Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otrzymałem email od Amazon o treści:kontaktujemy się z tobą w sprawie członkostwa Prime Video.Z powodu problemów z wybraną przez Ciebie metodą płatności, nie mogliśmy pobrać opłaty za członkostwo miesięcznie.

Dziwne trochę to,ponieważ dokonywałem płatności poprzez kartę bankową jak kiedyś za Netflixa i było wszystko ok.A tym razem nie mogli dokonać pobrania kwoty za serwis.Środki na koncie posiadam.W piątek minął 7 dniowy darmowy okres.Czy może to być spowodowane tym,że nie mogą pobrać opłaty w weekend?

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy mail przyszedł z Amazona, czy od oszustów. Najlepiej zaloguj się do serwisu bezpośrednio, a nie z dedykowanego linka (często w ten sposób złodzieje przekierowują na swoją fejkową stronę). 

Jeśli to jednak Amazon, sprawdź, czy nr karty i data ważności, które podałeś są prawidłowe. W Banku sprawdź, czy karta jest aktywna, limity autoryzacyjne i czy ma możliwość płacenia w sieci. Środki na karcie/koncie również sprawdź. Lepiej mieć na karcie parę groszy więcej, niż sztywno wyliczone 13 zł. Biorą w EUR, które ma kurs zmienny. Mogą w Banku przeliczyć na 12,50 lub na 14,50. Czysta ruletka, nigdy do końca nie jest znany kurs co do grosza. Po za tym w Bankach często stosuje się politykę bezpieczeństwa i niektóre transakcje blokują z automatu, dopóki nie potwierdzą z klientem, że na pewno chce dokonać płatności zagranicznej w sieci ze stałym abonamentem. 

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie komunikaty są jak nie masz środków na koncie.

Może być tak jak ja miałem kiedyś.

W sobotę wypadała miesięczna płatność za Virgin Media, ale nie ściągnęli jej za to bank zabezpieczył 40 euro na poczet tejże i mimo balansu na koncie bodaj 55 e nie mogła żona kupić na Allegro książki za 80 zł.

Niby na koncie jest 55 e do dyspozycji, ale fizycznie tylko 15.

 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,no to trzeba poczekać do jutrzejszego dnia roboczego w takim razie i sprawdzić pod wieczór na stronie banku czy kwota została pobrana.Jeśli nie,to trudno.Po raz drugi nie będę się rejestrował po normalnej cenie.Mogliby chociaż udostępnić możliwość dokonania płatności indywidualnej na wskazane konto poprzez abonenta.Tak jak na przykład dokonuję opłaty przelewem za tv,internet czy telefon,a nie tylko i wyłącznie metodą płatności ściągania z karty bankowej.A potem takie kwiatki.Tak jak pisałem wcześniej,że środki na koncie są.Taka też ciekawostka odnośnie ub.piątku,że pensja u mnie przelewem na konto też powinna nastąpić tegoż dnia,lecz nie było.Być może jakiś przeskok w realizacji dokonywania przelewów przez bank przed weekendem ? 

Ps. @swordfish:tak,numer karty,a także data ważności się zgadza.Opłata powinna zostać pobrana 30 września.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic z tego.Dzisiaj otrzymałem email,o treści:niestety nie udało się obciążyć zarejestrowanej karty kredytowej.Ze względów bezpieczeństwa bank nie mógł podać przyczyny odmowy.Środki pieniężne są,a nie mogą pobrać opłaty.Może jakaś blokada z automatu ze strony banku,ze względu na ochronę typu wyłudzenia,lub zgubienie albo kradzież karty.Trudno,będzie trzeba zakończyć członkostwo lub poczekać aż sami wyłączą/zablokują dostęp.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Dzisiaj otrzymałem email,o treści:niestety nie udało się obciążyć zarejestrowanej karty kredytowej.Ze względów bezpieczeństwa bank nie mógł podać przyczyny odmowy.

W jakim banku masz konto ?

Skok Stefczyka? To jakiś musi być dziwny bank Użyj karty żony i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się zdarza, że przeróżne transakcje bankowe są odrzucane przez takie rzeczy jak różnice w imieniu, nazwisku lub adresie (nawet jak jedna litera/cyfra się różni to może nie przejść). Może to jest przyczyną - niezgodność podanych danych właściciela karty z tym co jest w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego problemu,o którym wspominałem.Czyli o tym,że z Amazon nie mogli uzyskać opłaty z mojej karty względem obciążenia jej.Czy jeśli nie wcisnę polecenia zakończ członkostwo,to czy serwis będzie domagał się ode mnie dalszego uregulowania zaległości,czy po prostu sami mi to wyłączą z automatu i po problemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
17 minut temu, swordfish napisał:

Co zrobić, gdy pojawią się krzaczki w polskich znakach w napisach w j. polskim? Laptop z Win10 - przeglądarka Google Chrome lub Opera

 

Krzaczki w niektórych polskich znakach mam na "Downton Abbey" sezon 4.

 

 

Sprawdziłem u mnie też krzaczki w polskich znakach. Wina Amazon , napisz do nich e-maila lub na czacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa support Amazona i to im się akurat chwali.

Niedawno dostałem lekko porysowany telefon, który zamówiłem u nich (refurb), napisałem maila, po 3 min. Pani zadzwoniła dopytać o szczegóły, następnego dnia miałem zwrot części kasy na karcie.

Zgłaszasz coś w polskim sklepie i czekasz dwa tygodnie na odpowiedź ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.primevideo.com/detail/0IV9KMMT4QQ848XR4RAUAQ5RK1 z dzisiaj już zakończone

https://www.primevideo.com/detail/0IR04BYVXZZJU5CNR67JPHKAO6 tu na jutro

https://www.primevideo.com/detail/0IMQO1AYR9693XWY6F7T1MOVVD tu na pojutrze

więc sprawdź najpierw a później pisz...

P.S.

Tu masz jeszcze powtórkę: https://www.primevideo.com/detail/0SP257SBOG43F3BB0IXH7AOO5U

wcześniejszego nie dodałem do ulubionych więc zaginął 

Edytowane przez GrubyBubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...