Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Debatujecie o Cinemaxach w HD, a ja muszę oglądać C+ i HBO w SD, bo w HD u mnie nie ma. Mam pytanie - w VOD jest taka paczka HBO OD. Są tam głównie produkcje HBO do obejrzenia online. Żeby tam wejść woła o PIN. zadzwoniłem do BOK, a tam konsultant powiedział mi, że ta usługa jest niedostępna. Dosłownie "jest, bo jest, ale nie działa". Jak to jest u Was i w jaki sposób macie ewentualnie dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się normalnie chyba poświęcę i spiszę wszystkie niewykorzystane kanały ;)

Ciekawe jak to zrobisz? U każdego sprawdzisz? Poza tym, wolna częstotliwość podczas takiego sprawdzania nie oznacza, że jest dostępna. ;)

 

@ziutek60

HBO On Demand działa tylko na dekoderach z aktywowanym VOD, oczywiście jeśli ma się wykupioną opcję HBO GO.

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[...] Kiedyś się normalnie chyba poświęcę i spiszę wszystkie niewykorzystane kanały ;)

 

 

Dokładnie jak mówisz , te całe [beep]zielenie o braku miejsca jest wyssane z palca... będzie lepiej jak zredukują analog (kolejne kłamstwo)...

Ostatnio skanowałem poszczególne częstotliwości i co się okazuje , niektóre częstotliwości są zapchane 8 kanałami SD inne np 2 kanałami HD , jest sporo częstotliwości na których jest tylko 1 kanał !!!

Nie wspomnę już o częstotliwościach które są całkowicie wolne , a jest tego u mnie naprawdę sporo !!! I gdzie tu brak możliwości technicznych jak wolne częstotliwości są i jest tego od groma , i nie mówcie mi o części pasma zarezerwowanego dla internetu czy innych usług , mówię o wolnych niewykorzystanych częstotliwościach dla DTV !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o wszystkich, czy tylko o swojej wyjątkowej sytuacji na Południu? U ciebie nic nie dodadzą z HD, póki nie zostanie włączona pełna oferta. Więc, może sobie być nawet dziesiątki wolnych częstotliwości. W Nowej Rudzie nie tylko od wolnego miejsca to zależy. I uściślijmy coś, analog jest redukowany dla zrobienia miejsca kolejnym kanałom HD (Puls HD, itd.), a nie dla zrobienia pełnej oferty na Południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to zrobisz? U każdego sprawdzisz? Poza tym, wolna częstotliwość podczas takiego sprawdzania nie oznacza, że jest dostępna. ;)

 

@ziutek60

HBO On Demand działa tylko na dekoderach z aktywowanym VOD, oczywiście jeśli ma się wykupioną opcję HBO GO.

 

Ale dlaczego u każdego, sprawdzę u siebie, bo to podobno u mnie nie ma wolnych częstotliwości. Cały czas powtarzam, nie rozumiem, UPC może, inni mogą, a Multimedia pustych kanałów wykorzystać nie może... Coś tu jest nie tak. Dopóki ktoś nie rozjaśni, dlaczego Multimedia nie może ich wykorzystać, nie zrozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest jeszcze miejscowości z najgorszą ofertą MMP tzn. 11 HD? Nie macie tam żadnej alternatywy?

Ojjj sporo.

Najgorzej jest w miejscowościach: Bochnia, Jasło, Sanok (conax), Rzeszów (conax), do nie dawna była to też część Częstochowy. Do tego dochodzą klienci byłej Diany, Teletronik, MMP Południe (wyjątki), MMP S.A. (wyjątki).

Braki są większe lub mniejsze. (ilościowo kanały HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o wszystkich, czy tylko o swojej wyjątkowej sytuacji na Południu? [...]

W tym przypadku pisze o sytuacji w mojej lokalizacji

 

 

[...]  U ciebie nic nie dodadzą z HD, póki nie zostanie włączona pełna oferta. Więc, może sobie być nawet dziesiątki wolnych częstotliwości. W Nowej Rudzie nie tylko od wolnego miejsca to zależy. [...]

 

Jeśli brak pełnej oferty lub "prawie pełnej" nie zależy od wolnego miejsca (wolnych częstotliwości) a takie u mnie są to od czego to zależy ? Nie oczekuje od Ciebie jednoznacznej odpowiedzi , ale może ktoś kto posiada wiedzę techniczną na ten temat "oświeci" mnie w czym jest problem ? Cały czas słyszę brak możliwości technicznych - taka lakoniczna odpowiedź  nie wyjaśnia sedna problemu, czy jest to jakaś wiedza tajemna ? Sprawa jak dla mnie jest prosta : częstotliwości dla DVB-C jest tyle i tyle , na każdą można wepchać powiedzmy 8SD lub 2-3HD i tyle , tylko w przypadku MM dla Nowej Rudy proste działanie 2+2 nie równa się 4 tylko "2" !!!

Tak na boku , mój lokalny technik sam mi mówił , cytuję:  " sam sie dziwie czemu nie pełnej oferty u nas "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest jeszcze miejscowości z najgorszą ofertą MMP tzn. 11 HD? Nie macie tam żadnej alternatywy?

Jakby była kablowa alternatywa to już dawno mnie nie byłoby w MM. Jestem w okresie wypowiedzenia, odrzuciłem propozycję nowej umowy i jeżeli do maja nic się nie polepszy z ofertą, to wystawiam satelitkę NC+. Net może zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jeśli brak pełnej oferty lub "prawie pełnej" nie zależy od wolnego miejsca (wolnych częstotliwości) a takie u mnie są to od czego to zależy ?

 

 

No właśnie. Co to znaczy "nie ma warunków technicznych" ? Chcę wiedzieć. Niech nie myślą że ludziom można powiedzieć jakiś banalny tekst i koniec.Kilka szczegółów by się przydało.Abonentów wykształconych technicznie nie brakuje. Każdy kit nie można wcisnąć. :/

Jakby była kablowa alternatywa to już dawno mnie nie byłoby w MM.

 

Oj to prawda. Szczera prawda !!

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie nic nie dodadzą z HD, póki nie zostanie włączona pełna oferta. Więc, może sobie być nawet dziesiątki wolnych częstotliwości. W Nowej Rudzie nie tylko od wolnego miejsca to zależy. I uściślijmy coś, analog jest redukowany dla zrobienia miejsca kolejnym kanałom HD (Puls HD, itd.), a nie dla zrobienia pełnej oferty na Południu.

Dobrze, że to "powiedziałeś".

Powoli będę się żegnał... (nowy podpis) :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego u każdego, sprawdzę u siebie, bo to podobno u mnie nie ma wolnych częstotliwości.

Dlatego, że tam gdzie była taka możliwość, Multimedia już uruchomiła te słynne 8 kanałów HD. Reszta miejscowości musi poczekać na redukcję analogowej oferty (do czasu, aż procedura w danym miejscu się opłaci). Nie wszystkie fizycznie wolne częstotliwości, muszą być przeznaczone dla DTV. Jakaś rezerwa jest zawsze. I dlaczego przywołujesz konkurencję? Infrastruktura Multimedii i UPC nie są takie same. Nie ma analogii, bo mamy do czynienia z różnymi sytuacjami.

 

I nie oczekuj, że ktoś ci objaśni na forum publicznym, od a do z, tajemnice ich działania. To musiałby być ktoś niespełna rozumu. Ogólnie można powiedzieć, że to problem braku odpowiednio dużych środków na inwestycje.

 

@homsky

A ja pisałem, jak sprawa wygląda u większości. W twojej miejscowości problemem jest, w dużym uproszczeniu, zwrot inwestycji. I tak, to tajemnica firmy.

 

@zerojedynkaX

Nie potrzeba wiedzy tajemnej i technicznej. Wszystko już zostało powiedziane.

 

@maro_1983

No i fajnie, że jednak dałeś się przekonać. A tyle mi marudziłeś w PW na ceny NC+. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty i czytam na temat, że niby są wolne częstotliwości. Załóżmy, że są - i co z tego, że są, jeśli jest "brak możliwości technicznych" ? Poprzez "brak możliwości technicznych"  ja jako laik rozumiem to , że w danej lokalizacji infrastruktura sieci nie pozwala na dodanie nowych kanałów , czyli brak modernizacji sieci - najczęściej tam gdzie Multimedia przejeła inne mniejsze sieci. I to jest powodem tego, że infrastruktura całej sieci jest niejednolita.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że sam poniosę koszty nadwyżki. :)

Chęć oglądania 74 kanałów HD jest duża, a w dodatku brakujących kanałów np. FOX, BBC, NGC.

Mam podobnie. W nc+ dopłacę 10 PLN i jednak jest trochę bogatsza oferta (extra+). Maj już niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983  Gratuluję odwagi w opuszczeniu Multimedii i przejście na satelitkę. Czy w NC+ masz multiroom czy oglądasz wszystko na jednym TV ?

                        Sądzę że jak będzie u ciebie pełna oferta to wrócisz do Multimedii. Kabel to kabel. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983  Gratuluję odwagi w opuszczeniu Multimedii i przejście na satelitkę. Czy w NC+ masz multiroom czy oglądasz wszystko na jednym TV ?

                        Sądzę że jak będzie u ciebie pełna oferta to wrócisz do Multimedii. Kabel to kabel. :grin:

Jeszcze do marca musicie się ze mną pomęczyć. :wink:

Od kwietnia będę "szczęśliwym" człowiekiem z całym dobrodziejstwem kanałowym, z multiroomem po Wi-Fi.

Nie ma co gratulować, trzeba iść w moje ślady!

 

Myślę, że się mylisz i to grubo!

Nigdy już nie wrócę!

Nigdy MMP nie da mi/wam tego co oferuje konkurencja, tak więc to powoli ostatnie moje posty w temacie.

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983
Ale nie zaśmiecaj tematu nadmiernie sprawami NC+. Wiemy, że przechodzisz i będziesz miał więcej kanałów HD. Starczy, jesteśmy nadal w dziale kablówek i temacie Multimedii. ;)

@grande
Większość ludzi nie zmienia zbyt często miejsca zamieszkania. A im więcej latek przybywa, to współczynnik osiedlenia się w jednym miejscu, jeszcze się zwiększa. Dlatego brak mobilności jest minusem dla niewielu. Platformę lub kablówkę posiada mniej więcej podobna liczba abonentów. A w letnich domkach i działkach, to się wypoczywa albo uprawia ogródek, a nie ogląda telewizję. Jak ktoś koniecznie musi, wystarczy mu parę programów NTC.

@Kiler
Zależy na którym kanale. Jest bardzo różnie, np. TVP1 HD - siła: 32.0; S/N: 31.3 dB; BER: 1.4E-6; jakość: na początku zielonego koloru.

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...