Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Po to powstały TV z podwójnym dekoderem, żeby wyeliminować niepotrzebny zewnętrzny dekoder. To nie jest kwestia ograniczeń technicznych, z którymi technicy nie są w stanie sobie poradzić (nawet dla oferowanego podstawowego modułu rozwiązaniem byłoby kodowanie tylko PID Video i PID audio dla każdego kanału), a kwestia ograniczeń finansowych i kosztów sprzętu jaki operator musi zostawić u klienta (moduły obsługujące więcej PIDów są droższe jak zauważył kfm877). INEA więc mogłaby rozwiązać problem, ale szkoda jej pieniędzy na zadowolenie klientów, wg niej w stosunkowo niskiej liczebności.

 

Jest to kwestia fnansowa, dodatkowo podwojne moduly, czesto nazywane profesjonalnymi nie są przeznaczone na szeroki rynek, raczej wąski pod konkretne rozwiązania. Tutaj mogą pojawić się problemy ze wspolpraca z roznymi odbiornikami. Nie znam operatora ktory swoim klientom oodaje moduly PRO CAM. Po to wlasnie operator przygotowuje swoj dekoder aby cala kwestie techniczna miec pod swoja kontrola i zawsze byc gotowym zareagowac w razie problemow. Modul cam w wesji pro niestety bardzo czesto jest drozszy od dekodera z PVR dlatego nie sadze aby operator byl zainteresowany takimi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet

Myślisz że im na kliencie zależy? :-) Jak rezygnowałem z TV to nikt nawet nie spytał dlaczego. Żadnego przekonywania, namawiania, telefonu w okresie wypowiedzenia, nic. Po prostu po miesiącu oddałem dekoder i do widzenia

 

Bo sami wiedzą co mają do zaoferowania. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet

Myślisz że im na kliencie zależy? :-) Jak rezygnowałem z TV to nikt nawet nie spytał dlaczego. Żadnego przekonywania, namawiania, telefonu w okresie wypowiedzenia, nic. Po prostu po miesiącu oddałem dekoder i do widzenia

Inea nie ma żadnej polityki utrzymaniowej i nie mogą Ci zaoferować nic ponad to, co jest w aktualnej ofercie. Co innego sytuacja, do której się odnosiłem. Jeśli podczas umowy, z której możesz zrezygnować natychmiast powiesz, że chcesz zejść na niższy pakiet to pozwolą Ci zejść bez problemu (choć możliwe, że przez infolinię Ci nie pozwolą tylko każą Ci iść do punktu). Zakaz schodzenia na niższe pakiety dotyczy umów okresowych.

 

No i na internecie, chociaż posiadaczy internetu też można rozdzielic na dwie grupy. Obecnie LTE w Play na 6 m-c za free też jest ciekawą ofertą dlatych co nie bawią sie w sciaganie.

 

Powodzenia Ineo!

Powodzenia z tym LTE np. w bloku. Zależy jeszcze oczywiście od osiedla, ale mam znajomych, którzy twierdzili, że dadzą radę z samym mobilnym i na niektórych osiedlach nawet strony płynnie się nie ładują nie mówiąc już o ściągnięciu czegokolwiek :) Więc jak masz taką możliwość to lepiej weź sobie na testy i zobacz jak Ci to działa, żeby później nie psioczyć na innego operatora zamiast Inei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet

Faktycznie, zupełnie pokićkało mi się.

@mak

Internet mobilny taki jak LTE to zupełnie inna kategoria.

Nawet nie musisz ściągać na potęgę. Wejdziesz na yutuba czy nawet poserfujesz po kilku zwykłych stronach i cały limit pójdzie w [beep]ę.

W aktualnych ofertach operatorów Internetu mobilnego często strony www nie są wliczane do limitu a za 50 zł miesięcznie możesz mieć np. w Plusie LTE 10 GB na miesiąc z routerem za free, więc jak ktoś dużo nie ściąga i korzysta z neta sam w domu to może mu to wystarczyć, bardziej obawiałbym się faktycznej prędkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w nowym dekoderze co dostałem przy zmianie pakietu na najwyzszy przy właczaniu wyskakuje mi niebieski ekran o błedzie hdcp, ale za chwile znika i wszystko działa ... czy jest to cos czym mam sie martwic czy moze wina tego ich kabla hdmi który jest dodawany do zestawu ? da sie cos z tym zrobic czy tak ma byc ? i dodam jeszcze ze wolno mi sie na tym dekoderze zmieniaja kanały, czy to normalne w tych dekoderach ? adb 5810CD to moj dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA.pl, czy do oglądania online zostaną dodane podstawowe kanały? Na razie wybór jest dość dziwaczny...[/quote

 

Ja też podpisuje się pod pytaniem... generalnie appka w telefonie i strona w necie całkiem fajnie działa... jedynie to dobór programów do oglądanie kiepski...

No i może jeszcze powinna być synchronizacja między programami jakie się posiada w pakiecie a możliwością nagrywania wg. programu... opcja powinna być niedostępna dla programu którego się nie ma.

Chciałem dzieciakom nagrać bajkę na Nickelodeon ale z rozpędu zaznaczyłem ten kanał bez HD... a tego nie mam... więc nagrało się 1,5h czarnego ekranu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w nowym dekoderze co dostałem przy zmianie pakietu na najwyzszy przy właczaniu wyskakuje mi niebieski ekran o błedzie hdcp, ale za chwile znika i wszystko działa ... czy jest to cos czym mam sie martwic czy moze wina tego ich kabla hdmi który jest dodawany do zestawu ? da sie cos z tym zrobic czy tak ma byc ? i dodam jeszcze ze wolno mi sie na tym dekoderze zmieniaja kanały, czy to normalne w tych dekoderach ? adb 5810CD to moj dekoder

 

Wszystko co opisałeś to norma.

 

EDIT:

 

Z tego co widzę dawny DNS1 (62.21.99.95) to teraz DNS2, a jako nowy DNS1 to 77.65.29.50. Czy pisząc o wprowadzeniu rozwiązań mających usprawnić działanie netu mieliście na myśli to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA.pl, czy do oglądania online zostaną dodane podstawowe kanały? Na razie wybór jest dość dziwaczny...[/quote

 

Ja też podpisuje się pod pytaniem... generalnie appka w telefonie i strona w necie całkiem fajnie działa... jedynie to dobór programów do oglądanie kiepski...

No i może jeszcze powinna być synchronizacja między programami jakie się posiada w pakiecie a możliwością nagrywania wg. programu... opcja powinna być niedostępna dla programu którego się nie ma.

Chciałem dzieciakom nagrać bajkę na Nickelodeon ale z rozpędu zaznaczyłem ten kanał bez HD... a tego nie mam... więc nagrało się 1,5h czarnego ekranu!

 

W aplikacji są te kanały, które możemy udostępniać na takich warunkach. Nawet rozwiązania płatne, jak nc+go nie posiadają pełnej listy kanałów do oglądania mobilnie. I tam również mimo ograniczeń w postaci powiązania z siecią dekodera itp. Chcemy, aby z aplikacji mogło korzystać jak najwięcej naszych Abonentów.

 

Pomysł z ograniczeniem możliwości nagrywania wydaje się ciekawy - pomyślimy, z jakimi zmianami technicznymi się to wiążę. Swego rodzaju rozwiązaniem może być tu lista ulubionych tworzona w appce.

 

Z tego co widzę dawny DNS1 (62.21.99.95) to teraz DNS2, a jako nowy DNS1 to 77.65.29.50. Czy pisząc o wprowadzeniu rozwiązań mających usprawnić działanie netu mieliście na myśli to?

 

Rozwiązania, o których wspominaliśmy to dużo większa zmiana technologiczna. Podejrzewany, że po zakończonym wdrożeniu będziemy mogli o niej coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , że robicie jakieś tam aplikacje , ale zamiast robić kilka rzeczy na raz i odwalać kichę , lepiej zrobić jedną , a dobrze.

Od kilkunastu tygodni na kanałach MTV Rocks , Dance i Hits jest brak sygnału. Pisałem już tu o tym , może coś z tym zrobicie ? Mam kanały w pakiecie za który płace i chcę je móc oglądać. Podobnie na Russia Today HD i Russia Today Doc HD - dodaliście nowe kanały a ekran co chwila się ścina. To jest ewidentny dowód , że dodaliście je tylko , żeby nabić sobie liczbe kanałów i liczbe kanałow z HD. Nawet nie dbacie o jakośc nowo dodanych usług. Co zabawne , te dwa kanały bez HD chodzą dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to powstały TV z podwójnym dekoderem, żeby wyeliminować niepotrzebny zewnętrzny dekoder. To nie jest kwestia ograniczeń technicznych, z którymi technicy nie są w stanie sobie poradzić (nawet dla oferowanego podstawowego modułu rozwiązaniem byłoby kodowanie tylko PID Video i PID audio dla każdego kanału), a kwestia ograniczeń finansowych i kosztów sprzętu jaki operator musi zostawić u klienta (moduły obsługujące więcej PIDów są droższe jak zauważył kfm877). INEA więc mogłaby rozwiązać problem, ale szkoda jej pieniędzy na zadowolenie klientów, wg niej w stosunkowo niskiej liczebności.

 

Jest to kwestia fnansowa, dodatkowo podwojne moduly, czesto nazywane profesjonalnymi nie są przeznaczone na szeroki rynek, raczej wąski pod konkretne rozwiązania. Tutaj mogą pojawić się problemy ze wspolpraca z roznymi odbiornikami. Nie znam operatora ktory swoim klientom oodaje moduly PRO CAM. Po to wlasnie operator przygotowuje swoj dekoder aby cala kwestie techniczna miec pod swoja kontrola i zawsze byc gotowym zareagowac w razie problemow. Modul cam w wesji pro niestety bardzo czesto jest drozszy od dekodera z PVR dlatego nie sadze aby operator byl zainteresowany takimi kosztami.

 

W gruncie rzeczy ten post nic nowego nie wnosi. Przydałaby się natomiast informacja czy INEA paruje karty z modułami CAM czy można na własną rękę wymienić moduł na PRO i zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , że robicie jakieś tam aplikacje , ale zamiast robić kilka rzeczy na raz i odwalać kichę , lepiej zrobić jedną , a dobrze.

 

Aplikacja działa i jest chętnie pobierana, większość głosów na jej temat jest pozytywnych - są pewne drobiazgi do udoskonalenia, ale całokształt jest b. pozytywny. Roszczeniowe głosy zupełnie nieuwzględniające realiów trudno w tym przypadku brać poważnie.

 

Od kilkunastu tygodni na kanałach MTV Rocks , Dance i Hits jest brak sygnału. Pisałem już tu o tym , może coś z tym zrobicie ? Mam kanały w pakiecie za który płace i chcę je móc oglądać. Podobnie na Russia Today HD i Russia Today Doc HD - dodaliście nowe kanały a ekran co chwila się ścina. To jest ewidentny dowód , że dodaliście je tylko , żeby nabić sobie liczbe kanałów i liczbe kanałow z HD. Nawet nie dbacie o jakośc nowo dodanych usług. Co zabawne , te dwa kanały bez HD chodzą dobrze.

 

Nie ma takiego globalnego problemu. Prosimy o zgłoszenie tego indywidualnie, najlepiej przez infolinię. Oczywiście wcześniej sugerujemy sprawdzić okablowanie i wtyczki, bo to bardzo często jest przyczyną tego typu problemów.

 

Internet na Plewiskach leży.

 

Już wszystko gra.

 

w koninie tez cos sie scina teraz

 

Przz cały weekend walczyliśmy tam z usterką, staraliśmy się jednak żeby usługa była możliwie dostępna. Teraz już wszystko powinno wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy ten post nic nowego nie wnosi. Przydałaby się natomiast informacja czy INEA paruje karty z modułami CAM czy można na własną rękę wymienić moduł na PRO i zadziała.

Paruje, chociaż podobno mają od tego odejść i dawać ludziom karty niesparowane zarówno z dekoderami jak i z modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , że robicie jakieś tam aplikacje , ale zamiast robić kilka rzeczy na raz i odwalać kichę , lepiej zrobić jedną , a dobrze.

 

Aplikacja działa i jest chętnie pobierana, większość głosów na jej temat jest pozytywnych - są pewne drobiazgi do udoskonalenia, ale całokształt jest b. pozytywny. Roszczeniowe głosy zupełnie nieuwzględniające realiów trudno w tym przypadku brać poważnie.

 

 

Nie pisałem nic negatywnego o aplikacji , tylko , że zamiast rozpoczynać nowe rzeczy , trzeba najpierw dokończyc stare. Tzn w tym przypadku zrobić coś z niedziałającymi kanałami w TV. Dodam tylko , że do waszej infolini trudno się w ogole dodzwonić , a co dopiero rozwiązać problem. Oni tam nie wiedzą połowy rzeczy co wiemy tu na forum , np o podwyżce czy usunieciu RTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciek z forum fb inei,

 

CHCIALEM SIE DOWIEDZIEC CZEMU Z DNIEM 1 KWIETNIA 2014 ZOSTANO WYLACZONE KANALY ANALOGOWE NASTEPUJACE PROGRAMY ANIMALPLANET,DICSO WERY CHANEL,DICSO WERY SINES,DISCO WERY TURBO, LCT CZEMU NIE MOGA ONE ZOSTAC TAK JAK SA

 

pisownia oryginalna, odp inei

 

Kanały zostają wyłączone w wersji analogowej, dostępne będą natomiast w wersji cyfrowej. Zmiana podyktowana jest kwestiami technicznymi i chęcią rozwijania oferty cyfrowej. Jednocześnie przypominamy o promocji skierowanej do osób posiadających tv analogową umożliwiającą korzystne przejście na pakiet cyfrowy

 

edit_140224_1615

przy wspólnym zamieszkiwaniu rodziny wielopokoleniowej, starsza osoba mogla odbierać analog całkowicie bez elementu inei /dekodera, modulu/

teraz przy korzystnej ofercie to koszt min multiroomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Korzystne przejście na pakiet cyfrowy" - Z oferty analogowej korzysta wiele starszych ludzi , których ewentualne przejście na pakiet cyfrowy będzie korzystne tylko dla inei , bo będzie można im wcisnąć droższy pakiet. Ci ludzie na pewno chętnie na TV cyfrową nie przejdą , gdyż dla nich to już za trudne , tj używanie pilota od dekodera , ustawienie sobie kanałów w kolejności od 1 po kolei itp.

 

Ciekawe czy usunięcie ich kanalów z oferty analogowej bedzie miało jakiś pozytywny wplyw na tv cyfrową , bo ostatnie nowości to były wielkiehity , nie wymieniane nawet w kpinach z oferty tv inei. Może Edusat HD szykują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko po to żeby sprzedać jak najwięcej multiroomów, jak druga skrzynka była darmowa latem, to było takie oblężenie, że kurierzy nie nadążali, a z oferty po cichu i bardzo szybko się wycofano.

Przecież nikt nie będzie płacić dodatkowej kwoty, na stary, kineskopowy 14 czy 20 calowy TV, który w domu jest jako trzeci czy czwarty... lepiej takiemu życie utrudniać i stopniowo kasować mu kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko po to żeby sprzedać jak najwięcej multiroomów, jak druga skrzynka była darmowa latem, to było takie oblężenie, że kurierzy nie nadążali, a z oferty po cichu i bardzo szybko się wycofano.

Przecież nikt nie będzie płacić dodatkowej kwoty, na stary, kineskopowy 14 czy 20 calowy TV, który w domu jest jako trzeci czy czwarty... lepiej takiemu życie utrudniać i stopniowo kasować mu kanały.

Wypraszam sobie z premedytacją wziąłem mniejszy telewizorek gdyż duży mi nie potrzebny nie miałem takiej potrzeby a mam dekoder i przynajmniej tvp sport sd chodzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...