Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

tak.. mam podpiety przez kabel... karta gigabitowa...

ale nawet jak testował technik to nie jest w stanie uzyskać prędkości wyższej niż 45Mb/s do serwera inei... tylko że on odpala równolegle 6 połączeń zsumuje i wtedy mu wychodzi łączna prędkość

to ja sie nie dziwie później że żaden test nie pójdzie jak należy bo to przecież też jedno podłączenie...

skoro do inei wychodzi 45Mb/s to sie dziwie że gdziekolwiek indziej potrafi wyjść więcej... chyba że ja nie do inei jestem podłączony tylko gdzie indziej

 

-----

 

i test nocny albo rańszy:

61961848

61961860

2744716772.png

 

i tu doznałem szoku!!!!!!

 

o 5:23 serwer wronek tak mi odpowiedział:

2744718021.png

 

ale ponowny test wylał wiadro wody:

2744720036.png

 

tak oto wygląda ultra fast w inei czyli internet 250Mb/s

 

teraz kochani zobaczcie sami co uzyskujecie za jakie pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chcecie uzyskać 250Mb/s na jednej sesji? :D Już przy prędkościach rzędu 40Mb/s się stosuje akceleratory pobierania plików, które właśnie z jakiegoś powodu zostały wymyślone i stworzone a co dopiero przy 250 więc prawda jest taka, że nie umiecie wykorzystać tego łącza a nie, że nie jest realne osiągnięcie ~250Mb/s. Miejcie też na uwadze, że nie każdy serwer pozwoli nawet na pobieranie plików z prędkością ~31MB/s ;)

 

@down Wiesz o czym mówię? Mam na myśli programiki typu Internet Download Manager czy np wtyczkę Down Them All! do Firefoxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy czyli jeżeli do routera który jest podłączony do GPON podłącze kablem LAN komputer, to muszę za to dodatkowo zapłacić?

 

Tak to wygląda zgodnie z cennikiem.

 

Dobrze wiedzieć, że INEApl ma poczucie humoru. :D

 

Zgodzę się, że modem optyczny GPON, jaki daje INEA ma złącze 1000Mb, ale router (8level Wrt-150) ma złącze 100Mb...

 

Konkretne pytanie - oczekuje wlasnie montażystów INEA - pakiet ekskluzywny - GPON -

 

Czy mogę legalnie, bez dodatkowych opłat, podlączyć sobie do modemu optycznego GPON, własny router? Czy jego MAC zostanie zarejestrowany? Czy może będę musiał zapłacić za to 5zł/m-c? Dodam, że konsultanka w moim miejscu zamieszkania, nie potrafiła odpowiedzieć mi na to pytanie... :)

 

Dodatkowo przy podpisywaniu umowy, system nie chciał przyjąć dodatkowego Multiroom'u SD za 4,90, jednakże "zaskoczył" na Multiroom HD za 9,90... dodam że w rzeczywistości dostałem za te 9,90 dekoder SD... Mam nadzieje, że można to zmienić, dzwoniąc do konsultanta? - bo dziwne żebym płacił za dekoder HD, skoro dostałem SD. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na FB był czat z przedstawicielami Inei na temat Internetu.

 

Jedną z ciekawszych rzeczy, ktorej się dowiedzieliśmy była likwidacja tej chorej dopłaty za każdy MAC oraz informacja, że w obrębie lokalu można sobie udostępniać internet wg. własnego widzimisię bez dodatkowych kosztów.

 

Dlatego nie widzę przeszkód by do GPON podłączyć jakiś sensowny gigabitowy router. Polecam WDR3600 i WDR4300 od Tplink'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno INEA pisał że NC+ te kanały uznaje za kanały premium więc pewnie w Canal+.

 

Byle bez dodatkowych opłat.

 

Fajnie, że wszystko idzie w dobrym kierunku, zwłaszcza, że przecież Npremium nie było udostępniane w kablówkach. Podejrzewam, że na tych kanałach serwisowych będzie min. Liga Mistrzów.

 

A Internet 100 Mbit/s w Inei o dziwo mi chodzi idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko do osób posiadających podłączenie ze światłowodu i modem GPON, korzystających z opcji multiroom. Jak to jest rozwiązane technicznie, bo z modemu GPON odchodzi jedno łącze RF, na kabel koncentryczny... dzieli się go jakoś w tej technologii, czy może podłączają telewizje w inny sposób? - np. dzieląc go optycznym konwerterem wideo. Jeśli wypisuje tu herezje to przepraszam, ale nie jestem specjalistą. Wdzięczny będę za info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RajuBaju

 

Mozesz podpiąć pod modem GPON swój router. Nie ma potrzeby rejestrowania MAC w INEA w tym przypadku. Musisz jednak pamiętać aby po podłączeniu urządzenia z nowym adresem mac zrestartować prądowo modem GPON. Po takim restarcie może upłynąć nawet 20 minut zanim twój router dostanie adres IP.

 

Pozdrawiam

 

P.S jeżeli chodzi o wyjście RF z modemu GPON to jest nim podawany normalny sygnał elektryczny (można go dzielić zwykłymi dzielnikami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RajuBaju zacytuję siebie.

 

@INEApl nie wprowadzaj w błąd!

Inea w kolejnym "100 pytań do..." w końcu rozwiała wątpliwości związane z opłatą za terminal abonencki. Dyrektor Departamentu Usług Internetowych i Głosowych Robert Marczak wypowiedział się w tej kwestii. Oto fragmenty wypowiedzi związane z tematem:

 

"Możesz jako terminal abonencki podpiąć router prywatny i od niego podłączać kolejne urządzenia. (...) Urządzenia podłączone bezpośrednio, otrzymują niezależne IP i wtedy obowiązuje ta opłata zgodna z cennikiem. (...) Nie weryfikujemy ile urządzeń ma klient za routerem (czyli za NATem) i jeśli klient zgłosi router jako terminal pierwszy, to nie pobieramy dodatkowej opłaty."

 

Można więc używać własnego routera oferującego często dużo większe możliwości niż ten dostarczany przez operatora bez ponoszenia dodatkowych kosztów i bez obawy przed występującą kiedyś w cenniku karą umowną za niezgłoszone terminale.

Zamiast routera od Inea pod pierwszy port GPONu podpinasz własny router i jeśli to konieczne zmieniasz zarejestrowany w inei adres MAC. Router staje sie pierwszym i jedynym terminalem, który otrzyma zewnętrzny adres IP.

 

Co do sygnału TV to tak jak pisał snlkers dzieli sie go standardowo rozdzielaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineo, wracam jak bumerang, zgloszenie 47267, po trzech tygodniach nadal w powietrzu.

 

alisy zalozone przed 3 tygodniami aktywne, choc ja ich nie aktywowlem

/”popchniete palcem” przez technikow it/

 

procedura uruchamiania aliasow nadal nie aktywna

procedura konfiguracji antyspamu także bez zmian

było

„Ochrona antyspamowa SpamAssassin

Stan usługi zostanie zaktualizowany w ciągu 15 minut.”

jest od 2 tygodni

„Ochrona antyspamowa SpamAssassin

Przepraszamy. Chwilowo informacje o usłudze nie są dostępne. Proszę spróbować za chwilę

 

i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...