Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to chyba nie czytasz wszystkich tych pozytywnych postów użytkowników. Tylko te negatywne ;)

Znacie powiedzenie nie odrazu Kraków zbudowano straszne z was raptusy.

Mamy już "Świetą wojne" od czwartku a w lipcu dojcie z USA a może nawet pod koniec czerwca pewnie zastąpi "Matki, żony i kochanki" ;)

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie chłopakowi spokój!!!

 

Fakt, że może zbyt idyllicznie, a wręcz fanatycznie podchodzi do tego kanału, ale to nie jest tak, że jedyne pozytywy Anteny "HD" widzi tylko on. Mnie też się podoba "włoska wersja HD" (1 pozytyw) - lepsze to niż polskie SD, bardzo lubię serial "Tata, a Marcin powiedział..." (2 pozytyw), cieszy mnie perspektywa pojawienia się w ofercie serialu "Święta wojna" (3 pozytyw), jak również perspektywa pojawienia się serialu z gatunku CSI (4 pozytyw).

 

Więc to nie do końca tak, że tylko on. Trzeba patrzeć obiektywnie. Co jest złe, to jest i trzeba to krytykować (jakość na satelicie, przytłaczająca ilość kabaretów), ale co jest dobre, to jest i to trzeba pochwalić.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD za rok będzie miał każdy nadawca.  Ta wersja HD sprawdza się wyłącznie w kanałach z mało dynamicznymi scenami.

Nie bardzo ją widzę przy współczesnych filmach czy serialach. Obawiam się byłaby zupa - za rozdzielczością nie idzie bowiem przepływność. Zatem moim zdaniem bardzo dobrze że kanały mają SD obecnie w przekazie naziemnym.

Co do seriali i filmów, jeśli zdominują ramówkę również pochwalę. Jak dotąd ramówkę w prime-time dominują kabarety, a seriale zaczęły być już powtarzane. To wręcz od kanału odpycha.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaczeły być powtarzane, ale niedługo zastąpią je inne seriale. "Święta Wojna" wywali "Tata, a Marcin powiedział" i "Bonanze". A ten serial z USA pewnie zastąpi w ramówce "Matki, żony i Kochanki". Chociaż zastanawiam się czy "Bonanze" czy "Tata, a Marcin powiedział" nie dało by się gdzieś upchnąć w weekend.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym zostawił "Tata, a Marcin powiedział". Może w innej formule (nie po 3 odcinki w ciągu, a po jednym), ale bym zostawił. Ot taka wstawka pomiędzy innymi propozycjami programowymi, czy nawet (i teraz mnie zlinczują :ph34r: ) dwoma blokami reklamowymi. Fajnie się to ogląda, nawet po raz  kolejny (jak Kargula i Pawlaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, A&G napisał:

Co jest złe, to jest i trzeba to krytykować (jakość na satelicie, przytłaczająca ilość kabaretów), ale co jest dobre, to jest i to trzeba pochwalić.

Ja póki co mam pozytyw w postaci Mody na sukces.

 

Pozytywem jest też (na razie) brak paradokumentów w rodzaju tych polsatowskich czy pulsowych. Ale przewiduję, że ich pojawienie się w ramówce będzie jednak tylko kwestią czasu.

 

Bonanza byłaby pozytywem, gdyby nie fakt używanego formatu, który skutkuje rozciąganiem obrazu w poziomie i skracaniem w pionie. O obcinaniu scen przed czołówkami odcinków i samych czołówek nie wspominając, bo to jest skandaliczna ingerencja w emitowany materiał. Odcinki w całości mają po 50 minut bez reklam, a te emitowane tutaj wychodzą na 45 minut bez reklam. I nie jest to kwestia różnicy klatek w emisjach i kodowaniu.

 

Krytykuję wspomniany format także na innych produkcjach, które oryginalnie są w 4/3. Jakoś inne kanały naziemne mogą i emitują je tak, jak być powinny i nie cudują. Można? Można, ale trzeba chcieć. A nadawca jak widać ma zachciankę wprowadzenia nowego zwyczaju, który spowoduje tylko odpływ widzów - zwłaszcza widzów starszych przyzwyczajonych do określonego formatu.

 

Krytykuję także ilość kabaretów na antenie. Jest ich stanowczo za dużo.

 

To samo zresztą dotyczy muzyki disco polo - 5 godzin w nocnej ramówce. To przesada. To prawie 1/4 dobowej ramówki kanału, a jest to dublowanie innego kanału nadawcy.

 

Krytykuję filmy w późnych godzinach - praktycznie około północy i zaledwie 2 tygodniowo. Do tego jeszcze nieprawidłowy format i brak lektora, a jedynie napisy (np. jeden z filmów Sherlocka Holmesa). Jeśli nadawca uważa, że seniorzy, którzy zwykle kładą się spać z kurami, o tej godzinie będą oglądać filmy i w dodatku wyłącznie z napisami to jest w grubym błędzie.

 

I to by było na tyle. Reszty ramówki nie krytykuję - uważam, że na wszystko jest miejsce. Ale bez przeginania.

 

 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, A&G napisał:

Też bym zostawił "Tata, a Marcin powiedział". Może w innej formule (nie po 3 odcinki w ciągu, a po jednym), ale bym zostawił

Możliwe, że zostanie tak jak w tym tygodniu "Tata, a Marcin powiedział" przeplatany z "Bonanzą" a wylecą tylko w czwartki i w piątki na rzecz "Świętej wojny". Bo jakby chcieli się całkowicie pozbyć to dali by od poniedziałku "Świetą Wojne" a nie od czwartku zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jantar napisał:

To samo zresztą dotyczy muzyki disco polo - 5 godzin w nocnej ramówce. To przesada. To prawie 1/4 dobowej ramówki kanału, a jest to dublowanie innego kanału nadawcy.

Tutaj poszli na łatwiznę. Szybciej zrobić kopię POWER TV, aniżeli dodać archiwalne programy. Niestety ANTENA nie jest jedyna w tej kwestii. Dla przykładu TV4 i TV6 w nocnych ramówkach mają kilkugodzinne, powtórkowe magazyny muzyczne polo dance z telezakupami. Nie jest to ściśle uregulowane przez KRRiT, dlatego każdy podmiot nadaje, co uważa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszałem, że niby w nocy mogą dać co chcą ;) Ja pamiętam jak ATM Rozrywka dawała jakiś kontrowersyjny serial późno w nocy chyba o geju co pracuje w barze coś w ten deseń. Ale szybko skończyli nadawanie tego.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Witam serdecznie, zalogowałem się na forum aby odpowiedzieć @PowerTVw kwestii posta, by nie porównywać kanałów, które były od lat i które są w naziemnej nowe. Chciałbym przypomnieć, że przytoczony w poście TVN pierwszego dnia swojego nadawania zaoferował widzom nowy program informacyjny, programy własne oraz dwa filmowe, zupełnie nowe premierowe hity kinowe, które w telewizji były totalną premierą. Proszę sobie przejrzeć ramówkę tej stacji na 03.10.1997. wiem, że to były inne czasy ale były to czasy biedniejsze od teraźniejszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale teraz każda z wiekszych stacji ma hity filmowe z najwyższych półek. Wiec raczej Antena HD na tym polu nic nie zdziała. Ale teraz  o wiele trudniej jest się wybić tym nowym kanałom kiedyś było łatwiej bo było mniej kanałów. Każda nowa stacja ma trudny start na naziemnej.

Wydaje mi się, że jakby Antena HD zaczeła rywalizować z innymi kanałami to by była walka z wiatrakami. Poprostu niech robią swoje i powoli się rozwijają według swoich możlwości.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jarko9292 napisał:

przytoczony w poście TVN pierwszego dnia swojego nadawania zaoferował widzom nowy program informacyjny, programy własne oraz dwa filmowe, zupełnie nowe premierowe hity kinowe, które w telewizji były totalną premierą.

Am do tego jeszcze PREMIEROWĄ telenowelę. Premierową w Polsce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym Poście Powera TV właśnie TVN był w porównaniach jako ten lepszy kanał. Wiec on nie uważa TVN za słabą marke tylko Stopklatke czy Fokus które porównywał z tymi lepszymi. Ja wiem o co mu chodziło najwyraźniej kolega nie do końca go zrozumiał. To tak jakby ktoś chciał porównać Legia Warszawa z FC Barcelona czy Bayern Monachium.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fan WWE Superstars nie bierzesz pod uwagę, że krytyka bierze się też stąd co nadawca pokazuje na pozostałych kanałach. Z tego co widziałem to kabarety lecą jednocześnie o tej samej godzinie na TVC, Antena i Filmaxie. 

Jeśli ten kanał ma zarabiać na siebie w ten sposób to inni nadawcy na MUXie również mogą to podłapać i obniżyć jakość swoich kanałów zasypując jakimiś śmieciowymi kabaretami po 6 godzin dziennie i innymi tanimi produkcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fan WWE Superstars napisał:

Ale w tym Poście Powera TV właśnie TVN był w porównaniach jako ten lepszy kanał. Wiec on nie uważa TVN za słabą marke tylko Stopklatke czy Fokus które porównywał z tymi lepszymi. Ja wiem o co mu chodziło najwyraźniej kolega nie do końca go zrozumiał. To tak jakby ktoś chciał porównać Legia Warszawa z FC Barcelona czy Bayern Monachium.

Mnie zawsze w szkole nauczyciele uczyli i rodzice w domu także, żebym równał się do lepszych a nigdy do gorszych :) Nie pomylilem się drogi kolego - porównałem start dwóch stacji w telewizji naziemnej. Oczywiście, TVN ruszał dawno temu, było mniej kanałów, rynek mniej nasycony, ale oni nie mając żadnego kanału wcześniej z TVN ruszyli z kopyta od początku. Oczywiście, trochę przeinwestowania w tym było. Ale po kilku latach TVN z mniejszym zasięgiem niż Polsat czy TVN był liderem w grupie komercyjnej a o programach z ich anteny mówiła cała Polska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem Właścicielowi o co innego chodziło ;) Już tu kiedyś była mowa o kanale który ruszył z kopyta i z kończył tak, że został kolejnym powtórkowym kanałem Polsatu. Ja nie życze takiego upadku z wysoka temu kanałowi.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ja też im życzę wszystkiego najlepszego. @PowerTVżyczę, żeby przybywało i widzów i contentu. Także daję im czas, niech się rozwijają, ale gdy widzę inne ich kanały to mam wrażenie, że ten także będzie taki jak pozostałe z ich stajni. A może lepiej pokasowac kilka kanałów satelitarnych i skupić się na naziemnym. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jarko9292 napisał:

Oczywiście, trochę przeinwestowania w tym było

Tyle, że musieli zmienić właściciela bo długi były tak wielkie, że nijak się nie dało tego dalej kontynuować.

 

4 minuty temu, Jarko9292 napisał:

nie mając żadnego kanału wcześniej z TVN ruszyli z kopyta od początku

Mieli. TV Wisła.

24 minuty temu, AtleticoM napisał:

Jeśli ten kanał ma zarabiać na siebie w ten sposób to inni nadawcy na MUXie również mogą to podłapać i obniżyć jakość swoich kanałów zasypując jakimiś śmieciowymi kabaretami po 6 godzin dziennie i innymi tanimi produkcjami.

Prawie każdy sposób na zarobek jest dobry. Kanały MWE Networks nie są żadnym pionierem w emisji kabaretów, inni już wcześniej emitowali/emitują prawie po te 6h.

 

5 godzin temu, Jantar napisał:

Krytykuję wspomniany format także na innych produkcjach, które oryginalnie są w 4/3. Jakoś inne kanały naziemne mogą i emitują je tak, jak być powinny i nie cudują. Można? Można, ale trzeba chcieć. A nadawca jak widać ma zachciankę wprowadzenia nowego zwyczaju, który spowoduje tylko odpływ widzów - zwłaszcza widzów starszych przyzwyczajonych do określonego formatu.

Ja tam zrezygnowałem ostatnio (na rzecz jakiegoś filmu na innym kanale) z oglądania kabaretu na Antenie tylko dlatego, że był emitowany w 4/3 z pasami po bokach. Za to kilka godzin wcześniej z przyjemnością obejrzałem odcinek serialu Tata a Marcin... Widza guzik obchodzi jak coś było kręcone. Wygodniejsze dla oczu na panoramicznych odbiornikach oglądać na kompromisowych formatach.

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...