Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ram do rozważenia, zresztą zwykle zawsze można w razie potrzeby dołożyć, ale za to nad CPU absolutnie nie ma co deliberować, tylko kupować np. i3-4130, bo to wydatek niespełna czterech stówek więc rachunek wychodzi TYLKO ok. 50 PLN na niekorzyść do planu Sorka.

 

A GPU z i3 (Intel 4400), powinien z palcem w nosie obsłużyć FIFY.

 

ps.

Procesor Intel Pentium G3220 3.0 GHz 190 zł + karta graficzna Radeon 6450 ASUS 1GB 140 zł = 330 PLN

CPU Intel i3-4130 można dostać w przedziale 350-390 PLN, więc niewiele więcej.

A w domyśle zawsze jest dołożenie w przyszłości bardziej wydajnej grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dawno już nie składałem zestawów, ale coś takiego byłoby myślę dobre:

Procesor - http://www.spam.org/procesor-intel-co ... 30-603029/

Płyta - http://www.spam.org/plyta-glowna-msi- ... 33-605697/

RAM - http://www.spam.org/pamiec-goodram-dd ... 4g-294462/

Dysk - http://www.spam.org/dysk-seagate-dysk ... 03-432403/

Zasilacz - http://www.spam.org/zasilacz-corsair- ... eu-527950/

Obudowa - http://www.spam.org/obudowa-zalman-za ... na-605202/

 

Razem wychodzi za to 1152 zł, więc idealnie. Potem do tego będzie można w razie potrzeby dodać jakąś wydajną kartę graficzną, ten Radek HD6450 już w sumie stary jest i nieopłacalny, a grafika z i3 sobie spokojnie poradzi. Tutaj kolega Jego Cień mądrze pisze.

 

Znalazłem filmik przedstawiający płynną grę w Fifę 14 na grafice z i3:

http://www.youtube.com/watch?v=IwVKIinzyPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A tam dobre, wpisz w google ten ciąg znaków: HASWELL CORE I3 2x3,4GHz 4GB HD4400 320GB USB 3.0 (prowadzi do linku do znanego serwisu aukcyjnego). :)

 

Ten też jest super i w dodatku kompletny: ATENA i3-4130 3,4GHz 4GB HD4400 500GB ZALMAN Win7 (ta sama metoda co poprzedni). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie musisz mnie na starość uświadamiać. :D

 

Widzisz, praktycznie jedyny komponent, który bywa nie halo w takich zestawach, to zasilacz, ale zwykle jest to do domówienia ze sprzedawcą, reszta do doszlifowania w ramach 24 miesięcznej gwarancji + okres rękojmi.

 

Nie ma co wywoływać niepotrzebnej paniki, bo gdy sam składasz te chińskie klocki, to jest to taka sama niewiadoma, jak by to składał ktoś inny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie mogę się w tym przypadku z Tobą zgodzić. Ale róbta co chceta, to nie ja będę kupował tylko Sorek21. Swoją drogą już mu ja i nie tylko polecaliśmy założenie tematu na forum PC Format czy CD-Action, jednak nadal się tutaj pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Boogeyman, nie walczę o popularność, tylko obnażam brutalną prawdę, że praktycznie wszystkie kości pamięci są robione w tej samej fabryce, tylko na wylocie są rozlepiane inne nalepki. ;)

 

Podobnie się sprawy mają przy produkcji płyt głównych, gdzie architektura jest oczywiście zgodna z projektem, ale użyte komponenty te same co na nonejmach. :)

 

Generalnie, szkoda jest dogadzać próżności, tylko składać z tego co jest tanie (jedyny wyjątek to zasilacz, bo tu potrzeba stabilnych napięć i dobrej charakterystyki obciążeniowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem.Mógłbym wydać więcej bo mam trochę odłożone ale zwyczajnie nie potrzebuje składać jakiegoś super mocnego kompa.Nie mam czasu na gry,nie bawi mnie już to.Czasem w tą fifę zagram. Nie ukrywam że wybierałem głównie po cenie,mam też inne wydatki.Zawsze kiedyś mogę zmienić kilka elementòw. Generalnie jestem zadowolony,bo to co kupuje dzieli technologiczna przepaść od mojego obecnego sprzętu. Ceny dysków sugerują żeby brać kolosy typu 1tb ale mi tyle nie potrzeba. Z montażem zestawu w salonie wyszło mi 1280,20 zł.

 

Intel Pentium g3220 3,0 ghz

Asrock H81M HDS

Radeon 6670 Asus 2 GB

WD Blue 500 GB

Corsair VS 450 W

Good Ram 4 GB 1600 mhz

obudowa Modecom Step 2 Black

nagrywarka Samsung CD / DVD

 

 

jeszcze mam pytanie która wersja windows 7 jest najlepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niezły jest ten zestaw, na pewno będziesz zadowolony. Jeśli chodzi o wersję Windowsa, to Home Premium będzie najbardziej odpowiednia. I oczywiście wersja 64-bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Sorek21 według mnie ten zakup jest bardzo nieprzemyślany, ponieważ nie ma sensu blokować się słabym CPU kompletnie bez przyszłości.

 

... ale to Twoja kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Wieczorem nagram bootowalnego pena i sprawdzę czy instalacja ruszy.Jest kilka opcji i muszę sprawdzić

a) źle nagrany obraz iso

B) brak sterownika napędu cd/dvd lub sterownika dysku sata

c) ustawiena sata/ ata/ ide i coś tam jeszcze

 

A może inny sposób ? Jak zrobić kopię oryginalnego systemu win7 z laptopa który ma jakiś ukryty dysk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trzeba klonować cały dysk, by zachować taki sam układ partycji, szczególnie gdy na dysku jest ukryta partycja recovery.

 

Jest do tego od pyty softu, również darmowego.

 

ps. Jeżeli przenosisz TYLKO system ze starego dysku, to również można przeszczepić żywcem całą partycję z systemem na nowy komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to zrobić ? Wczoraj chciałem wgrać win7 i wszystko dobrze szło aż do momentu zainstaluj system.Wyskakuje brak sterownika cd/dvd. Podaję sterownik do napędu na pendrive i dalej nic. O co tu chodzi ? Jak dzisiaj tego nie ogarnę to wgrywam narazie xp żeby nie przepinać kabli od monitora ,myszki i klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jedyne ograniczenie na jakie cierpi XP PRO, to niemożność zaadresowania większej ilości pamięci, niż ok. 3,25GB, dlatego jeżeli zamierzasz używać 4GB, to znacznie lepiej byłoby przesiąść się na 64. bitową wersję okienek.

 

O przełączniku "/PAE", przeczytasz na stronach Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie czy są jakieś maksymalne wymagania sprzętowe ile uciągnie win xp ? albo odnośnie partycji - mogę zrobić 2x250 gb i czy windows xp bedzie na tym chodził stabilnie ?

Po co ci ten XP ? Ograniczysz się tylko w sprzęcie. Nowe sterowniki pod XP też już nie wyjdą. Szkoda zachodu. Jak coś, to na partycji wirtualnej dodatkowo.

Już lepiej jakiegoś Linuxa np. Ubuntu zamiast tego XP.

Zresztą trochę dziwne że pyta o stery do napędu, bo bios powinien bezproblemowo napęd rozpoznać i system te pozostałe sterowniki później dograć podczas instalacji - te podstawowe.

Bankowo wszystko masz dobrze podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie miałem na to czasu. Chciałem włączyć stary komputer żeby troche poczytać a tu niespodzianka ,nie idzie. Wczoraj wyłączyłem normalnie a dziś się nie uruchamia. Monitor nic nie pokazuje za to światełko zmienia się z zielonego na pomarańczowy. Zajrzałem do środka kompa , zielona dioda zasilania się pali , zmiana kości ram nic nie pomogła. Wszystkie wiatraki się kręcą. Czyli będzie to zasilacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha . Trzeba byo od raza zapłacić za system i instalacje a nie bawić się samemu. Teraz do tego jeszcze stary komp się zbiesił i nie uruchamia się.Już miałem na niego skromnego kupca a tu error i trzeba naprawić.

 

Czy jak dioda na płycie głównej świeci się ale komp nie startuje to oznacza że płyta nie jest spalona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...