Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Adamek92 napisał(a):

Jest natychmiast się włączają 

 

Czyli w porównaniu z Evobox obecny dekoder wypada lepiej, czyli kanały przełączają się szybciej (wcześniej ktoś napisał, że na Polsat Box 4K wolniej się zmienia kanały)?

 

 

Edytowane przez aster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery 4k Polsat Box od 1 czerwca otrzymują aktualizację, po której między innymi kanały zmieniają się bardzo szybko i z pewnością w obecnej chwili kanały zmieniają się szybciej niż na dekoderze Evobox. 

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czyli dopracowali soft i dekoder wreszcie zaczyna działać na miarę swoich możliwości.

 

Jak wygląda sprawa PVR czy raczej jego braku - rozumiem, że teraz jedyną opcją jest funkcja nagrywania w chmurze odpłatnie za 15zł/mies.?

 

Czy jakość nagranych pozycji jest identyczna z jakością oglądania programu na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każdy ma zamiar płacić abo za dostęp do chmury a 100gb to jest jakoś wiele. Poza tym gdyby z góry założyli że dysków nie zakupią pod dekodery 4k to zrobiliby je w wielkości portfela. Zapewne ktoś z zarządu wpadł na pomysł żeby olać temat dysków aby abonent płacił za chmurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest coś warte nagrywania i czego nie ma w sieci? Po drugie większość to powtórki powtórek przerywane reklamami. Mam możliwość nagrywania z własnego tunera po NFS zależnie tylko od tego jaki dysk albo pendrive dodam do servera, a nie pamiętam kiedy ostatnio korzystałem z tej opcji.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nagrywanie w chmurze jest ułomne, głównie dlatego że lista kanałów gdzie można nagrywać jest bardzo krótka.
Dla mnie za to dużym usprawnieniem jest możliwość cofania na każdym kanale do 3h wstecz i na niektórych do 7 dni wstecz (jeśli dobrze pamiętam to na większej liczbie kanałów niż można nagrywać). Tylko dlatego przestałem używać nagrywania w chmurze w ogóle i jestem zadowolony z tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ponumeruję kilka pytań aby się nie pogubić w tym... :)

 

1) 100 GB to mniej więcej ile godzin wychodzi na typowym kanale HD?

2) Czy jest to też czasowo ograniczone, np. ważność nagrań jest przechowywana przez x dni? Bo dla odpłatnej wersji widzę opis 1500h nagrań / 120 dni i zaczyna mnie zastanawiać o co z tymi dniami chodzi...

3) Istnieje może możliwość zdalnego ustawienia nagrywania gdy jest się poza domem, czy tylko fizycznie z pilotem w ręku?

4) Jak mocno jest ograniczona ilość kanałów? Np. kanał Scifi da się nagrać?

5) Skoro nagrywanie jest w chmurze a nie na lokalnym dysku... to czy później można przez Polsat Box GO odtworzyć nagrania na urządzeniach przenośnych czy tylko poprzez dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 to nie jest 100GB tylko 100h, inforrmacja na dole "nPVR" https://sklep.polsatbox.pl/telewizja-satelitarna
3 Tylko z pilota
https://www.polsatbox.pl/uploaded-files/reg-repo/lista_kanalow_dostepnych_w_usludze_nPVR.pdf (nie daje gwarancji ze lista jest aktualna), sprawdzic teraz nie moge Scifi bo nie ma mnie w domu;)
5 O ile mi wiadomo to nie mozna.

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsatowi i tak będzie musiało zależeć na dekoderach z dyskiem, bo Evobox PVR jest coraz gorzej dostępny, PVR HD7000 też. Nie chcą dawać do Polsat Box 4K, bo nikt nie kupi chmury (nagrywanie na HDD/SSD jest za darmo i Polsat na tym nie zarobi)

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jordan87, trochę kanałów brakuje choć ogólnie myślałem, że będzie gorzej.

 

O co chodzi z tym 100h nagrań / 30 dni?

 

Automatycznie kasują nagrania po tym czasie czyli nie przechowują dłużej niż 30 dni? Czy to limit godzin nagrywania w miesiącu a przechować można na długo?

 

Z innej beczki to rozumiem, że można na dekoderze łatwo zmieniać wersję językową np. filmów bez przymusowego włączania napisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mati06 napisał(a):

nagrywać 3 kanały I oglądać czwarty

nagrywanie w chmure jest bez  limitu ilosci kanałow naraz , to o czym piszesz było w kwestii HDD i jednokablowej instalacji 

4 godziny temu, Mati06 napisał(a):

Po 30 dniach nagrania się kasuja i limit się odnawia

jest tez opcja nPVR max wtedy limit godzin jest , ale znika czas przechowywania w chmurze na NOLIMIT

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nPVR wedlug tego co maja na stronie:
nPVR Start
100h nagrań / 30 dni
nPVR Max
1500h nagrań / 120 dni

Może ponumeruję kilka pytań aby się nie pogubić w tym...
4) Jak mocno jest ograniczona ilość kanałów? Np. kanał Scifi da się nagrać?
@asterNie mam dobrych informacji, nie wszystko na scifi mozna nagrywac,  przykłąd
Magazyny 13 tak, Legendy jutra czy sanktuarium juz nie. W ich przypadku mozna uzyc tylko  CatchUP czyli obejrzenie maks do 7 dni wstecz.

f0ce70378af8a126325b861bc850321d.jpg Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jordan87 napisał(a):

1500h nagrań / 120 dni

...

Nie mam dobrych informacji, nie wszystko na scifi mozna nagrywac,  przykłąd
Magazyny 13 tak, Legendy jutra czy sanktuarium juz nie

 

Czyli nawet odpłatne nagrywanie jest tylko do 120 dni. Szkoda bo na Evobox lubiłem nastawić nagrywanie całych sezonów seriali i poźniej wracać do nich przez wiele miesięcy.

 

Wielkie dzięki za zdjęcie i ciekawe info o częściowej możliwości nagrywania na scifi (co pewnie dotyczy też wielu kanałów). Tego się nie spodziewałem, że na kanale z działającym nagrywaniem w chmurze... nie każdy program będzie można nagrać.

 

No nic, najważniejsze że Polsat Box 4K wydaje się być najlepszym obecnie dekoderem dla nowych umów tak więc jeśli nie uda mi się odnowić C+ to trzeba będzie wstawić ten sprzęt. A jak jeszcze śmiga i szybko zmienia kanały po ostatniej aktualizacji to ciężko będzie być niezadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do posiadaczy dekodera 4K-czy warto wymienic EVO PVR na te cudeńko?Kończy mi się umowa i korzystam z EVO PVR+HD5500,[EVO ma często zanik obrazu-czarna plansza].Mam internet z PLUSA-ODU-300,który jest słaby i niestabilny.Jeśli zdecyduję się na 4K i 4K lite to czy będą te dekodery u mnie współpracowały ?Zakładam że będę korzystał z sygnału satelitarnego,przełączanie na kanały z internetu w mojej sytuacji chyba jest niemożliwe.Dzięki za porady.😉       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maikeljeśli zamierzasz oglądać kanały 4k np eleven 1 sport, nie przeszkadza Ci nagrywanie w chmurze (z twoim netem może być to utrudnione) to warto  😉 pamiętaj że będziesz musiał multiroom zalogować do tej samej sieci co główny dekoder aby 4k lite nie był po 2tyg zablokowany

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 11:36, Gizior89 napisał(a):

@maikelnie przeszkadza Ci nagrywanie w chmurze (z twoim netem może być to utrudnione) to warto

 

Nagrywanie w chmurze polega na wysyłaniu tego co oglądasz od dekodera do ich serwerów? Nie wiem czemu, ale zakładałem że oni to nagrywają ze swojej strony, czyli klikasz "nagraj" i działa to na takiej samej zasadzie jak np. oglądanie czegoś z ostatniego tygodnia ("replay tv").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...