Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@mixiorek
PN HD ~9 Mb/s, PS HD ~10 Mb/s, AK+ HD ~11 Mb/s, P+ HD ~10 Mb/s, MTV Live HD ~10 Mb/s. Więcej nie sprawdzam. :P
 

Z telewizora też idzie nagrywać na zewnętrzny dysk. Niektóre modele TV mają dwa tunery, z jednego nagrywasz , z drugiego oglądasz.
Planowanie nagrań mam do 7 dni. A z tym bitrate to rzeczywiście nie podejrzysz.

Naprawdę myślisz, że nie wiem? Mi chodziło o nagrywanie niezaszyfrowane. Tak, żebym później mógł edytować w programie graficznym i wypalić na płytce BD-R. Archiwizuję w ten sposób co ciekawsze wydarzenia sportowe (np. Euro 2012).
 

Ja również nie widzę powodów, żeby obniżać cenę paczki Canal+.
Dobry kontent musi kosztować.
Jak kogoś nie stać na Mercedesa to jeździ maluchem.
Poza tym wpakowali tyle kasy w naszą Ekstraklasę piłkarską, że jakiekolwiek obniżki cen źle wpłynęłyby na samopoczucie Zarządu oraz Rady Nadzorczej Canal+.

Nie wmówisz mi, że Canal+ zmienia ceny pod wpływem "widzi-mi-się" rady nadzorczej ITI. Potrzebowali kasy, bo brali udział w kosztownych przetargach. I tak to było jeszcze za mało, bo nie udało się pozyskać Ekstraklasy na wyłączność. Gdzie zatem obniżka? Nawet zrezygnowali z rabatów przy przedłużaniu swoich klientów platformy NC+. Bo najwyraźniej liczyła się każda dodatkowa złotówka. Ale ty oczywiście wiesz lepiej, jak mają prowadzić ten biznes. ;)
 
@strzala
Chodziło mi o to. Nie skaczę po kanałach, więc na szybkim przełączaniu mi nie zależy.
 
@mars27
Nie tylko o Elevenach pisałeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek

PN HD ~9 Mb/s, PS HD ~10 Mb/s, AK+ HD ~11 Mb/s, P+ HD ~10 Mb/s, MTV Live HD ~10 Mb/s. Więcej nie sprawdzam. :P

 

Dzięki. Ładnie, wszystko nie mniej niż 10Mb/s. Pewnie większość lub wszystkie idą po światłowodzie. Czekam na ENS, oby jakość obrazu była na poziomie NC+ i Eurosport.

A jednak kanały CP odstają w jakości przekazy. Jestem ciekaw czy Solorz w ogóle rozważa inwestycje by polepszyć jakość transmisji "live"? Mają sporo swojego sprzętu do realizacji. Przejście "poziom wyżej" w jakości wymaga aż takich nakładów bądź całkowitej wymiany sprzętu? Zresztą podobnie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 pytanka

rodzice otrzymali oferte z MM gdyż kasują kablówke analogową , ja nie mam kablówki więc nie mogę im podpowiedzieć czy jest dobra oferta,

1. czy coś jeszcze można wytargować, jak myślicie?

Pakiet StartBox PLUS (70kanałow,15HD) + internet 12MB (modem tcm420) + multiroom 3 dekodery ips3000  = ( 55 za kablówke i 15 za internet) za 70zł,

 

2. czy jak podłączą cyfrówke to czy analogowa siec nadal będzie dostępna i za darmo? bo 2 tv są nowe i mogliby wziąć dwa moduły cam, a na tym 3cim starym TV mogły by być tylko kanały darmowe  z analogowego dvb-t? i wtedy by było jeszcze 5zł taniej bo multiroom tylko na 2 tv by był.

3. ponieważ rodzice mają abonamet w plusie, to automatycznie mogą mieć znizke na  smart dom w CPolsacie, i wtedy  za 50zł miesięcznie mają /3 miesiące gratis/ pakiet premium +HBO GO  z 3ma dekoderami i za 25 zł internet domowy LTE 150mb, razem 75zł

wydaje się że to jest znacznie lepsza oferta od MM ale problem jest ze silniejszy wiatr i trzeba ustawiac antene, a ja nie mieszkam blisko rodziców więc oni są bardziej przekonani do MM.  czy warto jednak rozwazyc ta oferte? albo czy w związku z nią MM mogłaby zaoferować coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciężko o lepszą ofertę, szczególnie z 3-ma multi. Ale spróbowałbym wyciągnąć MaxBoxa albo pakiet HD dodatkowo. To negocjacje z DUK po wypowiedzeniu?

 

2. Tak. Powinny być dostępne za darmo analog (do czasu redukcji) + dosył 3 multipleksów cyfrowych DVB-T.

 

3. Lepsza oferta, ale tylko w przypadku TV po rabacie SmartDom. Internet od MMP jest stabilniejszy i nielimitowany. Przekonasz się dobitnie w godzinach szczytu. A jeżeli TV zostanie w CP, to potrzebna by była większa antena. Jaką masz czaszę? 70cm? Przy 90 lub 100 jest większa tolerancja na warunki atmosferyczne. A może wystarczyłoby profesjonalne ustawienie obecnej?

 

HBO w Multimedii w tej cenie dodatkowo na pewno nie dostaniesz.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu oferują migracje do MM cyfrowej bo likwidują analogową, ale jeszcze nie ma daty kiedy zlikwidują, analogowa kosztuje 35zł, będę walczył o maxboxa w tej cenie, komuś się udało??

jeszcze jedno pytanko, jak kablówka rozwiązuje to od strony technicznej??, ponieważ dwa nowe tv mają wbudowane tunery dvb-c, to czy nadal potrzebuje od MM tunerów?? jak to wszystko jest połączone? ten modem tmc420 jest tylko do internetu? czy tez do tv? czy używają gniazda po analogowej czy zakładają jakieś nowe?

czy jest podobnie jak w analogówce, zakładają gniazdo i ciągne kable do tv, czy dają tunery z kartami do odkodowania? i dlatego potrzebuje ich na każdy tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ezquerro Nie ma daty wyłączenia analogu bo wyłączenie będzie następowało etapami stopniowo. Od strony technicznej wygląda to tak: telewizory mają wbudowane tunery DVB-C i mają tak zwane gniazda na moduł CAM. W Multimedia masz wybór: jeśli masz nowy telewizor z gniazdem na moduł CAM to możesz sobie wziąć u nich kartę dekodującą - moduł CAM i wkłada się ją do gniazda CAM w telewizorze. Zaleta taka, że jeden pilot, mniej kabli. Możesz też wziąć od nich dekoder, wtedy kabel koncentryczny idzie do dekodera a od dekodera do telewizora idzie kabel HDMI. Dekodery nie posiadają żadnego gniazda na kartę kodową. Dekoder sam odkodowuje sygnał. Modem od Internetu jest tylko do Internetu. Gniazdo zostaje te same co było w analogowej, w tym samym kablu idzie i analogowa, cyfrowa, Internet, telefon. Analogowa TV jak bedziesz miał juz od nich cyfrową będziesz miał wtedy gratis. Jeżeli masz np. 3 telewizory i chcesz mieć na każdym cyfrówkę to trzeba brać albo 3 moduły albo 3 dekodery, ponieważ moduły korzystają z systemu kodowania Conax a dekodery z systemu Latens. No i trzeba też wtedy brać usługę multiroom cena chyba 15 zł w promocji. MaxBoxa w cenie 35 zł raczej nie dostaniesz, myślę, że 45-55 zł jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że cała infrastruktura zostaje ta sama, tzn. te samo gniazdko, rozgałęźnik i koncentryk do 3eh telewizorów. róznica jest tylko taka że aby odkodować sygnał musze wstawić jeszcze dekoder przed tv. to wsumie ten tuner dvb-c w tv jest nie potrzebny jak i tak wszystko pojdzie po hdmi z dekodera?

 

jeżeli na tym samym kablu działa analog i nie wiadomo kiedy wyłączą to mogę wziąć dwa moduły CAM albo dwa dekodery, a stary tv zostawić tak jak jest na analogu?

czy jak wezme dwa dekodery to czy wtedy nie będę potrzebował rozgałęźnika i koncentryk po prostu pojdzie z gniazda do dekodera1 a potem z niego do dekodera2 ? czy jeszcze jakieś połaczenie musi być

czy może lepiej wziąć te moduły CAM ale czytałem że wtedy przełączanie kanałów trwa znacznie dłużej 3-4sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie zostaje takie jakie masz do tej pory.To telewizor musi posiadać tuner DVB-C i slot karty CAM. Druga opcja to dekoder od MM. 
Jeśli masz podprowadzone kable do tych Tv to będzie potrzebny rozgałęziacz żeby kabel poszedł do dekodera i do TV aby oglądać telewizję analogową jeśli chcesz korzystać z analogu i cyfry przy jednym tv.Do każdego dekodera idzie oddzielny kabel i nie są one podłączone szeregowo. Proces przełączania zależy od Tv ile mu zajmuje przełączenie kanału a nie od modelu modułu CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być tak, że odpalenie kanałów następuje zdalnie przez system o wyznaczonej wcześniej godzinie.

Było już gdzieś takie info, że im wyższy ma się pakiet podstawowy tym niższa cena w promocji będzie za Eleveny, ale wszystko prawdopodobnie będzie wiadomo około 9 lutego.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...