Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Reklamacja z żądaniem naprawy lub bonifikaty za telewizję za czas do kiedy nie będzie dzialac i nie płaćcie za telewizję. Ja bym nie płacił za coś, co nie działa od dawna jak należy, gdy wiedzą o problemie. Pobierają opłatę, to niech to naprawiają z tych pieniędzy a nie nic się nie dzieje od wprowadzenia tego szmelcu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzion19: ja też. Przechodzi Pan do UPC ? :) 

@brtk: jeśli chodzi o zgłaszanie usterek, szczególnie w kwestii  TV- różnie to bywa. Usterka zgłoszona,  wizyta technika umówiona, a   następnego dnia  przychodzi sms, że usterka  usunięta. Technik nie przychodzi. Wiem  z autopsji. 

Całe szczęście, za 4 miesiące mam koniec lojalki :) 
I zostawię sobie  tylko internet, ponieważ nie mam powodów, by narzekać :) 
Chyba, że będę mógł przejść na łączu ineii  na usługi Orange.

Bo UPC to się  raczej nie doczekam. 

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  @bookie : spróbuj przełączyć się na 5ghz, w ustawieniach wi fi  na telefonie :) 

@sebap: pytanie, czy @bookie, ma wzmacniacz sygnału? Mnie, jak się zepsuł, dopóki mi nie wymienili- 5ghz  nie było w ogóle dostępne. Nawet  kiedy siedziałem blisko routera 
Mieszkam w bloku.

Edytowane przez aadacho250
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sebap napisał:

Router jak daleko od laptopa/komputera? Mieszkanie w bloku czy dom prywatny? Jak wygląda otoczenie sieciowe? Zainstaluj program inSSIDer, zroób screna z sieci i wstaw tutaj.

Mieszkanie w bloku, router około 5-10m od laptopa.

 

Wrzucam screena:

 

https://ibb.co/zJkZ29D

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, sugestie które spowodują poprawę jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenie jest, że ta wyższa 

8 minut temu, sebap napisał:

nie wzmacniacz tylko powtarzacz a po drugie to straszne dziadostwo, poprawne połączenie to lokalny AP połączony z routerem głównym.

 

W każdym razie, bez niego  - u mnie w ogóle nie pobierało  sygnału na 5ghz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sebap napisał:

@bookie, z któą siecią jesteś połączony? Te 5 a 10 metrów to spora różnica, z routerem dzieli Cię ściana?

 

Połączony jest z tą INEA_5G.

 

Laptop to Dell Inspiron 15  https://www.dell.com/lt/p/inspiron-15-3552-laptop/pd

 

Dzieli mnie ściana, bo router jest w dużym pokoju a ja laptopa mam 2 pokoje dalej.

 

Powiedzmy, że układ mieszkania jest taki:

 

https://ibb.co/ck2HVj6 (R - duży pokój w którym jest router).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sebap napisał:

No to nie będziesz miał szybciej. Kabel z AP, jeśli nie chcesz kuć/wiercić to transmitery sieciowe PLC , system mesh a repeater w ostatecznej ostateczności.

Czyli coś takiego?

 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-adapterow-plc-tp-link-tl-wpa4221-kit-10136050036

 

W pokoju P1 jest wzmacniacz sygnału, który podłączył tam technik z INEA, ja znajduje się w pokoju P2.

 

Ten system mesh to coś takiego?

 

https://allegro.pl/oferta/tp-link-deco-m4-mesh-wifi-1200mb-s-ap-mu-mimo-dual-8149123152?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NTMwMTMyOTktY2Q2Yy00NTNjLWE4ZmMtYzU1MmMwYTFjMmQ0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=08f6d731-0ee4-4e81-816b-bf843246008e

 

Trudne to jest w konfiguracji?

 

Nie mam problemu z zainwestowaniem, tylko chcę mieć pewność że jakość ulegnie znacznej poprawie.

Edytowane przez bookie
Dodanie kilku zdań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sebap napisał:

@bookie, mogą być takie adaptery ale zważ na to, że one maja LAN 10/100Mb/s więc więcej niz 80-90 bym nie oczekiwał a nawet mniej patrząc na spory tłok w eterze w Twoim mieszkaniu.

 

Hmm co masz na myśli z tym tłokiem?

 

Jeżeli nie te adaptery, to które pozwolą wykorzystać to co oferuje mi INEA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok w eterze - mnóstwo innych sieci, które tworza szum i wzajemnie się zakłócacie.

Żeby wykorzystać to co daje INEA - tylko połączenie kablowe. Mesha nigdy nie konfigurowałem, znam tylko z opinii kolegów ale to tylko trochę lepsze rozwiązanie od repeatera.

Ja osobiście poszedł bym w AP połączony kablem z routerem głównym, np. Unifi AC Lite lub Unifi AC Long Range.

Edytowane przez sebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sebap napisał:

Tłok w eterze - mnóstwo innych sieci, które tworza szum i wzajemnie się zakłócacie.

Żeby wykorzystać to co daje INEA - tylko połączenie kablowe. Mesha nigdy nie konfigurowałem, znam tylko z opinii kolegów ale to tylko trochę lepsze rozwiązanie od repeatera.

Ja osobiście poszedł bym w AP połączony kablem z routerem głównym, np. Unifi AC Lite lub Unifi AC Long Range.

 

Dziękuję za rady, aczkolwiek jestem kompletnym laikiem w tym temacie, moja wiedza na ten temat zatrzymała się 10 lat temu, więc będę musiał poszukać jakiegoś informatyka/fachowca który po prostu przyjedzie do mnie do mieszkania, kupi to co trzeba, podłączy/skonfiguruje i oczywiście przyjmie odpowiednią za usługę zapłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aadacho250 napisał:

 

@brtk: jeśli chodzi o zgłaszanie usterek, szczególnie w kwestii  TV- różnie to bywa. Usterka zgłoszona,  wizyta technika umówiona, a   następnego dnia  przychodzi sms, że usterka  usunięta. Technik nie przychodzi. Wiem  z autopsji. 

 

Dlatego masz zgłosić reklamację z konkretnymi żądaniami i muszą się do niej ustosunkować w 30 dni. Za każdy dzień, kiedy usługa Ci nie działa jak trzeba i uznają reklamację, należy Ci się 1/30 bonifikaty z rachunku niedziałającej usługi i drugie tyle "odszkodowania".

 

@bookieszkoda zachodu, masz słaby procesor w lapku, który nie pociągnię dużych prędkości nawet po kablu.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...