Skocz do zawartości

Apple TV+


Gość umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o jakościowe seriale to obecnie mój ulubiony serwis VOD.

 

Do nadrobienia koniecznie "Defending Jacob", "For All Mankind", "Ted Lasso" i tegoroczna perełka czyli "Severance". Oczywiście bardzo dobrych rzeczy jest więcej, ale od tego na początek bym zaczął.

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 22:02, Arkon napisał:

@spotify Zdaje się, że Ty byłeś zachwycony tym serwisem. Co oprócz w/w produkcji możesz polecić? "Pachinko" też chyba chwalony serial?

Zachwycony? To słowo na wyrost ;) Ale na pewno zadowolony z tego co nagrywają 

Seriali mają niewiele ale praktycznie żadne z nich to nie guano.

  

W dniu 8.06.2022 o 12:26, Conan napisał:

Jeśli chodzi o jakościowe seriale to obecnie mój ulubiony serwis VOD.

Do nadrobienia koniecznie "Defending Jacob", "For All Mankind", "Ted Lasso" i tegoroczna perełka czyli "Severance". Oczywiście bardzo dobrych rzeczy jest więcej, ale od tego na początek bym zaczął.

I od tego bym zaczął :) Ale na pewno znajdziesz jeszcze inne ciekawe produkcje.

 

 

Black Bird to thriller psychologiczny wyprodukowany przez platformę Apple TV+. Jest to serial limitowany liczący 6 odcinków. Producentem jest znany pisarz Dennis Lehane, który napisał scenariusz i opracował cały projekt serialu.

W obsadzie są Taron Egerton, Paul Walter Hauser, Greg Kinnear, Sepideh Moafi oraz nieżyjący Ray Liotta, dla którego jest to ostatnia telewizyjna rola w karierze. Serial oparty na faktach

Premiera 8 lipca

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ta jakość obrazu powoduje, że seriale są wyżej oceniane i zyskują dodatkowe gwiazdki. Jeśli więcej widać w obrazku, można zauważyć więcej szczegółów w scenografii, w charakteryzacji i w kostiumach. Ciekawe jakie byłyby oceny, gdyby "Ted Lasso" wylądowałby np. w Viaplay w HD i w stereo 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ta jakość obrazu powoduje, że seriale są wyżej oceniane i zyskują dodatkowe gwiazdki. Jeśli więcej widać w obrazku, można zauważyć więcej szczegółów w scenografii, w charakteryzacji i w kostiumach. Ciekawe jakie byłyby oceny, gdyby "Ted Lasso" wylądowałby np. w Viaplay w HD i w stereo 2.0.
Przesadzasz. Co niby widać więcej przy transmisji 4K z odległości 2-3 metrów?
Jak produkcja jest dobra, to się sama obroni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

Pierwszy sezon "Teda Lasso" już zaliczony. Rzeczywiście bardzo dobry serial. Jakość obrazu obłędna, dla mnie lepsza niż na Amazonie.

To sobie Fundacje odpal, zwłaszcza dwa pierwsze odcinki ;)

 

 

Apple oficjalnie zamówiło serial dramatyczny „Sugar” z Colinem Farrellem w roli głównej.

Dokładne szczegóły fabuły serialu pozostają tajemnicą, pomijając fakt, że jest on opisywany jako współczesne podejście do prywatnej powieści detektywistycznej, której akcja toczy się w Los Angeles.

Mark Protosevich („The Cell”, „I Am Legend”, „Thor”) jest scenarzystą i producentem wykonawczym projektu. Farrell będzie producentem wykonawczym, a nie tylko główną rolą. Fernando Meirelles („Miasto Boga”, „Dwóch papieży”) będzie reżyserem i producentem wykonawczym. Simon Kinberg i Audrey Chon z Genre Films są również producentami wykonawczymi, podobnie jak Scott Greenberg i Chip Vucelich.

 

https://variety.com/2022/tv/news/apple-sugar-colin-farrell-mark-protosevich-1235289350/

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby obniżyli jakość to anulowałbym subskrypcję. Seriale mają ciekawe i widać, że nie żałują $ na ich produkcje. Jakość obrazu, dźwięku jest rewelacyjna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po komplikacjach uruchomiłem okres 3 m za free.

Bije duża jakość płynności działania aplikacji. Aż korci, żeby ci ludzie zajęli się polskim HBO MAX.

Jedyny minus to brak lektora.

 

Zacząłem Teda Lasso i jest niezły.

Planuję jeszcze zerknąć potem na "Wybrzeże moskitów", "Suspicion" i może "Essex serpent".

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sezon "For All Mankind" czasowo odblokowany dla wszystkich. Nie trzeba mieć wykupionego abonamentu, wystarczy zalogować się swoim AppleID. Najprawdopodobniej oferta dostępna przez najbliższy tydzień. Przypominam, że cały czas można ogladać za darmo 1. odcinki wszystkich seriali w ATV+ (tu bez ograniczeń czasowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Platforma Apple TV+ zakupiła prawa do nowego filmu Josepha Kosinskiego (Top Gun: Maverick) o wyścigach Formuły 1. Jednym z producentów będzie siedmiokrotny zwycięzca F1 - Lewis Hamilton. W głównej roli wystąpi Brat Pitt , który wcieli się w powracającego z emerytury kierowcę, aby rywalizować u boku początkującego rajdowca i innych tytanów tego sportu.

Więc informacji o nowościach tutaj - jak też wspomniany serial Sugar ;)

https://upflix.pl/aktualnosci/serialowe-i-filmowe-newsy-ze-swiata-apple-tv-2022-06-12

 

Apple podpisał 10 letnią umowę na prawa do piłki nożnej Major League i  stanie się wyłącznym światowym domem dla MLS

https://www.hollywoodreporter.com/business/digital/apple-mls-rights-streaming-1235165170/

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 odcinkach serialu "Rozdzielenie" i na razie szału nie ma. Niby najlepsza produkcja na Apple, ale jakoś mnie nie zainteresował. Pewnie dokończę, bo opinię ma dobre, ale na razie ogromne rozczarowanie. Podobnie "Fundacja", ale tego nie zamierzam kontynuować, nie mój klimat. Super jakość, ale nie moja bajka. Poważnie się obawiam, że na kwartał tych produkcji nie starczy, bo jednak biblioteka jest mocno ograniczona. Raz na rok, to max, oczywiście dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cidik napisał:

przecież MLS nawet nikt w USA nie ogląda, więc po co im ten światowy dom. Większość Amerykanów nie zna zasad gry. Gdyby to był światowy dom dla choćby NFL. Ale MLS, przecież to będzie kula u nogi Apple

Ja tego nie oglądam i nawet europejską piłkę rzadko oglądam. Ale mogę być ludzie tym zainteresowani na świecie.

To tak samo nie oglądam (już) większości filmów NF Originals bo są ogromnie słabe ale oglądalność mają.

Podsumowując - podałem tylko informacje. To co ja nie lubię lub nie oglądam, nie oznacza, że inni nie oglądają/lubią

 

BTW A tak naprawdę to piłka nożna w USA nigdy nie była popularna tak jak NFL, NHL czy NBA. Nawet Nascar w USA był bardziej popularny niż Formula 1 (teraz się to wyrównuje)

Piłka nożna jest popularna na cały świecie, więc znajdą się amatorzy żeby popatrzeć na piłkę amerykańską, zwłaszcza w Europie.

To nie mój hajs, nie moja sprawa.
 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple TV+ ogłosiło wczoraj  daty premiery „Five Days at Memorial”, nowego limitowanego serialu zdobywcy Oscara Johna Ridleya i zdobywcy nagrody Emmy Carltona Cuse, oraz „Bad Sisters”, dowcipnej i emocjonującej oraz mrocznej komedii zagadki morderstwa z nagrody Emmy. nominowana do nagrody BAFTA gwiazda i twórczyni Sharon Horgan.

 

Limitowana, ośmioodcinkowa seria „Five Days at Memorial” zadebiutuje na całym świecie 12 sierpnia. Oparty na rzeczywistych wydarzeniach i zaadaptowany z książki Pulitzera Nagrodzona dziennikarka Sheri Fink,  opisuje wpływ huraganu Katrina i jego następstw na lokalny szpital.

Producentami wykonawczymi i scenariuszami są Carlton Cuse (Jack Ryan, Zagubieni) i John Ridley. W rolach głównych występują Vera Farmiga, Robert Pine, Cherry Jones, Julie Ann Emery Cornelius Smith Jr. itd. „Five Days at Memorial” pochodzi z ABC Signature, części Disney Television Studios.

 

19 sierpnia pojawi się także „Bad Sisters”, najnowsza komedia twórcy i gwiazdy Sharon Horgan („Catastrophe”, „Lśniąca dolina”). To połączenie czarnej komedii i thrillera, którego akcja rozgrywa się na wybrzeżu Irlandii i opowiada o życiu sióstr Garvey, które łączy przedwczesna śmierć rodziców i obietnica wzajemnej ochrony. Oprócz Horgana w „Bad Sisters” występują Anne-Marie Duff , Eva Birthistle, Sarah Greene  i Eve Hewson jako siostry Garvey.

„Bad Sisters” jest produkowany przez Merman Television i ABC Signature, część Disney Television Studios.

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest ten dokumentalny program z dinozaurami :) polecam. On podobno jest zrobiony na podstawie aktualnej sytuacji badawczej co wyróżnia go na tle innych.

 

Nie wiem dlaczego tak wysokie noty ma Ted Lasso.

Owszem jest to przyjemne takie "do obiadu".

Trochę taka konwencja zamkniętej przestrzeni i coś co by się też nadawało do teatru moim zdaniem. Ciekawy serial, ale czy zasługuje na tak wysokie noty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, domin107 napisał:

Trochę taka konwencja zamkniętej przestrzeni i coś co by się też nadawało do teatru moim zdaniem. Ciekawy serial, ale czy zasługuje na tak wysokie noty ?

Dlatego, że w swoim gatunku jest rewelacyjny. A to gatunek serialu, który nie każdy lubi. To tak jakbyś dzisiaj włączył chwalony serial z gatunku musicalu, czyli gatunku, który nie lubisz. Chocby by był 10/10 i tak Ci nie podejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się "Ted Lasso" bardzo podobał, ale na razie nie rozumiem wysokich ocen dla serialu "Rozdzielenie".

W dniu 7.06.2022 o 21:55, Kazekk napisał:

Koniecznie „Rozdzielenie” - serial na poziomie Czarnobyla i Gambitu królowej od konkurencji.

Do tych seriali, to akurat tej produkcji jest strasznie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...