ odbędzie. Tylko, że wątpię w te optymistycznie podawane terminy.

 

@Tim

Prawie wszystkie, to kanały zagranicznych wielkich koncernów. Jedyny wyjątek stanowi TVS. TVP Info niczego nie dostosowała, bo nie mają nawet oprawy HD. Ta dopiero będzie za jakiś czas. Wtedy zobaczymy, czy zrezygnowano ze znaczka. Na razie, siłą rozpędu leci na "starych śmieciach". ;) Filmboxy z kolei, to przykład wręcz odwrotnego działania. Nadawca po jakimś czasie dodaje znaczek "HD", do wersji kanału w wysokiej rozdzielczości. Mimo, że na początku go nie stosował. Polsat nie zrobi prezentu Multimedii w oprawach. Poszedł komunikat, żeby brali wersje HD i takie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD nie jest żadną normą. TVP nawet ponad połowy swoich kanałów nie ma w HD. Pozostali konkurenci z Wielkiej 3 też nie wszystko mają w wersji wysokiej rozdzielczości. Tak samo wygląda sytuacja wśród kanałów basic cable, a nawet premium. Normą bedzie, gdy z tego pozostanie niszowa garstka. Na razie, w HD jest trochę ponad połowa rynku. :P

 

Polscy nadawcy, z wyjątkiem TVS na razie dodają znaczek. ;)

Polsat dla Multimedii i innych nie zrobi wyjątku. Jeszcze na to za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondzik23: Przecież w Zamościu ponoć macie pełną ofertę, razem z tą słynną 12, więc redukcja już chyba u was była?

 

@Daro1: Teoretycznie u mnie w mieście mogli by coś dodać w HD bez redukcji analogu, między czasie znikło 12 dubli SD, oczywiście były na różnych pasmach ale można by było trochę po przestawiać obecne kanały i można, wygospodarować wolną częstotliwość. Ale za dużo to dla MM roboty po co się bawić.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się że mogli by dodać kanały HD, ale niestety tak się nie stanie bo w obecnej chwili technicy MM sami się pogubili z tą różnorodną ofertą w różnych częściach Polski, że tego nie ogarniają. Z pomocą przyjdzie im obiecywana modernizacja i cyfryzacja, i powinny skończyć się problemy.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby jakikolwiek znaczek HD się pojawił w kablówce MM to najpierw musi odbyć się modernizacja i cyfryzacja, a dopiero potem można prowadzić dyskusję na temat znaczków HD. :curious:

 

A ponieważ 90% abonentów nie ma cyfryzacji to wracamy do punktu wyjścia. Kanałów HD nie będzie bo... i tak w kółko.

Co jak co ale Polsat-Viasaty i Discovery tematyczne koniecznie powinny być w HD. Gadające głowy niekoniecznie. Liczę że tą Częstochowę w końcu ruszą.  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takich miast gdzie miejsce jeszcze jest, może być kilka, tylko już pewnie nie chcą się bawić do puki nie rusza analogu. Tak jak mówię sporo dubli ostatnio u mnie znikło, a brakuje tylko tych ostatnich 4 HD. Śmiesznie będzie jak większość z nas w listopadzie będzie miało, Polsaty SD z dopiskiem HD.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Śmiesznie będzie jak większość z nas w listopadzie będzie miało, Polsaty SD z dopiskiem HD.

 

Z czymś takim w DTV jeszcze się nie spotkałem. W analogu owszem - mam TVP2 HD jako analogowy SD.

Gdyby np. Polsat News czy Play puścili ze znaczkiem HD wersję SD to tego nie mogę sobie nawet wyobrazić.He,he .. może to przyśpieszy cyfryzację.. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej Polsce ma zniknąć analog do końca tego roku w kablówce MM.

 

Prosiłbym o źródło tych rewelacji oraz przy okazji, czy to dotyczy też Południa, bo wierzyć mi się nie chce...

 

Ponoć na południu ktoś miał Paramount Channel z dopiskiem HD a był w SD, choć od paru dni ten kanał nie ma już dopiska HD.

 

U mnie np. tak jest: Paramount nadawany jest w rozdzielczości 576i. Znacznik w logo zniknął, owszem, ale liście kanałów nadal widnieje pod pozycją Paramount Channel HD. Domyślam się, że z Polsatami zrobią to samo.

Edytowane przez marivsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy? To czy nadawca dopisuje ten głupi znaczek do logo zależy tylko i wyłącznie od jego widzimisie.

A to, że Polscy nadawcy nie mają jeszcze w zwyczaju likwidować znaczka "HD" z loga.

 

Pudło! A STARS.TV to co, drugi wyjątek? :razz:

To ty podawałeś listę kanałów. :roll: Ale tak, to są wyłącznie wyjątki.

 

Teoretycznie u mnie w mieście mogli by coś dodać w HD bez redukcji analogu, między czasie znikło 12 dubli SD, oczywiście były na różnych pasmach ale można by było trochę po przestawiać obecne kanały i można, wygospodarować wolną częstotliwość. Ale za dużo to dla MM roboty po co się bawić.

Nie mogą nic dać. Nie z powodu lenistwa, lecz kosztów (kanały analogowe też swoje kosztują). Nie tylko o miejsce chodzi.

 

Niezależnie od cyfryzacji, zapowiada się na największe rozszerzenie oferty w tym roku.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że Polscy nadawcy nie mają jeszcze w zwyczaju likwidować znaczka "HD" z loga.

To jest tylko twoja niczym nie poparta teoria, którą zresztą obaliłem, podając przykłady także polskich nadawców, którzy nie stosują dopisku "HD" w logo.

 

To ty podawałeś listę kanałów. :roll:.

Przykłady takich kanałów, a nie całą ich listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko twoja niczym nie poparta teoria, którą zresztą obaliłem, podając przykłady także polskich nadawców, którzy nie stosują dopisku "HD" w logo.

Niczego nie obaliłeś. TVS i Stars TV są tylko wyjątkami potwierdzającymi regułę. Na razie tylko zachodni nadawcy, mający swoje kanały na polskim rynku, zmierzają w tę stronę. Polscy - nie. :P

 

Trzymam za słowo. :smile:

Niby jakie? Nie napisałem, że tak na pewno będzie, tylko że żywię taką nadzieję. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...