Skocz do zawartości

LifeView LV5T USB TV Cyfrowy Tuner DVB-T MPEG 2/4


kobi666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dużej mierze kwestia oprogramowania i kodeków. Najlepiej aby było wspomaganie sprzętowe w dekodowaniu MPEG-4.

Pobieżnie sprawdzałem jak się zachowa to na procesorze 1,8 GHz, brak wspomagającej grafiki. Przy jakimś oprogramowaniu (nie pamiętam dokładnie którym) obciążenie CPU było 100%, zamulenie i oczywiście brak poprawnej pracy. Przy oprogramowaniu Total Media wydaje się, że było wszystko dobrze (ale procesor dosyć obciążony). Wydaje się - ponieważ nie sprawdzałem tego dokładnie.

 

Jeśli już, to pomyśl nad kartą w wersji "Qube", poniekąd na nowszym, bardziej czułym czipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pitter za informacje. Po prostu czytając różne opinie o tunerze Deluxe natknąłem się na post o tym, że przy dołączanym Total Media przy procku nawet 1,5 GHz obraz dobrze się sprawował w MPEG-4 i programach SD. I to mnie zachęciło, a także męczy mnie już analog w starym tv, a nadajnik DVB-T mam 15km od siebie. Czytałem też na forum Emitela o SmartDVB i że tak nie obciążał procka. A ten tuner w wersji Qube wydaje się bardziej rozbudowaną wersją więc się na niego raczej zdecyduję. Dokupię jeszcze RAM i zobaczę jak to będzie działać. Oczywiście jeśli ktoś jeszcze używał takiego tunera w wersji Deluxe lub Qube w podanej specyfikacji laptopa to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czytając różne opinie o tunerze Deluxe natknąłem się na post o tym, że przy dołączanym Total Media przy procku nawet 1,5 GHz obraz dobrze się sprawował w MPEG-4 i programach SD.
Win XP, AMD Sempron 3000+ / 1MB RAM i z leciwą kartą graficzną bez wspomagania mpeg-4. LV5TDLX:

  • z TotaMedia wykorzystanie procka sięga 80...95% (wszystko poza odtwarzaczem DVB-T wyłączone), obraz raz OK, a raz szarpie i rwie. Wygląda, że zależy to od odbieranego od programu i Bit-rate.
  • Ze SplashLite wykorzystanie procka 100% i w zasadzie nie da się oglądać.

A ten tuner w wersji Qube wydaje się bardziej rozbudowaną wersją więc się na niego raczej zdecyduję.

Qube oparty jest o nowszy (czulszy) chipset niż LV5TDLX więc chyba lepszy już nowy model. Tym bardziej, że tunery USB nie mają w ogólności zbyt dużych czułości i stabilności odbioru w porównaniu do dekoderów zewnętrznych lub telewizorów. Potrzebują w ogólności naprawdę dobrego sygnału antenowego.

I to mnie zachęciło, a także męczy mnie już analog w starym tv, a nadajnik DVB-T mam 15km od siebie.

to kup sobie dekoder zewnętrzny do TV i będziesz miał prawdziwy komfort oglądania. Tylko nie kupuj czegokolwiek, a jakiś sprawdzony model, przykładowo, od NOT-a, Fergusona czy Maximuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_chris_ pewnie zdecydowałbym się na tuner do tv, ale sprzedawca powiedział, że do mojego tv dokupić muszę tuner tv(typu set-top box) z obsługą kart CI + kartę dekodującą z MPEG-4 na MPEG-2 a koszt samej karty to ok 150zł + tuner ok 350 więc sporo jak dla mnie. TV to stary GoldStar. Także pomyślałem o laptopie, a i tu sprawa wygląda nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci namieszał ten sprzedawca. Do TV wystarcza dokupić po prostu tuner DVB-T, bez żadnych "kart" konwertujących MPEG-4 do MPEG-2, ani CI+. Tunery są w cenach od 150 zł (wystarcza, żeby miały wsparcie MPEG-4/HD, AC3, mile widziane E-AC3). Aczkolwiek oczywiście karta USB do PC będzie tańsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, dzięki za wyjaśnienie jak rzeczywiście można odebrać DVB-T w starym TV. No tak, a sieć w której pracuje ten sprzedawca reklamuje się, że "najdroższy jest dla nich klient", a ten klient pewnie niedoinformowany decyduje się na sprzęt od "fachowego" doradcy. W takim razie rozejrzę się po tunerach do TV. I jak coś dopytam w innych wątkach, bo trochę przez niewiedzę odbiegam od tego tematu . Szkoda, że bez ponad 2 GHz w laptopie tak sprawa się komplikuje. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, może ktoś jeszcze skorzysta z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a sieć w której pracuje ten sprzedawca reklamuje się, że "najdroższy jest dla nich klient", a ten klient pewnie niedoinformowany decyduje się na sprzęt od "fachowego" doradcy.

o takim sklepie to powinno się UOKiK powiadamiać :D

W takim razie rozejrzę się po tunerach do TV.

tu masz zestawienie dekoderów: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=16727#p16727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, dzięki za wyjaśnienie jak rzeczywiście można odebrać DVB-T w starym TV. No tak, a sieć w której pracuje ten sprzedawca reklamuje się, że "najdroższy jest dla nich klient", a ten klient pewnie niedoinformowany decyduje się na sprzęt od "fachowego" doradcy. W takim razie rozejrzę się po tunerach do TV. I jak coś dopytam w innych wątkach, bo trochę przez niewiedzę odbiegam od tego tematu . Szkoda, że bez ponad 2 GHz w laptopie tak sprawa się komplikuje. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, może ktoś jeszcze skorzysta z nich.

Bzdury. Do SD wystarcza Intel® Celeron® 1.4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...