Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problem z szatkowaniem na TVN gdy do dekodera dodatkowego 2851S u córki w pokoju podłączyłem dysk USB 3.0, widocznie prąd pobierany z usb był tak duży, że sygnał ze słabszego transpondera spadał i występowało czasami szatkowanie. Kolejny dysk USB 2.0 innej firmy nie zakłoca już dekodera. Masz coś podłączonego do usb dekoderów?

Kiedyś na forum N, ktoś pisał, że miał problem z zakłóceniami sygnału i okazało się, że przyczyną był stacjonarny telefon bezprzewodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z szatkowaniem na TVN gdy do dekodera dodatkowego 2851S u córki w pokoju podłączyłem dysk USB 3.0, widocznie prąd pobierany z usb był tak duży, że sygnał ze słabszego transpondera spadał i występowało czasami szatkowanie. Kolejny dysk USB 2.0 innej firmy nie zakłoca już dekodera. Masz coś podłączonego do usb dekoderów?

Kiedyś na forum N, ktoś pisał, że miał problem z zakłóceniami sygnału i okazało się, że przyczyną był stacjonarny telefon bezprzewodowy.

Nie mam żadnych dysków podpiętych do dekoderów, jedynie do telewizora. Ponadto jakość na dekoderach podczas zakłóceń spada nie znacznie (na turbo cały czas zielone paski), jedynie szaleje parametr BER. Telefonu stacjonarnego również nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usluga netvod jest odpłatna w wysokości 1.99 zł, i wymaga uprzedniej aktywacji,oraz poprawnego skonfigurowania połączenia sieciowego dekodera( ustawiamy to w menu dekodera, dostęp do internetu jest wyłączony,zmieniamy na konf.automatyczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na paczce z tvn'ami HD (bodajże transponder 11508 ) mam strasznie kijowy odbiór w wietrzne i deszczowe dni. Na innych kanałach jak np. canal + siła sygnału 86 %, jakość 82 %, na innych HD również siła w okolicach 85-86 % a jakość 74-77 % bez względu na warunki atmosferyczne, a na tych tvn'ach siła jest ponad 80 % natomiast jakość skacze od 20 do 50 % i czasami rwie obraz. Niestety żeby skorygować cokolwiek muszę użyć drabiny a w taką pogodę to "czysta przyjemność" i dlatego "męczę" na forum. Czy szukać przyczyny w "skręcie" konwertera czy cała antena do korekcji ? Używam tunera Ferdkowego - Ariva 102e, antena 80 cm a konwerter quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zestawy w życiu ustawiałem bez miernika i było oki.

U mnie przy obecnym zestawie problemem jest jeszcze to iż maszt antenowy nie jest przykręcony do ściany ale do krokwi pod dachem a ta niestety nie jest tak stabilna jak mur.

Jakby nie ten wiatr dziś to coś bym pokręcił konwerterem, ale piź...... że psa z domu nie wygoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem z 3D.

 

TV: SAMSUNG UE40D6500

DEKODER: ADB ITI-5720SX - "Tubro"

 

Gdy na Canal+ nadawany jest program 3D Slide-by-slide, w TV nie można włączyć 3D - działa tylko opcja konwersji 2D na 3D a opcja SBS jest zaciemniona i nie da się włączyć.

Wcześniej działało to bez problemu a miedzy czasie nie zmieniałem żadnych połączeń między TV a dekoderem, działa też 3D z innych źródeł (dysk sieciowy).

Przełączenie w opcjach dekodera na obraz 3D też nic nie daje... dalej są dwa obrazy obok siebie i podwójne menu na ekranie...

 

Ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...