Skocz do zawartości

Vu+ Uno 4k SE czy cos więcej ?


Cliomaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale pewnie trzeba wiedzieć które pliki i gdzie potem wgrać. Można to tak zrobić że zgrywam wszystko do jednego pliku i potem wczytuje w odpowiednie miejsce na tunerze i po restarcie mam wszystko tak jak było na starym sofcie? Jak sie nazywa ten program do backupu ustawien? to jakaś wtyczka w tunurze? Mam soft VTI 14.0 sprzed 3 lat ale teraz jest chyba 15 najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladnałem tą opcje buckupu w sofcie VTI i nawet zrzucilem kopie ustawien do pliku i przegladnalem co zrzucil ale nie widzę tam śladu po plikach konfiguracyjnych oscama, na których mi najbardziej zależy. Nie chcę aby po wgraniu nowego softu i przywróceniu ustawień okazało się że te ustawienia bezpowrotnie straciłem. Ktoś mi to dawno poustawiał i ja już nie dam rady sam tego przywrocić. Całą resztę, jak ustawienia sieci, statelit, listę programów to ja sobie zrobię, ale chodzi mi o oscama.

Wszystkie pliki jakie on zbackupował bierze z etc/enigma2/ a ja jedyne pliki z "oscam" w nazwie znalazlem przez ftp w katalogu usr/bin/ Czy kopiujac sobie te pliki przez ftp i potem wgrywajac je w to samo miejsce na nowym sofcie wszystko będzie działać? 

Niżej  podglad na to co zrzucił program do backupu z VTI.

7591da917771.jpg

05adb6abe2ad.jpg

Edytowane przez kwadaratowekolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kopia ustawień systemowych, do reszty używa sie kopi zapasowych. 

 

Przecież jest  kopia wszystkiego co potrzeba , jak widać nie sprawdziłeś nawet innych opcji. 

1-0-1-1794-7-EA-2-11-A0000-0-0-0-1.jpg

 

Poza tym jak masz problem z użyciem backupu w ustawieniach systemu można  też ręcznie skopiować cały katalog config w   /etc/tuxbox/  przez ftp na kompa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze backup wtyczek spowoduje też zapisanie ustawien konfuguracyjnych kazdej wtyczki ?

Tak, skopiowalem wszystkie mozliwe katalogi przez ftp tak na wszelki wypadek

 

Zrobiłem zrzut wtyczek ale on tak naprawdę zrzuca tylko listę wtyczek. Więc pewnie potem tylko przy przywracaniu przywraca wtyczki według listy a nie ich ustawienia . Bo skąd je by miał brać skoro nie zbackupowal żadnego pliki konfiguracyjnego z wtyczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 8/25/2021 at 10:13 PM, Cliomaniak said:

Witam

Pytanko mam aby może się nie wkopać.

Chce kupić tuner na dłuższą metę i nastawiłem się na VU+ Uno 4k SE.

Ale może jest wyższy model wart uwagi ?

Tyle jest informacji że ja już sam mało wiem :P

 

Miałem tunery on enki

Zgemma była fajna

A teraz chciałem coś z górnej półki.

 

Aby było to może małe centrum multimedialne lub coś w tym stylu.

I co? kupiłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...