Skocz do zawartości

Kanały odbierane u Was naziemnie


Gość Zlotus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicach Krosna można jeszcze odbierać z cyfrowego nadajnika naziemnego /Sucha Góra/ TVP INFO - Rzeszów. Jest to chyba pierwszy nadajnik cyfrowy w Polsce. Obiecywano, że będzie 8 programów ale do tej pory są tylko 3 : TVP-1, TVP-2, TVP-INFO-Rzeszów. Nie wiem dlaczego "CENTRALA" nie zezwala na emisję pozostałych kanałów TVP. Wszystkie cyfrowe nadajniki w Polsce nadają całą paczkę TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi:

TVP1

TVP2 (program lokalny z Łodzi)

TVP Info Łódź

Polsat

TV4

TVP2 (pr. z Katowic)

Puls

TVN

 

Słabiej:

TVP2 (pr. z Warszawy)

TVP2 (pr. z Poznania)

TVP Info Warszawa

 

Najbardziej zazdroszczę tym, którzy mieszkają trochę bliżej granic i na co dzień odbierają naziemne kanały od sąsiadów. W Łodzi takie programy, jak ČT1, 2, Nova, Prima można odbierać tylko bardzo rzadko (częściej latem). A bardzo bym był zadowolony, gdybym miał np. ČT1, najlepiej zamiast TVN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie sprawa wygląda tak:

 

1. TVP1

2. TVP2 (z pasmem TVP Rzeszów)

3. PolSat

 

Przy odrobinie szczęścia (dobra pogoda i takie tam) jakiś kanał TV słowackiej.

 

 

W Krośnie nie trzeba liczyć na szczęście w odbiorze słowackich kanałów bo można je oglądać w bardzo dobrej jakości.

A są to:

1. STV1

2. STV2

3. TV Markiza

Poza tym jest możliwość oglądania TVP Info / TVP3 Kraków z nadajnika z Tarnowa w jakości dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie będąc odbieram wszystko co możliwe naziemnie, natomiast w Zambrowie sprawa jest trochę pokopana. Ogólnie antenę można ustawić w dwóch kierunkach:

 

pierwszy kierunek:

 

- TVP1

- TVP2 / TVP Warszawa

- Polsat

 

LUB drugi kierunek:

 

- TVP1

- TVP2 / TVP Białystok

- TVP INFO Białystok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębno(Zachodniopomorskie)---> :arrow: Paczka Analogowa TVP 1,TVP 2, TVP Info Szczecin,TV Puls(w planach), Polsat,TV4 i TVN (bardzo słabo)RBB Brandenburg,ZDF,3Sat. :arrow: Paczka DVB-T ZDF Dokukanal / KiKa,Das Erste rbb berlin/brandenburg,Phoenix,Eins Extra,NDR,Paczka TVP praktycznie nie do wykrycia ale od lipca na 100% obejmie zasięgiem z Kostrzyna zawierając wszystkei kanaly telewizji publicznej .

http://img.wklej.org/images/49207lubuskie_dvb-t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedynie z Legnicy (nie daleko Wrocławia znajduję się Legnica) takie kanały:

TVP 1

TVP 2

TVP 3

Polsat

TV4 (tylko że w inaczej mi się teraz nazywa...)

TVN (bardzo słaba jakość)

 

Jeszcze odbieram dwa kanały Czeskie, na jednym leci Liga Mistrzów co tydzień :D Są chociaż w średniej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj o godzinie 6 rano miałem ciekawy odbiór odebrałem ct1 Ostrava i Frydek Mistek (idealnie) i chyba pradziad (Słabo)? ct 2(srednio) prima(dobrze) stv 1(srednio) stv 2(słabo) markisa (Srednio) tv joj i nova (słabiutko)cos mialem jeszcze z wegier :shock: ale było to słaby sygnał. Mysle ze to było jakies tropo w normalnych warunkach mam tylko idealne ct 1 słabsze ct 2 i srednia prime a ze słowackich mam tylko troche słabszy odbior markisy i stv 1ok godziny 9 nie maiałem juz tak dobrego odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odebrane w olkuszu u kolegi na 6 pietrze bloku ct1 frydek mistek ostrava 6 (pradziad??)-3 ct2 frydek mistek ostrava 6 (pradziad )-3 nova 6 prima 5 stv 1 2 słabo stv 2 3 tv joj 3 ciekawe co odbore z polski na słowacji jade na kilka dni w okolice zyliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrane na Slowacji okolice zyliny : stv 1 i 2(chyba na 20 kanałach ) joj markiza tv zylina (regionalna słowacka ) ct 1i 2 nova srednio prima z polskich tvp 1 i 2 info polsat sredni tvn z wegierskich czasami magyar 2

Z cyfry : skrzyczne i ostrava ( pikseloza ) ze słowacjii nic nie odebrałem!! mialem dobre połozenie mialem hotel na sporej górce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
odebrane w olkuszu u kolegi na 6 pietrze bloku

 

Pisząc 6 piętro masz na myśli wysokość umiejscowienia anteny, bo bloki w Olkuszu mają 4 piętra czyli 5 kondygnacji. Licząc w w/w sposób to ja na 5 piętrze ze zwykłej siatkówki z podstawowym wzmacniaczem odbieram idealnie: TVP1, 2, Info, Polsat, TVN, znośnie Puls, CT1, CT2, Nova, marnie Prima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linii prostej do tego nadajnika jest 25 km, jednak nadajnik ten jest zbyt słaby żeby w ogóle odebrać jako taki możliwy sygnał. Po ustawieniu anteny w kierunku Strzyżowa obraz jest zaśnieżony jednak wyraźny i z kolorem, dźwięk jest przeważnie czysty bez szumów. Ale po ustawieniu anteny na każdą inną pozycje np. Krosno, czy Bieszczady to z TVP Info pozostaje tylko ledwo zauważalny obraz z którego można odczytać logo stacji. :P a tak a przy okazji , czy w Krośnie robili coś ostatnio przy nadajniku Polsatu, bo ostatnio obraz znacznie się pogorszył ????

 

 

A i jeszcze jedna ważna rzecz co do odbioru TVP Info, na jakij wysokości masz antenę. U mnie żeby złapać w ogóle sygnał antene musiałem wystawić na około 10 - 15 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego nadajnika mam 22 km. Masz po prostu doskonałą lokalizację na odbiór z tego nadajnika. Mi pewnie przeszkadza kilka bloków które zasłaniają ten kierunek a jak wiadomo moc tego nadajnika jest oszałamiająca 0,1 kW. Antenę mam zamontowaną około 10 m n.p.t.

Co do Polsatu to Ci nie potrafię odpowiedzieć bo u mnie to nawet na pokojowe antenie bez wzmacniacza można dobrze odbierać ten program, więc żadnej różnicy nie mogę zauważyć. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest mieć nadajnik w swoim mieście , nie ma problemów z odbiorem . :D Ale ciesze się że w Krośnie jest nadajnik Polsatu a sygnał dociera do mnie . JAk myślisz czy zakup lepszej anteny ma sens jeśli chciałbym poprawić odbiór z Krosna? Przeprowadziłem taki mały test i jakośc sygnału jest taka sama zarówno na najzwyklejszej . najtańszej antenie siatkowej, jak i na kierunkowej YAGI przeznaczonej na konkretne pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie tego troche jest:

TVP1 ch52

TVP2 ch37

TVP Info Warszawa ch39

POLSAT ch50

poza tym z Bialorusi

ONT ch30

LAD ch40

STB ch47

NTV Belarus ch57

czasami takze TV1Belarus i ukrainski 1+1

Teoretycznie jest tez dostepny odbior TV4 z Siedlec ale nadajnik jest tak slaby ze nie da sie ogladac :/ a mieszkam ok.40km od nadajnika. Moze ktos wie jak zwiekszyc sygnal???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chrośnica (woj. Wielkopolskie) Antena ustawiona na RTCN Śrem

 

TVP 1 - 6/6 RTCN Śrem

TVP 1 - 3-/6 RTCN Jemiołów

TVP 2 - 5/6 RTCN Śrem

TVP 2 - 3/6 RTCN Jemiołów

TVP Info Poznań - 3+/6 RTCN Śrem

TVP Info Gorzów Wlkp. 3/6 RTCN Jemiołów

Polsat - 3/6 RTCN Śrem

TVN - 1/6 SLR Piątkowo (Poznań)

TV 4 - 0,5/6 Lasocice/Leszno

 

A jakbym ustawił na SLR Piątkowo to bym miał nawet dobry TVN (chociaż że nadajnik ma niską moc 1 kW) tak samo jak na Lasocice/Leszno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Żywcu (antena na Skrzyczne)

 

DVB-T (TVP-1 , 2 +REG.,INFO , SPORT)

TVP-1 (SKRZYCZNE k24)

TVP-2 (SKRZYCZNE k41)

TVP-INFO KATO.(GROJEC k48)

TV POLSAT (SKRZYCZNE k58)

TVP-INFO WROCŁAW (ŚLĘŻA k42 BARDZO DOBRY NIE WIADOMO DLACZEGO)

TVP-INFO KATO (???? K27)

TVP-INFO KATO (KATOWICE KOSZTOWY K60 kolor miga , paski gonią)

TVN (B-BIAŁA UL CIESZYŃSKA bardzo kiepsko)

STV-1 (ZILINA KRIZAVA K11)

STV-2 (ZILINA KRIZAVA K35)

JOJ (ZILINA KRIZAVA K52 PASKI GONIĄ, odbicia z tvp1)

CT-1 (FRYDEK MISTEK K37)

CT-1 (OSTR. HOSTALKOVICE K31)

CT-2 (OSTR. HOSTALKOVICE K51 BRAK KOLORU)

TVP-1 (GROJEC K07)

TVP-2 (GROJEC K50)

-Bez komentarza : jakośc dobra lub bardzo dobra

Dawniej można było odbierać TV PRIMA,TV NOVA . TVP INFO (Wrocław, Katowice nazywały sie w latach 90` : tv5 wrocław , tele3 katowice)

Może doczekam sie dvbt z Ziliny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...