Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejni forumowicze, klienci MMP przechodzą do konkurencji... SMS. 

Osobiście popieram tę decyzję, sam z resztą też to robię. :)

Ciągle ubywa, a "Spółka" nic - zero reakcji.

 

Dokładnie tak jak mówisz :)

dziś lub jutro podpisuję umowę z SMS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bez żalu odchodzę :D

Nie robię tu żadnego problemu ;) idę tam gdzie mi lepiej ;) I szczerze mówiąc mam to w d.... przepraszam w nosie ;) czy MM odczuje czy nie odczuje mojego odejścia...robię to dla siebie....koniec

Aaaa i na koniec stare chińskie porzekadło mówi: kropla drąży skałę :D - mogę być w MEGA mniejszości...whatever :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci zawszą głosują nogami. Nie chcę być złym prorokiem ale jeżeli MM nie zacznie inwestować, ulepszać sieci, oferty to ten rok moim zdaniem zamknie per saldo na minusie jeżeli chodzi o klientów (więcej odejdzie niż przyjdzie). I nie myślę tutaj o zdobyciu klienta poprzez przejęcie innej sieci. Widać jak inni operatorzy na rynku inwestują a u MM nic z przyczyn raczej jasnych.

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bez żalu odchodzę :D

Nie robię tu żadnego problemu ;) idę tam gdzie mi lepiej ;) I szczerze mówiąc mam to w d.... przepraszam w nosie ;) czy MM odczuje czy nie odczuje mojego odejścia...robię to dla siebie....koniec

Aaaa i na koniec stare chińskie porzekadło mówi: kropla drąży skałę :D - mogę być w MEGA mniejszości...whatever :)

 

 

Klienci zawszą głosują nogami. Nie chcę być złym prorokiem ale jeżeli MM nie zacznie inwestować, ulepszać sieci, oferty to ten rok moim zdaniem zamknie per saldo na minusie jeżeli chodzi o klientów (więcej odejdzie niż przyjdzie). I nie myślę tutaj o zdobyciu klienta poprzez przejęcie innej sieci. Widać jak inni operatorzy na rynku inwestują a u MM nic z przyczyn raczej jasnych.

 

 

To identycznie jak u mnie ! Ulotki reklamowe NIGDY nie zawierały i nie zawierają aktualnej listy programów. Kto takich ludzi przyjmuje do pracy ?!

 

Abonenci, którzy tam są obecnie, bądź byli kiedyś(ja), doskonale wiedzą, że jest to telewizja "dla emeryta", któremu lata co jest w ulotkach, bo zwyczajnie i tak nie kuma zawiłości technicznych. Między innymi dlatego, nie mają parcia na rozwój, bo emeryt nie lubi zmian, nie ucieknie gdzie indziej, tkwiąc w tym co ma nawet jak jest średnio zadowolony. Do worka z emerytami, wrzucam całą rzeszę ludzi mających blade pojęcie o HD itp. Świeci dany kanał? Świeci. Działa internet? Działa. Reszta im lotto. Jesteście w absolutnej mniejszości, więc wasze stęki i jęki nt rozwoju oraz straszenie odejściem, zwyczajnie pozostaną bez echa.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście w absolutnej mniejszości, więc wasze stęki i jęki nt rozwoju oraz straszenie odejściem, zwyczajnie pozostanie bez echa.

 

Przepraszam a kto tu stęka i jęczy ? :D

Nikogo nie straszyłem odejściem, położyłem papier na stół i adieu :D

Nie podoba mi się oferta to odchodzę.

Będę płacił więcej ale przynajmniej będę wiedział za co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co roku większe prędkości netu obecnie 120.

 

To chyba osiągnąłeś sufit w MM :) co oni Ci zaproponują? ;)

Na obecne czasy masz już spory zapas. 30Mb/s to taki standard na obecne czasy, 60Mb/s spokój i komfort a 120Mb/s komfort, spokój i spory zapas. Chyba, że komuś zależy na jak największym uploadzie, wtedy zawsze będziesz szedł w górę bo w HFC asymetryczność 1-10 to niestety standard. Co więcej Orange w FTTH też ma stosunek 1-10... pewnie chodzi o backhaul.

Zresztą przy prędkościach >=70Mb/s trzeba mieć dobry komputer, router, sieć i pojęcie. Szczególnie jeżeli ktoś chce to 100-300-600Mb/s mieć po wifi.... zaczynają się schody. Większość ma dyski HDD, które mogą oferować niższe prędkości zapisu. Laptop z siecią AC to jest raczej cena powyżej średniej, można zawsze dokupić kartę/ dongle z AC ale trzeba pamiętać, że za chwilę USB 2.0 będzie ograniczeniem... a USB 3.0 to też nie jest powszechny standard.

 

Abonenci, którzy tam są obecnie, bądź byli kiedyś(ja), doskonale wiedzą, że jest to telewizja "dla emeryta", któremu lata co jest w ulotkach, bo zwyczajnie i tak nie kuma zawiłości technicznych. Między innymi dlatego, nie mają parcia na rozwój, bo emeryt nie lubi zmian, nie ucieknie gdzie indziej, tkwiąc w tym co ma nawet jak jest średnio zadowolony. Do worka z emerytami, wrzucam całą rzeszę ludzi mających blade pojęcie o HD itp. Świeci dany kanał? Świeci. Działa internet? Działa. Reszta im lotto. Jesteście w absolutnej mniejszości, więc wasze stęki i jęki nt rozwoju oraz straszenie odejściem, zwyczajnie pozostaną bez echa.

 

Chyba, że ten emeryt ma osobę z rodziny, która mu w tym pomaga ;) Ja tak mam i w "najdroższej" sieci kablowej w naszym kraju czyli UPC zjechałem moim rodzicom z cenami w ciągu ostatnich 4-5 lat o jakieś 25-30%. Moim zdaniem w MM nie mieliby tak niskich i dobrych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynasz z tym offtopem nt. Orange. Multimedia nigdy nie będzie miała 2 miliardów zł na rozbudowę, zapomnij. W tej chwili, nawet na 100 milionów nie ma co liczyć. Im zależy głównie na przejmowaniu mniejszych graczy, bo chcą być ogólnopolskim operatorem i to utrzymuje im dobre wyniki. Jest jeszcze spore pole do popisu - ponad 20% rynku kablowego. A i tak już obsługują największą ze wszystkich liczbę miejscowości. Na pewno nie będą się pakowali w buty Orange. Wiem, że liczysz na konkurencję między nimi. Ale takowej nie będzie, bo dla MMP byłaby niezwykle wyniszczająca. Orange skupi się na IPTV w dużych aglomeracjach i usługach mobilnych. A Multimedia na tym co ma, starając się o ekspansję na większym obszarze kraju.

 

Co do analogowej, to uważam, że w tym roku jeszcze całkowicie nie zniknie. Wciąż dużo mają na nią klientów. A tu głównie o pieniądze chodzi. Dlatego terminy redukcji będą się przesuwały (jeśli w ogóle jakieś są - wciąż powtarzam, że nie mają realnych planów).

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynasz z tym offtopem nt. Orange. Multimedia nigdy nie będzie miała 2 miliardów zł na rozbudowę, zapomnij. W tej chwili, nawet na 100 milionów nie ma co liczyć. Im zależy głównie na przejmowaniu mniejszych graczy, bo chcą być ogólnopolskim operatorem i to utrzymuje im dobre wyniki.

 

To nie jest offtop. MM nie działa w próżni tylko w konkretnym otoczeniu i konkurencji. Niech się dostosowują do ogólnopolskich standardów albo zwijają powoli interes.

 

Na pewno nie będą się pakowali w buty Orange. Wiem, że liczysz na konkurencję między nimi. Ale takowej nie będzie, bo dla MMP byłaby niezwykle wyniszczająca. Orange skupi się na IPTV w dużych aglomeracjach i usługach mobilnych.

 

Tylko, że MM jest obecna w tych aglomeracjach gdzie konkurencja buduje światłowody do mieszkania, domu klienta więc chcąc, nie chcąc bierze udział w konkurencji. To co zmienia się w polityce Orange to właśnie ogromny nacisk na usługi stacjonarne oparte na FTTH. Nacisk na usługi mobilne było od zawsze. Także wchodzą bardzo mocno w obszar kablówek gdzie do tej pory nie mieli czym konkurować a teraz rozłożyli ich na łopatki łączami 300 i 600Mb/s. Do tego ich oferta TV robi się coraz bardziej zbliżona do kablówek.

 

Sorry, taki mamy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do analogowej, to uważam, że w tym roku jeszcze całkowicie nie zniknie. Wciąż dużo mają na nią klientów. A tu głównie o pieniądze chodzi. Dlatego terminy redukcji będą się przesuwały (jeśli w ogóle jakieś są - wciąż powtarzam, że nie mają realnych planów).

 

Parę stron do tyłu wspominałeś że większe ruchy a analogiem będą jakoś tak marzec-kwiecień. To już nieaktualne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek: śmieszą mnie te gadki o super prędkościach w Orange, bo tyczą się tylko dużych miast lub zaledwie kilku dzielnic w tych miastach. Tam rynek jest już nasycony, powinni inwestować w mniejszych miejscowościach i wioskach, gdzie net jest rzędu 2-4Mb/s i jeszcze w dodatku zrywa połączenie! Poza tym jeśli będą naliczali opłatę za utrzymanie linii to nigdy nie będą konkurencyjni. Jeśli chodzi o telewizję satelitarną to też nie wygląda to najlepiej, szczególnie brak serwisu. Sprzedadzą ludziom usługę, a klient z otwartą gębą nawet nie wie jak to podłączyć. A technik z ATEMu twierdzi, że tym się nie zajmują. Żenada!

 

@Mr.Chiquita: tylko pamiętaj, że na te 20% rynku czyha jeszcze UPC i Vectra. Też lubią skupować mniejsze sieci.

 

Myślę, że żaden większy operator kablowy nie zrezygnuje tak szybko z analogu, mogą go jedynie ograniczyć np. do 24 kanałów (jak z DVB-T). Jakby nie patrzeć jest to zabezpieczenie przed awarią światłowodu, który dostarcza usługi cyfrowe. Już nie raz były w kraju takie sytuacje, że nie było DTV więc awaryjnie można było oglądać ATV z lokalnej stacji.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mixiorek

Orange nie jest konkurencją dla MMP. Obie firmy nie skupiają się na dotarciu do tych samych klientów. Zresztą Multimedia nie ma z nimi szans, więc nawet nie będzie próbowała. Do zwijania interesu jest jeszcze daleko, a FTTH idzie swoim rytmem, bo nie ma większej potrzeby.

 

Orange nikogo jeszcze nie rozłożył i długo nie rozłoży. Sorry, ale realne skutki ich polityki poznamy dopiero za kilka lat - taka prawda. Lubisz wierzyć w PR-owy bełkot, twoja sprawa. Wszystko to tylko zapowiedzi. Orange na razie ma problemy z przekonaniem ludzi do siebie. A wszystko przez nie najniższe ceny.

 

kfm877

Nie powiedziałem, że dla Multimedii musi być te 20%. Tylko, że to ma większy sens, niż pakowanie miliardów w FTTH dla samych dużych aglomeracji (w niepełnym ich obszarze). I właśnie dlatego fuzja jest możliwa, bo interesy z UPC i Vectrą są zbieżne.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek: śmieszą mnie te gadki o super prędkościach w Orange, bo tyczą się tylko dużych miast lub zaledwie kilku dzielnic w tych miastach. Tam rynek jest już nasycony, powinni inwestować w mniejszych miejscowościach i wioskach, gdzie net jest rzędu 2-4Mb/s i jeszcze w dodatku zrywa połączenie! Poza tym jeśli będą naliczali opłatę za utrzymanie linii to nigdy nie będą konkurencyjni. Jeśli chodzi o telewizję satelitarną to też nie wygląda to najlepiej, szczególnie brak serwisu. Sprzedadzą ludziom usługę, a klient z otwartą gębą nawet nie wie jak to podłączyć. A technik z ATEMu twierdzi, że tym się nie zajmują. Żenada!

 

Pokrywając duże aglomeracje (8-10) masz zasięg na poziomie 50% mieszkańców naszego kraju, to mało..? W ciągu 2-3 lat mają pokryć 90% z tych aglomeracji.

Liczysz na inwestycje w FTTH w małych miastach i na wioskach? Hmmm, proponuję żebyś sam wyłożył swoją kasę i tam zainwestował. Zobaczysz kiedy zwróci Ci się w aglomeracjach a kiedy na wioskach. Do tego jaki będziesz miał koszt inwestycji na jedno "gniazdko". I tu, i tu.

Przy FTTH Orange nie ma opłaty za utrzymanie łącza.

 

Orange nikogo jeszcze nie rozłożył i długo nie rozłoży. Sorry, ale realne skutki ich polityki poznamy dopiero za kilka lat - taka prawda. Lubisz wierzyć w PR-owy bełkot, twoja sprawa. Wszystko to tylko zapowiedzi. Orange na razie ma problemy z przekonaniem ludzi do siebie. A wszystko przez nie najniższe ceny.

 

Co jest PRowym bełkotem? Oferują usługę i ją dają. Nie na papierze, chcesz 300Mb/s, masz 300. Fakt, że prędkości rzędu 300 czy 600 zrobili moim zdaniem głównie dla efektu marketingowego ale jeżeli chcesz to będziesz tyle miał. Spokojnie można powiedzieć, że mają najszybsze łącza dla klientów indywidualnych w naszym kraju.

 

Zgadzam się w jednym. Większe skutki tych inwestycji poznamy za kilka lat (~2). Uważam jednak, że z kwartału na kwartał ich udział będzie rósł. Odnośnie cen to wystarczy mieć w Orange jedną usługę i ceny całej "paczki" (2-4 usług) robią się znośne. Zresztą Orange podkreśla, że FTTH nie będzie oferował w cenie ADSL/ VDSL bo to nie jest ta sama jakość. I ja się z tym zgadzam. To jest zupełnie inna jakość.

 

Technik MM niby wspominał mi na jesieni o tym, że niby MM mogła już wprowadzić światłowody w swojej sieci. Tylko, że to jego opinia, nie zna otoczki biznesowej.

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę stron do tyłu wspominałeś że większe ruchy a analogiem będą jakoś tak marzec-kwiecień. To już nieaktualne ??

Większe ruchy w takim sensie, że trochę więcej miejscowości ruszą. Na razie to jest aktualne. Przecież niektórym wywiesili kartki, a kwiecień jeszcze nie minął. Tylko, że to zapowiedzi życzeniowe - chcieliby, żeby tak się stało. A nie żadna graniczna data.

 

@mixiorek

Problem w tym, że właśnie nie "dają", tylko mają "dać" za kilka lat. Ile klientów to obecnie ma? Garstka, tak samo jak w Multimedii. Dyskusyjna jest opłacalność tej inwestycji. Konkurencja, którą sam zauważyłeś, łatwo pola nie odda. A w takiej np. Warszawie są też lokalne, małe kablówki, które skutecznie pchają się na nowe osiedla (zazwyczaj szybciej od dużych graczy). I to znacznie niższym kosztem. Mowa np. o JMDI z Białołęki.

 

Jakość może inna. Ale na masową skalę liczy się głównie cena. A z tym jest różnie. Ludzi takich, jak ty i ja (gotowych płacić "więcej za lepiej"), znajdziesz niezbyt wielu.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że właśnie nie "dają", tylko mają "dać" za kilka lat. Ile klientów to obecnie ma? Garstka, tak samo jak w Multimedii.

 

17tys klientów FTTH po 3 miesiącach oficjalnej sprzedaży. Czy ja wiem czy to jest garstka, prawie 6tys klientów miesięcznie? Przy obecnym, bardzo konkurencyjnym rynku w aglomeracjach?

Jestem baaaardzo ciekaw ilu klientów FTTH ma MM.

 

A w takiej np. Warszawie są też lokalne, małe kablówki, które skutecznie pchają się na nowe osiedla (zazwyczaj szybciej od dużych graczy). I to znacznie niższym kosztem. Mowa np. o JMDI z Białołęki.

 

Zaczynam się bać ;) Szczerze mówiąc właśnie dziś usłyszałem po raz pierwszy w życiu nazwę tej kablówki od koleżanki :) A Ty teraz o tym piszesz.

W Warszawie w nowych inwestycjach wygląda to nieco inaczej. Na etapie kończenia inwestycji developer jest już dogadany z konkretnym operatorem, który kładzie swoją instalację. Orange też tak robi obecnie z FTTH. Multimedia też tak robiła, nie wiem czy nadal robi.

JMDI działa bardzo lokalnie. A świadczy o tym fakt, że o nich nigdy nie słyszałem :)

Koleżanka raczej narzeka. TV się ponoć dosyć często zacina. Nie wiem czy to wina operatora czy dekodera. Oni działają po HFC czy IPTV?

 

Zgadzam się, że u nas nadal cena stanowi główny wyznacznik oceny oferty.

Edytowane przez mixiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko wiesz jakie ludzie mają podejście do zmian dostawcy internetu czy kablówki? Szczególnie starsi i w średnim wieku. Łeee, nie będę zmieniał kabla bo....; mam pod panelami, pod progami, puszczony przez ścianę itd. Ile taniej - 20zł? Przeżyję stratę. Szybciej? Wystarczy mi to co mam itp wymówki. Wierz mi, że duża część osób nie widzi różnicy między 1080i, a 576i. Druga opcja jest dla wielu wystarczająca. Mógłbym broszurkę napisać jak ciężko przekonać klienta do zmian. Co innego TV Sat - zamieniasz jedynie dekodery, instalację pozostawiając bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko wiesz jakie ludzie mają podejście do zmian dostawcy internetu czy kablówki? Szczególnie starsi i w średnim wieku. Łeee, nie będę zmieniał kabla bo....; mam pod panelami, pod progami, puszczony przez ścianę itd. Ile taniej - 20zł? Przeżyję stratę. Szybciej? Wystarczy mi to co mam itp wymówki. Wierz mi, że duża część osób nie widzi różnicy między 1080i, a 576i. Druga opcja jest dla wielu wystarczająca. Mógłbym broszurkę napisać jak ciężko przekonać klienta do zmian. Co innego TV Sat - zamieniasz jedynie dekodery, instalację pozostawiając bez zmian.

 

Wiem, opór jest duży. Często zupełnie bezpodstawnie. W moim przypadku zmiana operatora telewizji kablowej wiąże się właśnie tylko ze zmianą dekodera. Instalacja jest przepinania w szachcie na klatce. Podobnie jest u wielu osób. W przypadku FTTH owszem, potrzebny jest położenie światłowodu bo go fizycznie w lokalu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek
17 tys. to jest śmieszna liczba, szczególnie na tle wielkości firmy Orange (i faktu, że mowa o dużych aglomeracjach). Multimedia ma w tej chwili ok. 4x więcej klientów FTTH, a wydali znacznie mniej w budowę sieci (i mowa o małych miastach i miasteczkach typu Mielec i mniejszych). W ogóle bez sensu porównanie, bo nie ta skala wielkości. Orange potężnie dokłada do tego interesu. I jeszcze długo będzie. O jakichkolwiek zyskach może być mowa dopiero po przekroczeniu 1 miliona klientów. I to też mocno wątpliwe, przy tych wydatkach. 3,5 miliona klientów, ich prezes zobaczy tylko w snach. W okresie 2-3letnim, przy dostępności góra 20-30 miast to jest niemożliwe. Nie przy tej konkurencji w dużych miastach. I ludzie na razie nie mają parcia na 300 Mb/s łącza (w ogóle rzadko zmieniają dostawcę - np. ja mam tego samego od ponad 10 lat). Takie prędkości wymagają też lepszego sprzętu - ile taki ma? Nawet gdyby zaoferowali najniższą cenę na rynku, to nie uda im się osiągnąć takiej liczby klientów w tak krótkim czasie. Wydaje im się, że przyłączą połowę ludności tych aglomeracji? Powodzenia.

Zejdź na ziemię i nie wdychaj więcej tej ściemy pomarańczowych. Orange by lepiej wyszło na kasie kupując Multimedię i ją lekko doinwestowując, niż na takim pakowaniu pół miliarda zł we Wrocław i okolice.

JMDI (tu sobie poczytaj co oferują w Wa-wie) to tylko przykład. Są jeszcze: Supermedia, Metro Internet, czy Skynet.

Ale zostańmy przy Multimedii. MMP prędkości ponad 120 Mb/s zaoferuje, gdy będzie taka potrzeba. Na razie cyferki to PR bełkot.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jestem w mniejszości, ale tak słuchając powyższych lamentów dołożę swoje...

Byłem w MMP przez 8 lat,  potem na 2 lata na próbę przeszedłem do lokalnego dostawcy, u którego miałem internet (obecnie wchłoniętego przez UPC), bo jako jedyny miał w swojej ofercie kablowej kanały NPremium. Po kolejnych dwóch latach mając do wyboru Netię, UPC i Orange wróciłem do Multimedii i jestem bardzo zadowolony. Za podobną ofertę w UPC musiałbym zapłacić 20 zł więcej (wtedy jeszcze bez NSportu). Sport jest dla mnie priorytetem, więc Orange też odpadł (brak Polsatów Sport!). Te kilkanaście czy 20 parę  kanałów więcej w UPC, których i tak bym nie oglądał nie robiło mi różnicy. Dla mnie nie było się nad czym zastanawiać. OK, mam pełną ofertę, więc mogę zrozumieć tych co mają okrojoną i mają prawo być wkurzeni. Podziwiam ich jednocześnie za cierpliwość.

Ale jak ktoś ma pełną ofertę MMP to wątpię, by znalazł tańszą kablówkę z podobną (!) ofertą. Wybierając nc+ lub Polsat Cyfrowy trzeba się liczyć z okrojoną ofertą sportową, więc kibicowi sportu ekonomia podpowiada, że... najlepsza jest... Multimedia.  :wink:

I naprawdę wisi mi czy Superstacja bedzie w HD czy wcale. Wystarczy mi, że wszystkie poważne i dostępne w Polsce kanały sportowe i większość filmowych mam w HD.

Ostatnio przekonałem koleżankę z pracy (30+), by po kupieniu 42" Led TV przeszła z telewizji analogowej na cyfrową (w ramach MMP) za niemal identyczną cenę w promocji, a ilość kanałów 3x większą. Zdziwiła się bardzo, że jest aż taka różnica za podobną cenę. A co tu mówić o ludziach np. 60+, jak do nich dotrzeć i przekonać do zmian?

Problem MMP tkwi chyba bardziej w tym, że nie potrafią odpowiednio zareklamować i przekonać klientów tv analogowej do cyfrowej.     

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

 

Nie bardzo rozumiem czemu mam patrzeć tak jak Ty w swoim wpisie na to co się opłaca Orange a co nie? Dla mnie jest ważne, że budują i to w skali w naszym kraju do tej pory niespotykanej. Tak samo z MM. Budują infrastrukturę, na której dają konkretne usługi za konkretną kasę. Jak dla mnie niech pakują 10mld zł w te inwestycje. Dla mnie jest istotne czy w lokalizacjach, które mnie interesują dostanę usługi o jakie mi chodzi. Nie jestem udziałowcem ani właścicielem żadnej z tych firm więc to jak wygląda ich bilans średnio mnie interesuje.

 

więc kibicowi sportu ekonomia podpowiada, że... najlepsza jest... Multimedia.

 

Powtórzę po raz kolejny. UPC jest owszem droższa ale na starcie. Przy przedłużeniu umowy wszystko w naszych głowach.

Moi rodzice mają UPC. Za trzy usługi - MAX HD, telefon (podstawa), internet 120Mb/s płacą 59,99zł. Ktoś ma taką ofertę w MM?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałbym przepłacać w UPC 20 zł miesięcznie przez 2 lata, po to by przez kolejne 2 lata zaoszczędzić 15 zeta/m-c to nie widzę plusów. No chyba że ten telefon za 5 zł, który jest mi zbędny. Porównuję oczywiście ceny do swoich, a płacę 75,00 za sam net + MaxBox.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...