Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rotalplus napisał:

A inne kanaly nie tvnowskie działają? A parametry ktore podajesz to na jakim kanale mierzone?

Teraz nic nie ma, w ogóle?  Dzisiaj wszystko zniknęło.  Żaden kanał nie jest wyświetlany i nie może pobrać Listy, bo nie ma odpowiedniej Jakości sygnału?  Każe mi najpierw dobrze ustawić antenę, a potem będzie cała reszta? Najlepiej wypadały kanały Polsatu i TVP i miały Jakość ok 28-30%, pozostałe 20-25%.  Najgorzej Tvn 14-16% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ircios napisał:

Podłącz dekoder u znajomego. Jeśli będzie działał to ustaw swoją antenę prawidłowo.

...tak chyba trzeba będzie zrobić, bo nie mam innego wyjścia?  Może to przez te burze?  Jeśli tak, to  nieźle dałem się podejść "Matce Naturze" i zacząłem kręcić przy antenie, a przecież miałem tak wszystko dobrze ustawione?  Coś mi się wydaje, że chyba będę musiał oddać dekoder do sklepu?  Może konwerter padł? Ale, czy w tedy, pokazywałby tylko jeden z parametrów, tj."Siła", a :Jakości" już nie? Nigdy mi nie padł, to  nie wiem jak się zachowuje i na co zwracać uwagę?  Właśnie....co polecacie na "dwa kable"  -przy okazji- jaki konwerter wybrać?  Tu, na działce mam właśnie konwerter Twin, trochę ma już lat, ale działał ostatnio ponieważ jak tam przyjeżdżałem, to zabierałem ze sobą swój dekoder, stąd konwerter Twin. 

...do poprzedniego postu...

dzisiaj pobawiłem się troszkę anteną i chyba to konwerter, bo jak przekręciłem talerz na maxa, to w ogóle wskaźnik Siła nie zniknął, tylko był na tym samym poziomie. Próbowałem kręcić anteną, konwerterem i nic. Cały czas ta sama wartość :siła, bez jakości. Czasza:90cm.

Nawet podłączyłem drugi dekoder(na dwa kable) i też pokazuje tylko siłę a jakości w ogóle nie ma i to na obu kablach? Siła na tym drugim dekoderze była na jednym kablu 80%,a na drugim 82%, a jakości 0% :-(

Jak myślicie czy to konwerter czy kable? Może jeszcze coś innego?Jaki konwerter polecacie...na dwa kable, twin ;-) Dzięki.

17 godzin temu, KB77 napisał:

...tak chyba trzeba będzie zrobić, bo nie mam innego wyjścia?  Może to przez te burze?  Jeśli tak, to  nieźle dałem się podejść "Matce Naturze" i zacząłem kręcić przy antenie, a przecież miałem tak wszystko dobrze ustawione?  Coś mi się wydaje, że chyba będę musiał oddać dekoder do sklepu?  Może konwerter padł? Ale, czy w tedy, pokazywałby tylko jeden z parametrów, tj."Siła", a :Jakości" już nie? Nigdy mi nie padł, to  nie wiem jak się zachowuje i na co zwracać uwagę?  Właśnie....co polecacie na "dwa kable"  -przy okazji- jaki konwerter wybrać?  Tu, na działce mam właśnie konwerter Twin, trochę ma już lat, ale działał ostatnio ponieważ jak tam przyjeżdżałem, to zabierałem ze sobą swój dekoder, stąd konwerter Twin. 

...do poprzedniego postu...

dzisiaj pobawiłem się troszkę anteną i chyba to konwerter, bo jak przekręciłem talerz na maxa, to w ogóle wskaźnik Siła nie zniknął, tylko był na tym samym poziomie. Próbowałem kręcić anteną, konwerterem i nic. Cały czas ta sama wartość :siła, bez jakości. Czasza:90cm.

Nawet podłączyłem drugi dekoder(na dwa kable) i też pokazuje tylko siłę a jakości w ogóle nie ma i to na obu kablach? Siła na tym drugim dekoderze była na jednym kablu 80%,a na drugim 82%, a jakości 0% :-(

Jak myślicie czy to konwerter czy kable? Może jeszcze coś innego?Jaki konwerter polecacie...na dwa kable, twin ;-) Dzięki.

 

 

 

....cały czas sytuacja bez zmian...może przy okazji tej awarii, to już wszystko wymienić...przewody, konwerter i czaszę, bo ta już śruby ma zardzewiałe i inne elementy przy mocowaniu też rdzewieją mocno....z tyłu też coś ją bierze  :?  Jaki zestaw dobry mi proponujecie? Czasza musi być 90.cm.  Dzięki

Edytowane przez KB77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w związku z tym że karta cameleon nie działa po 16 latach musiałem wziąć moduł i przedłużyć umowę. Jak się okazało moduł nie działa w żadnym z moich dekoderów, ani ferguson ariva, ani cryptobox. 

 

Dzwoniłem już na infolinię, ich dekoder absolutnie nie wchodzi w grę. Czy mam jakieś rozwiązanie poza rozwiązaniem umowy? Czytałem o dekoderach za 1,5k czy naprawdę nie można mieć tego taniej? A jak nie tak to czy jest jakaś opcja by ogarnąć eurosport chociaż za jakąś normalna cenę a nie kupowanie sprzętu za 1,5k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kacperek14 napisał:

Witajcie, w związku z tym że karta cameleon nie działa po 16 latach musiałem wziąć moduł i przedłużyć umowę. Jak się okazało moduł nie działa w żadnym z moich dekoderów, ani ferguson ariva, ani cryptobox. 

 

Dzwoniłem już na infolinię, ich dekoder absolutnie nie wchodzi w grę. Czy mam jakieś rozwiązanie poza rozwiązaniem umowy? Czytałem o dekoderach za 1,5k czy naprawdę nie można mieć tego taniej? A jak nie tak to czy jest jakaś opcja by ogarnąć eurosport chociaż za jakąś normalna cenę a nie kupowanie sprzętu za 1,5k?

Jaki to cryptobox?? Te w miarę nowsze  obsługują najnowszy moduł nc+ Tylko trzeba wgrać nowsze oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobrać, rozpakować, skopiować ten plik z rozszerzeniem bin na pendriva. Wkładasz w usb tunera, szukasz w ustawieniach aktualizacja z usb, zatwierdzasz i rozpoczyna się aktualizacja, liczysz po cichu żeby przypadkiem prądu w tym momencie nie wyłączyli i tyle. Ponownie się tuner uruchomi, warto wtedy zrobić ustawienia fabryczne.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dekoder nie czyta egzotycznych formatów plików jakie masz w telefonie. Nośnik pamięci powinien być sformatowany najlepiej w fat32, ewentualnie w NTFS. Czy naprawdę nie znasz nikogo z komputerem...:-D W większości telefonów z Androidem jak masz kabelek to możesz podłączyć pod telefon i sobie skopiować.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety takiego kabla :( dobra nie będę już nikomu zawracać głowy z tym komputerem. Chore nc+, mogło zostawić kameleony a tak już 3 miesiąc place za nic. Wypowiedzenie i rezygnacja już przygotowane, jutro zaniose. Tobie dziękuję za pomoc, szkoda że przez jakieś dziwne systemy i układy nie mogę zrealizować Twojej rady. Pozdrowienia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacperek14 Nie masz karty pamięci do tego telefonu? Wystarczy, że plik z softem skopiujesz na kartę, którą wsadzisz do przejściówki USB (warta ~10 ZŁ) i całość podepniesz do portu USB i następnie zainicjujesz aktualizację oprogramowania i gotowe! (ja tak robię). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukx95 napisał:

@kacperek14

Masz inną alternatywę niż nc+? Według mnie warto się tym zająć i uruchomić ten moduł na Twoim dekoderze.

Mam fransat z BeIN Sport. Może macie rację, ale brzydze się już tym nc+, tyle problemów z nimi, od miesiąca składam różnego rodzaju reklamację, uwzględniają mi je, potem dzwonią z ofertami żeby w końcu nic nie działało, mam tego dosyć po prostu. Jakby nie mogło być normalnie, miałem wyjściowo umowę do grudnia a oni tak sobie wyłączają mi w kwietniu. Żart. 

 

Teraz mam jeszcze szukać przejściówek, softow itp i znów okaze sie ze nie za działa. Minie koniec czerwca i ja będę musiał jeszcze abonament za lipiec zapłacić bo wypowiedzenie się opozni. 

Edytowane przez kacperek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym Ty masz problem? Dali Ci moduł i to jest już Twoja sprawa czy będzie Ci działać. Nie dali Ci swojego dekodera, abyś miał pretensje do nich, że nie działa. To Ty musisz dysponować odpowiednim sprzętem, aby ten moduł obsłużył. Idź do kafejki internetowej, biblioteki publicznej, sklepu RTV, tam gdzie mają komputery. Nawet do APS.  Jak jest ktoś normalny, oczywiście jak zapytasz normalnie, to bez problemu Ci wrzuci to na pena. Ja jak potrzebuje wydrukować dokumenty to idę sobie do salonu Plusa, bo mam najbliżej i po prośbie drukują. Nic nie płacę nawet. A Ty masz  wielki problem. 

Kup najlepiej tv z tunerem sat. Nie będziesz się męczył z dekoderami.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam już tego Dosc, problem goni problem. Pewnie masz rację ale już nie mam do tego siły. Wypowiedzenie i rezygnacja już w punkcie złożone. Kolejny miesiąc 22,5 zl za lipiec place za nic. 

W te cuda z usb nie ma co już się bawic, potem się okaże że mam zły kolor dekodera, a potem ze stoi krzywo na półce itp itd jakoś 10 lat od kiedy miałem swoje dekodery nie było problemow. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje możesz mieć sam do siebie, więc nie rozumiem tych żali i płaczu na forum. Akurat nc+ w ogóle nie jest tutaj winne tylko Ty. Robić problem z wgrania pliku na pendrive co potrwa chwilkę i mieć problem ze znalezieniem kogoś z kompem, a potem się żalić na nc+. :D

Edytowane przez Kiler
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku napisz po prostu, że nie chcesz już korzystać z nc+, a nie wymyślaj jakiś "usprawiedliwień" dla siebie. To o czym piszesz jest śmiechu warte, jaki to problem przegrać soft na pena, tak jak wspominali wcześniej koledzy zawsze można to gdzieś zrobić w obecnych czasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje mam do nc+ że dalej z karty nie mogę korzystać tylko jakieś udziwnienia. Mam 3 telefony z androidem, 2 iphony, 2 ipady a tu jeszcze wymysly że mam mieć komputer. Nie korzystam z komputera i nawet pendrive'a nie mam, tylko dysk do dekodera. Hejtujecie mnie a ja po prostu mam już tego dosc, wszystko pod górkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...