Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

wczoraj zakupiłem dzieciakom do pokoju dekoder nc+  BOX ITI-2850 z telewizją na kartę. Od samego początku są problemy w działaniu pilota (lub samego dekodera). Otóż przełączanie kanałów nie działa lub działa z opóźnieniem. Podobnie regulacja głośności. Inne klawisze pilota też nie działają lub działają z opóźnieniem. Jeszcze wczoraj i dzisiaj rano pomagało naciśnięcie górnego środkowego białego klawisza (tego, co natychmiast zamyka wszystkie okna). Po jego naciśnięciu dioda mignęła i pilot normalnie działał. Po pewnym czasie sytuacja się powtarzała. 

 

Co najdziwniejsze - zawsze mogłem i nadal mogę wyłączyć i włączyć dekoder, reaguje zawsze. Czytałem w internecie, że problemy z pilotem są znane, ale wyciągnięcie baterii z pilota i ich wymiana oraz odłączanie dekodera z prądu nie skutkują.

 

Co mogę zrobić? Dekoder kupiony w sieci Neo-Net.   Wczoraj wieczorem dekoder pobrał aktualizację softu, przed aktualizacją i po niej było tak samo, dzisiaj wieczorem padło całkiem, obecnie mogę tylko wyłączyć i włączyć dekoder, inne opcje pilota działają incydentalnie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że telewizor przechwytuje sygnał z pilota? Spróbuj zakleić IR w telewizorze, jeśli wiesz gdzie masz i zobacz czy problem nadal występuje.

Widziałem coś takiego w kombinacji plazmy Philipsa z Mediaboxem w UPC, trzeba było celować w dekoder metr maks od niego, bo inaczej sygnał "zabierał" TV  (niezależnie od tego jaki tryb był w pilocie, bo te UPC można ustawić też na sterowanie TV).

Edytowane przez bgmnt
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odłączyłem wszystkie urządzenia w pokoju, bez zmian. 

 

Edit: Chyba wszystko jasne - wina pilota. Padło całkiem, w kamerze smartfona nie widać świecenia.migania diody pilota. Niestety usłyszałem, że muszę na swój koszt odesłać wszystko do serwisu z Wrocławia. ? Inna opcja to prosić o to samo sprzedawcę (NEONET). Nikt samego pilota mi nie wymieni...

 

Edit2: Wszystko już spakowane, w poniedziałek przesyłkę odbierze kurier. Koszt wysyłki 17,90zł, rzekomo mam dostać doładowanie 20 zł i wydłużenie pakietu na czas pobytu dekodera w serwisie (czy droga tam i z powrotem też się tu liczy?). Zastanawiałem się nad zakupem pilota na portalu aukcyjnym we własnym zakresie, ale jeśli okaże się, że i dekoder szwankuje, to będę w plecy kolejny czas i kolejne pieniądze. Miałem pecha. Ryzykownie jest kupować dzisiaj sprzęt we własnym zakresie u zewnętrznych sprzedawców... Poczekam sobie ze 2 tygodnie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to i tak miała być usługa dodatkowa, nie jestem pozbawiony TV satelitarnej. Też byłem bliski zakupu pilota, ale nie mam 100% pewności, czy dekoder jest OK. Jeśli były momenty, że pilot działał, to dekoder reagował, ale ze sporym opóźnieniem. Nie jestem w stanie teraz stwierdzić, czy to byłą wina pilota, czy problem leżał też w dekoderze. Trudno - było, minęło. Nie jest jednak fajne to, że nc+ ma w nosie takie sprawy gdy ktoś kupuje ich przecież dekoder z ich usługą, ale na własność, za gotówkę i poza ich APS-em.

 

Dodane: Korzystając z wolnego sobotniego czasu i deszczowej pogody (mniej obowiązków) postanowiłem rozebrać ten ich pilot i naprawić to samodzielnie. To nie jest skomplikowane urządzenie, więc było duże prawdopodobieństwo, że - o ile uszkodzenie nie jest jakieś skrajne, jak np. złamana płyta - uda mi się. I udało mi się. Pilot już działa, dla pewności dokupię na portalu aukcyjnym drugi. Dekoder jest ok. Kuriera już anulowałem, w poniedziałek anuluję zgłoszenie w SKYMAX Polska (serwisant).

 

Teraz przestroga dla wszystkich, którzy chcieliby korzystać z nc+ na kartę - okazuje się, że nie da się w APS-ach nc+, ani w punktach sprzedających te zestawy - dokupić pilota do tych dekoderów. Zgroza. Jeśli ktoś ma gwarancję, to może liczyć na wymianę po odesłaniu wszystkiego do Wrocławia. Jeśli ktoś gwarancji nie ma - pozostaje szukać na własną rękę gdzieś na aukcjach internetowych, albo... zakup nowego dekodera. :crazy: Przecież to zgroza. Ja mam trójkę dzieci, piloty psują się często. W Cyfrowym Polsacie mogłem kupić bez problemu. Drogo, ale od ręki, był wybór. A tu d:censored:

Nie wiem jak teraz z gwarancją dekodera, tj. czy ten jest nieodłącznie połączony z pilotem. Raczej chyba nie, ale w sumie nie dbam o to. Dekoder kosztował mnie 100 zł, umowy nie mam, więc jak mnie zdenerwują, to oddam ten ich sprzęt do utylizacji i tyle. Może ktoś wie jak to wygląda?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten nowy sprzęt to straszne [...]...

Wymienili mi, bo na starym dekoderze nie działały programy od 80 w górę. Nowy dekoder jest gorszy od starego. Pilot się zacina, po wymianie pilota zacina się mniej, ale nadal problem występuje. Czasami zupełnie nie da się go używać!

Edytowane przez Barti
Na forum nie wyrażamy się w sposób wulgarny, również w postaci skrótów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prośba o pomoc :) Synek wyjął wczoraj mając nożyczki w ręku kartę z dekodera nc+ z ofertą na kartę. Nie będę pisał co było dalej :) Zapytam więc najpierw tu, zanim się zdenerwuję. Dekoder mam na własność. Czytam w sieci, że nie istnieje coś takiego jak d_uplikat karty, gwarancja też tego nie obejmie. Co mogę zrobić? Mam nadpłatę na koncie. Dzięki.

 

Karta w dekoderze jest jeszcze z logo telewizji "n".

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczyna mi brakować przestrzeni na dysku WiFi Box Premium. Chciałbym wobec tego zorientować się, czy do portu USB dekodera mogę podłączyć dowolny inny dysk HDD USB (ograniczenia pojemnościowe?) oraz czy dane z obecnego dysku WiFi Premium Box'a mogę zgrać na nowy, większy dysk nie tracąc możliwości ich odtworzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...