Skocz do zawartości

Apple TV+


Gość umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:

Jak faktycznie tak będzie... to za moment rykoszetem oberwie TIZEN... ehhhhh.

Raczej wątpię w to. To chyba  wróciło jak bumerang, dlaczego Apple opierało się przed wprowadzeniem ich apki na Android. Ludzie nie wybiorą sprzętu Apple tylko wybierają tańszy sprzęt oparty na Android.

Szkoda tylko użytkowników Android TV. Chyba, że Philips/Sony/TLC będą płacić licencję i Apple im "udostępni" indywidualnie apkę na ich sprzęt z systemem Android TV czy obecnie Google TV

Albo już będą wgrane aplikacje na start, jak to miało np miejsce na TV Sony, gdzie po wyjęciu z pudełka aplikacja Apple TV+ jest wgrana.

Nie wydaje mi się aby Apple dało tak sobie strzelić w kolano i ominąć całkowicie Android TV, gdzie z TV tych marek w/w marek korzystają miliony na świecie a jedynymi alternatywami są LG/Samsung.

 

EDIT

Wygląda na to, że Apple TV+ nie zniknie z Android TV. Będzie można oglądać treści.

https://antyweb.pl/apple-tv-zakupy-w-ekosystemie-google

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple TV+ opublikowało dzisiaj zwiastun Roar, mrocznego serialu komediowego. Premiera 15 kwietnia. Oparty na książce opowiadań Cecelii Ahern, serial jest pierwszym wydanym przez twórców „Roar” i współ-showrunnerów Carly Mensch i Liz Flahive („GLOW”) z Apple TV+.

W rolach głównych: Nicole Kidman, która jest również producentem wykonawczym,Tony Cynthia Erivo, Issa Rae, Merritt Wever, G Alison Brie, Emmy Betty Gilpin, Meera Syal, Fspam Stewart i Kara Hayward

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wszędzie czytam o tym, że Apple TV+ ma większość filmów w dolby atmos ale wchodząc w filmy czy seriale w ani jednym nie ma symboli atmosa. Po zejściu niżej na sam dół tam gdzie są informacje   faktycznie jest ikona dolby atmos ale nie wiem czy ta informacja świadczy o tym, że dany film był przez producenta wydany w atmos czy, że jest on na Apple TV + w atmosie. Jeśli to drugie, to dlaczego nie ma ikony dolby atmos bezpośrednio pod opisem filmu tam gdzie są różne inne symbole. Nie wiem czy się jasno wyraziłem i będę zrozumiany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Samsung z 2021 r i soundbar Samsung q 900A,  np film Finch z T. Hanksem. 

Do tego soundbaru dokupowalem głośniki tylne także Samsunga, dedykowane do tego modelu by uzyskać efekt przestrzenny. Dźwięk w Dolby atmos sprawdzałem już na innych materiałach z YouTube i wszystko ładnie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Samsung z 2021 r i soundbar Samsung q 900A,  np film Finch z T. Hanksem. 
Do tego soundbaru dokupowalem głośniki tylne także Samsunga, dedykowane do tego modelu by uzyskać efekt przestrzenny. Dźwięk w Dolby atmos sprawdzałem już na innych materiałach z YouTube i wszystko ładnie działa. 


Po pierwsze YT nie wspiera Dolby Atmos. Po drugie, coś musisz mieć skopane w ustawieniach TV. Czy Netflix podaje na belkę Atmosa?

Jeśli nie masz informacji o Dolby Atmos przy tytule, to znaczy, że aplikacja nie wykrywa urządzenia wspierającego Atmos, a to zwykle oznacza złe ustawienia. TV podpięty do portu eARC? Ustawione passthrough w TV?


a3433614bbd1c6a2ae911587dafaed66.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witex30 napisał:
Muszę kupić kabel HDMI obsługujący eEarc. W tv mam wyjście HDMI Earc. Dam znać czy się udało. 


Tylko kabel, powinieneś widzieć na wyswietlaczu belki jaki kodek jest odtwarzany.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel HDMI 2.1 eARC/HDR 48GBit/s, jest wpięty w port eARC w tv, ustawione passthrough w TV jak doradzał all999. W tv także ustawiony tryb HDMI-eARC na auto bo do wyboru było to lub wyłączony. Nadal nie mam oznakowania po wejściu w film dolby atmos choć dźwięk wali po uszach ze wszystkich głośników te tylne też zdecydowanie słychać i ogólnie wydaje mi się, że przestrzenność jest w dźwięku. Po podłączeniu przez kabel poziom głośności zmniejszyłem. 14 na 10 bo było za osnonwiec na pewno jakość się poprawiła. Jednak jak wspomniałem wcześniej oznaczeń dolby atmos pod filmem nadal brak:(

Na Netflix nie sprawdzałem, nie mam wykupionego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, witex30 napisał:
Kupiłem kabel HDMI 2.1 eARC/HDR 48GBit/s, jest wpięty w port eARC w tv, ustawione passthrough w TV jak doradzał all999. W tv także ustawiony tryb HDMI-eARC na auto bo do wyboru było to lub wyłączony. Nadal nie mam oznakowania po wejściu w film dolby atmos choć dźwięk wali po uszach ze wszystkich głośników te tylne też zdecydowanie słychać i ogólnie wydaje mi się, że przestrzenność jest w dźwięku. 

 


Nie mam TV Samsunga, ale może tam coś jeszcze trzeba ustawić. Sprawdzałeś instrukcję do soundbara? Na stronie Samsunga masz trochę informacji, poszukaj tam ustawień TV.

https://www.samsung.com/pl/support/model/HW-Q900A/EN/

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nadal nie ma oznaczenia dolby atmos ale na pewno dźwięk działa poprawnie bo oprócz tego, że to słychać to belka za każdym razem wyświetla komunikat "dolby atmos" jak włączę materiał w t systemie dźwiękowym. Doczytałem w instrukcji belki, że tak powinno być jeśli belka wykryje dźwięk. Tak więc problem braku oznaczeń dolby atmos pod filmami w Apple TV+ nie rozwiązany ale dźwięk jest:) Jeszcze raz dzięki za pomoc all999!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple TV+ na kwiecień

https://upflix.pl/aktualnosci/kwiecien-w-apple-tv-kulawe-konie-ryk-oraz-lsniace-dziewczyny-nowymi-produkcjami-platformy-2022-03-29

 

A tam nowy serial z Gary Oldman "Kulawe konie" (trailer wklejałem), nowy serial Roar (wklejałem trailer) oraz nowy Shining Girls (Lśniące dziewczyny).

To nowy serialowy thriller z Elisabeth Moss, która jest też producentem wykonawczym. Premiera 29 kwietnia

 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio prawie każdy serial od Apple TV+ jest świetny. Nie rozumiem osób, które piszą, że tam nie ma co oglądać . "Severance", "Ostatnie dni Ptolemeusza Greya", "Pachinko", "Kulawe konie" - to tylko premiery z ostatniego miesiąca czy dwóch, a są na poziomie obecnie  nieosiągalnym dla większości innych platform. Kiedy konkurencja wypuszcza kilka udanych tytułów w ciągu roku, oni to robią w ciągu miesiąca. Dla mnie aktualnie serwis streamingowy numer jeden. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wiecej narzekań jest związanych z brakiem lektora niż brakiem ciekawych treści.

Na razie mnie tylko rozczarował serial o zjawiskach nadprzyrodzonych od Spielberga.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 06:54, witex30 napisał:

Nie wiem dlaczego nadal nie ma oznaczenia dolby atmos...

Cześć, ogólnie używam TV 4K i tam przez to, że jest inny interfejs, przy wyborze języka ścieżki dźwiękowej pojawia się oznaczenie Dolby Atmos po wyborze takiej, która jest w tej technologii.
Natomiast w aplikacji na telewizorze Sony z Google TV oznaczenia nie ma, ale soundbar informuje mnie o tym, że odtwarza dźwięk w Dolby Atmos.

W telewizorze mam ustawione passtrough na wyjściu dźwięku. Co więcej mam belkę LG SK10Y, która ma zwykłe złącze ARC (bez e), a działa.

 

Natomiast zasada jest prosta: jak ktoś już pisał, jeśli pod opisem tytułu przy wszystkich ikonkach (4K, Dolby Vision itp.) widzisz oznaczenie Dolby Atmos, to wybierając główną ścieżkę dźwiękową, przeważnie angielską, otrzymasz dźwięk w Dolby Atmos. Jeśli aplikacja nie wykryje takiej możliwości to oznaczenie nie pojawi się, to samo z Dolby Vision.

Edytowane przez mrjacob990
Nie doczytałem innych odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...