Skocz do zawartości
  • 0

Spadek napięcia a znikający sygnał.


adikowski
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Mam problem i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Otóż podczas pracy urządzeń, które dosyć mocno obciążają linie w domu zanikami mi syganł satelitarny podczas pracy tych urządzeń. I tak np. przy włączeniu pralki oraz podczas jej pracy ginie sygnał praktycznie wszystkich programów (TVP info odbiera dobrze), przy włączonej suszarce trochę się pikselizuję ale daje radę i wraca do normy. Natomiast na drugim dekoderze, który znajduje się na lini kuchni sytuacja występuję przy włączaniu czajnika elektrycznego jak również kuchenki mikrofalowej. Jakość i siła sygnału dopowiednio 82% i 75%. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na początek- trzeba sprawdzić miernikiem, co się dzieje z napięciem 230V w gniazdkach dekoderów po włączeniu tych urządzeń.

Druga sprawa- poprowadziłbym na próbę drugi kabel koncentryczny do konwertera, chociażby przez otwarte okno.

Trzecia sprawa- miejsce zamontowania czaszy. Nie ma w pobliżu jakiś elementów instalacji elektr. ?

I na to nakłada się to, że może czasza nie jest ustawiona optymalnie, ale "na styk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem tak jak napisał 31uisybz czyli sprawdziłem miernikiem napięcie i generalnie nie było różnicy między napięciem przy wyłączonej jak i włączonej mikrofalówce bo na tym urządzeniu testowałem. Napięcie było bez zmian ale syganł satelitarny i tak zginął. Widać, że on walczy i próbuje wskoczyć ale jakoś mu nie wychodzi. W pobliżu talerza nie ma żadnych instalacji elektrycznych. A co do instalacji to mieszkam w bloku 4 piętro (więc talerz ma idealne pole widzenia) i raczej ciężko jest z wymianą kabli. Sprawa zaczęła się komplikować po zainstalowaniu mulitroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...