Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co nie rozumieją zasady parowania.

Parowanie to nic innego jak wprowadzenie nr karty do oprogramowania dekodera/modułu CAM. Karta wyjęta z takiego urządzenia i włożona do swojego dekodera/CAM spowoduje rozkodowanie kanałów.

Dekodery/CAM dzielimy na dwie grupy:

1) FREE

2) CSP - Chipset Pairing

w przypadku 2 dzieli się je jeszcze na abonenckie i profesjonalne, różnica jest taka że profesjonalne to moduły wielostrumieniowe potrafiące rozkodować w czasie rzeczywistym 64PID-y i do 8 serwisów (CH) 

 

Nie ma znaczenia kiedy dekoder był wydawany ja miałem odczynienia z 3 i każdy był parowany ale jak włożyłem kartę do swojego dekodera lub CAM to działało bez problemu. Kart miały nowy i stary logotyp graficzny operatora.

Edytowane przez p_maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie to nic innego jak wprowadzenie nr karty do oprogramowania dekodera/modułu CAM. Karta wyjęta z takiego urządzenia i włożona do swojego dekodera/CAM spowoduje rozkodowanie kanałów.

 

 

Moment, bo chyba coś nie tak... Karta wyjęta z urządzenia sparowanego z kartą i włożenie do niededykowanego dekodera spowoduje raczej zakodowanie kanałów... Czyli małżeństwo operatora dekoder/cam+karta powoduje rozkodowanie materiału.

 

Piszesz pod koniec:

 

 

Nie ma znaczenia kiedy dekoder był wydawany ja miałem odczynienia z 3 i każdy był parowany ale jak włożyłem kartę do swojego dekodera lub CAM to działało bez problemu. Kart miały nowy i stary logotyp graficzny operatora.

 

No to jak w końcu? :) skoro sprzęt "był parowany" i jak włożyłeś kartę do swojego dekodera i działało bez problemu, to oznacza jednak, że sprzęt operatora NIE był sparowany (czy to softowo, czy to sprzętowo) o ile to nadal Conax jest w Inei, bo się z nimi pożegnałem 4 lata temu z usługą TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.

posiadasz

dekoder ADB który ma  przypisaną kartę o nr 20 i z nią współpracuje czyli jest para

oraz

dekoder Technisat który ma przypisaną kartę o nr 30 i z nią współpracuje czyli też jest para

 

robimy zamianę

czyli

karta nr 20 z dekodera ADB zostaje umieszczona w Technisacie

a

kara nr 30 z dekodera Technisat zostaje umieszczona w ADB

i dekodery nie działają bo mają karty o nie tym nr który został im przypisany

 

nr karty jest wpisywane w soft urządzenia oznaczonego CSP - Chipset Pairing czyli że posiada możliwość parowania

 

ale jeżeli którąś z tych kart włożymy do własnego dekodera lub CAM oczywiście nie może to być wersja CSP urządzenia

to nam zadziała

Edytowane przez p_maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Jeśli jest tak jak piszesz, to jest to guzik, a nie zabezpieczenie ze strony Inei :roll: Tak naprawdę jeśli wyjęta karta z "małżeństwa" dekoder/cam+karta operatora działa w sprzęcie niezależnym i działają w ten sposób wszystkie kanały z oferty, to jaki problem zrobić sobie domowy MR?  :twisted:

Albo inaczej, czy ktoś jest w stanie zrobić odczyt karty w OScam (wystarczy z samego init'u karty), albo w TheLastDrakkar? Chciałbym zobaczyć jaki jest CaID i tym podobne sprawy.

Dla porównania kart conax w nc+ - karty z dekoderów parowanych działają w sprzęcie niededykowanym, ale tylko w ograniczonym zakresie (kanały nieparowane, oferta SmartHD/DomowyHD), więc jeśli w Inei działają wszystkie kanały poza ich ustrojstwami to naprawdę Inea miałaby lekko z ... :crazy::mrgreen:

Edytowane przez Gaspar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny byłby ktoś z dekoderem na Linuxie (Enigma2) z dostępną głowicą DVB-C i z zainstalowanym OSCam wspierającym obsługę kodowania Conax (o ile, powtarzam, w Inei nadal są karty conax).

Po skonfigurowaniu czytnika (sekcja [reader]) wystarczy z logów wyjąć kawałek informacji po inicjalizacji karty, tam już jest sporo ciekawych informacji.

Ewentualnie można pobrać program na kompa (The Last Drakkar, google podpowie) i podłączyć pod kompa czytnik kart (może być jakiś PCSC /np. OmniKey/, albo phoenix), zaś w programie podpiąć się pod COM, na którym znajduje się czytnik (dla PSCS jest inna opcja) i odczytać w nim informacje o karcie.

Jeszcze raz podkreślam, jeśli jest tak jak piszesz w kwestii parowania, a raczej nieparowania, to potrzeba byłoby sprawdzić (najlepiej ktoś kto ma pełen pakiet), czy absolutnie wszystkie programy działały by wówczas poza sprzętem Inei (w co nadal trudno mi uwierzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny byłby ktoś z dekoderem na Linuxie (Enigma2) z dostępną głowicą DVB-C i z zainstalowanym OSCam wspierającym obsługę kodowania Conax (o ile, powtarzam, w Inei nadal są karty conax).

Po skonfigurowaniu czytnika (sekcja [reader]) wystarczy z logów wyjąć kawałek informacji po inicjalizacji karty, tam już jest sporo ciekawych informacji.

Ewentualnie można pobrać program na kompa (The Last Drakkar, google podpowie) i podłączyć pod kompa czytnik kart (może być jakiś PCSC /np. OmniKey/, albo phoenix), zaś w programie podpiąć się pod COM, na którym znajduje się czytnik (dla PSCS jest inna opcja) i odczytać w nim informacje o karcie.

Jeszcze raz podkreślam, jeśli jest tak jak piszesz w kwestii parowania, a raczej nieparowania, to potrzeba byłoby sprawdzić (najlepiej ktoś kto ma pełen pakiet), czy absolutnie wszystkie programy działały by wówczas poza sprzętem Inei (w co nadal trudno mi uwierzyć).

 

Mam Miraclebox Twin+ Plus na Egami 8.0.5 i wszystko śmiga na Extra na DVB-C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za info, czyli Inea nie ma sprzętu parowanego, skoro działa pod OSCam :brawo: Pozwala to na bardzo wiele, ale to już nie powinno być tematem tutaj... :censored:

 

EDIT

Jeszcze jedno pytanie do @MaciejZ - masz jedną głowicę DVB-C? i o ile masz w Miracle dysk, to czy możesz np nagrywać więcej niż jeden kanał jednocześnie?

Edytowane przez Gaspar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie jest istotna sprawa uprawnień, bo tu jak już koledzy potwierdzili, karta może działać w sprzęcie własnym. Chodzi o to, czy w niezależnym dekoderze, pod kontrolą OSCama, możliwe jest np. jednoczesne nagrywanie dwóch (i więcej) różnych kanałów.

Niestety nie wiem jak jest w przypadku głowic DVB-C, ale dla przykładu w DVB-S/2 możliwe jest przy posiadaniu jednej głowicy nagrywanie kilku kanałów jednocześnie w ramach jednego transpondera (na jednym transponderze może być kilka/kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Inei w ofercie mają Filmbox Premium HD a od wczoraj piszą o Disney Junior HD. ten Janusz od telewizji to idealnie pasuje na stanowisko kierownika działu usług tv :-) 1.08.2016 włączyli History, H2 i Lifetime i chyba zapomnieli o nich bo ciągle emisja promocyjna i nie ma ich w wykazie programów:-) twierdzą że nadają Euronews wielojęzyczny gdzie oba są po angielsku i nie wiedzą że eSport nadają w HD. A wykazie z 1.09.2017 Filmbox Extra w SD. Największy operator tv w Wielkopolsce nie wie co nadaje i nie potrafi zrobić aktualnej listy programów. Brawo Janusze z Inei!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj się nie raz dzieje w INEA to istny kabaret.

Wszystko co wyżej przytoczyłeś to 100% prawda.

Mogliby w końcu te błędy usunąć, tym bardziej, że pisze im się we wielu miejscach w necie „jak krowie na rowie”, ale oni uważają pewnie, że wszystko przecież jest poprawnie. Oto cała INEA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...