Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

21. ;)

Jak widać należysz do szczęśliwców GRATULUJE :wink:  Ja prędzej zmienię operatora niż doczekam się zmian w mojej miejscowości.

Są. Wejście w aglomerację warszawską z paczką C+ lub HBO w jakości SD to byłoby już nawet nie żenujące a straszne.

W Warszawę weszli z lepszymi usługami, duża konkurencja, ale co mają powiedzieć inne miejscowości gdzie ten pakiet jest dostępny w jakości SD? Tego nawet się nie da oglądać na dużym telewizorze LCD. Oglądając np. piłkę nożną obraz jest rozmazany. W dzisiejszych czasach oferować coś takiego swoim klientom i jeszcze kazać za to płacić to jest to poniżej krytyki. A Multimedia zadowolona i szczęśliwa że każe sobie za to płacić 79zł w cenie normalnej lub w cenie promocyjnej za 59zł tak jak podaje ich strona.

Podobno do oferty został dołączony kanał Superstacja. Jest on u Was dostępny? W mojej lokalizacji niestety nie i raczej bardzo długo nic się nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do oferty został dołączony kanał Superstacja. Jest on u Was dostępny? W mojej lokalizacji niestety nie i raczej bardzo długo nic się nie zmieni

 

U mnie jest.

 

P.s.

Wczoraj mi lekko kopara opadła jak u rodziców w UPC okazało się, że oferują już w swoim VOD ostatniego Bonda - Spectre.... u nas premiera była w listopadzie. W MM będzie za 2 lata albo i nie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Daro1 i Tim

brak wolnych częstotliwości to bajka , u mnie są muxy na których jest tylko jeden kanał, i gdzie tu brak miejsca ?

Problemem jest dosył do danej miejscowości i wąskie gardło na dzierżawionych łączach,

także redukcja analogu tak szumnie zapowiadana nic nie da bez gruntownej modernizacji infrastruktury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z Daro1 i Tim

brak wolnych częstotliwości to bajka , u mnie są muxy na których jest tylko jeden kanał, i gdzie tu brak miejsca ?

Problemem jest dosył do danej miejscowości i wąskie gardło na dzierżawionych łączach,

także redukcja analogu tak szumnie zapowiadana nic nie da bez gruntownej modernizacji infrastruktury...

Dokładnie tak jest a redukcja analogu służy tylko Multimedi po to aby na siłę analogowców dać do cyfry. Jednak nie zmienia to faktu że wszędzie tam gdzie multimedia nie posiada swoich światłowodów powinna dogadać się z operatorem dzierżawionego łącza o poszerzenie przepustowości w taki sposób aby umożliwić wszystkim swoim klientom dostęp do pełnej usługi telewizji cyfrowej do czasu aż nie położą swoich światłowodów. Do tego czasu maksymalna przepustowość internetu może zostać np na obecnym poziomie czyli do 30Mb/s i dopiero zwiększyć po zastosowaniu własnego światłowodu. Takie rozwiązanie było by dla klientów multimedia dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie (i Panie)! :D
Mam wielki problem i potrzebuję waszej pomocy...

 

Otóż to obecna umowa kończy mi się z końcem marca. Termin wypowiedzenia był do końca grudnia, ale niefortunnie każdy z domowników zapomniał złożyć to wypowiedzenie z powodu zamieszania przed i poświątecznego. Moja mama odwiedziła lokalny BOK i tam jej powiedzieli coś w stylu, że nie musi nic wypowiadać, skoro minął termin wypowiedzenia i dalej będzie taka sama cena, ale... Nie było mnie przy tym i nie wiem też czy pani konsultantka nie próbowała ją zrobić w przysłowiowe bambuko albo czy mama czegoś źle nie zrozumiała. Chcemy się jutro wybrać do BOK i... no właśnie... Co byście radzili w takiej sytuacji? Mam dobrą ofertę w dobrej cenie, która była zawarta przez telefon z DUK i nie chcę się rozstawać z Multimedią, ale co teraz mogę albo powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie (i Panie)! :D

Mam wielki problem i potrzebuję waszej pomocy...

 

Otóż to obecna umowa kończy mi się z końcem marca. Termin wypowiedzenia był do końca grudnia, ale niefortunnie każdy z domowników zapomniał złożyć to wypowiedzenie z powodu zamieszania przed i poświątecznego. Moja mama odwiedziła lokalny BOK i tam jej powiedzieli coś w stylu, że nie musi nic wypowiadać, skoro minął termin wypowiedzenia i dalej będzie taka sama cena, ale... Nie było mnie przy tym i nie wiem też czy pani konsultantka nie próbowała ją zrobić w przysłowiowe bambuko albo czy mama czegoś źle nie zrozumiała. Chcemy się jutro wybrać do BOK i... no właśnie... Co byście radzili w takiej sytuacji? Mam dobrą ofertę w dobrej cenie, która była zawarta przez telefon z DUK i nie chcę się rozstawać z Multimedią, ale co teraz mogę albo powinienem zrobić?

Proponuję jeszcze dzisiaj napisać wypowiedzenie i jutro udając się do lokalnego biura obsługi spytać się o promocję dla przedłużających umowę. Jeśli przedstawiona oferta nie przypadnie do gustu wtedy daj przedstawicielowi pismo z wypowiedzeniem, to zawsze działa. Tylko należy się liczyć z tym że takie pismo jest z trzy miesięcznym wypowiedzeniem czyli tym samym kwiecień, maj, czerwiec zapłaciłbyś normalną cennikową stawkę i dopiero wtedy wyłączyli by usługi. Jednak do końca marca jest jeszcze trochę czasu i jeśli jutro dasz konsultantowi podpisane wypowiedzenie to jeszcze do końca marca powinieneś otrzymać jakąś dobrą ofertę ze strony multimedia jeśli nie w lokalnym oddziale to może telefonicznie ale pod numerem telefonu z działu utrzymania klienta. Warunek aby konsultant w dział lokalnym zatwierdził twoje wypowiedzenie w komputerze i przesłał je do głównej siedziby multimedia, oczywiście elektronicznie. Wiem z własnego doświadczenia że lokalny dział przesyła takie wypowiedzenia z opóźnieniem do głównej siedziby. Jednak na twoim miejscu zrobiłbym tak jak napisałem i warunek nie poddawać się i walczyć o swoje. Powodzenia.

Napisz jutro co udało się ugrać bez wypowiedzenia i z ewentualnym wypowiedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Multimedia jak zwykle coś kombinuje, a odkodowane kanały to błąd ich systemu. Prawdopodobnie multimedia zaraz zajmie się tym problemem i za chwile kanały zostaną ponownie zakodowane. Podobną sytuację kiedyś miał CP i wszyscy mogli oglądać z satelity kanały VOD za darmo oferowane przez CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio coraz więcej problemów w tej kablówce. Kombinują przestawiają,ale żeby ujednolicić ofertę u wszystkich to nie, wolą usuwać awarię niż zainwestować raz a porządnie w sieć światłowodową. Może jedna niedługo Multimedia ogłosi swoją upadłość, a kupi ich może jakaś porządniejsza dbająca o klienta firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...