Skocz do zawartości

Ferguson Ariva Combo 255


abc70620
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie popelniaja bledy i wybieraja "wynalazki" bo wydaje im sie ze tunery z E2 sa trudne w opanowaniu. Dlatego dostrzegam tu dla siebie niezla nisze biznesowa ;-) Zamiast wybierac prosty wynalazek ktory lada moment poprzez brak wsparcia sie zestarzeje i wyladuje na smietniku, moze lepiej by bylo jednak zainwestowac w tuner z E2 i zaplacic komus za opieke nad nim, jesli konfiguracja przekracza nasze mozliwosci? Wydaje mi sie ze taki "abonament na support" w koncowym rozrachunku wyszedlby taniej niz ciagla wymiana sprzetu i "produkcja" elektrosmieci, a o samych korzysciach z posiadania tunera z E2 juz nie wspomne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

@Burito na przykład wyglądem ;)

 

Wystarczy porównać specyfikację :

255 Combo S - 10 bit HEVC - inny układ głowic DVB-S2 / DVB-T2 - nie ma przelotek głowic.

https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-255-combo-s/

255 Combo ten ma tylko HEVC - inny układ głowic DVB-S2 / DVB-T2 - są przelotki głowic

https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-255-combo/

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 15:07, tomek6680t napisał:

@grzego44

Unikaj produktów Firmy Ferguson ,jak ognia w składzie prochu . Brak wsparcia ,olewanie klientów którzy kupili sprzęt . Niby w A255s dodali obsługę DVB-T2 HEVC ..... niby :)  .

 

To w Fergusonie Ariva 255 s nie działa obsługa obecnego standardu nadawania DVB-T2, H.265 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.04.2022 o 11:56, Burito napisał:

 

 

Działa, nie wiem o co chodziło koledze z tym ...niby, chyba na zasadzie nie wiem ale się wypowiem. Zarówno kanał SprawdzamTV, jak i Polsatowski Wiadomości24 i testowy MUX TVP wszystkie działają. Natomiast faktycznym problemem jest znikające EPG i to znikające nie wiadomo kiedy i dlaczego.  Ogólnie jeśli ktoś chce to kupić tylko do DVB-T to nie polecam - głównie ze względu na stosunek cena/jakość.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.08.2021 o 11:53, peh napisał:

Ludzie popelniaja bledy i wybieraja "wynalazki" bo wydaje im sie ze tunery z E2 sa trudne w opanowaniu. Dlatego dostrzegam tu dla siebie niezla nisze biznesowa ;-) Zamiast wybierac prosty wynalazek ktory lada moment poprzez brak wsparcia sie zestarzeje i wyladuje na smietniku, moze lepiej by bylo jednak zainwestowac w tuner z E2 i zaplacic komus za opieke nad nim, jesli konfiguracja przekracza nasze mozliwosci? Wydaje mi sie ze taki "abonament na support" w koncowym rozrachunku wyszedlby taniej niz ciagla wymiana sprzetu i "produkcja" elektrosmieci, a o samych korzysciach z posiadania tunera z E2 juz nie wspomne...

Jeśli chodzi o TV SAT zgadzam się że tunery na Enigmie2 nie mają sobie równych. Niestety jeśli chodzi o telewizję kablową tutaj już tak kolorowo nie jest.

Przerobiłem już trzy tunery na Enigmie2 i DVB-C (Miraclebox premium ultra, octagon sf4008, dreambox one) dwa pierwsze miały problem objawiający się brakiem dźwięku i obrazu na niektórych kanałach. Na Dreambox ONE obraz mam na wszystkich kanałach, lecz na niektórych nie mam dźwięku. Co ciekawe gdy streamowałem problematyczne kanały z tych odbiorników to Kodi i inne programy normalnie odtwarzały te kanały. Moja kablówka (TV Centrum w Zgierzu) nic z tym nie zrobi, ponieważ na telewizorach i zwykłych tunerach (opticumy i amiko), które udostępniają to takich problemów nie ma. Więc jeśli ktoś potrzebuje tunera do kablówki to polecam odbiorniki bez E2, ponieważ Enigma ma w tym temacie pewne braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie przeczytałem opinii i sie wkopałem bo mam fergusony kupe lat i kupiłem 255 combo s w ciemno.  A tu okazuje sie że na 255 combo s nie działa zupelnie epg. U mnie działa na 2 kanałach jakis tam, których w ogóle nie oglądam. Na reszcie zero epg. Wgrywałem wszystkie możliwe firmware, na wszystkich to samo. W koncu napisalem do serwisu i odpowiedź otrzymałem, że jak napiszą nowy soft to pojawi się na stronie.

Co z tym można zrobić /? Przez okno i kupić jakiś inny działający ? Tylko jaki jak ma sie kilkanaście lat przyzwyczajenia.... Może ktoś poradzi co jest podobne w obsłudze.

I tak dobrze że kupiłem tylko jeden "testowo" bo u mnie tak jest, że zazwyczaj zaopatruje w dekodery cała rodzine. Nikomu sie nie chce bawic i od lat wszyscy ode mnie kopiują rozwiązania. Mogło być równie dobrze tych fergusonów 10. Czasami jednak warto czytać opinie.

Edytowane przez Cygan20
bledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też się wykopałem w ten tuner. Czasem pomaga wyłączenie i ponowne włączenie....i EPG pojawia się na większości kanałów. Gorzej, że programowanie nagrywania z EPG jest niepewne, czasem nie nagrywa. Plus tego tunera, to że nagrywa bez szyfrowania, pracują starsze moduły CI, w miarę dobry obraz i łatwa edycja listy kanałów....

Kupiłem, bo mi pasował wymiarami do mikrowieży. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 11:59, Cygan20 napisał:

Oczywiście nie przeczytałem opinii i sie wkopałem bo mam fergusony kupe lat i kupiłem 255 combo s w ciemno.  A tu okazuje sie że na 255 combo s nie działa zupelnie epg. U mnie działa na 2 kanałach jakis tam, których w ogóle nie oglądam. Na reszcie zero epg. Wgrywałem wszystkie możliwe firmware, na wszystkich to samo. W koncu napisalem do serwisu i odpowiedź otrzymałem, że jak napiszą nowy soft to pojawi się na stronie.

Co z tym można zrobić /? Przez okno i kupić jakiś inny działający ? Tylko jaki jak ma sie kilkanaście lat przyzwyczajenia.... Może ktoś poradzi co jest podobne w obsłudze.

I tak dobrze że kupiłem tylko jeden "testowo" bo u mnie tak jest, że zazwyczaj zaopatruje w dekodery cała rodzine. Nikomu sie nie chce bawic i od lat wszyscy ode mnie kopiują rozwiązania. Mogło być równie dobrze tych fergusonów 10. Czasami jednak warto czytać opinie.

 

Niestety takie jest podejście firmy Ferguson do użytkowników ich sprzętów, zero wsparcia. Ta firma powinna mieć motto "kup nasz dekoder i spadax". Kiedyś były jazdy z HF-8900HD, ludzie kupili go za grubą kasę, a później nie miał kto opracować nowego softu, no firma Ferguson nie mogła się z kimś dogadać. Wszystko kosztem użytkowników.

 

Też miałem teraz kupić Fergusona Arivę 255 combo S ale po tym co tu czytam chyba sobie odpuszczę. Mam poczciwego Fergusona A202e i tam wszystko póki co działa. Zachciało mi się combo SAT+NTC w jednym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

jak wygląda obecnie wsparcie dla Ariva Combo 255 (S)? Czy działa DVB-T2 w polskich warunkach?

I która wersja - z S lub nie - jest lepsza? Przekrojowa instrukcja na stronie 41 sugeruje raczej, że wersja "S" jest uboższą wersją zwykłego 255. Z drugiej jednak strony do wersji "S" były w tym roku jakieś nowe wersje firmware, natomiast do wersji bez "S" ostatnia wersja jest z marca 2021 r. 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 16:22, tweed77 napisał(a):

@Burito na przykład wyglądem ;)

 

Wystarczy porównać specyfikację :

255 Combo S - 10 bit HEVC - inny układ głowic DVB-S2 / DVB-T2 - nie ma przelotek głowic.

https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-255-combo-s/

255 Combo ten ma tylko HEVC - inny układ głowic DVB-S2 / DVB-T2 - są przelotki głowic

https://ferguson-digital.eu/produkt/ariva-255-combo/

 

 

 @kkwPowyżej masz porównanie tych dwóch dekoderów jeżeli chodzi o wygląd. Ferguson Ariva 255 Combo S jest najnowszym dziełem, stąd soft z 2022 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wasze kłopoty z EPG w tych fergusonach łatwo można przeskoczyć, dołączając jakąkolwiek wtyczkę USB z pamięcią, byle tam było coś nagrane. Potem jedno kliknięcie pilotem na klawisz PVR, potem wycofanie się - i znów wskakuje - dla jakiegoś transpondera czy MUX'a - zawarte tam EPG. Cóż, że znika z poprzednio wgranych innych, coś za coś.

Mniemam, że kłopoty z EPG to zasługa nie tyle odbiornika, ile mocy nadawczej. Mam to wytestowane dla jednej częstotliwości, ale z dwu różnych kierunków, no i mocy nadawczych tego samego MUX. Odbiór z danego kierunku wgrywa EPG w komplecie, a odbierane bokiem [nawet tyłem !] anteny naziemnej - dla tego samego programu, w danym czasie - nie zawsze. Nadajniki są w podobnej odległości, na właściwie płaskim terenie, z małą różnicą zasłaniania przez budynki.

Jeśli popróbujecie taki przegląd naniebny, dla satelitów, odkryjecie, że tam EPG się zasysa też różnie, w zależności od mocy nadajnika na danym transponderze i od innych cech. A inną cechą może być nie widziana przez Was jakaś przeszkoda w wysokiej stratosferze!

 

Co do softów i aktualizacji - śledzę to dla fergusonów od lat kilkunastu, zepsuło się to totalnie. Inna rzecz, że co model, to inny twórca softu - jak się sprawdziły drobne niuanse np. w menu, to inny twórca już tego nie śledzi, partoli, manewruje po swojemu/ Firma rzeczywiście ma opinie użytkowników w dużym poważaniu. Może i nawet trzeba by z nimi pogadać o tym po mandaryńsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...