Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam do Was pytanie. Mieszkam w Kielcach i też chciałem skorzystać z naziemnej telewizji cyfrowej, dlatego zakupiłem tuner usb (http://allegro.pl/cyfrowy-tuner-tv-usb- ... 21318.html). Niestety nie wyszukuje mi żadnego kanału, choć szukałem w dwóch programach Blaze DTV 6.0 i Splash Lite. Czy to może być wina tej małej (10 cm) antenki, że słabo wyszukuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadajnik na swietym krzyzu ma ogromny zasieg wiec powinno to dzialac sprobuj pochodzic po pokaju z ta antenka. Ściagnij sobie transedit i szukaj na kanale 36 594,00 MHz jak zobaczysz ze jest sygnał to ruszaj ta antenka tak aby był jak najwyższy i wtedy wyszukuj kanały. jak nie to podlacz zwykla antene siatkowa z symetryzatorem i musi dzialac chyba ze ten tuner nie jest zgodny z dvb-t mpeg 4 ale raczej to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Mieszkam w Kielcach i też chciałem skorzystać z naziemnej telewizji cyfrowej, dlatego zakupiłem tuner usb (http://allegro.pl/cyfrowy-tuner-tv-usb- ... 21318.html). Niestety nie wyszukuje mi żadnego kanału, choć szukałem w dwóch programach Blaze DTV 6.0 i Splash Lite. Czy to może być wina tej małej (10 cm) antenki, że słabo wyszukuje?

Mam inny tuner (Technisat AirStar TeleStick 2 USB) ale wiem już z doświadczenia że z taka antenką to albo na parapecie/szybie od strony nadajnika albo trzeba naszukać się miejsca w mieszkaniu, gdzie jakość sygnału będzie zadowalająca. Mam 10km do nadajnika 100kW (Olsztyn-Pieczewo) i udało mi się znaleźć miejsce, gdzie mam siłę sygnału 40 i jakość 70-90 (na parapecie bez problemu jakość 90-100). I pamiętaj, że taka antenka lepiej będzie odbierać w poziomie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mogę sprawdzić jakość sygnału przed wyszukiwaniem kanałów? Bo nie ukrywam, że kolega "wiwi" podał ciekawą możliwość z transeditem, ale ja ni w ząb nie wiem jak tam ustawić, bym mógł latać z antenką i znaleźć najlepszą jakość.

 

Już dawno spróbowałbym antenę zewnętrzną, czy nawet zwyczajną pokojową, ale to draństwo potrzebuje przejściówki adapter IEC-MCX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mogę sprawdzić jakość sygnału przed wyszukiwaniem kanałów? Bo nie ukrywam, że kolega "wiwi" podał ciekawą możliwość z transeditem, ale ja ni w ząb nie wiem jak tam ustawić, bym mógł latać z antenką i znaleźć najlepszą jakość.

Ja używam do tego programu splash_lite - w trakcie wyszukiwania pokazuje siłę i jakość sygnału: ustawiasz częstotliwość wyszukiwania (opcja - ręcznie!), program przestawia się na szukanie i pokazywanie znalezionego sygnału - biegasz po mieszkaniu z anteną (i laptopem?) i jak trafisz miejsce, że masz w miarę stabilna jakość na poziomie powyżej 80% to "jesteś w domu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce mają się pojawić informacje. Ale ze wcześniejszych danych wynika, że MUX 3 ma zostać objęte co najmniej 45% woj. świętokrzyskiego.

BTW... Może ktoś sprawdzić czy obecnie nadają MUX 2 ze św. Krzyża, bo u mnie głucho :? . Tylko nie wiem czy to przez grzebanie przy sterownikach przy laptopie czy może wyłączyli emisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce mają się pojawić informacje. Ale ze wcześniejszych danych wynika, że MUX 3 ma zostać objęte co najmniej 45% woj. świętokrzyskiego.

BTW... Może ktoś sprawdzić czy obecnie nadają MUX 2 ze św. Krzyża, bo u mnie głucho :? . Tylko nie wiem czy to przez grzebanie przy sterownikach przy laptopie czy może wyłączyli emisję.

 

Dzisiaj od 8.00 do 14.00 była przerwa konserwacyjna nadajnika.Obecnie MUX 2 ze Św.Krzyża działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeśli twierdzicie,że ma być pokryte zasięgiem 45% woj. świętokrzyskiego , to moc nadaj. dla Mux-3 moze wynosić max do 2 kW, to nie wiele ,niestety,liczyłem na wiecej i odbiór u siebie, bo Mux-2 łapie z dużym powodzeniem ..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Mux-3 moze wynosić max do 2 kW

A dlaczego? Ja się trzymam harmonogramu UKE, a to wg mnie najważniejsza instytucja i dla świętokrzyskiego muszą zrobić co najmniej 45% pokrycia populacji, czyli ponad 570 tys. ludzi. Kielce mają 204 tys. a 2 kW to za mało by nawet pokryć całe to miasto. Obstawiam 10-15 kW.

 

MUX_3_mapa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się o tym dowiedziałem :) Początkowo planowano kanał 57.

 

Kanał 47 też jest kiepski ze względu na TVP 1 z Przysuchy (ten sam obiekt, ta sama moc). Na szczęście na południe nic nie będzie go zakłócało, ponieważ słowacy wyłączają analog pod koniec tego miesiąca.

 

Moc też jest niewielka. Lepiej by było jakby zwiększono ją do 1kW, tym bardziej, że od północy są góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Kielcach na 3 piętrze bloku i posiadam telewizor Samsung LE26B350 z wbudowanym tunerem naziemnej telewizji cyfrowej. Od kilku dni próbuję złapać sygnał DVB-T ze Świętego Krzyża, ale nic mi z tego nie wychodzi. Skanuję kanał 36 lecz telewizor ciągle nie może nic znaleźć (0 kanałów). Okna mojego mieszkania wychodzą na wschód czyli w kierunku nadajnika więc próbowałem złapać sygnał na zwykłej antenie pokojowej bo podobno niektórzy odbierają sygnał nawet za pomocą zwykłego śrubokręta, ale nic z tego nie wyszło. Doszło nawet do tego, że w/w antenę przeniosłem na balkon żeby sprawdzić czy to pomoże, ale w dalszym ciągu to nic nie daje. Czy to normalne, że nie mogę zupełnie nic znaleźć? Nie chcę zbyt pochopnie kupować anteny zewnętrznej zanim nie upewnię się, że to pomoże. A może przyczyna leży gdzie indziej, np. w uszkodzonym tunerze? Nadmieniam, że telewizor ma dwa lata, a wbudowany w niego tuner DVB-T nie był nigdy używany. Jeśli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu to proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze specyfikacją, model mojego telewizora posiada wbudowany tuner DVB-T MPEG4. Natomiast jeśli chodzi o lokalizację użytkowania sprzętu to mam ustawioną wartość "inne" ponieważ w menu nie ma wymienionego naszego kraju chociaż telewizor pochodzi z polskiej dystrybucji. Skanowanie automatyczne uruchamiałem wiele razy, bez rezultatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...