Skocz do zawartości

Zmiana telefonu z Huawei P20 Pro na iPhone


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Brady napisał:

Zależy mi przede wszystkim na dobrym aparacie i baterii. Zastanawiam się jeszcze nad Huawei P30 Pro, także wszelkie uwagi mile widziane 😃

 

iPhone SE 2020 nie ma ani dobrej baterii, ani wybitnego aparatu 😉. Dlatego m.in. jest taki tani. Co nie oznacza, że jest złym smartfonem - np. dla mnie pasuje jak ulał. Aparatem zrobisz fajne fotki, ale nie ma tam trybu nocnego, szerokokątnego. System będzie wspierany jeszcze pewnie ze 3-4 lata (dla mnie kluczowe), bo był najnowszy na tamten rok (nie to co Androidy, które co 2 lata musisz wymieniać). Polecam każdemu, kto ceni sobie wygodę, płynność aplikacji i długie wsparcie, a nie zwraca tak bardzo uwagi na wygląd, czy inne bajery.

Edytowane przez mejveno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno, chyba coś ci umknęło. Samsung jakiś czas temu zapowiedział dosyć długie wsparcie dla swoich smartfonów, najdłuższe ze wszystkich w świecie Androida. Seria Galaxy S20 zadebiutowała z Androidem 10 na pokładzie (2020 rok), a będzie wspierana i otrzyma aż Androida 13.

2 godziny temu, Brady napisał:

Zależy mi przede wszystkim na dobrym aparacie i baterii. Zastanawiam się jeszcze nad Huawei P30 Pro, także wszelkie uwagi mile widziane 😃

Nie wiem czy jest sens, aby pchać w Huaweia, skoro niebawem Huaweie, włącznie z 5-letnim P9 i P10 otrzymają aktualizację do Harmony OS, które będzie pozbawione usług Google'a. Seria P30 także jest ujęta w aktualizacjach do Harmony OS. Dodam, że do dzisiaj w sklepie AppGallery Huaweia nie ma apek większości polskich banków, przez co nie zapłacisz zbliżeniowo telefonem pomimo posiadania NFC. Nie ma nawet aplikacji Free Now. Wiem, wiem, sklep AppGallery z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę, ale mimo wszystko proces ten jest powolny, a udział Huaweia w świecie smartfonów leci w dół.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno, dla mnie iPhone'y są przereklamowane. Aparaty mają gorsze od Huaweia czy Samsunga, jedynie video kręcą lepsze, aniżeli androidowa konkurencja. Nie wspominając już o tym, że iPhone'y są wykastrowane od dawna z rozbudowy pamięci kart. Nie wspomnę już o tym, że ekrany nadal z odświeżaniem 60 Hz. Dopiero iPhone 13 Pro i 13 Pro Max mają dostać ekrany Amoled z adaptacyjnym odświeżaniem ekranu do 120 Hz. Ekrany dostarczy iPhone'owi Samsung. iPhone 13 Mini i iPhone 13 mają dostać ekrany LG z odświeżaniem 60 Hz.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od 2 miesięcy Huawei P30 Pro, aparat miazga. Telefon 2 letni, a nadal nikt nie jest go w stanie przeskoczyć pod względem foto. Uaktualnienia do Harmony OS nie trzeba będzie instalować, użytkownik sam zadecyduje czy chce Harmony czy Androida

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Dlatego wszystko zależy od potrzeb. Nigdy nie miałem problemu z brakiem miejsca we wbudowanej pamięci, serio. Nigdy nie przeszkadzał mi ekran 60 hz - jakie to ma znaczenie przy normalnym użytkowaniu? Cenię sobie stabilność i płynność systemu, bezapelacyjnie również sam interfejs i rozwiązania systemowe.

 

Myślisz, że dlaczego Apple wypuścił w 2020 r. na rynek smartfon z ramkami, jednym aparatem i małym ekranem? 

 

Najnowszy procesor, niezawodny system operacyjny, przyzwoity aparat - uwierz, że są osoby, którym to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mejveno napisał:

@Bloo411 Dlatego wszystko zależy od potrzeb. Nigdy nie miałem problemu z brakiem miejsca we wbudowanej pamięci, serio. Nigdy nie przeszkadzał mi ekran 60 hz - jakie to ma znaczenie przy normalnym użytkowaniu? Cenię sobie stabilność i płynność systemu, bezapelacyjnie również sam interfejs i rozwiązania systemowe.

 

Myślisz, że dlaczego Apple wypuścił w 2020 r. na rynek smartfon z ramkami, jednym aparatem i małym ekranem? 

 

 

iPhone 12 Mini jest sprzedażową klapą. Ludzie prosili o małego smartfona, jednak nie przełożyło się to na jego sprzedaż.

 

Ja posiadam Samsunga i nie narzekam na One UI. Jedna z lepszych nakładek na Androida. Nic nie zamula, działa płynnie.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno, mój błąd. Teraz się zorientowałem się, że chodzi o iPhone SE 2020, a nie 12 Mini. Co nie zmienia faktu, że SE 2020 ma archaiczny wygląd. Moim zdaniem jak wymieniać smartfona, to już na takiego z modułem 5G. Jakby nie patrzyć, to statyczny Polak wymienia smartfona co 2-3 lata.

24 minuty temu, mejveno napisał:

Nigdy nie przeszkadzał mi ekran 60 hz - jakie to ma znaczenie przy normalnym użytkowaniu?

Tak mówią osoby, które nigdy nie miały do czynienia z ekranami o wyższym odświeżaniu, aniżeli 60 Hz.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, Bloo411 napisał:

Tak mówią osoby, które nigdy nie miały do czynienia z ekranami o wyższym odświeżaniu, aniżeli 60 Hz.

 

Potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie?

 

15 godzin temu, mejveno napisał:

Nigdy nie przeszkadzał mi ekran 60 hz - jakie to ma znaczenie przy normalnym użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Brady napisał:

Zależy mi przede wszystkim na dobrym aparacie i baterii. Zastanawiam się jeszcze nad Huawei P30 Pro, także wszelkie uwagi mile widziane 😃

No to jeśli zależy ci na aparacie i baterii to IP SE 2020 odpada na starcie, aparat może jeszcze ujdzie ale bateria to tragedia. 
Co do reszty, musisz podać więcej danych bo sama bateria i aparat to za mało. 
Jaka wielkość telefonu cię interesuje? Konkretna marka czy wszystko jedno? Android czy iOS? Jest teraz wielki wybór w smartfonach ale w Huaweia bym się na twoim miejscu teraz nie pchał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...