Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4060CX z kartą kosztuje 150zł, Ariva 100E kosztuje 260zł bez karty co daje dwa dekodery z kartą za cenę Arivy a i tak nie oglądniesz na niej nic w HD bo nie obsługuje modułu Polsatu, nki i TnK HD mają swoje dekodery a Cyfra HD dziwnie na nim działa ale to akurat wina softu że się wiesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam zmienić mojej mamie CP na TNK. Zapewne dekoder Mini z CP nie obsłuży mi TNK więc muszę coś kupić. Potrzebuję jedynie taniego i stabilnie działającego dekodera z EPG. Nie mam zamiaru bawić się w jakieś nowe softy itp. Chciałbym aby oferta TNK działała idealnie. Jaki sprzęt będzie najlepszy? Chodzi mi o ofertę TNK bez HD,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa a w zasadzie trzy tunery dedykowane pod TNK bez HD dwa technisaty i opticuma 4060cx. Po problemach z softem w technisacie juz problem zawieszania nie występuje i bez wątpliwości wybrałbym technisata, a dlaczego to już gdzies tutaj pisałem kiedyś ale min; EPG opticuma "do [beep]" jest nieczytelne długo sie wczytuje. w/g mnie wolniej przełącza kanały , czesto po przełączniu kanału jest sekundowe "zamrożenie' kanału, soft mimo że tuner sie nie zawiesza to został nie dopracowany bo np nie można wyszukiwac kanałów z danej częstotliwośći tylko wyszuka czestotliwość i dalej leci z szukaniem kanałów a jak wcisnąłem exit to pomieszał mi liste kanałów i ze dwie godziny siedziałem zeby to poustawiać. programiści skupili sie na głuipch gierkach dodawanych do softu a nie na potrzebnych rzeczach, jedyną zaletą tego tunera jest godzina na wyświetlaczu którego technisat nie posiada. jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Opticumie 4060CX można oglądniąć też Cyfrę+ a w Technisacie nie, nie pasuje karta, bo Technisat ma małą kartę a Opticum normalnych rozmiarów. Godzina na wyświetlaczu to świetna rzecz i każdy to przyznaje. EPG nie jest takie tragiczne, niektóre dekodery mają gorsze. Poza tym w ofercie TnK jest jeszcze Opticum X11, bardzo dobry dekoder i sugeruję na niego też spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy tu o TNK a nie o cyfrze + to po pierwsze, no rzeczywiście ta godzina to świetna rzecz, po prostu żyć bez tego nie idzie a co do EPG w technisacie jednym przyciskiem sprawdzam jakie są aktualnie programy na bodajże 15 czy 20 kanałach i następnym przyciskiem sprawdzam jakie bedą na tych 15-20 kanałach a na opticumie nie dość że trzeba przełączać każdy kanał żeby sprawdzić EPG to niemal zawsze np sprawdzam EPG na TVN7 po chwili przełączam np na dwójke a i włączam EPG a tam nadal pokazuje mi EPG z TVN7, dopiero po ~minucie pokazuje właściwe EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam chciałem zasięgnąć porady fachowców:) Zastanawiam sie nad kupnem tnk ( pakiet domowy HD ) http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/kanaly.html#domowy i dekodera ferguson ariva 100E

http://www.ferguson-sklep.pl/25878,Ferg ... _1.8m.html mam już w domu antene z dwoma konwerterami i dekoder DSR 6000 .Chciałem kupic dekoder przez internet i podłaczyc pod moją antenę, czy będzie mi to działać? czy moga być jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder do TnK HD kosztuje 299zł dekoder Ariva 100E nie będzie działać, dekoder do TnK HD jest dość dobrym sprzętem, niestety dopóki nie pojawi się (a raczej się nie pojawi) alternatywne oprogramowanie umożliwia odbiór wyłącznie TnK HD i prawdopodobnie n-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo a czy mozna kupić tuner w zestawie z kartą przez internet ? jesli tak to gdzie? moze jakis link .Z góry Dziękuje.

wpisz na allegro TNK HD można kupić nowy z kablem HDMI za 350zł + 10 zł przesyłka . Ale również możesz kupić używany... widziałem że jest licytacja 207zł ktoś daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Od pewnego czasu myślę nad zakupem TNK ale mam problem z wyborem dekodera. Mam do wyboru dwa dekodery OPTICUM 4060CX i TECHNISAT. Przeczytałem już wiele postów ale nadal nie jestem zdecydowany. Chciałbym prosić, żebyście wyrazili swoją własną opinię na temat tych dekoderów i jeśli to możliwie wypisali ich wady i zalety. Z góry dziękuję i pozdrawiam. MatiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Osobiście polecałbym Opticum 7260 za około 180zł, polska wersja 7300 jest droższa ok. 200zł...

 

Szukam czegoś pod TNK dla rodziców i właśnie nad nimi się zastanawiam. Wszędzie piszą, że odbiera TNK a C+ po zmianie softu, ale nie mogę znaleźć informacji czy po tej w/w zmienie softu TNK i C+ mogą działać jednocześnie (2 karty w tunerze). Ktoś może więcej wie w tym temacie? Druga sprawa: Czy ta zmiana softu powoduje utratę gwarancji?

 

Jest coś z podobnej półki cenowej z PVR Ready, HDMI i obsługą systemów TNK i C+ (najlepiej jednocześnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana softu nie powoduje utraty gwarancji jeśli nie jest przyczyną uszkodzenia, w praktyce większość sklepów naprawia źle wgrany soft swoim klientom, z drugiej strony większość sklepów na życzenie wgrywa najnowsze oprogramowanie do wszystkiego

 

oczywiście dwie karty będą działać na raz, a jakbyś wstawił jescze moduł polsatu to nawet trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem drogą kupna Opticum'a 7300 PLUS PVR (niebieski wyświetlacz). Ponieważ chciałem go sprawdzić na karcie C+ wgrałem soft 1.1.08 MCAS (oryginalnie był 1.0.06 chyba) i C+ śmiga. Czasem jednak przełączając kanały nie z gruchy ni z pietruchy pojawia mi się strona telegazety... I Exit nie działa, muszę kliknąć przycisk TXT na pilocie (jakby wejść drugi raz w teletext) i dopiero mogę wyjść EXITem. Ktoś zauważył podobne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...