Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiem ze antena nie za bardzo sie nadaje do odbioru hd ale przez zarzad budynku nie mam wyjscia....zgodzili sie i tak po postraszeniu paragrafami z traktatu UE...

 

odbierA mi nc+ ale gdy pada wtedy tylko sd

 

a gdy piekna pogoda maksymalnie moge wyciagnac

sila 80%

jakosc 30 maks

 

gdy pada

sila 80

jakosc 5%

 

antena ustawiona miernikiem przez firme specjalistyczna sprawdzane ber itd...z anteny nic nie wyciagne wiecej....ale mam pytzanie\

mam dekoder z dyskiem 250GB ADB 5800SX

jezeli zmienil bym go na inny to nie bylo by szansy ze wyciagne wiecej jakosci????? slyszalem ze moze byc roznica..

slyszalem ze ten dekoder za 1zl bez opcji nagrywania tzw mydelniczka daje najlepsza jakosc obrazu\

czy to prawda??

 

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z mojego doświadczenia wynika, że mydelniczka 2851S ma bardzo dobrą i czułą gowicę ale czy w Twoim przypadku coś to da ? Szczerze wątpie, przy Twojej antenie raczej małe szanse :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery ADB 5800SX to przeważnie używane - odnowione dekodery tak około 4 letnie. Jak się w serwisie chciało to wymienili kondensatory bo często padają. Objawia się to właśnie obniżoną czułością głowicy i zanikaniem obrazu na kanałach. Może także wymienili dysk, obudowę na nowe. Taki sprzęt dostaje klient w użyczenie do umowy abonamentowej.

 

Te tak zwane mydelniczki to dekodery ADB 2849, 2850, 2851 moją lepszą głowicę i są nowsze. Obraz w sumie trochę lepszy.

 

Moja propozycja pożycz od znajomych tuner HD - podłącz do swojej anteny i sprawdź jak będzie działał - odbierał kanały w złą pogodę - deszcz. Wtedy się przekonasz.

W opisach w internecie znalazłem informację że porównywalna z klasyczną anteną o średnicy 75 cm. Ja to traktuję bardziej z przymrużeniem oka i sądzę że parametry ma jak zwykła 60 cm czasza.

Ważne także jest w jakim rejonie Europy - Polski mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nc+ mix na karte, takze moge :smile:

 

czy moze lepiej jak bede w szczecinie podejsc do serwisu nc+ i podlaczyc pod antene sat moj dekoder a pozniej porownac z innymi np z tym 500gb nowym co daja do umowy na stale.... a jak nie bedzie roznicy to powymieniam te kondensatory na nowe od glowicy i tyle.

 

jest tu jakis elektryk na forum - ?? co tam trzeba powymieniac aby obraz jakosc byla lepsza????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nc+ mix na karte, takze moge :smile:

 

czy moze lepiej jak bede w szczecinie podejsc do serwisu nc+ i podlaczyc pod antene sat moj dekoder a pozniej porownac z innymi np z tym 500gb nowym co daja do umowy na stale.... a jak nie bedzie roznicy to powymieniam te kondensatory na nowe od glowicy i tyle.

 

jest tu jakis elektryk na forum - ?? co tam trzeba powymieniac aby obraz jakosc byla lepsza????

Poczytaj ten wątek a znajdziesz odpowiedzi viewtopic.php?f=103&t=17721&start=555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz dekoder i popatrz na kondensatory, jak są wypukłe to znaczy że trzeba je wymienić. Właśnie straciłeś gwarancję :) Po wymianie kondensatorów jakość powinna podskoczyć do ok 60%. Poza tym ten selfsat nie lubi za bardzo wilgoci, możesz zrobić nad nim jakiś daszek żeby po nim nie lało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się użytkownikom

Jestem na forum kilka lat i chyba po raz pierwszy mam pytanie

Czy da się podłączyć owego nieszczęsnego PACE PRV HD 500 Gb przez USB do sieci WIFi kartą?

Nie mam neta "po kablu" tylko radiówkę 10/2 Mb stąd moje pytanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z TVP Sport.

Ponieważ od kiedy zmieniło się na HD to w dzień nie mogę odbierać tego kanału, pojawia się info o słabym sygnale, albo to drugie dłuższe info.

Dzieje się to w sumie tylko z TVP Sport HD, ostatnio też Eurosport HD czasami ma podobne problemy, ale w większości działa. Natomiast TVP w ogóle, dopiero zazwyczaj wieczorem wszystko jest w porządku.

O co chodzi? jakoś mi się nie chce ruszać anteny, bo reszta kanałów śmiga elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, przechodząc z cp do nc+ zostawiłem talerz i konwenter po cp. (talerz średnica 70). Okazuje się, że siła jest praktycznie cały czas 90-100, a jakość max 40 jednak skacze od 30-40 przy słonecznej pogodzie. Nie wiem czy to, że jest przy filmach akcji czy meczach efekt rozmycia i smużenia zależy tylko od anteny i konwnetera, czy mojego tv, czy po cześci od jakości kontentu premium nc+. Prosze o pomoc w tej sprawie co by tu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość, może być mało precyzyjnie ustawiona czasza. Efekt rozmycia itd . nic nie ma wspólnego z anteną i głównie występuje na kanałach SD i czasami na HD gdy puszczają coś w SD. Może to być też kiepski tv lub podłączony z deka przez euro zamiast HDMI ;) . Są takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne. To, że gołym okiem widać różnicę między obrazem na tv 720p a full HD wcale nic nie znaczy, skoro ircios i koledzy napiszą se na forach internetowych, że w Polsce nie ma prawdziwego HD. Prawdą jest, że bitrate pozostawia wiele do życzenia, ale nie gadajcie proszę bzdur, że nie widać różnicy na telewizorze full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...