Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem abonentem Multimediów i od niedawna mam problem, który mnie zastanawia, bo zupełnie nie wiem, gdzie leży jego przyczyna. Otóż rzecz dotyczy kanałów AleKino+ (w obu wersjach, tj. SD i HD). W wersji SD od dłuższego czasu nie jestem w stanie wybrać oryginalnej ścieżki dźwiękowej ani włączyć polskich napisów, zaś w wersji HD mogę co prawda włączyć napisy, ale za to nie mam możliwości zlikwidowania polskiego lektora. Do niedawna nie miałem takich problemów. Dodam, że np. na kanale Stopklatka bez kłopotu włączam napisy. Czy to może jakieś trudności techniczne na linii Multimedia-AleKino? Bo pasek informacyjny kanału informuje, że na Alekino nie ma do wyboru oryginalnej ścieżki dźwiękowej ani napisów, choć z pewnością są, bo ta stacja większość swoich programów nadaje z możliwością wyboru ścieżki.

Zgłosiłem to już w kablówce, ale ciekawi mnie czy ktoś inny z abonentów ma lub miał kiedyś podobny problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielpes5

 

Dziękuję, zrobiłem tak jak radzisz. Z tym że ja mam dekoder podłączony tylko złączem euro (telewizor starego typu) i to rozwiązanie w moim przypadku chyba nic nie da (kiedy tak zrobiłem to na Alekino HD mam ciszę przy wyborze ścieżki oryginalnej, a na AleKino SD nadal nic wybrać nie mogę). Do niedawna bez problemu włączałem napisy na wersji SD tego kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przykładowy szimel  :mrgreen:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Imie nazwisko                                                                    Wałbrzych , 19.09.2015.

oś. xxxxxxxxxxxxxxxx

58-300 xxxxxxxxxxx

 

nr klienta: xxxxxxxxx

tel. xxxxxxxxxxxx

     

 

                                                          Multimedia Polska S.A.

                                                                    ul. Tadeusza Wendy 7/9

                                                                           81-341 Gdynia

 

                                                                                               Biuro Obsługi Klienta

                                                                        ( adres lokalnego BOK )

 

 

 

 

Pragnę rozwiązać z Państwem umowę nr ................... zawartą dnia ........................      na świadczenie usługi Digital TV .

Umowę rozwiązuję z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu obowiązującej umowy.

Edytowane przez homsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia powinna brać z przykład z innych (Asta-Net) i sunąć do przodu :roll::
https://satkurier.pl/news/121602/asta-net-nowe-stacje-i-zmiany-na-liscie-kanalow.html

Inni mogą :!:

 

:D
Wyjaśnienie dla niekumatych:

Tak, robię sobie jaja z kilku wcześniejszych wpisów tego typu.

 

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmianę "nastroju" , teraz pytania techniczne...

 

1.  Możecie u Siebie rzucić okiem na kanał Sundance Channel HD , 

u mnie jak patrze na obraz na tym programie, mam odczucia jak po przyjęciu 500g alkoholu  :mrgreen: , obraz jest niestabilny jakby się rozjeżdżał , zwłaszcza przy ruchomych scenach ....

 

macie to samo u siebie ?

 

Nie jest to co prawda kanał, który namiętnie oglądam i jakoś mnie drażni ten fakt, ot tak przy ganianiu pilotem po kanałach zwróciłem uwagę na fakt że występuje takie zjawisko

 

 

2. Kanał SportKlub - tego w ogóle już nie da się oglądać , z kompresją polecieli na maksa , wygląda to  jak kiepski DivX z lat 90-tych  :crazy:

Edytowane przez homsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia powinna brać z przykład z innych (Asta-Net) i sunąć do przodu :roll::

https://satkurier.pl/news/121602/asta-net-nowe-stacje-i-zmiany-na-liscie-kanalow.html

Inni mogą :!:

 

:D

Wyjaśnienie dla niekumatych:

 

Tak, robię sobie jaja z kilku wcześniejszych wpisów tego typu.

 

"Dziwne, żeby było inaczej. Małe kablówki zawsze mają lepiej. Dużo mniej ludzi do obsługi. Tym bardziej taka kablówka spółdzielni - nie obejmuje nawet całego obszaru miasta. Im większa skala, tym trudniej na tym zapanować. Tego problemu nie przeskoczysz. Co więcej, występuję on w prawie każdej branży związanej z usługami. Sieciówki zawsze są grosze. Mniejsi mają więcej czasu na dopieszczenie klienta." Żeby było jasne to Twoje słowa Mr.Chiquita.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś dał tutaj namiary na wzór wypowiedzenia umowy ale nie mogę znaleźć, bo sąsiad chce złożyć wypowiedzenie. Jakby ktoś podał link czy coś to z góry dziękuję.

 

Ja wypowiedzenie składałem 30.10 w w BOK w Lublinie i niestety nie mogli przyjąć wypowiedzenia napisanego samodzielnie - mają własne druki.

Trzeba było odczekać dwie godziny w kolejce i pani konsultantce się "wyspowiadać" z przyczyn złożenia wypowiedzenia.

O ile sąsiad jest Abonentem wystarczy, że się pofatyguje do BOK z dowodem lub oświadczeniem jeśli jest współmałżonkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiedzenie składałem 30.10 w w BOK w Lublinie i niestety nie mogli przyjąć wypowiedzenia napisanego samodzielnie - mają własne druki.

Trzeba było odczekać dwie godziny w kolejce i pani konsultantce się "wyspowiadać" z przyczyn złożenia wypowiedzenia.

O ile sąsiad jest Abonentem wystarczy, że się pofatyguje do BOK z dowodem lub oświadczeniem jeśli jest współmałżonkiem.

 

Nie ma takiego obowiązku żeby wypowiedzenie składać osobiście i na drukach BOKu i do tego spowiadać się pracownikowi BOKu - nie ma podstaw prawnych ku temu , więc działania takie są nielegalne...

 

Niech zainteresowany napisze wypowiedzenie mniej więcej zgodnie ze wzorem wyżej , własnoręczny podpis, list polecony za potwierdzeniem odbioru i wszystko w tym temacie ! Szkoda czasu i życia na stanie w kolejkach w biurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem druk podobnej treści, wypowiedzenie wysłał poleconym ale bez żółtej zwrotki do BOK w Łomży, raczej całkowicie będzie rezygnował z usług i ma zamiar przejść do TVK Hajnówka - pakiet 99 kanałów TV cyfrowych (analog gratis 63 kanały) 33 zł + Internet 10 MB/s 35 zł co razem daje 68 zł, umowa na czas nieokreślony. Cena raczej stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziwne, żeby było inaczej. Małe kablówki zawsze mają lepiej. Dużo mniej ludzi do obsługi. Tym bardziej taka kablówka spółdzielni - nie obejmuje nawet całego obszaru miasta. Im większa skala, tym trudniej na tym zapanować. Tego problemu nie przeskoczysz. Co więcej, występuję on w prawie każdej branży związanej z usługami. Sieciówki zawsze są grosze. Mniejsi mają więcej czasu na dopieszczenie klienta." Żeby było jasne to Twoje słowa Mr.Chiquita.

Rozwiń sobie to ukryte zdanie, przeczytaj i potem dopiero formułuj takie głupie uwagi. :roll: Chyba muszę podkreślić jeszcze raz, że to był żart. Bo widzę, że kolejny ma problemy z rozumieniem tekstu czytanego. ;) Wiem, chciałeś bardzo mnie na czymś przyłapać, ale nie wyszło. :P

 

Wcale nie uważam, że Multimedia musi brać przykład z takich nieznanych kablówek. Mają swoją politykę, i się jej trzymają. I w przeciwieństwie do większości tutaj, nie mam parcia na ciągłe dodawanie kanałów i oglądanie się na innych. :)

 

PS. U mnie Sundance Ch. HD jest ok. SportKlub od zawsze kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundance Channel owszem jest OK, ale Travel Channel HD już nie jest. Przy szybkich ruchach kamery obraz nie zachowuje ciągłości i jest "skokowy".

Problem ten jest u mnie od chwili włączenia do oferty tego kanału.Efekt ten jest większy lub mniejszy w zależności od emitowanego materiału.

Pisałem o tym do MM ale uważają że jest to wina nadawcy.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń sobie to ukryte zdanie, przeczytaj i potem dopiero formułuj takie głupie uwagi. :roll: Chyba muszę podkreślić jeszcze raz, że to był żart. Bo widzę, że kolejny ma problemy z rozumieniem tekstu czytanego. ;) Wiem, chciałeś bardzo mnie na czymś przyłapać, ale nie wyszło. :P

 

Wcale nie uważam, że Multimedia musi brać przykład z takich nieznanych kablówek. Mają swoją politykę, i się jej trzymają. I w przeciwieństwie do większości tutaj, nie mam parcia na ciągłe dodawanie kanałów i oglądanie się na innych. :)

 

PS. U mnie Sundance Ch. HD jest ok. SportKlub od zawsze kiepsko.

To wcale nie jest śmieszne, że inne kablówki rozwijają się a MM stoi w miejscu. To, że w kilkunastu miejscach w kraju jest pełna oferta, a w dwóch jeszcze lepsza to dla mnie żadna radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, dałem się nabrać ale bynajmniej nie zapiszesz tego jako zasługi. Wychodzi na to, że obrona MMP do krwi ostatniej trwa nadal. :)

Też postawię emotke, a co mi tam.

Nabrać? Nie moja wina, że nie wyłapałeś ironii. ;)

 

I nie brnij dalej. Mówiłem, że Multimedia nie podoba mi się ze względu na brak Elevenów. Ale nie zamierzam lamentować jak ty. Szkoda, że nie dostrzegasz tych krytycznych uwag. Tak to jest, jak się widzi tylko to, co się chce widzieć. ;)

 

@ziutek60

Nie no, naprawdę straszna i zacofana jest ta MMP. ;) Pytanie nasuwa się samo: Co tu jeszcze robisz? O ile pamiętam, marudzisz o odejściu od ponad roku. Ja ci nie kazałem przedłużać z nimi umowy. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...