Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3 lipca ze względów technicznych zostanie zakończona emisja następujących programów w systemie analogowym:

BBC World

Polonia 1

Tele5

TV5 Monde

TV6

TVP Historia

TVP Kultura

VIVA Polska

WTK

programy te nadal będą dostępne w ofercie cyfrowej

 

Macieju,  dostałeś jakieś pismo, czy telefonicznie? Bo na stronie Inei brak informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam prośbę do Was którzy są na sieci DOCSIS - jakie prędkości udaje się Wam osiągnąć pobierając w pojedynczej sesji (1 plik naraz) plik z http://speedtest.inea.pl/10GB.inea w godzinach wieczornych?

 

Mam sprawdzone, iż w sieci w technologii światłowodowej otrzymuje się przez całą dobę prędkości zbliżone do maksymalnych dla posiadanego pakietu.

 

We wspomnianej przez Was wcześniej lokalizacji (c97-242.icpnet.pl) w DOCSIS zaobserwowane przeze mnie prawidłowości wyglądają następująco w zależności od godzin przeprowadzania testu:

6 rano -> 30 MB/s (czyli ok. 250 mbitów/s) - pełna przepustowość

16-17 -> 8-9 MB/s (czyli ok. 70 mbitów/s)

19-20 -> 5-6 MB/s (czyli ok. 40-45 mbitów/s)

21-22 - > 2,5-4 MB/s (czyli ok. 20-25 mbitów/s)

 

Próbowałem w tym samym czasie co wykonywanie testu pobierać jakiekolwiek pliki także w pojedynczej sesji http z różnych serwerów w internecie jak np. mirrory ICM, TASK, MAN Poznań, OnetCloud, OVH itp. - nigdy nie otrzymałem prędkości większej, a zwykle nawet mniejszą niż aktualnie mogłem wyciągnąć plikiem testowym ze speedtest.inea.pl.

 

Pobierając dane wieloma sesjami na raz idzie wysycić łącze - dlatego np. wykonując pomiar ze speedtest.net i testem flashowym z speedtest.inea.pl wykazywana jest prawidłowa prędkość dla posiadanego pakietu (testy te w tle rozpoczynają pobieranie nawet kilkudziesięciu plików na raz). Testy wykonywane metodą pojedynczego strumienia niestety wykazują prędkości jak powyżej.

 

Uważam, że dla pakietu 250mbitów/s pobieranie pliku z jakiejkolwiek lokalizacji w pojedynczej sesji z prędkością 20 mbitów/s w godz. wieczornych to jakaś porażka...

 

Poniżej aktualny wynik pobierania:

 

wget -O NUL http://speedtest.inea.pl/10GB.inea
--2017-06-08 22:35:24--  http://speedtest.inea.pl/10GB.inea
Resolving speedtest.inea.pl... 62.21.97.194
Connecting to speedtest.inea.pl|62.21.97.194|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 10737418240 (10G)
Saving to: `NUL'

 1% [                                       ] 143,484,136 3.52M/s  eta 42m 55s

 

Też tak macie?
Dzięki

Edytowane przez Losan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety nadal męczę się z INTEKiem.

Czy INEA ma w ofercie coś stabilniejszego i szybszego w działaniu?

ADB? Jakiś patent na wymianę na inny?

Wymieniałem już 3 razy i za każdym razem dostaję to samo. [...]

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu, niekulturalne wyrażanie się na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej sieci działasz? Gpon czy RF?

 

Napisz na skargi.poznan@uke.gov.pl, opisz im cały problem dokładnie i napisz, że sytuacja nadal się powtarza, a operator nic z tym nie robi. Gwarantuje ci, że załatwią ci wszystko. Mi to pomogło i nawet na ich koszt zbudowali mi w domu sieć taką, żebym miał internet z gniazdka w każdym pokoju.

Edytowane przez gigablue
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mam prośbę do Was którzy są na sieci DOCSIS - jakie prędkości udaje się Wam osiągnąć pobierając w pojedynczej sesji (1 plik naraz) plik z http://speedtest.inea.pl/10GB.inea w godzinach wieczornych?

 

Mam sprawdzone, iż w sieci w technologii światłowodowej otrzymuje się przez całą dobę prędkości zbliżone do maksymalnych dla posiadanego pakietu.

 

We wspomnianej przez Was wcześniej lokalizacji (c97-242.icpnet.pl) w DOCSIS zaobserwowane przeze mnie prawidłowości wyglądają następująco w zależności od godzin przeprowadzania testu:

6 rano -> 30 MB/s (czyli ok. 250 mbitów/s) - pełna przepustowość

16-17 -> 8-9 MB/s (czyli ok. 70 mbitów/s)

19-20 -> 5-6 MB/s (czyli ok. 40-45 mbitów/s)

21-22 - > 2,5-4 MB/s (czyli ok. 20-25 mbitów/s)

 

Próbowałem w tym samym czasie co wykonywanie testu pobierać jakiekolwiek pliki także w pojedynczej sesji http z różnych serwerów w internecie jak np. mirrory ICM, TASK, MAN Poznań, OnetCloud, OVH itp. - nigdy nie otrzymałem prędkości większej, a zwykle nawet mniejszą niż aktualnie mogłem wyciągnąć plikiem testowym ze speedtest.inea.pl.

 

Pobierając dane wieloma sesjami na raz idzie wysycić łącze - dlatego np. wykonując pomiar ze speedtest.net i testem flashowym z speedtest.inea.pl wykazywana jest prawidłowa prędkość dla posiadanego pakietu (testy te w tle rozpoczynają pobieranie nawet kilkudziesięciu plików na raz). Testy wykonywane metodą pojedynczego strumienia niestety wykazują prędkości jak powyżej.

 

Uważam, że dla pakietu 250mbitów/s pobieranie pliku z jakiejkolwiek lokalizacji w pojedynczej sesji z prędkością 20 mbitów/s w godz. wieczornych to jakaś porażka...

 

Poniżej aktualny wynik pobierania:

 

wget -O NUL http://speedtest.inea.pl/10GB.inea

--2017-06-08 22:35:24--  http://speedtest.inea.pl/10GB.inea

Resolving speedtest.inea.pl... 62.21.97.194

Connecting to speedtest.inea.pl|62.21.97.194|:80... connected.

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK

Length: 10737418240 (10G)

Saving to: `NUL'

 

 1% [                                       ] 143,484,136 3.52M/s  eta 42m 55s

 

Też tak macie?

Dzięki

Próbowałem pobrać przez chrome i mam prędkości 22-25 MB/s. Co ciekawe przy wget for windows mam prękości niższe. 6-11 MB/s.

Edytowane przez cryfleuret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cryfleuret za test. Nie masz przypadkiem w Chrome włączonej opcji pobierania wielowątkowego przez jakiś plugin/download manager? Możesz to łatwo sprawdzić odpalając darmowy program TCPView (Sysinternals) ze strony Microsoftu. Najprościej posortować dane wg. ilości odebranych danych (Rcvd Bytes) wtedy podczas pobierania pliku będziesz widział ile razy jest otwarta sesja z IP speedtest.inea.pl (62.21.97.194).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cryfleuret za test. Nie masz przypadkiem w Chrome włączonej opcji pobierania wielowątkowego przez jakiś plugin/download manager? Możesz to łatwo sprawdzić odpalając darmowy program TCPView (Sysinternals) ze strony Microsoftu. Najprościej posortować dane wg. ilości odebranych danych (Rcvd Bytes) wtedy podczas pobierania pliku będziesz widział ile razy jest otwarta sesja z IP speedtest.inea.pl (62.21.97.194).

Nie mam żadnego managera. Ale odpaliłem zgodnie z twoją sugestią ten program i ściaga mi z jednego adresu ip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za sprawdzenie, musisz być zatem z innego rejonu sieci - jesteś na modemie kablowym (DOCSIS) czy światłowodzie? Osoby z mojej okolicy mają niestety podobne rezultaty do moich - w godzinach szczytu pojedyncze ściąganie jednowątkowe i to skądkolwiek z internetu a nie tylko ze speedtest.inea.pl nie przekracza ok. 20 mbitów/s.

 

Największe opary absurdu jakie usłyszałem od pracownika INEI, to że nie można sprawdzać prędkości łącza ze speedtest.inea.pl ponieważ źle pokazuje wyniki, bo to kiepski serwer i jest przeciążony :crazy: a do innych serwerów Operator nie gwarantuje prędkości bo znajdują się poza ich siecią. Szkoda tylko, że ściągając dane skądkolwiek z internetu w godzinach szczytu otrzymuje się wyniki równe, a niestety najczęściej gorsze niż te, które chwilowo można osiągnąć jednowątkowym pobieraniem ze speedtest.inea.pl. Tylko testy, które używają pobierania wielowątkowego są w stanie uzyskać wyższe prędkości - no ale nie jest dziwne, że można wysycić łącze jeśli podczas testu dane są pobierane w ok. 30 równoległych sesjach. Niestety przy normalnym korzystaniu z internetu np. przy strumieniowaniu wideo, korzystaniu z aplikacji itp. w większości przypadków nie da się tego robić w kilku sesjach na raz.

 

Zmienność prędkości pojedynczej sesji pobierania w zależności od pory dnia wg. mnie świadczy o przeciążeniu sieci (bądź też ewentualnie błędnie ustawionej priorytetyzacji ruchu) - rano pełna prędkość zgodna z posiadanym pakietem, popołudniu mniej niż połowa, a wieczorem pakiet 250 mbitów/s działa gorzej niż Neostrada do 20 mbit/s. Mam nadzieję, że INEA zamiast zamiatać ciągle zgłoszenia/reklamacje pod dywan weźmie się w końcu za modernizację sieci. Tak jak koledzy wyżej zauważyli niestety jakość obsługi tak nisko spadła, iż niestety bez interwencji z zewnątrz jak UKE niestety nie idzie nic załatwić.

 

Dochodzi do absurdów, iż INEA na piśmie potwierdza istnienie problemu i konieczność modernizacji sieci po czym w następnym zdaniu odrzuca reklamację :crazy: Przychodzi technik Operatora zgadza się wyłącznie na testy łącza wg jego własnego uznania i wyłącznie wykonuje testy, które wielowątkowo wysycają łącze do prędkości zgodnej z posiadanym pakietem - nie zgadza się na sprawdzenie jaką prędkość można uzyskać w pojedynczej sesji pobierania i stwierdza, iż żadnych przeciążeń w sieci nie ma i żadna modernizacja nie jest wymagana. Zgłoszenie usterkowe zostaje zamknięte z adnotacją, iż usługa działa prawidłowo po czym następnego dnia otrzymuje telefon, iż w związku z brakiem możliwości technicznych Operator chce wypowiedzieć umowę - na stwierdzenie jak to możliwe bo wczoraj Państwo podobno potwierdzili możliwości techniczne, zapada cisza i stwierdzenie, że to niemożliwe. Niestety osoba dzwoniąca oczywiście nie ma wglądu w system by sprawdzić dane odnośnie wizyty serwisanta... Czeski film :crazy:..  i tak od kilku miesięcy :crazy:. Moje subiektywne wrażenie jest takie, iż jeszcze nigdy nie było tak źle w INEI jak jest teraz. Za każdym razem gdy ktoś odpisze na wiadomość z Moja Inea/reklamację sprawa toczy się od nowa, poprzednie jakiekolwiek ustalenia nie mają jakiegokolwiek znaczenia. Dochodzi do absurdów, iż otrzymuje się na piśmie potwierdzenie, iż usługa nie działa prawidłowo i konieczna jest modernizacja sieci, po czym następna osoba stwierdza, że wszystko działa prawidłowo. Zgłoszenia usterkowe traktowane są jako reklamacje więc Operator nie musi ich wg siebie naprawiać zgodnie z Regulaminem wciągu 2 dni roboczych. Klient niestety nie ma wpływu jak dane zgłoszenie zaklasyfikuje sobie osoba przyjmująca sprawę. Można np. zmarnować miesiąc czekając na odpowiedź na reklamację, w której Operator odrzuca ją a w następnym zdaniu pisze, iż ustalenie przyczyny problemu wymaga więcej czasu. Brak jakiejkolwiek wiążącej podstawy prawnej odrzucenia reklamacji :crazy: 

 

Niestety dopóki większość klientów nie zacznie egzekwować jakości wykupionych usług niestety nic się moim zdaniem nie zmieni. INEA woli rozwiązywać umowy klientom zgłaszającym reklamacje i próbującym egzekwować jakość wykupionych usług aniżeli realnie usunąć problem. Trudno uwierzyć, ale jeszcze kilka miesięcy wstecz byłem naprawdę zadowolonym klientem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA nie dodaje TVP Info HD do swojej oferty, w związku z tym mam teraz bezpłatny dostęp poprzez satelitę (obraz żyleta).

Dodatkowo mam możliwość porównania jakości obrazu kablówka vs. satelita, wkrótce podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

O kanałach UHD nie wspominam - testowo można sprawdzić jakość swoich odbiorników TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, ze jestem jeszcze zobowiązany umowa z tv kablowa INEA nadal będę obserwować ich kroki oraz zmiany, ale już nie tak skrupulatnie jak do tej pory.

Liczę, ze Nas czymś pozytywnym jeszcze zaskoczą.

Uwagę teraz skieruje na tv satelitarną - będę testować pakiety w ofercie na kartę smart HD+

Po kilku dniach testów mogę obiektywnie powiedzieć, ze INEA sygnał na wielu kanałach ma o wiele wyższy, minusem są zbyt małe ilości zmian programowych w samej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obecnie klientem INEI-miałem od nich kiedyś usługą na próbę. Zainteresowany ewentualną usługą zadzwoniłem do nich i uzyskałem taką ofertę:

1) Pakiet z 6-ma miesiącami darmowymi:

 

Pakiet ekstra 208 programów w tym 82 w HD 

 

Internet 250 Mb/s 

 

Telefon nielimitowany na stacjonarny i komórkowe w kraju i stacjonarne za granicę.

 

Karta SIM do internetu mobilnego 10GB limit odnawialny co miesiąc

Koszt 139,90 + 6 m-cy bez opłat

 

2)

Pakiet Ekstra 208 programów w tym 82 w HD

 

Internet 500 MB/S

 

Telefon nielimitowany na stacjonarne i komórki w kraju i stacjonarne za granicą

 

Koszt tego rozwiązania wraz z wifi to 84,90

 

 

Czy można wycisnąć jeszcze coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...