Skocz do zawartości

Ferguson Ariva Combo 255


abc70620
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem braku EPG na dekoderze Ferguson Ariva 254. Napisałem do Fergusona i podesłali mi soft, który trochę poprawił sytuację ale nie do końca. Są kanały na których nie ma EPG. Czy brak EPG wynika ze zbyt małej ilości pamięci dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaupilem trzy sztuki 255s (w tym jeden koloru bialego) i niestety jest ze wszystkimi bardzo duzy problem! Na tv naziemnej (dvb-t2), jest problem z zapisaniem w pamieci wszystkich mux-ow. Telewizje naziemna odbieram z Raszyna oraz z Warszawy (Palac Kultury i Nauki + Wiezowiec "Dewoo"). Przy recznym programowaniu nie zapisuje mux 6 (TVP), natomiast przy automacie zapamietuje wszystko z pasma uhf -mux 1, 2, 3, 4, 6, b-cast (mux polsatu), a nie chce zapisac w pamieci mux 8 z pasma vhf. Zaznacze ze posiadam takze w domu arivy 154 i 254 i tu nie wystepuja takie problemy, zapisuje wszystko bez problemu. Myslalem ze problem tkwi w softcie, ale na wszystkich trzech sztukach jest wgrany najnowszy jaki jest do tego tunera -V1.30B1. Poza tym nie mozna wylaczyc ustawienia pozycji kanalow -LCN. Niby w meni jest taka wmozliwosc, ale czy LCN jest wlaczony czy nie, to zawsze zapisuje kolejnosc kanalow wedlug LCN. I nie bylo by z tym problemow, bo mozna ulozyc wlasna kolejnosc kanalow, ale przy ponownym strojeniu czy recznym, czy automatem powraca kolejnosc wedlug LCN. A co gorsza nawet podczas strojenia automatycznego satelity tez traci sie wlasna kolejnosc ulozenia kanalow, bo wraca lista wedlug LCN. Poza tym zauwazylem ze podczas strojenia automatycznego czesto tuner sie zawiesza gdzies w polowie i nie reaguje w zaden sposob na komendy z pilota, a takze na przyciski na tunerze. Pomaga tylko i wylacznie odlaczenie dekodera od pradu. Reasumujac w miare dobre produkty Fergusona skonczyly sie na modelach Ariva 154 /254. Nie mialem doczynienia z Ariva 255, wiec nie potrafie na ich temat nic powiedziec, ale ARIVA 255S TO JAKAS POMYLKA!!! Nie polecam tego tworu Fergusona, chyba ze bedzie jakies nowsze oprogramowanie ktore wyelinuje opisane powyzej "usterki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie z 2021 na a154 jest podobny problem. Problem polega na tym że nagle wykasował mi kanały z mux6 i czeskiego mux24 nie pomogło wyszukiwanie automatyczne ani ręczne bo nie zapisywało i tak kanałów. Miesza w liście ulubionych np w jednym fav umieszcze tvp polonia na k29 to z automatu przenosi z drugiego fav na inną pozycję. Wgrałem więc soft z 2019 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w Fergusonie Ariva 254 Combo, kilka dni temu zniknął mi MUX-6 nadający na kanale 48 (PKiN Warszawa) i EXP MUX BCAST nadający na kanale 23 (Warszawa Budynek WTT). Teraz po przeskanowaniu ponownym ręcznym lub automatycznym znajduje kanały z MUX-6 i EXP MUX BCAST ale nie zapisuje MUX-6. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...