Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Włączając opcję AUTO, opcja ta obsługuje tylko dysk twardy i nie będzie działać timeshift. Włączając opcję NPVR, dysk nie będzie działać nawet jak są nagrane jakieś nagrania. Można nagrywać jednocześnie dwa dowolne programy i trzeci oglądać. Szkoda że przy opcji auto nie są połączone dwie funkcje razem czyli NPVR i dysk twardy. Trzeba to niestety zmieniać ręcznie i za każdym razem dostępna jest tylko jedna funkcja.  To dekoder dual więc programiści polsatu poprawcie soft. Może wypowie się w tej sprawie "specjalista polsatbox"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 09:14, jaras1966 napisał(a):

A czy ktoś wie do jakiej pojemności dyski obsłuży dekoder?

Nie ma ograniczenia co do pojemności dysku. Można stosować według własnych upodobań. Polsat nie ogranicza tak jak to jest u konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 16:17, Januszewski napisał(a):

Wchodzisz w Ustawienia->Ustawienia Użytkownika i tam masz Tryb Nagrywania i do wyboru 'Auto', to wtedy z dysku korzysta, albo 'NPVR'. U mnie CatchUP normalnie działa, jak korzysta z dysku.

Podelesz proszę zdjęcie? Ja nawet po resecie dekodera do ustawień fabrycznych nie mam tej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja już w dysk się zaopatrzyłem kupiłem od kolegi. 250 GB.😃 Teraz czekam tylko na aktualizacje oprogramowania aż przyjdzie i do mnie? 

😊

@patryszq

2. Pytanie ta opcja w ustawieniach użytkownika pojawi się też bez włożonego dysku? Jest w ogóle nie aktywna przyciemniona? Czy pojawia się dopiero po podłączeniu dysku twardego do dekodera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, patryszq napisał(a):

to moze nie pobrało Ci w ogole tej aktualizacji skoro nie masz tej opcji ??

Wczoraj pobrało aktualizacje i wyświetlił się komunikat o możliwości nagrań, jednej opcji Tryb nagrań w ustawieniach dekodera brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mati06 napisał(a):

1. Ja już w dysk się zaopatrzyłem kupiłem od kolegi. 250 GB.😃 Teraz czekam tylko na aktualizacje oprogramowania aż przyjdzie i do mnie? 

😊

@patryszq

2. Pytanie ta opcja w ustawieniach użytkownika pojawi się też bez włożonego dysku? Jest w ogóle nie aktywna przyciemniona? Czy pojawia się dopiero po podłączeniu dysku twardego do dekodera? 

@Mati06

 

 gdy nie ma dysku w kieszeni znika opcja TRYB NAGRYWANIA npvr/auto  - nie że zaciemniona jest opcja tylko znika całkowicie ten wiersz w ustawieniach  - dla mnie to BUG w sofcie , ba jak wejdziemy w USTAWIENIA SPRZĘTOWE to tam jest opcja zaciemniona gdy brak dysku w kieszeni  czyli BUG !!!

drugi BUG to brak opcji wyjmij - wysuń dysk z MENU - gdy go wyjmiemy nawet na czuwaniu dekoder sie ZRESTARTUJE - bezsensu , wiem że to jakby wymuszenie na systemie akcji gdy wyjmiemy dysk z kieszeni ale to spowoduje wspomniany reset - wg mnie można by to wymyśleć inaczej - wspomnianą opcją WYSUŃ dysk ... 

 

Ja wsadziłem dysk 750GB ze starego laptopa - działa bez zarzutu ;)

11 minut temu, truszek napisał(a):

Wczoraj pobrało aktualizacje i wyświetlił się komunikat o możliwości nagrań, jednej opcji Tryb nagrań w ustawieniach dekodera brak

Moze nie masz aktywnej opcji NPVR , jesli nie masz jej w umowie moze tak sie wlasnie pokazywac , tylko TRYB auto do nagran na dysk ??

31 minut temu, Dariusz 1976 napisał(a):

Ja mam dysk 500 GB verbatim na kabelek USB czy też będzie działał tego co pasuje do dekodera nie mam są inne wejścia do obsługi i jest szerszy.

Podłączenie dysku PO USB nie daje możliwości nagrywania w tej formie , TYLKO dysk w kieszeni dekodera pozwala i uaktywnia nagrywanie na wspomniany dysk !

 

 

@Specjalista Polsat Box może Pan te " babole " zgłosić gdzie trzeba bo ewidentnie coś na kolanie było robione byle by było ... 🙄💁‍♂️

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daro1 napisał(a):

Nie ma ograniczenia co do pojemności dysku. Można stosować według własnych upodobań. Polsat nie ogranicza tak jak to jest u konkurencji. 

Przecież są poza ograniczeniami softwarowymi również ograniczenia sprzętowe, a tutaj zależy co jest w środku.. czy jest w stanie obsłużyć 2TB i więcej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryszqMam jeszcze 3 pytania do ciebie.? 

1. Mogę już teraz włożyć dysk do kieszeni dekodera i czekać na aktualizacje oprogramowania? Dekoder będzie widział dysk po aktualizacji jeżeli już go włożę? Czy jednak włożyć dopiero po aktualizacji? Ma to jakieś w ogóle znaczenie? 

2. To opcja tryb nagrywania występuje dwukrotnie w ustawieniach dekodera? Jest tak że w ustawieniach sprzętowych w menu ustawienia? 

3. Co to są wspomnianie przez ciebie wiersze?

Edytowane przez Mati06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj włożyłem dysk HDD 1 tb do dekodera, wszystko działa, ale w nocy dysk hałasuje, cały czas słychać pracę dysku, cały czas chodzi nie załącza się tylko podczas nagrywania, nie daje spać.

Nawet po wybraniu w ustawieniach opcji tryb nagrywania npvr dysk nadal pracuje, czy tak powinno być. Miałem evoboxa pvr i tam takich cudów nie było.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się nagrywać jednocześnie 2 dowolne kanały i trzeci normalnie oglądać. 

2 godziny temu, jaras1966 napisał(a):

Wczoraj włożyłem dysk HDD 1 tb do dekodera, wszystko działa, ale w nocy dysk hałasuje, cały czas słychać pracę dysku, cały czas chodzi nie załącza się tylko podczas nagrywania, nie daje spać.

Nawet po wybraniu w ustawieniach opcji tryb nagrywania npvr dysk nadal pracuje, czy tak powinno być. Miałem evoboxa pvr i tam takich cudów nie było.

Zastosuj dysk SSD i będzie cisza. 

6 godzin temu, Hoborym napisał(a):

To jaki ten dysk 2,5 całowy trzeba kupić, wiadomo że wewnętrzny ale SSD cz hdd

Może być dysk HDD, ale najlepszym rozwiązaniem będzie dysk SSD cisza i spokój jak i szybkość działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaras1966 napisał(a):

Wczoraj włożyłem dysk HDD 1 tb do dekodera, wszystko działa, ale w nocy dysk hałasuje, cały czas słychać pracę dysku, cały czas chodzi nie załącza się tylko podczas nagrywania, nie daje spać.

Nawet po wybraniu w ustawieniach opcji tryb nagrywania npvr dysk nadal pracuje, czy tak powinno być. Miałem evoboxa pvr i tam takich cudów nie było.

Mój dysk nic nie hałasuje , nie kwiczy i nie trzeszczy , nawet jak jest opcja NPVR - więc musisz mieć jakiś " trefeny " dysk sorry za określenie , 

 

4 godziny temu, jaras1966 napisał(a):

Miałem evoboxa pvr i tam takich cudów nie było.

W evoboxie PVR tez takie cuda się zdarzają - to taka kolej rzeczy dysku talerzowego , ja na ostatniej drodze zycia EVOBOXA pvr wymienialem bo dysk dosłownie

KWICZAŁ !! 

 

5 godzin temu, Mati06 napisał(a):

@patryszqMam jeszcze 3 pytania do ciebie.? 

1. Mogę już teraz włożyć dysk do kieszeni dekodera i czekać na aktualizacje oprogramowania? Dekoder będzie widział dysk po aktualizacji jeżeli już go włożę? Czy jednak włożyć dopiero po aktualizacji? Ma to jakieś w ogóle znaczenie? 

2. To opcja tryb nagrywania występuje dwukrotnie w ustawieniach dekodera? Jest tak że w ustawieniach sprzętowych w menu ustawienia? 

3. Co to są wspomnianie przez ciebie wiersze?

 

1 Możesz mieć dysk w kieszeni , ja swój miałem od roku bo zapomniałem ze tam go wpakowałem , przed aktualizacja dysku dekoder i tak nie zobaczy , po aktualizacji pojawi sie odpowiedni wiersz linijka w USTAWIENIA - USTAWIENIA UZYTKOWNIKA - TRYB NAGRYWANIA 

2 Występuje jeden raz w USTAWIENIA - USTAWIENIA UZYTKOWNIKA - TRYB NAGRYWANIA 

3 Słowo wiersz zastosowałem do określenia w menu , tzn masz np. Menu ustawienia -  i tam po kolei wiersz po wierszu linijka po linijce ustawienia sprzętowe -ochrona rodzicielska itd. , rozumiesz o czym pisze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem HDMI CEC bo już nie mogłem wytrzymać wymuszenia sygnału przez dekoder, bo wszystkie inne urządzenia tylko podczas włączenia wymuszają przepięcie sygnału na swój port HDMI, przy polsacie jest to w trybie ciąglym.. i o dziwo po wyłączeniu HDMI CEC na dekoderze problem ustąpił, tez nie da się włączyć/wyłącz TV przez port HDMI.. ale o dziwo sterowanie po HDMI CEC dalej działa.. mam nadzieje że to nie jakiś bug i po kolejnym updacie (z obsługą dysku) dalej tak będzie to działać.. w końcu normalnie działa dekoder.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa różne wersje tego sprzętu / różne softy?

jak to jest że piszecie o aktualizacji, mam to pudełko i mimo ręcznego wyszukiwania nic nie znajduje?

mam wlozony dysk, wersja softu 1.10.3, robilem też powrot do ustawień fabrycznych, podpiety też internet - nie ma aktualizacji

jakaś podpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryszqTak zrozumiałem. 😊

@patryszqTo jeszcze mam parę pytań do ciebie.?

1. Piszesz ze dekoder nie będzie widział dysku teraz tak bo nie mam jeszcze aktualizacji.?  A czy po jej zainstalowaniu dekoder będzie widział dysk i nagrywał bez problemów jak włożę dysk przed jej zainstalowaniem? 

2. Dziś w czasie oglądania skoków narciarskich wyskoczył mi taki komunikat na kilka sekund zaledwie jakich pełno było i mnie w tym dekoderze. 

Błąd pobierania danych zrestartuj dekoder bądź skontaktuj się z centrum obsługi klienta tak jakoś chyba, nie zdążyłem doczytać.

3. Wiesz może co to był za komunikat czego mdotyczyć? Czy mógł lub może mieć wpływ na pojawienie się lub wyszukanie aktualizacji oprogramowania? 

4. To czemu pisałeś że w ustawieniach sprzętowych jest ta opcja ale przyciemniona? 

@JarekGwBo leci pewnie partiami, jak zawsze ileś dni potrwa cały proces zapewne. Ostatnią aktualizacja dostałem jakieś dwa tygodnie po tym jak ktoś tutaj napisał że wyszła. Tak ze cierpliwości ja też jeszcze nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...