Skocz do zawartości

Vu+ Uno 4k SE czy cos więcej ?


Cliomaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanko mam aby może się nie wkopać.

Chce kupić tuner na dłuższą metę i nastawiłem się na VU+ Uno 4k SE.

Ale może jest wyższy model wart uwagi ?

Tyle jest informacji że ja już sam mało wiem :P

 

Miałem tunery on enki

Zgemma była fajna

A teraz chciałem coś z górnej półki.

 

Aby było to może małe centrum multimedialne lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja polecam VU+ Duo 4K SE. Ale ciekawie zapowiada się AB Pulse 4K, a dużo tańszy. W zasadzie taki tańszy odpowiednik VU+ Duo 4K SE. Zapewne Hollex.pl też go będzie wkrótce miał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cliomaniak napisał:

Aby było to może małe centrum multimedialne lub coś w tym stylu.

Rozumiem to tak, że nie wiesz czego dokładnie oczekujesz czyli co ma działać, a to powinno być głównym czynnikiem przy wyborze sprzętu, bo np. Vu+ i Zgemma o której piszesz większość możliwości ma takich samych, a różnica w cenie jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem.

 

I pytanie czy jak zastosuje rozwiązanie Unicable z VU+ Uno 4k SE. To czy to będzie działać tak że na jednym kablu mogę mieć Hotbirda z nagrywaniem a na drugim wejściu podłączę sobie astre ?

 

Nie wiem czy dobrze zadałem pytanie ale jak coś dopytajcie.

 

9 godzin temu, tail# napisał:

Rozumiem to tak, że nie wiesz czego dokładnie oczekujesz czyli co ma działać, a to powinno być głównym czynnikiem przy wyborze sprzętu, bo np. Vu+ i Zgemma o której piszesz większość możliwości ma takich samych, a różnica w cenie jest znaczna.

 

Ale różnica z czegoś musi wynikać, zapewne sama jakość obrazu powinna być lepsza. 

 

 

 

14 godzin temu, PawelU1981 napisał:

Ja polecam VU+ Duo 4K SE. Ale ciekawie zapowiada się AB Pulse 4K, a dużo tańszy. W zasadzie taki tańszy odpowiednik VU+ Duo 4K SE. Zapewne Hollex.pl też go będzie wkrótce miał :D

 

Też nad tym myślałem bo jak już napisałem wyżej chciałbym podpiąć też astre. I jeżeli unicable by zadziałało jak ja myślę to wybiorę jednak UNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

To co chcesz osiągnąć z unicable bez problemu jest możliwe. Należy tylko pamiętać o odpowiednim konwerterze.

Tak wiem o konwerterze. Już tez wiem że będzie można nagrywać nie tylko jeden kanał na raz :) Moja żonę to ucieszy. Maniaczka nagrywania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cliomaniak napisał:

Tak wiem o konwerterze. Już tez wiem że będzie można nagrywać nie tylko jeden kanał na raz :) Moja żonę to ucieszy. Maniaczka nagrywania.

 

Ja to robię bez unicable na takim deku o jaki pytasz. Konwerter monoblock quad na Astrę i HB i nagrywasz z tego i z tego na raz. Co prawda przy takiej konfiguracji nie nagrasz nie wiadomo ile na raz, ale jednak.

Musisz sprecyzować czego oczekujesz, VU+ Uno 4K SE z dyskiem to ok 1500 zeta więc wypadałoby wiedzieć czy musisz mieć akurat ten model. No chyba, że cena ci powiewa to tak.

 

Jak się zdecydujesz na zakup to się upewnij u sprzedawcy czy wystawia model z głowicami FBC bo niektórzy mają jeszcze ten model z początków produkcji bez w.w głowic i jakoś specjalnie się tym nie chwalą😄

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 to Ciebie robił w "bambuko" gdyż do Vu+ Uno 4K SE były od samego początku montowane głowice satelitarne FBC. Fizycznie nie zamontujesz innego rodzaju głowicy satelitarnej. 

 

Tak samo do Vu+ Uno 4K - Vu+ Duo 4K - Vu+ Duo 4K SE - Vu+ Ultimo 4K jest montowana standardowo jedna podwójna głowica satelitarna FBC.

 

Różnica mogła być tylko w odbiorze DVB-S2 albo DVB-S2X. Starsze ( pierwsze ) modele były bez obsługi X 😁

 

41nQeU5c1fL._SR600,315_PIWhiteStrip,Bott

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był raczej zaufany sprzedawca i jaki by miał sens z jego punktu widzenia wciskanie mi ciemnoty skoro ja chciałem wyraźnie z tą glowicą czyli droższy.

Skąd u ciebie info o braku możliwości zamontowania innej głowicy to nie mam pojęcia.😄

Tu masz model bez FBC [ opcja tylko ]

https://www.orbitadigital.com/en/receivers/satellite/2654-vu-plus-uno-4k-se-black.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 chłopie nie ośmieszaj się.

 

Vu+ Uno 4K / Vu+ Uno 4K SE od samego początku wychodziły w zestawie tylko i wyłącznie z podwójną głowicą DVB-S2 FBC. Najpierw w wersji DVB-S2 FBC a później DVB-S2X FBC.

 

Innej głowicy satelitarnej FBC ( DVB-S2 / DVB-S2X ) do tego dekodera nie zamontujesz bo nie ma.

 

Możesz zamontować do niego głowicę DVB-C albo DVB-T2 w miejsce DVB-S2 FBC.

 

Takie głowice można zamontować do Vu+ Uno 4K / Vu+ Uno 4K SE

 

Podwójna głowica satelitarna FBC ( DVB-S2 albo DVB-S2X )

 

51F3pW3Y18L.jpg

 

Głowica DVB-C FBC

 

GLOWICA-VU-FBC-DVB-C-KABLOWA-DO-ULTIMO-U

 

 

Głowica Dual DVB-T/T2

 

Vu+-g%C5%82owica-Dual-DVB-T_T2_1.jpg

 

 

Jedynie do Vu+ Solo 4K / Vu+ Ultimo 4K możesz jako dodatkowo zamontować podwójną głowicę satelitarną bez FBC ( DVB-S2 Dual ) taką jak poniżej.

Nie pasuje ona do VU+ Uno 4K / Uno 4K SE bo inne złącze jest.

 

usf_article-images_0_684_1584446703eb6e9

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zaś dalej twierdzisz że VU+ Uno 4K / Vu+ Uno 4K SE jest dostępne ze zwykłymi głowicami satelitarnymi DVB-S2 bez FBC.

 

Chłopie przecież jasno napisałem jakie głowice satelitarne są dostępne do VU+ Uno 4K / Uno 4K SE.

 

Tylko i wyłącznie FBC DVB-S2 lub FBC DVB-S2X.

 

Ja zaś się opieram na tym co jest napisane na stronie producenta i to co miałem - mam w domu.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 20:04, tracer10 napisał:

Ja to robię bez unicable na takim deku o jaki pytasz. Konwerter monoblock quad na Astrę i HB i nagrywasz z tego i z tego na raz. Co prawda przy takiej konfiguracji nie nagrasz nie wiadomo ile na raz, ale jednak.

Musisz sprecyzować czego oczekujesz, VU+ Uno 4K SE z dyskiem to ok 1500 zeta więc wypadałoby wiedzieć czy musisz mieć akurat ten model. No chyba, że cena ci powiewa to tak.

 

Jak się zdecydujesz na zakup to się upewnij u sprzedawcy czy wystawia model z głowicami FBC bo niektórzy mają jeszcze ten model z początków produkcji bez w.w głowic i jakoś specjalnie się tym nie chwalą😄

 

Jak kupie to i tak bez dysku bo tych to akurat mam pod dostatkiem. 

 

Co do modelu no cóż fajnie wygląda jest dość mocny oraz jest ta opcja unicable. Niestety mam tylko 2 kable doprowadzone i na razie nie ma innej opcji aby poprowadzić więcej. 

Ktoś gdzieś mi proponował Dreamboxa 900 ale on juz droższy a nie wiem w czym byłby lepszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.08.2021 o 11:26, tracer10 napisał:

Ośmieszam się? lol, skoro wiesz lepiej co kupowałem i jakie były opcje głowic to ok.

Ani mi w głowie prowadzić z tobą dywagacje na dwie strony.

Niestety nie masz racji! Te tunery/modele Vu+ 4K miały i mają tylko wsparcie na głowice wymienne Plug&Play FBC Dual DVB-S2 oraz FBC Dual DVB-S2X (wersja 1.0 i nowsza 2.0!). Nigdy nie miały wsparcia i możliwości zamontowania zwykłych głowic DVB-S2 czy DVB-S2X bez FBC. :-) Zwykłe głowice sat. od Vu+ mają inny rodzaj złącza nie pasujących do tych modeli a poza tym chipset w tych modelach nie wspiera takich głowic. :-)

Upewnij się zanim coś napiszesz na ten temat. :-) A ten sprzedawca co tak Ci doradzał to chyba coś małą posiada wiedzę o dekoderach Vu+ i ich modelach oraz co tam mają w środku. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak właśnie widzę że są osobne. Jest jakis sposób żeby wgrać nowy soft ale zachować wszystkie ustawienia włącznie z ustawieniami oscama i zamontowanymi dyskami itp ? Ewentualnie zapisać jakoś te ustawienia i wgrać je po updacie softu ? Liste programow też sobie wgram. Sorry za laickie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...